ελληνική μουσική
    509 online   ·  210.821 μέλη
    Phoenix_Of_The_Dark
    24.08.2005, 12:07
    ...το "Μαχαίρια τώρα τα φιλιά σου" των ΟΝΑΡ?????Το 'χω ψάξει σε δισκάδικο αλλά τίποτα.Πλιζζζζ βοηθείστε με γιατί το λατρεύω αυτό το τραγούδι και είναι μαρτύριο να μην μπορώ να το ακούσω.Thnx προκαταβολικά!!!!
    KIT_KAT
    24.08.2005, 12:25
    Βρίσκεται στο "Στην άκρη της γης" των Οναρ που κυκλοφόρησε το φθινόπωρο του 2003.
    Phoenix_Of_The_Dark
    24.08.2005, 13:54
    thnx a lot.δεν περίμενα να μου απαντίσουν τόσο γρήγορα!!!και πάλι ευχαριστώ!!!!
    antonLOrd
    24.08.2005, 16:41


    Η Universal Music υποδέχεται τους Όναρ και μαζί σας προσκαλούν σ’ ένα μουσικό ταξίδι "Στην άκρη της γης". Δεκαοκτώ μήνες μετά την κυκλοφορία του album "Αλαντίν, τέλειωσαν οι ευχές σου", οι Όναρ επανεμφανίζονται στη δισκογραφία με νέο δίσκο και ανανεωμένη διάθεση!
    Ο δίσκος "Στην άκρη της γης" περιλαμβάνει δώδεκα καινούργια τραγούδια σε μουσική του Λευτέρη Πλιάτσικα και στίχους που έγραψε ο ίδιος, ο Πόλυς Κυριακού, η Μπέσσυ Σπηλιωτοπούλου, η Σοφία Ζήση, ο Πάνος Σταθόγιαννης, ο Διονύσης Κάστορας αλλά και το έτερον ήμισυ των Όναρ, η Πένυ Ραμαντάνη.
    Το ύφος των τραγουδιών φλερτάρει με τη δύση και την ανατολή εκφράζοντας τον έρωτα και την καθημερινότητα μέσα από τη μουσική με σκοπό να ταξιδέψουν τον ακροατή... "Στην άκρη της γης"!
    Ήδη το πρώτο single "Μαχαίρια τώρα τα φιλιά σου" έχει ξεχωρίσει στα ραδιόφωνα όλης της χώρας, ενώ σίγουρα θ’ αγαπήσετε τραγούδια όπως το "Κόκκινο εγώ", το "Κύματα του Αιγαίου" ή το ομότιτλο "Στην άκρη της γης".
    Καλή ακρόαση!

    Τα τραγούδια του cd που προτείνουμε:

    01. Μαχαίρια τώρα τα φιλιά σου
    02. Κόκκινο εγώ
    03. Κύματα του αιγαίου
    04. Αν κάποτε μ’ αγάπησες
    05. Στην άκρη της γης
    06. Όλα στα ’χω δώσει
    07. Τα παίρνει ο άνεμος
    08. Κανένα πρόβλημα
    09. Αργά ή γρήγορα
    10. Κάλπικες χάντρες
    11. Μια Κυριακή
    12. Νοσταλγία



    πηγή:www.chiosnews.com

    " Έχω καιρό να αφήσω το πνεύμα ελεύθερο για κοινωνικές συλλήψεις.. Σε πεθύμησα...."
    Νικόλαc ¶cιμοc


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: antonLOrd on 24-08-2005 16:42 ]
    Phoenix_Of_The_Dark
    25.08.2005, 12:06
    Ευχαριστώ και εσένα πάρα πολύ!!!Τί καλά!!!Θα πάω να το πάρω αύριο.Παιδιά ευχαριστώ ,με βγάλατε από μεγάλο πέλαγος!!!!!