ελληνική μουσική
    727 online   ·  210.832 μέλη

    Δημοσθένης Λιακόπουλος

    Aiolos_m
    31.08.2005, 15:24
    Ο καιρός γαρ εγγύς και οι Έλληνες μέσω του ξανθού γένους θα κυριαρχήσουν στον πλανήτη γιατί είναι θέλημα Θεού!

    Εγώ πάντως ψοφάω να διαβάσω τι λέει αυτό το συλλεκτικό βιβλίο που μοιράζεται σε δύο τόμους και είναι γραμμένο από τον Λιακόπουλο...

    Εσείς;;;

    jorge
    31.08.2005, 16:04
    Εγώ θέλω να διαβάσω το άλλο που γράφει οτι οι Ελληνες είχαν στην κατοχή τους τον μισό κόσμο, από την Ελλάδα μέχρι ΚΑΙ την Ιαπωνία. Μάλιστα πιστεύεται πως η πρωτεύουσα των "ασιατών" Ελλήνων ήταν στην Ταϊβάν, κάτι που "πιστοποιούν Ταιβανέζοι αρχαιολόγοι"

    Το αντίπαλο δέος ήταν οι Ατλαντες, οι οποίοι μέσα σε 24 ώρες εξαφανίστηκαν από τους Ελληνες. Οι Ατλαντες μετά έκαναν αντεπίθεση και προσπάθησαν να βουλιάξουν την Ελλάδα, κάνοντας τρύπες στο φλοιό της γης με κάποιον "περίεργο τρόπο". (εκείνη τη στιγμή δείχνει έναν χάρτη σεισμικής δραστηριότητας υπονοώντας πως το σεισμικό τόξο από την Κέρκυρα ως τα Δωδεκάνησα έγινε από τους ...Ατλαντες ώστε η Ελλάδα να "βουλιάξει" μέσα στο εσωτερικό της γης ! )

    Ή το άλλο...

    Γιατί λέει οι Μοϊκανοί έχουν αυτό το "κοκοράκι" στα μαλλιά τους;;

    Διότι αγαπητοί μου, κάποτε οι Ελληνες είχαν φθάσει ως εκεί, τη Λατινική Αμερική και οι απολίτιστοι μοϊκάνοι θαύμασαν και θέλησαν να μιμηθούν τις ...περικεφαλαίες τους !!

    Εχει πολύ γέλιο παιδιά, με έκανε να ξεχάσω την τηλεοπτική αφάνεια του αγαπημένου μου Mr Bean
    W4TT4N4B3
    31.08.2005, 16:09
    Μην παραλειψετε να διαβάσετε το "ποιος Einstein? o Καραθεοδωρης"

    χωρις να θελω να υποβιβασω βεβαια τον Καραθεοδωρη ο οποιος μπορει να ηταν εξισου μεγιστος αλλα στα μαθηματικα οχι στη Φυσικη.

    Παντως με αυτα και αυτα ο Λιακο πουλωντας "ελληνισμο" ψιθυριζεται οτι η φορολογικη του δηλωση περιειχε ενα εννιαψηφιο νουμερο.

    700.000.000€ κανετε τους υπολογισμους σας με την παλαια δραχμη και θα δειτε.
    12plus
    31.08.2005, 16:11
    Εγώ έχω βαρεθεί να βλέπω επιτέλους σε 3 διαφορετικά κανάλια ταυτόχρονα τελευταία (!) εκπομπή που θα δίνεται η μοναδική προσφορα με τα 57,5 βιβλία στην τιμή των 2 ευρώ...
    pastella
    31.08.2005, 16:13
    "Πάρτε τα βιβλία μου!!!"

    "Τηλεφωνείστε τώρα στο ταδε νούμερο. Μην χάνετε λεπτό"

    Και ύστερα αυτοί που τον θαυμάζουν λένε τους υπόλοιπους πρόβατα...

    ΜΑ καλά πώς κυκλοφορούν τόσο κολλημένα μυαλά στην πιάτσα???

    Εγώ πάντως σκάω στα γέλια από ...τη λύπηση αν τον πετύχω σε ζάπινγκ (η στο Θέμο)...
    jorge
    31.08.2005, 16:16
    Quote:

    Το μέλος W4TT4N4B3 στις 31-08-2005 στις 16:09 έγραψε:

    700.000.000€ κανετε τους υπολογισμους σας με την παλαια δραχμη και θα δειτε.





    238.525.000.000 ;;
    238 δις δραχμές ;;
    Και δηλαδή έχει πουλήσει 4.285.714 σετς των 49 ευρώ; Δηλαδή 142.857.142 βιβλία;

    Ας μην υπερβάλλουμε
    W4TT4N4B3
    31.08.2005, 16:18
    εγω εγραψα λαθος εξαψηφιο το νουμερο ειναι.

