ελληνική μουσική
    316 online   ·  210.844 μέλη

    Πήγε κανείς Αιξωνή?

    terezoulini
    02.09.2005, 23:55
    Παρευρέθηκε κανείς στην παράσταση ''ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ'' στο γλυπτό θέατρο Αιξωνής στη Γλυφάδα?Έγινε στις 02/09 και ώρα 21:00.
    Jasmine
    03.09.2005, 00:38
    Για να πάει κάποιος Τερέζα μου (υποθέτω ότι αυτό είναι τ' όνομά σου) Αιξωνή, πρέπει να χει βίσμα και μάλιστα γερό!!! Κάνα μπάρμπα ή πατέρα μες στο δήμο. Για πρώτη φορά στα χρονικά από τότε που άρχισαν να οργανώνονται συναυλίες και θεατρικές παραστάσεις στο θεατράκι μας, φέτος δεν υπήρχαν εισητήρια, αλλά..... προσκλήσεις Με είσοδο λέει ....... ελεύθερη!! Τι σημαίνει αυτό???? Ότι δεν ανακοινώθηκε τίποτα, δεν τοιχοκολλήθηκε τίποτα ένω άλλες φορές ήταν γεμάτη με αφίσες όλη η Γλυφάδα και φυσικά μόνοι τους τα κανονίσανε και μόνοι τους τα μοιράσανε!!!! Παρ' όλο που το μάθαμε εγώ και η αδελφή μου σχετικά νωρίς, (όσο νωρίς δηλαδή θέλανε αυτοί να μαθευτεί μια και πηγαίναμε συχνά και ρωτούσαμε αν έχει προγραμματιστεί τίποτα για φέτος μια και πάντα παρακολουθούσαμε ένα ή δύο σχήματα καθ' ότι γέννημα θρέμμα της Γλυφάδας), πήγε η αδελφή μου στο δήμο και τί μαθαίνει?? Ότι φυσικά όλες οι προσκλήσεις έχουνε δωθεί!! Και σιγά μη δεν είχανε δηλαδή!! Δε λέω άλλα γιατί θα γίνω πάρα πολύ κακιά!! Μου την έδωσε πολύ αυτό το φετινό!!
    terezoulini
    03.09.2005, 14:26
    Εγω που λες πήγα χθές στις ''ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ'' και προχθές στο ''Βιολιστή στη στέγη''.Πώς..?Στην πρώτη παράσταση μου δόθηκαν οι εν λόγω προσκλήσεις απο φίλη που γνώριζε τα περί δήμου κ.λ.π και στη χθεσινή πήγα τζάμπα κατά τις 22:00 και παρακολούθησα περίπου μια ώρα.Βασικά μπορείς να μπεις νομίζω εντελώς τζάμπα και χωρίς έλεγχο μετά απο κάποια ώρα και έπειτα..Τουλάχιστον τις προηγούμενες χρονιές εγώ πήγαινα κατά τις 22:15-30 ή στην έσχατη των περιπτώσεων ανέβαινα στο βουνό και παρακολουθούσα απο κει το γεγονός γιατί τουλάχιστον τις προηγούμενες χρονιές δεν ήταν κι ό,τι καλύτερο οι τιμές..γενικά η λύση αναρρίχηση είναι ιδανική οταν το θέατρο είναι φίσκα..
    Jasmine
    05.09.2005, 23:43
    Ααααα έτσι ναι!!! Δεν το συζητάω!! Φυσικά στα 17 σου είσαι ελαφάκι και μπορείς να το κάνεις!! Στα 34 όμως?? Χμμμμ..... Αστειεύομαι!! Ελπίζω να πέρασες καλά!!
    ZOI
    06.09.2005, 00:37
    καλα το θεμα ειναι απαραδεκτο.θελω να παω πεμπτη ,παρασκευη,σαββατο.αν αυριο καταφερει τπτ ο μπαμπας που ξερει κοσμο στο δημο εχει καλως.αλλιως πανω στα βραχακια
