ελληνική μουσική
    581 online   ·  210.848 μέλη

    Παιζουμε κανα παιχνιδακι να γνωριστουμε?

    Brokenchord
    27.08.2005, 15:00
    Ilianashiamishi
    Στην ερώτηση:Βρισκόταν στο σκοτάδι επειδή υπήρχε κάποιο πρόβλημα με τον ηλεκτρισμό του σπιτιού;
    Οχι δεν βρισκοταν στο σκοτάδι για τον λόγο που αναφέρεις αλλα και ουτε καν στο σπιτι της. Ητανε αρκετά μακρια θα έλεγα.

    Στην ερώτηση:Mipos ide ton viasth tou dasous??
    Οχι οχι και πάλι οχι

    Παιδια αν βλέπετε οτι δυσκολεύτε με το να βρήτε τι είδε τουλαχιστον για αρχή
    βρήτε που ήταν.

    Η ζωή είναι ενα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδισε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατι λιγα πράγματα χριάζετε κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλόκουρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Brokenchord on 27-08-2005 16:35 ]
    Elf_guardian
    27.08.2005, 15:21
    Που ηταν?

    Ηταν σ'ενα στοιχειωμενο σπιτι/καστρο? Ηταν σε ενα μοτελ?

    Η μηπως ηταν σε ενα παλατι κοντα στη θαλασσα και ειδε ενα τσουναμι να ερχετε? Φυσικα το ξαναειδε πριν κατι μηνες....
    katerina
    27.08.2005, 15:29
    ήταν σε εναν σκοτεινο και ερημο δρομο? ηταν στο σκοτεινο και μαγεμενο δασος? τα γεγονοτα διαδραματιζονται στη σημερινη εποχη? Η μηπως πρεπει να λεμε ιστοριες για μαγισες και βασιλιαδες? Χμ αντε λεγε εχω αγωνια να δω το παρακατω...
    xara_ve
    27.08.2005, 16:35
    Το όνομά μου είναι Χαρά κ είμαι 14 ετών.Η δική μου εκδοχή για το μέρος που βρισκόταν είναι....ένα νεκροταφείο.Σωστό?
    Brokenchord
    27.08.2005, 16:56
    Φιλε Elf_guardian
    Στην ερώτηση:Ηταν σ'ενα στοιχειωμενο σπιτι/καστρο? Ηταν σε ενα μοτελ?
    Ο Χ Ι οχι οχι οχι οχι οχι

    katerina εσυ τουλαχιστον κάνεις λογικές ερωτήσεις.
    Στην ερώτηση:ήταν σε εναν σκοτεινο και ερημο δρομο? ηταν στο σκοτεινο και μαγεμενο δασος?
    Οχι απλος εκει που ήταν ηταν σκοτινα .

    xara_ve εισαι Ιδιοφυΐα Στην ερώτηση:Η δική μου εκδοχή για το μέρος που βρισκόταν είναι....ένα νεκροταφείο
    Πολυ σωστα παρα πολυ σωστα αλλα τι δουλειά ειχε εκέι

    Ι ιστορια μας ειναι αληθηνη και κινήτε στην χρονικη περιοδο του Α Παγκοσμιου πολεμου
    Serendipity
    27.08.2005, 17:02
    είδε τον νεκροθαφτη η τελοσπαντων καποιον που δουλευε εκει ή καποιον ασχετο?
    xara_ve
    27.08.2005, 17:20
    Δεν ξέρω αλλα πιστεύω πως είδε κάποιον που ήταν νεκρός.Ή μπορεί έτσι να νόμιζε ε΄κείνη.Σωστά?

    Serendipity
    27.08.2005, 17:27
    αν ηταν νεκρος,θα ηταν φαντασμα πραγμα που απορριπτεται.Ισως να πηγε στον ταφο του αγαπημενου της?Αλλα απ οτι λεει το τερας(αθανατος παπαδοπουλος!) δεν ηταν γνωστος...
    Brokenchord
    27.08.2005, 17:30
    Φιλε Serendipity αν και δεν εκανες μια ερωτηση που να μπορει να απαντηθή με ενα ναι η με ενα οχι δεν πηράζει
    Στην ερώτηση:είδε τον νεκροθαφτη
    Ναι ειδε τον νεκροθαφτη αλλα που τον ειδε. Επιτελους βρικατε και κάτι

    Παιδια προσπαθηστε να ίστε Fit to Roles.

    Η μονη που τους ακολούθησε κατα γράμα ειναι η Χαρά.
    Ειπε ομορφα ομορφα λιγα πραγματα για τον εαυτο της και έκανε μια οραια ερωτηση που να μπορει να απαντηθεί με ένα ναι η με ένα όχι

    xara Στην ερώτηση:είδε κάποιον που ήταν νεκρός.
    Ναι πραγματι ειδε κάποποιον που ηταν νεκρος
    Serendipity
    27.08.2005, 17:32
    Ο νεκροθαφτης ηταν νεκροφιλος?
    Ilianashiamishi
    27.08.2005, 17:35
    Λοιπόν για να τα βάλουμε σε σειρά...η κοπέλα ήταν στο νεκροταφείο...άναψε κερί...είδε τον νεκροθάφτη...είδε και κάποιον ο οποίος ήταν νεκρός...

