ελληνική μουσική
    900 online   ·  210.851 μέλη

    Η Φιλαρμονική Δήμου Ηρακλειδών(Κως) στην Κύπρο

    antonLOrd
    24.08.2005, 20:42
    Βιογραφικό:
    Η Φιλαρμονική του δήμου ιδρύθηκε το 2000 από το νεοσύστατο τότε Δήμο Ηρακλειδών. Έκανε την παρθενική της εμφάνιση την 28η Οκτωβρίου του 2001 με αφορμή την εθνική επέτειο.Το καλοκαίρι του 2002 περιόδευσε σε όλο το νησί της Κω, πραγματοποιώντας συναυλίες με ποικίλο πρόγραμμα. Το ίδιο διάστημα φιλοξενήθηκε στην Κέρκυρα συμμετέχοντας σε εκπαιδιυτικά σεμινάρια της φιλαρμονικής "Καποδίστριας". Τον Ιούλιο του 2003 έδωσε σειρά συναυλιών στο Ηράκλειο της Κρήτης και στη Ρόδο. Το καλοκαίρι του 2004 επισκέυτηκε για δεύτερη φορά την Κέρκυρα και την φιλαρμονική "Καποδίστριας", όπου συμμετείχε σε σειρά σεμιναρίων.

    Τώρα.., Στην Κύπρο θα πραγματοποιήσει μια μικρή περιοδία που περιλαμβάνει τρεις συναυλίες με τον αρχιμουσικό κ. Νίκο Θ. Γκαναβούρα.

    Πρόγραμμα Συναυλιών: Παρασκευή 2/9/2005 (8:30μμ) στα Κάτω Πολεμίδια
    Σάββατο 3/9/2005 (8:30μμ) στον Ποταμό Γερμασόγειας
    Κυριακή 4/9/2005 (8:30μμ) στο Αμφιθέατρο Πισσουρίου


    Απευθυνόμενοι λοιπόν στα μέλη του MusicHeaven από Κύπρο(και όχι μόνο...)
    Σας προσκαλούμε (εγώ- s-nobs-DavidDT και όλοι οι υπόλοιποι), να έρθετε και να μας παρακολουθήσετε. Θα είναι μεγάλη μας χαρά να μας τιμήσετε με την παρουσία σας.. Επίσης θα μπορούσαμε να κάνουμε και μια μίνι-συνάντηση των μελών..
    Σας περιμένουμε.......
    Marial
    24.08.2005, 20:49
    Εμάς που θα λείπουμε μας σκέφτηκε κανείς???

    Παιδιά είστε σίγουροι για τις ημερομηνίες των συναυλιών? Στην Κύπρο υπάρχει 40ήμερο πένθος και θα κρατάει μέχρι τότε! Ήδη έχουν ακυρωθεί αρκετές συναυλίες!

    Αλλά και πάλι θα είμαστε εκτός!!!
    DavidDT
    25.08.2005, 01:05
    Γιατί θα είστε εκτός;;
    antonLOrd
    26.08.2005, 03:01
    Απ' ότι πληροφορηθήκαμε σήμερα, το πένθος θα κρατήσει έως την 1η Σεπτεμβρίου(τότε φτάνουμε κιόλας....).. Όπως και να'χει, αν τελικά μπορέσετε περάστε να σας δούμε και ....να μας δείτε..
    antonLOrd
    26.08.2005, 03:20
    Να και μια φωτογραφία της μπάντας το 2003 στην Κώ....



    επισυναπτόμενα: axa3.jpg 
    antonLOrd
    31.08.2005, 23:00
    Λοιπόν, θα φτάσουμε στην Κύπρο αύριο το μεσημέρι και θα μείνουμε στην Λεμεσό...
    Το ρεπερτόριό μας θα είναι το εξής...:

    Besame Mucho
    Sealed with a kiss
    Kissas-Kissas
    Smoke on the water
    Enderlezi
    Titanic
    Hit the road Jack
    Taste of Beatles
    Αν θυμηθείς το όνειρό μου
    Αφού το θες
    Κάθε λιμάνι και καημός

    και ένα κυπριακό καλαματιανό το "Τα μαύρα Αμμάθκια"..

    Σας περιμένουμε...
    Trouble
    31.08.2005, 23:16
    Ναι?? σε πιο ξενοδοχείο θα μένετε ?? δυστυχώς όμως δεν νομίζω να τα καταφέρω να`ρθω.. !
    nefeli
    01.09.2005, 00:21
    Σας εύχομαι καλό ταξίδι να έχεται και να περάσετε πολύ ομορφα!!!!!!!!!
    antonLOrd
    06.09.2005, 18:47
    Γεια σας, επιστρέψαμε εχθές.... Κατ'αρχήν οφείλω να ομολογήσω ότι οι Κύπριοι είναι πάρα πολύ φιλόξενοι..
    Τώρα, στην πρώτη συναυλία εμφανιστήκαμε λίγο "μουδιασμένοι" από το ταξίδι.. Όμως στις άλλες δύο παίξαμε πολύ καλά.. Το ίδιο και η προσκοπική Φιλαρμονική Λεμεσού, με την οποία αναμένεται να συνταξιδέψουμε του χρόνου στην Αλεξάνδρεια....
    Περάσαμε υπέροχα στην Κύπρο που είναι πανέμορφη..


    Trouble
    06.09.2005, 22:43
    Ε αυτό έλειπε να μην περνούσατε ωραία.. Τώρα πια είναι η φιλαρμονική Λεμεσού δεν έχω ιδέα αλλα δεν πειράζειι
    Λοιπόν να ξαναρθείτε..
    DavidDT
    16.02.2006, 11:04
    Quote:

    Το μέλος Trouble στις 06-09-2005 στις 22:43 έγραψε:

    Ε αυτό έλειπε να μην περνούσατε ωραία.. Τώρα πια είναι η φιλαρμονική Λεμεσού δεν έχω ιδέα αλλα δεν πειράζειι
    Λοιπόν να ξαναρθείτε..




    Κάτι βρήκα εδώ...Στο site του Δήμου.Όμως,δεν νομίζω να υπάρχει επίσημο site.Αν θες πληροφορίες,επικοινώνησε μαζί μου με ΠΜ.

    Φιλαρμονική Δήμου Λεμεσού

    'Ενα ακόμα σημαντικό γεγονός για την πόλη μας αποτελεί η επανασύσταση της Φιλαρμονικής Λεμεσού. Η Φιλαρμονική Λεμεσού αποτελείται από μουσικούς όλων των ηλικιών και συμμετέχει σε όλες τις πολιτιστικές εκδηλώσεις της Λεμεσού. Στόχος είναι η επανάκτηση της χαμένης αίγλης, της πρωτιάς που είχαμε στον τομέα αυτό.

    Πηγή:www.limassolmunicipal.com.cy/proceedings/9.html