    τρελα το φετεινο....που οι εποχες που περναμε εισητηρια απ'εξω τη βραδια της παραστασης...
    terezoulini
    06.09.2005, 14:51
    Πολύ καλά πέρασα!Πήγα όμως προχθές και στον ''Αρχοντοχωριάτη'' που έπαιζε ο Μπέζος και..τελικά καλύτερα να μην είχα δεχτεί την πρόσκληση..Η παράσταση πραγματικά για μένα ήταν μπαρούφα..Δε μ'άρεσε κ α θ ό λ ο υ.Αφού στη μέση περίπου, άρχισε ο κόσμος να την κάνει αφειδώς παρακαλώ..!!κ εγώ η ίδια κάποια στιγμή θέλησα να φύγω αλλα συνειδητοποίησα οτι ο μόνος τρόπος για να φύγω ήταν πετώντας.οπότε το είδα μέχρι τέλους μετά απείρων χασμουρητών..Τώρα πάλι θα πάω στον ''Ορέστη''.Παίζει η Καραμπέτη.Εκεί έχω προσδοκίες.Πάντως γενικά το φετινό προγραμματάκι δεν είναι και άσχημο!Πλάκα έχει..Πάντως στον ''Αρχοντοχωριάτη'' αναφέρθηκαν στην έλλειψη προσκλήσεων με δικαιολογία το οτι το θέατρο είναι μικρό και φροντίζοιυν να παρέχουν τόσες προσκλήσεις όσες θα είναι απαραίτητες για την πληρότητα του χωρίς να δημιουργηθεί συμφόρηση.Καλά κρασιά πείτε τους..
    ZOI
    15.09.2005, 17:11
    πηγα στη συναυλια του κοτσιρα με τον μανωλη φαμελλο και τη ραλλια χρηστιδου.καλες οι εντυπωσεις μου και ευχαριστη η βραδια!ο κοτσιρας βεβαια δεν ηταν συγκλονιστικος,απλα καλος θα ελεγα,ο φαμελλος (που ειναι και η αγαπη μου) ειπε λιγα τραγουδια δυστυχως,και ηταν "υπερκινητικος" πανω στη σκηνη ,πραγμα που αντι να με ξεσηκωνει με αγχωνε θα μπορουσα να πω!!ευχαριστη εκπληξη η ραλλια απο την οποια δεν περιμενα και πολλα,αλλα τελικα ηταν πολυ καλη.εξαιρετικη στα παλια λαικα!γενικως παρολο που ο φαμελλος δεν ειπε πολλα,η playlist με αφησε πολυ ευχαριστημενη.
    κατι που με στενοχωρησε ηταν οτι το κοινο ηταν κοινο γεροντων!οι νεοι ηταν μονο οι ορθιοι,οι οποιοι φυσικα ηταν "επιπλεον" κοσμος,δηλ. χωρις προσκληση οπως ημουνα κι εγω με την παρεα μου.ομολογω κανεις δε ζητησε να δει κανενα χαρτι και η πορτα ανοιξε διαπλατα χωρις περαιτερω.αποδιδω το μεγαλο μεσο ορο ηλικιας στις απαιτουμενες προσκλησεις...οι νεοι ειναι εκεινοι που τρεχουν να παρουν εισητηρια για συναυλιες και που δεν εχουν βεβαια διασυνδεσεις......
    ελπιζω να μην επαναληφθει το φετινο,του χρονου....
    terezoulini
    19.09.2005, 14:10
    Καλή η συναυλία του Κότσιρα όντως..Βέβαια μου άρεσε πολύ περισσότερο ο Φάμελλος ZOI όπως και σε σένα και μου άρεσαν τα γιούχου!χεχε..σαν τα παπάκια στη σειρά!Πάντως για το είδος τους μια χαρά όλα..Και πολύ κόσμος ρε παιδί μου..Όντως έπεσε πολύς παππούς αλλά χαλαρά..

    DESPITE MY RAGE,IM STILL A RAT IN A CAGE..


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : terezoulini στις 25-09-2005 20:35 ]