ελληνική μουσική
    825 online   ·  210.849 μέλη

    Η διάθεση φτιάχνεται τόσο εύκολα όσο χαλάει?

    iris-the-black
    29.08.2005, 15:23
    Μιλήστε (ή μάλλον γράψτε) τι θα μπορούσε απο εκεί που πλέετε σε πελάγη ευτυχίας να σας χαλάσει τη διάθεση και απο εκεί που είστε στο μαύρο το χάλι να σας ανεβάζει τη διάθεση.Προσωπικά η διάθεσή μου ανεβαίνει όταν νιώθω ότι άνθρωποι γύρω νοιάζονται για μένα και το δείχνουν.Επίσης ένα καλό τραγούδι στη διαπασών!
    W4TT4N4B3
    29.08.2005, 15:35
    Μπορει εκει που πλεω σε πελαγη ευτυχιας να παψω να πλεω γενικώς.
    thanasena
    29.08.2005, 15:41
    Μου έχει συμβεί να είναι όλοι απασχολημένοι και κανείς να μην έχει διάθεση να μιλήσει ή να βγει μαζί μου...κι εκεί που άρχισε η φάση της μελαγχολίας και των αρνητικών σκέψεων...έρχεται MMS με videaki ..η μικρή ξαδερφούλα μου να μου τραγουδάει..."¶σε με λοιπόν να δούμε αν μπορώ την διάθεσή σου ν'αλλάξω.."Εντελώς τυχαία!!Ανεβαίνεις αυτομάτως!!
    iris-the-black
    31.08.2005, 13:38
    em.....meta apo auto pws na mhn aneveis...xamogelas kai xexnas thn kakh sou diathesh...
    rouli726
    31.08.2005, 13:48
    οταν ειμαι χαλια ενα του μηνυμα(ακομη και αναπαντητη!) με παει στους 7 ουρανους....

    και οταν ειμαι μια χαρα επισης ενα του μηνυμα ή το να μην απανταει,με κανει χωμα!
    iris-the-black
    31.08.2005, 13:50
    na to prosexeis auto...auto einai exarthsh...
    rouli726
    31.08.2005, 13:53
    Quote:

    Το μέλος iris-the-black στις 31-08-2005 στις 13:50 έγραψε:

    na to prosexeis auto...auto einai exarthsh...





    Οχι γλυκια μου ιρις..απλα ειναι αληθινη αγαπη.
    εν τω μεταξυ ηταν το μονο που μου ηρθε στο μυαλο οταν ειδα την ερωτηση..
    ασε που ειμαι ατομο που σιχαινομαι τις εξαρτησεις παντος ειδους!!
    iris-the-black
    31.08.2005, 14:01
    Mpravo loipon!Ki egw mazi sou +fwnw
    Kostas_Osbourne
    31.08.2005, 14:35
    όταν είμαι σε πολύ καλή κατάσταση το μόνο που μπορεί να μου χαλάσει την διάθεση είναι να μάθω ότι ένα άτομο που αγαπάω πολύ και εμπιστεύομαι ότι με έχει προδώσει ή έχει πάθει κακό!Τότε γίνομαι...χέστα!
    Όταν πάλι είμαι χάλια πολλά πράγματα μπορούν να μου φτιάξουν την διάθεση όπως ένα γλυκό ή κάτι τέτοιο!να μου την φτιάξει όμως στο max μπορούν μόνο οι φίλοι/ες μου και κανείς άλλος!άντε και η ελπίδα!χαχα
    iris-the-black
    31.08.2005, 14:43
    swstos...arkei 1 thl sthn kollhth sou h kollhto sou...
    iris-the-black
    18.09.2005, 10:21
    Αλλά προσοχή:ένα τηλέφωνο 10 λεπτών είναι αρκετό δεν χρειάζεται να πέσουν απο τώρα τα μαλλιά των γονιών μας μόλις δούν το λογαριασμό!Επίσης για σκεφτέιτε πώς θα ήταν αν πηγαίνατε για ψώνια μετά απο καβγά!Εγώ πάντως θα το ξεχνούσα...
    mirrors
    18.09.2005, 11:44
    ΑΑΑΑ παιδια οσον αφορα εμενα μια ειναι η βασικη αιτια για ανεβοκατεβασμα διαθεσεων.......το παρτυ που κανουν καθε μηνα οι ορμονες μου!!!
    Οι ομοιπαθουσες καταλαβαινουν τι εννοω!!
    Συγχωρηστε το πεζο της δηλωσης μου αλλα ειναι μια αναμφισβητητη αληθεια !
    Konnie
    18.09.2005, 11:53


    Δεν εχεις κι αδικο!!!

