ελληνική μουσική
    582 online   ·  210.848 μέλη

    Musicheaven … εχεις καμια τραγουδίστρια?

    rapsodos
    30.08.2005, 10:27
    Την άνοιξη που μας πέρασε , 3 μέλη του Musicheaven (Rapsodos, Vick και Dival) ξεκινήσαμε δουλειά σε μουσική σκηνή στη Θεσσαλονίκη. Ήταν τις ημέρες που έγινε το live του site στο Μεθυσμενακι. Θυμάμαι ακόμα το γεγονός ότι το μισό μου μυαλό ήταν στο Live της Αθήνας όπου έπαιζα και το άλλο στα παιδιά που άφησα να βγάλουν το φίδι από την τρύπα στη Θεσσαλονίκη. Όπως ήταν αναμενόμενο όμως τα έβγαλαν πέρα με το παραπάνω.
    Το σχήμα συνέχισε και συνεχίζει, με θετικά σχόλια θέλω να πιστεύω. Έφτασε όμως η ώρα που ξέραμε και περιμέναμε από πέρυσι. Η Vick πρέπει να αποχωρήσει.
    Το κενό που θα αφήσει είναι δύσκολο να αναπληρωθεί, το ξέραμε αυτό. Ξέρουμε όμως ότι αυτό το site έχει καλούς μουσικούς. Εδώ γνωριστήκαμε με τη vick , εδώ γνώρισα πολλά ακόμα παιδιά που παίξαμε μαζί στην Αθήνα. Εδώ λοιπόν νομίζω ότι είναι το κατάλληλο μέρος για να βρούμε την κοπέλα που θα μας συνοδεύσει φέτος στη Μονή Λαζαριστών (συγκεκριμένα στο Bar Bistrot).
    Τι είναι αυτό που ψάχνουμε?
    Μια κοπέλα που να ασχολείται με το τραγούδι ερασιτεχνικά ή επαγγελματικά και να της αρέσει η έντεχνη και ροκ μουσική . Να είναι σίγουρη ότι εκτός από δουλειά οι εμφανίσεις είναι και κάτι παραπάνω. Είμαστε μια παρέα , εμείς , ο κόσμος και πολλές φορές ξεχνάμε ότι παίζουμε επαγγελματικά.

    Όποια ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου μέσα από το site.
    Ελπίζω η αύρα του musicheaven να κάνει πάλι το θαύμα της.
    Ίσως να το έχει ήδη κάνει εδώ που τα λέμε …



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: rapsodos on 30-08-2005 16:43 ]
    yiannisyiannis
    30.08.2005, 16:54
    Να συμπληρώσω απλά, ότι πέραν του ότι τα παιδιά έχουν ένα πολύ καλό σχήμα και μια ζεστή παρέα, υπάρχει κι άλλο ενδιαφέρον. Στη Μονή εμφανίζονται και περνούν πολλοί διάσημοι, οπότε μια τέτοια συνεργασία ίσως να αποτελέσει και μια σημαντική επένδυση για το καλλιτεχνικό σας μέλλον. Γι' αυτό οι κυρίες από τη Θεσ/νίκη που τραγουδούν, θα έπρεπε να πάρουν πολύ σοβαρά αυτή την πρόταση συνεργασίας.
    jorge
    31.08.2005, 10:51
    Καλή επιτυχία στην αναζήτηση Γιώργη.

    Εγώ να προσθέσω πως τα παιδιά έχουν όρεξη και στόχους. Έχουν ήδη βγάλει ένα live CD από τις περσινές εμφανίσεις, ενώ σίγουρα θα ακολουθήσουν και άλλα, με τη φωνή βέβαια της νέας τραγουδίστριας.