ελληνική μουσική
    727 online   ·  210.851 μέλη

    Ποιά η γνώμη σας για την Ραλλία Χρηστίδου;

    Rallou4ever
    07.08.2006, 09:25

    Rallou4ever
    10.08.2006, 17:01
    Μάθε πρώτα πως γράφεται η λεξη "αίσχος" και μετα πες οτι θες!!
    ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!
    JaNick
    10.08.2006, 17:48
    Ε, καλή είναι μορέ....Και καλή κοπέλα φαίνεται...Τον καινούργιο της δίσκο δεν τον έχω ακούσει ολόκληρο, αλλα κανα δυό κομμάτια που άκουσα δεν μου έκαναν και πολύ εντύπωση...Εγώ πάντα το λέω εγώ οτι στην Ελλάδα έχουμε τραγουδιστές, αλλα δεν έχουμε τραγούδια...Πάντως αυτο που μου τη σπάει στη Ραλλία είναι οτι την υποστηρίζει πολύ η Σκυλο-Heaven.....
    margo
    10.08.2006, 19:06
    Το μέλος Rallou4ever στις 10-08-2006 στις 17:01 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μάθε πρώτα πως γράφεται η λεξη "αίσχος" και μετα πες οτι θες!!
    ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!




    Μ αρέσεις όμως που δε σου ξεφεύγει τίποτα..!
    poison_girl
    14.08.2006, 12:19
    πολυ συμπαθητικη αξιολογη με πολυ ταλεντο κατα τη γνωμη μου
    tolaruba
    14.08.2006, 16:23
    καλη φωνη αλλα με χαλαει λιγο που βγηκε απο ριαλιτι...παντως ειναι χαμηλων τονων και αυτο σε συνδυασμο με τη φωνη την κανει να ξεχωριζει σε σχεση με αλλους νεους καλλιτεχνες...δε τρελαινομαι κιολας ομως..
    despinaki15
    22.08.2006, 16:51
    aisxos
    sentoni
    10.12.2006, 02:13
    Παράθεση:

    Το μέλος Rallou4ever στις 04-08-2006 στις 20:21 έγραψε...

    Κατάρχην είμαι νέο μέλος γιάυτό κ απάνταω τώρα σε αυτό το topic που έχει δημιουργηθεί εδώ και αρκετό καιρο.Θέλω να πω πως η Ραλλία Χρηστίδου είναι το πιο έντιμο(πανω απ'όλα),ηθικό,συνεσταλμένο και απιστευτα ταλαντούχο άτομο που έχει βγει ποτέ από τηλεριάλιτι.Ο πρώτος προσωπικός της δίσκος πήγε πάρα πολύ καλά(προς δυσαρέσκεια ορισμένων) και ήταν ότι καλύτερο μπορουσε να κάνει η Ραλλία ως πρώτο βήμα.Άλλοστε και η ίδια έχει πει πως αυτός ο δίσκος καλύπτει το 60 τοις εκατό των προσδοκιών της,ποσοστό ικαλοποιητικο για ένα άτομο που μπαίνει στη δισκογραφία του σήμερα και μόλις έχει βγει από ένα ριάλιτι που έχει κατακριθεί από τους πάντες.Τώρα,όσον αφορά το τραγούδι που είχε ερμηνεύσει πέρισυ στις εμφανίσεις τησ με τους Κότσιρα,Φάμελλο,Ασλανίδου ας μη μιλήσω εγώ αλλα ο ίδιος ο στίχος :"Γιαν -Κάπου σε θυμάμαι μήπως ήσουνα στην Ακαδημία
    Μες στην τηλε-φάρσα που μοιράζουνε λεφτά και πτυχία
    Ραλ -Μα στο πάλκο τέτοια κόλπα δεν περνάνε
    Αν στο βάθος οι καρδιές δε σμίγουν
    Γιαν -Έτσι είναι κι όποιον θέλεις ρώτα
    Όταν σβήσουν της TV τα φώτα
    Ραλ -Αν ότι αξίζεις στη σκηνή δεν αποδείξεις
    Θα σε πάρει το ποτάμι και ποτέ δε θα γυρίσεις
    Όλοι -Χάσε να κερδίσεις."

    Εσάς σας φαίνεται με αυτό τον στίχο να κατακρίνει το Fame;;;Αν ναι,μάλλλον δεν έχετε συνειδητοποιησει το νοημα των στίχων.Η΄ είστε φανς του Star και της Τατιάνας που εκείνη την εποχή είχαν δημιουργήσει ολόκληρο μεσανατολικό θέμα γιατι απ'ότι φαίνεται,ούτε εκείνοι ειχανσυνειδητοποιήσει το νόημα των στίχων.
    Όσον αφορά το θέμα της ποιοτικής κανετε τεραστιο λάθος καθώς η Ραλλια ποτέ δεν πρισπάθησε να βγάλει προς τα έξω κάτι τέτοιο και δεν της αρέσει όταν την αποκαλούν έτσι γιατί δεν της αρέσει να βάζει μαρκίζες και ταμπέλες ούτε στους ανθρώπους,ούτε στη μουσική.
    Τέλος νομιζω πως είναι γελοίο να κατακρίνουμε τόσο άδικα μια κοπέλα όπως η Ραλλία Χρηστίδου που έχει χαρακτηριστει από άτομα όπως η Τζένη Βάνου,ο Χρήστος Νικολόπουλος,ο Κώστας Μακεδόνας,ο Γιάννης Κότσιρας,ο Γιώργος Λεβέντης,ο Θανος Μικρούτσικος,ο Παπαδόπουλος,η Ελένη Τσαλιγοπούλου και εκατοντάδες άλλους ως τη φωτεινή αχτίδα της σημερινής γεννιάς.Και μην ξεχνάται πως η ίδια η Τζένη Βάνου τη χαρακτήρισε ως "Μια νέα Χαρούλα Αλεξίου που ανατέλλει" και προσέξτε καλα τα λόγια της,"μια ΝΕΑ Χαρόυλα Αλεξίου που ΝΑΤΕΛΛΕΙ....