    Εγω παιδια παντως ειμαι κυκλοθυμικη απο τη φυση μου και δεν το ελεγχω κι ευκολα!Μπορει μεγαλωνοντας να συνελθω!
    iris-the-black
    19.09.2005, 17:53
    Ωραίο πάρτυ Παναγιώτα πάντως....διαφορετικό και με τελείως άλλη άποψη...Πώς λέμε "πάρτυ με συγγενείς"κάτι τέτοιο!
    mirrors
    19.09.2005, 17:59
    Quote:

    Το μέλος iris-the-black στις 19-09-2005 στις 17:53 έγραψε:

    Ωραίο πάρτυ Παναγιώτα πάντως....διαφορετικό και με τελείως άλλη άποψη...Πώς λέμε "πάρτυ με συγγενείς"κάτι τέτοιο!





    Αμ δεν ειναι παντα ωραιο Μαυρη Ιριδα(iris-the-black)!Και σιγουρα καμια σχεση με παρτυ συγγενων!Αυτα διαρκουν λιγο και αν δε σ'αρεσουν προφασιζεσαι πονο στο νυχι και την κανεις με ελαφρα...
    Τι να κανουμε,ειναι σκληρο μα ομορφο να'σαι γυναικα!!!
    mirrors
    19.09.2005, 18:03
    Quote:

    Το μέλος Konnie στις 18-09-2005 στις 11:53 έγραψε:



    Δεν εχεις κι αδικο!!!

    Εγω παιδια παντως ειμαι κυκλοθυμικη απο τη φυση μου και δεν το ελεγχω κι ευκολα!Μπορει μεγαλωνοντας να συνελθω!





    Konnie μου οι περισσοτερες γυναικες κυκλοθυμικες ειναι-να μην πω ολες!Απλα διαφερει ο βαθμος κυκλοθυμικοτητας,νομιζω.
    Voltage
    19.09.2005, 20:02
    Η διάθεση είναι κλώνος του λίφτινγκ !
    MILU
    19.09.2005, 21:07
    Ax,
    Απο τότε που με θυμάμαι πάντα κυκλοθυμική ήμουν.
    Είναι πολύ ενοχλητικό για τους άλλους, αλλά και για σένα την ίδια.
    Πάντως, γενικότερα, η διάθεση μπορεί να φτιάξει. Εξαρτάται μαλλον κι απο εμάς.
    Αν είμαστε απ'την φύση μας αισιόδοξα άτομα μπορούμε να το ελέγχουμε μέχρι ενός βαθμού.
    Ορισμένες φορές ίσως θα πρέπει να είμαστε ηλιθίως αισιόδοξοι, αλλά αν αυτό μας βοηθά ψυχολογικά γιατί να μην είμαστε και λιγάκι ηλίθιοι;
    Εξάλλου, λένε ότι οι χαζοί άνθρωποι, όσο κι αν θέλουν να φαίνονται χαζοί, κατα βάθως είναι σοφοι. (μ'αρέσει αυτή η άποψη, αν και δεν θεωρώ τον εαυτό μου σοφό...)



    iris-the-black
    20.09.2005, 15:49
    Kαι αντί να κάθεσε να κλαις τη μοίρα σου σηκώνεσε και κάνεις κάτι που σ' αρέσει...(π.χ. παίζεις κιθάρα, πας για χορό, ζωγραφίζεις κ.λ.π)!!Μη μου πείτε ότι δεν σας ανεβάζουν αυτά!!!....
    koripaki
    20.09.2005, 16:14
    Quote:

    Το μέλος iris-the-black στις 20-09-2005 στις 15:49 έγραψε:

    Kαι αντί να κάθεσε να κλαις τη μοίρα σου σηκώνεσε και κάνεις κάτι που σ' αρέσει...(π.χ. παίζεις κιθάρα, πας για χορό, ζωγραφίζεις κ.λ.π)!!Μη μου πείτε ότι δεν σας ανεβάζουν αυτά!!!....





    Σε βρίσκω πολύ σωστή. Αν και μερικές φορές νιώθω βλακωδώς τόσο άσχημα που νομίζω πως δεν μπορώ να κουνηθώ για κανένα λόγο.