ελληνική μουσική
    560 online   ·  210.840 μέλη

    Η διάθεση φτιάχνεται τόσο εύκολα όσο χαλάει?

    iris-the-black
    20.09.2005, 16:19
    κατι σαν αδυναμια στιγμης ας πουμε?!
    DavidDT
    21.09.2005, 00:20
    Όταν είμαι καλά δεν χαλιέμαι εύκολα...Εκτός και αν μάθω οτι με κοροϊδεύουν ή λένε και κάνουν πράγματα πίσω απο την πλάτη μου.Γενικά αν με προδώσει κάποιο άτομο εμπιστοσύνης.Εκει,φρικάρω....
    Όταν είμαι χάλια,μπορεί ένα πολύ μικρό-μικρό πραγματάκι να με φτιάξει... Όπως ένα χαμόγελο απο αγαπητό πρόσωπο,ή ένα κουράγιο στα προβλήματα...Θα βελτιωθεί τουλάχιστον η κατάταση!!!!
    Γενικά είμαι λίγο εύκολος!!!
    iris-the-black
    21.09.2005, 15:54
    αυτό μόνο καλό είναι!!!εμένα δεν χαλάει η διάθεση αν με συζητάνε το 'χω συνηθίσει πια και έχω βαρεθεί να στεναχωριέμαι γι αυτό...
    iris-the-black
    28.09.2005, 16:43
    Quote:

    Το μέλος koripaki στις 20-09-2005 στις 16:14 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος iris-the-black στις 20-09-2005 στις 15:49 έγραψε:
    [i]
    Kαι αντί να κάθεσε να κλαις τη μοίρα σου σηκώνεσε και κάνεις κάτι που σ' αρέσει...(π.χ. παίζεις κιθάρα, πας για χορό, ζωγραφίζεις κ.λ.π)!!Μη μου πείτε ότι δεν σας ανεβάζουν αυτά!!!....





    Σε βρίσκω πολύ σωστή. Αν και μερικές φορές νιώθω βλακωδώς τόσο άσχημα που νομίζω πως δεν μπορώ να κουνηθώ για κανένα λόγο.

    [/I]


    e ki auto paizei panta....
    alicia0
    29.09.2005, 12:53
    εγω προσωπικα δεν ξερω πως τα καταφερνω παντα και οποτε ξυπναω καλα, ειμαι ευδιαθετη και τα τοιαυτα γινεται κατι(το παραμικρο, εστω 1 τραγ να ακουσω και να μου θυμισει κατι απο τα περασμενα)θα πεσω αυτοματα και δυσκολα ξαναβρισκω το κεφι μου...
    αντιθετως οταν ειμαι χαλια μονο η καλη παρεα μπορει να μου φτιαξει το κεφι, ή και κατι αλλο που δεν εχω ανακαλυψει ακομα...
    παντως παιδια και η χαρα και η λυπη και η μελαγχολια κ.α. ειναι συναισθηματα που πρεπει να τα ζουμε.....οπως λενε καποιοι!
    iris-the-black
    29.09.2005, 15:41
    swsta swsta +fwnw kai epauxanw!
    Jimy
    29.09.2005, 15:56
    Επειδή είναι κάτι αόριστο συνήθως θα ήταν προτιμότερο κάτι να μας την έφτιαχνε παρά να τα ρίχνουμε ΟΛΑ στη διάθεση.. μια ωραία μουσική ας πούμε η μια οχι και
    τόσο ωραία μουσική για την διάθεση εκείνης της στιγμής πχ αν είσαι της κλασσικής
    βάλε heavy metal ....



    iris-the-black
    29.09.2005, 16:00
    κι εσύ της ποιας είσαι?!
    Jimy
    29.09.2005, 16:40
    Αν ακούσεις κλασσική και μετά heavy metal χαλάει η αοριστία..για σκέψου


    iris-the-black
    01.10.2005, 10:42
    Σκέφτηκα...Και έχεις δίκιο...Μόνο που εγώ κλασική μουσική ακούω μόνο όταν χορεύω μπαλέτο...Μέταλ όμως ακούω πάντα και παντού..Και άμα δεν είμαι καλά χτυπιέμαι λίγο με μέταλ και κατά ένα μαγικό τρόπο συνέρχομαι...!Δε σας έχει τύχει?
    Melinda
    09.10.2005, 03:04
    Kάποια μέρα που ήμουν στις μαύρες μου ..... ενα μήνυμα ήταν αρκετο να μου φτιάξει τη διαθεση!!!!
    iris-the-black
    09.10.2005, 10:22
    Aπο φίλη ή απο φίλο?Μερικές φορές ίσως χρειάζεσαι μόνο μια μικρή αφορμή για να νιώσεις καλά...
    alicia0
    13.10.2005, 13:49
    Tην ημερα των γεννεθλιων μου ημουν χαλια επειδη ετυχε ολοι οι φιλοι μου να λειπουν...
    ενα τηλ, ενα μνμ, μια επισκεψη μου εδω και τα χρονια πολλα που μου ειπαν μου εφτιαξαν τη διαθεση για την υπολοιπη μερα!
    οντως...μια αφορμη χρειαζοταν για να νιωσω καλυτερα....

    iris-the-black
    13.10.2005, 15:23
    Eγώ χθες ήμουν πολύ κουρασμένη και ζαλισμένη μετά απο αγγλικά για FCE και κολύμπι...(ξέρετε...)Ε κατά τις 8.30 πήγα για θεωρία στο ωδείο.Στο τέλος με κράτησε ο δάσκαλός μου να μου πει ότι θα τραγουδάω σε κάθε συναυλία ε και δεν ήθελε και πολύ...! Μέχρι και σολφέζ του είπα....