    . . . η ίδια η Τζένη Βάνου τη χαρακτήρισε ως "Μια νέα Χαρούλα Αλεξίου που ανατέλλει" και προσέξτε καλα τα λόγια της,"μια ΝΕΑ Χαρόυλα Αλεξίου που ΝΑΤΕΛΛΕΙ....


    ναι ναι . . . πως άλλωστε η Βάνου να μην βλέπει την Χριστίδου σαν νέα Αλεξίου τι στιγμή που συνεργάζεται με την Μπεζεντάκου . . . αν είναι δυνατόν ! Αλεξίου είναι μία μην συγκρίνουμε τα ασύγκριτα έλεος . . .
    rompa
    10.12.2006, 22:40
    Μου αρέσει πολύ.Ελπίζω να πάει μπροστά.Την αγαπάει ο κόσμος
    valia1984
    10.12.2006, 22:44
    Η φωνή της μου αρέσει.
    από άποψη χαρακτήρα δεν έχω και την καλύτερη γνώμη γι αυτή παρόλο που δεν της έχω μιλήσει ποτέ.
    kozanitis
    11.12.2006, 01:01
    αν αλλάξει εταιρία και στυλ και νοοτροπία και μυαλά και΄τραγούδια θα είναι απλά μία πολύ καλη τραγουδίστρια...
    αν δεν αλλάξουμε μυαλά θα πιστεύουμε πως και ο Μίχας μπορεί να γίνει Παύλος....
    Άκου η νέα Αλεξίου...χαχαμπανίστε και άλλο
    doritsa78
    02.01.2007, 19:35
    ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟ VOX ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΓΛΥΚΕΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.
    _MaRiA_
    02.01.2007, 22:20
    Παράθεση:

    Το μέλος doritsa78 στις 02-01-2007 στις 19:35 έγραψε...

    ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟ VOX ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΓΛΥΚΕΙΑ ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.



    Ήθελα πολύ να τους δω αλλά δυστυχώς δεν τους πρόλαβα!!
    maspa
    02.01.2007, 23:48
    Μπλιαξ!! που τη θυμηθήκατε?
    karelia
    02.01.2007, 23:55
    της έχει γίνει ερώτηση σχετική σε μια εκπομπη
    (αν δηλ πιστευει ότι μπορει να είναι η νέα Χαρούλα Αλεξίου)
    και απήντησε
    ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να το γνωρίζει,κανεις δε ξέρει.
    πάντως δεν έδειξε να τρελαίνεται με το τίτλο που της αποδόθηκε.

    επίσης είχε πει ότι όνειρό της είναι να γεμίσει το ολυμπιακό στάδιο μόνη της.
    poison_girl
    02.01.2007, 23:58
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 02-01-2007 στις 23:48 έγραψε...

    Μπλιαξ!! που τη θυμηθήκατε?



    τσκ τσκ γιατι μπλιαξ καλε η κοπελα?????
    maspa
    02.01.2007, 23:59
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 02-01-2007 στις 23:55 έγραψε...

    της έχει γίνει ερώτηση σχετική σε μια εκπομπη
    (αν δηλ πιστευει ότι μπορει να είναι η νέα Χαρούλα Αλεξίου)
    και απήντησε
    ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να το γνωρίζει,κανεις δε ξέρει.
    πάντως δεν έδειξε να τρελαίνεται με το τίτλο που της αποδόθηκε.

    επίσης είχε πει ότι όνειρό της είναι να γεμίσει το ολυμπιακό στάδιο μόνη της.



    Μ'αυτό το πλευρό να κοιμάται..
    filtor
    02.01.2007, 23:59
    Γεια σας παιδιά!

    Ποια είναι η Χρηστίδου;
    maspa
    03.01.2007, 00:07
    Παράθεση:

    Το μέλος filtor στις 02-01-2007 στις 23:59 έγραψε...

    Γεια σας παιδιά!

    Ποια είναι η Χρηστίδου;



    Κι εσύ απ'ό,τι βλέπω, θα είσαι μέσα στα εκκατομύρια κόσμο που θα τη χειροκροτούν και θα την αποθεώνουν στο ολυμπιακό στάδιο, ε?
    Έτσι έτσι... Ποια΄είναι η κυρία Χρηστίδου? Που ακόμα δε βγήκε από το αυγό, καβάλησε και καλάμι...

    Πως να σ’ αγγίξω αφού πέταξες ψηλά/ Κι εγώ έχω μάθει να κοιτάω χαμηλά/ Όσα μεγάλα είδα στου κόσμου τ’ ανοιχτά/ Ήταν γραμμένα σε δωμάτια κλειστά

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 03-01-2007 00:08 ]


    karelia
    03.01.2007, 00:11
    ε εντάξει δεν είναι κακό να κάνεις όνειρα..