ελληνική μουσική
    700 online   ·  210.830 μέλη
    JaNick
    26.08.2005, 13:51
    Κατα τη διάρκεια του Ozzfest ο φίλτατος Ozzy έβαλε το μια ομάδα απο το κοινό να πετάξει αυγά και διάφορα άλλα στους Iron Maiden. Εν τω μεταξύ η ασφάλια του Ozzfest δεν έκανε τίποτα!
    Δειτε Εδώ
    Και Εδω

    antonLOrd
    26.08.2005, 14:53
    Τα καραγκιοζιλίκια που λέγαμε.....
    mauro_provato
    26.08.2005, 15:08
    Δεν έγινε έτσι ακριβώς Janick η ιστορία. Το οτί μια ομάδα θεατών είχαν σχεδιάσει μια δολοφονική επιθεση με αυγά προς τους maiden δεν σημαίνει οτι ειχαν συννενοηθεί με τον ozzy αυτοπροσωπως. Μπορεί να ήταν μια παρέα η οποια θεωρεί τους maiden στρουμφακια -οπως εγώ-. Κατακρίνω βεβαια την επιθεση εναντιον οποιουδηποτε μουσικού συνόλου, αλλά οχι να τα ρίξουμε στον ozzy επειδη είμαστε πόζεροι. AntonLord ο ozzy ειναι πολύ πιο μεγαλος απότι ξέρεις.
    JaNick
    26.08.2005, 15:10
    Διάβασες τις δηλώσεις του Rod Samallwood?
    Μ'αρεσε έτσι πως τάπωσε ο Bruce: 'You'll never hear Maiden on U.S. radio, MTV and certainly never see them in a reality show.'
    Έτσι!! Αυτοί είναι οι Maiden!! Όχι σαν τον άλλον που το δάγκωσε κανονικά! Αφού είδε οτι σε κάθε σταθμό του Ozzfest οι Maiden ξέσκιζαν είπε στην τελευταία τους εμφάνιση να τους σαμποτάρει... Τον παλιο....

    JaNick
    26.08.2005, 15:14
    Κατσε ρε φίλε...! Οταν σε μιά διοργάνωση του Ozzy στο γίνονται αυτά, και η ασφάλια κάθετε και "τα ξύνει" κανονικά... Ή το άλλο... Που όλα τα συγκροτήματα είχαν intro και στους Maiden ακουγόταν απο τα μεγάφωνα "ozzy ozzy". Τοτε εγώ τι να υποθέσω....
    JaNick
    26.08.2005, 15:18
    'Η το άλλο: Όσο ο Bruce ανέμιζε την βρετανική σημαία κάποιος άλλος ανέμιζε μια αμερικάνικη που απο πίσω έγραφε: "Don't fuck with Ozzy"
    Ή που είχαν τρεις διακοπές ρεύματος....

    Και αυτό για τα στρουμφάκια δεν το κατάλαβα!

    UP THE IRONS!!

    Μονο αυτό!!

    Τελικά απο τους Sabbath μονο ο Iommi αξίζει!!
    mauro_provato
    28.08.2005, 03:31
    Να τα πάρω ενα-ενα. Απο το τελος. Αν δεν υπήρχε ο "καραγκιοζης" ozzy ο Bruce θα βύζαινε ακομα. Μην ξεχνάμε οτι ο πρώτος δισκος των Black Sabbath βγαινει το 70. Η σολο καριερα ξεκινά το 81 με το δισκο μνημείο Blizzard of OzZ και το καλυτερο κιθαριστα που πατησε στη γη τον randy rhoads.

    Στ΄αλήθεια η ασφάλεια τι ηθελες να κάνει?? Ασφαλεια δεν ειναι τπτ αλλο απο ενα ματσο φλωρους χοντρους που σπανε τα ναρκωτικα και χουφτωνουν τις κοπελιες. Αρκετα παραδειγματα υπαρχουν (βλ. Ηells Angels).

    Και εγώ οταν κατεβηκα Αθηνα για zakk και sabbath στον ποζερο τον slash φωναζα οzzy ozzy. Οσο για ολα τα εμπορικά που εκανε και κανει λέω οτι ειναι κατακριτεα. Οχι ομως οτι oi maiden ειναι και αναρχικοί.

    Αntonlord οπως εγώ δεν πρεπεί να μιλάω για τους κλασσικούς επειδή δεν εχω επειχηρηματα ουτε και εσυ για τους μεταλ οταν δεν εχεις
    JaNick
    28.08.2005, 12:09
    Λοιπον! Πρώτα απ' όλα ο Bruce επιρεάστηκε απο τον φοβερό Ian Gillan! Δευτερόν οι maiden δεν ήταν ποτε αναρχικοί και δεν θα γίνουν τώρα!!

    Αυτά!! Κατάλαβες φίλε μου! Τώρα ο ozzy δεν λέγετε ροκάς όταν καρφώνει έτσι άλλα συγκροτήματα!

    BE QUICK OR BE DEAD!!

    UP THE IRONS!!!
    EDdie_Pap
    28.08.2005, 12:17
    Κοιτα καλαμαριωτη!!!Βλεπεις?σε λεω καλαμαριωτη και οχι κωλοκαλαμαριωτη!!!!Παρε το σατανιστη σου και δρομο!!!! Κοψε αυτη τη συζητηση εδω γιατι θα εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα!!!!
    Ακου φιλαρακο ο Bruce ειναι απιαστος!!!! Αμα εβγαινε στα φωτα της δημοσιοτητας τοσο οσο και ο ozzy θα ητανε θρυλος σαν τραγουδιστης!!!!
    Και μ αρεσει πολυ περισσοτερο ο Dave Murray Σαν κιθαριστας!!!!!!!!!!