    700.000€ οχι 700 εκατομμυρια.
    και το ψυθιριζεται το εγραψα για ευνοητους λογους
    jorge
    31.08.2005, 16:26
    Αυτό ακούγεται πιο λογικό, αν και βαριέμαι να ξανακάνω πράξεις...
    yiannisyiannis
    31.08.2005, 16:29
    Τον είχα συναντήσει σε μια έκθεση βιβλίου και αγόρασα ένα βιβλίο του από περιέργεια. Ο τίτλος ήταν "Τα πρωτόκολλα των σοφών της Σιών". Το ύφος του ήταν πολύ διαφορετικό από το τηλεοπτικό. Παρέθετε κάποια στοιχεία, έλεγε τη γνώμη του και στο τέλος προκαλούσε τον αναγνώστη να βγάλει ο ίδιος τα συμπεράσματα. Το βιβλίο ήταν κακογραμμένο και γενικά δεν μου έκανε καμία εντύπωση. Προσωπικά, δεν διαπίστωσα ότι τα στοιχεία που παρέθετε στοιχειοθετούσαν απτές αποδείξεις γύρω από τους ισχυρισμούς του. Την ψάχνει όμως αρκετά, ερευνά, διαβάζει και με τίποτε δεν θα τον χαρακτήριζα γραφικό. Ίσως έχει λίγο παραπάνω φαντασία και είναι επιρρεπής σ' ένα από τα εθνικά σπορ των Ελλήνων, τη συνομωσιολογία. Μπορεί ακόμη να λανσάρει ένα τέτοιο προφίλ, επειδή ίσως υπάρχουν κάποιοι άλλοι πίσω του, που τον χειραγωγούν.
    xristos
    31.08.2005, 16:37
    Μετά τον Ταμπάκη που πέρασε από το forum μας, τώρα και ο Λιακόπουλος.
    Άντε με το καλό και στα "παιδιά της νύχτας"...
    Θέλω να ουρλιάξω.
    Δεν μπορώ ούτε να χαμογελάσω.
    Γιατί κανείς δεν ανοίγει topic για την τελευταία συλλογή της Δημουλά;
    Δεν θέλω να παριστάνω τον πολλά βαρύ, αλλά παιδάκια σιγά - σιγά μας τρώει η σαβούρα.
    Ας τους δείξουμε την ωραία μας πλάτη!
    JaNick
    31.08.2005, 16:54
    Ρε παιδιά εγώ τον παρακολουθώ.... Σπαω πλάκα μαζί του... Και ήταν και ένας τρόπος να πάω κόντρα στην φιλόλογό μου..... Ωραίος είναι ο τύπος!! Που ξέρει κανείς... Ίσως κάποια απ'όσα λεει έίναι αλλήθεια...
    Και δε βγαίνει σε 3 κανάλια... Σε 256 ακριβώς, βγαίνει!!


    nightwalker
    31.08.2005, 17:09
    Παντως στο κατω,κατω δεν μπορει να λεει οτι του κατεβαινει στο μυαλο.Ενα χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι αυτο που λεει για τον ψεκασμο με τα χημικα απο αεροπλανα!!"η ασπρη γραμμη που αφηνουν πισω τα αεροπλανα ειναι ειδικα χημικα των Ρωσων,Αμερικανων(οτι θελεις λεει) που τα ριχνουν στον πλανητη".Ας ανοιξει το βιβλιο της Χημειας της Β'Γυμνασιου(ή τριτης) και θα δει σε τι οφειλεται αυτη η ασπρη γραμμη που αφηνουν τα αεροπλανα!
    Aiolos_m
    31.08.2005, 19:18
    Φίλε Χρήστο Συνονόματε αν θες λογοτεχνικό site έχω να σου προτείνω το www.lexima.gr.
    Βέβαια δεν είναι σαν το κλίμα του Λιάκο, αλλά κάτι λέει...
    12plus
    31.08.2005, 20:08
    Ευτυχώς που ο ίδιος επαναλαμβάνει συχνά το ''και τώρα κάποιοι θα πουν: αυτός τι μας λέει?, πού τα βρήκε?, είναι μπαρούφες...'' και το ακούει, γιατί τόσες φορές που τα λέει θα τα πιστέψει κ ο ίδιος στο τέλος!

    Εδώ ας παραθέσω τις αμίμητες αποκαλύψεις:
    -Ο ήλιος είναι εν ολίγοις σιδερένιος (συνοδεύουν σχήματα και γραφικά καθώς και γραπτή ανακοίνωση της... NASA!)
    -Το μεγαλύτερο διαστημόπλοιο είναι το ρωσικό ''Ενέργεια'' το οποίο ούτε λίγο ούτε πολύ είναι κάπου 4-5 φορές μεγαλύτερο από αυτό που όλοι θεωρούμε πως είναι το μεγαλύτερο
    -Οι ναοί των αρχαίων λαών της λατινικής αμερικής (Μάγιας, Ίνκας, Αζτέκοι) είναι ελληνικής αρχιτεκτονικής
    -Πέτρα να σηκώσει κανείς θα βρει από κάτω το δελφικό ''Λ'' (Βρε μήπως βγαίνει από το Λιακόπουλος? )
    nightwalker
    31.08.2005, 21:03
    Quote:

    Το μέλος 12plus στις 31-08-2005 στις 20:08 έγραψε:

    Ευτυχώς που ο ίδιος επαναλαμβάνει συχνά το ''και τώρα κάποιοι θα πουν: αυτός τι μας λέει?, πού τα βρήκε?, είναι μπαρούφες...'' και το ακούει, γιατί τόσες φορές που τα λέει θα τα πιστέψει κ ο ίδιος στο τέλος!

