ελληνική μουσική
    837 online   ·  210.851 μέλη

    Είναι ντροπή άραγε...;

    Aiolos_m
    05.09.2005, 09:20
    Για όνομα του θεού κοπέλα μου...!!!
    Πρόσεχε πού απαντάς και τι αναφέρει το tppic! Αντε μην τα πάρω κι εγώ εδωμέσα κι αρχίσω να βρίζω και να τα σπάω κι όποιον πάρει ο χάρος!!!
    (πλάκα κάνω)

    Ελάτε βρε παιδιά δεν χρειάζεται να τσαντιζόμαστε με το παραμικρό...

    έλα μπυρίτσες...

    yiannisyiannis
    05.09.2005, 10:36
    Αγαπητέ Χρήστο, για να θέτεις εδώ αυτό το ερώτημα, με τον τρόπο μάλιστα που το θέτεις, είναι φανερό ότι δεν έχεις κανενός είδους ενδοιασμούς ή "κολλήματα" όπως τα λες. Οπότε η οποιαδήποτε συζήτηση ή ανταλλαγή θέσεων, θα ήταν μόνο για το χαβαλέ. Άλλωστε, τα ξεκαρδιζόμενα ανθρωπάκια στο κάτω μέρος του post σου, συνηγορούν υπέρ αυτού.

    Αυτό που θέλω να τονίσω εγώ είναι ότι κατά την ταπεινή μου γνώμη, μόνο και μόνο η επιλογή της λέξης "σεξ", για να περιγράψει κανείς μια ανώτερη μορφή ανθρώπινης έκφρασης, ισοπεδώνει, υποβιβάζει και θα έλεγα καταποντίζει τον έρωτα, κάτω από το κρεβάτι των γονιών σου.
    Astron
    05.09.2005, 12:55
    Quote:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 05-09-2005 στις 10:36 έγραψε:

    μόνο και μόνο η επιλογή της λέξης "σεξ", για να περιγράψει κανείς μια ανώτερη μορφή ανθρώπινης έκφρασης, ισοπεδώνει, υποβιβάζει και θα έλεγα καταποντίζει τον έρωτα, κάτω από το κρεβάτι των γονιών σου.





    Το σεξ είναι ο επίσημος όρος που χρησιμοποιείται και απ' τους γιατρούς επομένως τίποτα ισοπεδωτικό δεν εμπεριέχει η έννοιά του.

    Επίσης το σεξ δεν είναι μορφή ανθρώπινης έκφρασης, είναι "έκφραση" και ανάγκη όλων των ζώων του πλανήτη.
    faltsoo
    05.09.2005, 13:47
    Quote:

    Το μέλος christos86 στις 03-09-2005 στις 14:10 έγραψε:

    Βρε παιδιά έχω μια απορία.

    Άραγε είναι πρέπον το σεξ στο κρεβάτι του μπαμπά και της μαμάς όταν εκείνοι λείπουν από το σπίτι; Όχι τίποτε άλλο απλώς για να μην έχουμε κολλήματα σε περίπτωση που τύχει...





    φυσικα και δεν ειναι πρεπον.

    μπορειται να πατε στο δωματιο σου , πανω απο τον υπολογιστη , και αν την γλυτωσετε απο την ηλεκτροπληξια , σιγουρα θα αποκτησετε λουμπαγκο.





    yiannisyiannis
    05.09.2005, 14:07
    Quote:

    Το μέλος Astron στις 05-09-2005 στις 12:55 έγραψε:

    Το σεξ είναι ο επίσημος όρος που χρησιμοποιείται και απ' τους γιατρούς επομένως τίποτα ισοπεδωτικό δεν εμπεριέχει η έννοιά του.

    Επίσης το σεξ δεν είναι μορφή ανθρώπινης έκφρασης, είναι "έκφραση" και ανάγκη όλων των ζώων του πλανήτη.





    Πολύ σωστά τα λες, εκεί ήθελα να καταλήξω κι εγώ. Με άλλα λόγια δηλαδή, ο όρος "σεξ" είναι απογυμνωμένος από συναισθήματα, όπως όλες οι ιατρικές επεμβάσεις και υποβιβασμένος στο επίπεδο του ζωικού βασιλείου. Όσοι επιθυμούν να το αντιλαμβάνονται και να το επιδιώκουν κατ' αυτό τον τρόπο, με γειά τους με χαρά τους.
    steinway
    05.09.2005, 17:43
    Λοιπόν, μετά απ' όλα αυτά, νομίζω πως μια βραδιά κάτω απ τον έναστρο ουρανό με τα Ερωτικά του Γ. Ρίτσου, θα μοιαζε παραμύθι!..

    "Δεν έχω άλλη λέξη, άλλο στίχο,
    στο σώμα σου βίωνα όλη την ποίηση...''
    LithiHios
    05.09.2005, 20:22
    Telika den mou apantisate, posses sokolates einai kalo na trwme otan erthoun autes oi omorfes meres tou mina?? Pantos otan erxonte ta Ellhnika mpakalika ths mizonos NY ksemenoun apo ION me amygdala

    heisman
    05.09.2005, 21:20
    Άλλοι την βρίσκουν με το ΣΕΞ
    Κι άλλοι κάνοντας έρωτα...
    Χωρίς το ένα να αποκλείει τ'άλλο...

    Προσεκτικά όμως πάντοτε