ελληνική μουσική
    830 online   ·  210.833 μέλη

    Όχι ακριβώς ανέκδοτο...

    vilma
    20.05.2003, 21:09
    1. Πρώτο δίλημμα:
    Ας υποθέσουμε ότι γνωρίζετε μια έγκυο γυναίκα, η οποία έχει ήδη 8 παιδιά. Από αυτά, τα τρία είναι κουφά, δύο είναι τυφλά και το ένα είναι πνευματικά καθυστερημένο. Επιπλέον, η γυναίκα αυτή πάσχει από ένα σοβαρό αφροδίσιο νόσημα. Θα τη συμβουλεύατε να κάνει έκτρωση???
    2. Δεύτερο δίλημμα:
    Έχουμε φτάσει στην εποχή όπου ψηφίζουμε για την εκλογή του προέδρου ολόκληρου του κόσμου. Ο συναγωνισμός είναι τόσο έντονος, ώστε η δική σας ψήφος είναι αυτή που θα καθορίσει τον νικητή. Για να κάνετε την εκλογή σας έχετε στην διάθεσή σας τα εξής στοιχεία για τους υποψήφιους:
    - Ο υποψήφιος Α συνδέεται με ορισμένους διεφθαρμένους πολιτικούς και συμβουλεύεται αστρολόγους. Έχει 2 ερωμένες, καπνίζει σαν φουγάρο και πίνει 8 με 10 μαρτίνι την ημέρα.
    - Ο υποψήφιος Β έχει απολυθεί δύο φορές από τη δουλειά του, κοιμάται μέχρι το μεσημέρι, είχε καπνίσει όπιο στα νιάτα του και πίνει μισό μπουκάλι ουίσκι κάθε βράδυ.
    - Ο υποψήφιος Γ είναι ήρωας πολέμου και του έχει απονεμηθεί μετάλλιο ανδρείας. Είναι χορτοφάγος, πίνει μπίρα σε εξαιρετικές περιστάσεις και δεν είχε ποτέ εξωσυζυγικές σχέσεις.
    Ανάμεσα στους τρεις ποιον θα ψηφίζατε???
    Αφού διαβάσετε προσεκτικά τα στοιχεία, κάντε την επιλογή σας και διαβάστε παρακάτω τια απαντήσεις........

    Ο υποψήφιος Α είναι ο Φραγκλίνος Ρούσβελτ, ο υποψήφιος Β είναι ο Ουίνστον Τσόρτσιλ και ο υποψήφιος Γ είναι ο Αδόλφος Χίτλερ...

    Υ.Γ. : Αν επιλέξατε ναι στο δίλημμα σχετικά με την έκτρωση μόλις σκοτώσατε τον Μπετόβεν...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: jorge στις 21-05-2003 12:11 ]
    priftisnikolaos
    20.05.2003, 21:50
    Dracon
    07.06.2003, 21:10
    Einai alhthina ola ta parapanw?
    vilma
    07.06.2003, 22:36
    nai! fysika den mporw na se parapempso kapou na to epivevaioseis kai monos sou... alla ap' oso ksero einai alitheia
    edelweiss
    13.05.2007, 23:26
    χμμμ θα πρέπει να απαντήσουμε στα διλήμματα? χεχεχεχε
    twr
    14.05.2007, 16:37
    AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Είμαι δολοφόνος!!!!!!!!!!!!!!!!!
    gogere17
    14.05.2007, 20:11
    καημενο παιδι!!!!!!!!!1
    JaNick
    28.05.2007, 22:43
    Ακούστε, διεστραμένο μυαλό τώρα...Βρίσκω όπως είμαι τώρα όλες τις πάρτες του Μπετόβεν...Κάνω ένα ταξίδι στο χρόνο και συμβουλεύω την εν λόγω έγκυο να κάνει έκτρωση....Απελπισμένη όπως είναι, αν την πληρώσω κιόλας, θα με υπακούσει πάρ'αυτά...Γυρνάω στο παρόν...Οι κοινωνία δεν έχει γνωρίσει ποτέ τον Μπετόβεν...Παρουσιάζω τις πάρτιτούρες του Μπετόβεν για δικό μου έργο, κρύβομαι πίσω απο το πρόσχημα οτι δεν είμαι βορτουόζος σε κανένα όργανο, όντας θεωρητικός της μουσικής, και τελικά γίνομια τζάμπα μάγκας χωρίς να έχω παίξει ποτέ μου κανένα απο τα κομμάτια...

    Υ.Γ: Μην με αφήνετε να γράφω τετοια ώρα...!!!
    punkster
    29.05.2007, 14:50
    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 28-05-2007 στις 22:43 έγραψε...

    Ακούστε, διεστραμένο μυαλό τώρα...Βρίσκω όπως είμαι τώρα όλες τις πάρτες του Μπετόβεν...Κάνω ένα ταξίδι στο χρόνο και συμβουλεύω την εν λόγω έγκυο να κάνει έκτρωση....Απελπισμένη όπως είναι, αν την πληρώσω κιόλας, θα με υπακούσει πάρ'αυτά...Γυρνάω στο παρόν...Οι κοινωνία δεν έχει γνωρίσει ποτέ τον Μπετόβεν...Παρουσιάζω τις πάρτιτούρες του Μπετόβεν για δικό μου έργο, κρύβομαι πίσω απο το πρόσχημα οτι δεν είμαι βορτουόζος σε κανένα όργανο, όντας θεωρητικός της μουσικής, και τελικά γίνομια τζάμπα μάγκας χωρίς να έχω παίξει ποτέ μου κανένα απο τα κομμάτια...

    Υ.Γ: Μην με αφήνετε να γράφω τετοια ώρα...!!!



    Χε χε χε χε!!!

    Πολυ διεφθαρμενος εισαι ρεεεεεεεεεε!!!!

    Πως σου ηρθε ολο αυτο ηθελα να ξερα!!!! Ψυχακιας τελειως!!!
    Πλακα πλακα.....και γαμω τα σχεδια!!!!
    JaNick
    01.06.2007, 19:15
    Ναι ρε πούστη, άστα!!