    Εδώ ας παραθέσω τις αμίμητες αποκαλύψεις:
    -Ο ήλιος είναι εν ολίγοις σιδερένιος (συνοδεύουν σχήματα και γραφικά καθώς και γραπτή ανακοίνωση της... NASA!)
    -Το μεγαλύτερο διαστημόπλοιο είναι το ρωσικό ''Ενέργεια'' το οποίο ούτε λίγο ούτε πολύ είναι κάπου 4-5 φορές μεγαλύτερο από αυτό που όλοι θεωρούμε πως είναι το μεγαλύτερο
    -Οι ναοί των αρχαίων λαών της λατινικής αμερικής (Μάγιας, Ίνκας, Αζτέκοι) είναι ελληνικής αρχιτεκτονικής
    -Πέτρα να σηκώσει κανείς θα βρει από κάτω το δελφικό ''Λ'' (Βρε μήπως βγαίνει από το Λιακόπουλος? )



    Εγραψες!!!!!
    W4TT4N4B3
    31.08.2005, 21:18
    Γραφικος ειναι καποιος που τουλαχιστον πιστευει αυτα που λεει.

    Η συνωμοσιολογια πουλαει και ειναι επικερδες επαγγελμα.
    αν αληθευουν οι φημες για τα χρηματα που βγαζει απο τα βιβλια τοτε δεν προκειται για καθολου γραφικο τυπο παρα για εναν ακομα δαιμονιο Ελληνα.

    Ψαξτε στην εγκυκλοπαιδεια Μπριτανικα τις διαφορες σημασιες της λεξης Greek και θα καταλαβετε τι εννοω.
    nightwalker
    31.08.2005, 21:29
    Τηλεφωνειστε τωρα!!! 2310521010!!!!
    katsaou
    31.08.2005, 21:55
    Quote:

    Το μέλος nightwalker στις 31-08-2005 στις 17:09 έγραψε:

    Παντως στο κατω,κατω δεν μπορει να λεει οτι του κατεβαινει στο μυαλο.Ενα χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι αυτο που λεει για τον ψεκασμο με τα χημικα απο αεροπλανα!!"η ασπρη γραμμη που αφηνουν πισω τα αεροπλανα ειναι ειδικα χημικα των Ρωσων,Αμερικανων(οτι θελεις λεει) που τα ριχνουν στον πλανητη".Ας ανοιξει το βιβλιο της Χημειας της Β'Γυμνασιου(ή τριτης) και θα δει σε τι οφειλεται αυτη η ασπρη γραμμη που αφηνουν τα αεροπλανα!





    νεράκι του θεού είναι.
    και ειναι και φυσικός όπως δηλώνει.
    όσο και καλή διάθεση να έχεις για γέλιο από ένα σημείο και μετά είναι για κλάματα.

    α επίσης μεγάλη ατάκα είχε πει για το ρώσικο αεροπλάνο Antonov-225 που έχει φτιαχτεί ένα και μοναδικό. και λέει ο Λιακό: Πάει ο Bush στον Puttin και του λέει:Φέρε μου όσα τέτοια αεροπλάνα έχεις γιατί τα χρειάζομαι!!!!!!

    nightwalker
    31.08.2005, 22:01
    Quote:


    όσο και καλή διάθεση να έχεις για γέλιο από ένα σημείο και μετά είναι για κλάματα.

    α επίσης μεγάλη ατάκα είχε πει για το ρώσικο αεροπλάνο Antonov-225 που έχει φτιαχτεί ένα και μοναδικό. και λέει ο Λιακό: Πάει ο Bush στον Puttin και του λέει:Φέρε μου όσα τέτοια αεροπλάνα έχεις γιατί τα χρειάζομαι!!!!!!




    Αυτο να λεγεται!και να θες,μετα απο ενα σημειο δεν μπορεις να γελασεις γιατι εχεις πια πεθανει απο το γελιο!!! Ειναι κυριολεκτικα αστειος!!

    Only Vincente Sanchis Guitars


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 31-08-2005 23:47 ]
    count
    01.09.2005, 01:38
    ta pio polla apo afta pou lei ine idi gnosta edw ke hronia.ine parmena apo epistimonika periodika ke diafora vivlia.tipota apo ola pou lei den ta lei o idios alla ihan episimanthei ke grafei toulahiston 10 hronia prin apo oso thimame egw na ta ehw divasei.polla apo afta grafonte pali apo periodika opos anexsigito,nemesis,focus,ke alla polla.episeis kai sto internet.παραδειγμα.www.theos.snn.gr/


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: count on 01-09-2005 03:12 ]