    Να κάνω την ερώτηση μου τώρα...
    Ο νεκροθάφτης ξέθαβε κάποιον που ήταν θαμένος εκεί και ήταν γνωστός της κοπέλας;

    Παρεπιπτώντος δεν μου απάντησες πριν στην ερώτηση αν με το άτομο που είδε είχε καλές εμπειρίες προηγουμένως....και νομίζω είναι λογική ερώτηση...
    Brokenchord
    27.08.2005, 17:36
    Στην έρωτηση:Ο νεκροθαφτης ηταν νεκροφιλος?
    Οχι φιλε Serendipity δεν ήταν νεκροφιλος
    Serendipity
    27.08.2005, 17:42
    κρατουσε στα χερια του η τεσπα εθαβε καποιον γνωστο της κοπελας?

    Hearing through your ears,is not the same as hearing through your bones


    Image hosted by Photobucket.com



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Serendipity on 27-08-2005 17:49 ]
    Brokenchord
    27.08.2005, 17:56
    Sorry Ilianashiamishi πηθανος να μου διεφυγε η προιγούμενη σου ερωτηση.
    Στην ερωτηση σου: αν με το άτομο που είδε είχε καλές εμπειρίες προηγουμένως
    Ναι συγουρα ειχαν πολλες αλλα οχι ετσι καπος ιδιαιτερες αν ενοης αυτο συγουρα γνωριζε ο ένας τον άλον αλλα δεν ήταν και φίλοι

    Ας βάλω εγω τα πράγματα σε μια σειρα γιατι εσεις τα κανατε μαντάρα θα διηγηθω την ιστορια με τα ως τώρα στοιχεία που έχουμε για να ληθουν και μερικες απορειες.
    Να θημησω επήσεις οτι κινούμαστε στον χρονικό οριζοντα του Α παγκοσμίου πολέμου.
    Ληπον μια κοπέλα ειναι σε ένα σκοτινο μερος (ξαπλομένη) ανάβει ένα σπίρτο (και όχι κερι) και βλεπει τον νεκροθαυτη νεκρο (Δύπλα της ξαπλομένο) Ο οποιος ηθελε να την βοηθήση σε κάτι αλλα δεν τα καταφερε γιατι ειναι νεκρος.

    Nadinoula
    27.08.2005, 18:03
    χμμμμ,πλάκα φαίνεται να έχει το παιχνιδάκι!
    Μήπως η κοπέλα χρειαζόταν τη βοήθεια του νεκροθάφτη για να θάψει κάποιον?
    Brokenchord
    27.08.2005, 18:44
    Nadinoula Στην ερωτηση:Μήπως η κοπέλα χρειαζόταν τη βοήθεια του νεκροθάφτη για να θάψει κάποιον?
    Οχι δεν την χριάζονταν για να θάψει κάποιον συγουρα ομος την χριαζόταναν για κάτι αλλο
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    27.08.2005, 20:20
    skaki;; kaneis gia na pejoyme sta alithina
    xara_ve
    27.08.2005, 20:46
    Μήπως ήθελε να της πει ότι στο μέρος που βρίσκεται υπάρχουν εχθροί κ κινδυνεύει,αλλα δεν πρόλαβε γιατί τον σκώτοσαν κ εκείνον?Όσο για το τί δουλειά είχε εκεί μήπως το θεώρησε σαν καλό καταφύγιο?
    Brokenchord
    27.08.2005, 21:09
    Στην ερώτηση:Μήπως ήθελε να της πει ότι στο μέρος που βρίσκεται υπάρχουν εχθροί κ κινδυνεύει,αλλα δεν πρόλαβε γιατί τον σκώτοσαν κ εκείνον?Όσο για το τί δουλειά είχε εκεί μήπως το θεώρησε σαν καλό καταφύγιο?
    Οχι οχι και παλι οχι διαβαστε τις ερωτησεις σας και τις απαντησεις μου και συνοψιστε τα

    Να σας βοηθήσω και λίγο ο νεκροθαφτης παιθανε απο φυσηκά αιτια .Γυρατια δηλαδη δεν τον σκοτοσε κάποιος.
    Μπλέκοντε πολύ τα πράγματα εεε;;;;;;;;;;;;

    Iσως η παρα κάτω εικονα να σας δώσει κάποια κατευθηνση.





    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Brokenchord on 27-08-2005 21:10 ]
    επισυναπτόμενα: StrommenClosedWebsite.jpg 
    xara_ve
    27.08.2005, 21:15
    Α!μήπως ήθελε να της πει οτι ο τάφος είχε το όνομα΄της?