ελληνική μουσική
    435 online   ·  210.845 μέλη

    Ποιά η γνώμη σας για την Ραλλία Χρηστίδου;

    maspa
    03.01.2007, 00:17
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 03-01-2007 στις 00:11 έγραψε...

    ε εντάξει δεν είναι κακό να κάνεις όνειρα..



    Μόνη σου είπες πως:
    Παράθεση:
    της έχει γίνει ερώτηση σχετική σε μια εκπομπη
    (αν δηλ πιστευει ότι μπορει να είναι η νέα Χαρούλα Αλεξίου)
    και απήντησε
    ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να το γνωρίζει,κανεις δε ξέρει.


    Κανείς δε ξέρει. Σα να λέει πως έχει μεγαλύτερες δυνατότητες από ποια? Από την Αλεξίου!! Βρε δε πάει να δει αν έρχομαι? (συγχίστηκα βραδυάτικα).... Κι ο δίσκος που έβγαλε πολύς της ήταν..
    karelia
    03.01.2007, 00:21
    Μόνη σου είπες πως:
    μόνος

    εννούσα ότι έχει δικαίωμα στο όνειρο,ως προς το θαθελε να γεμισει το ολυμπιακό στάδιο.
    Τώρα αν η ίδια δεν θεωρεί κολακεία το να τη λένε διαδοχο της αλεξίου,μάλλον έχει να κάνει με τα μουσικά της ακούσματα.ίσως θαθελε μια πιο ροκ καριέρα.
    maspa
    03.01.2007, 00:28
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 03-01-2007 στις 00:21 έγραψε...

    Μόνη σου είπες πως:
    μόνος


    Συγνώμη Με μπέρδεψε το "karelia"

    Παράθεση:


    ίσως θαθελε μια πιο ροκ καριέρα.



    Ίσως θα 'θελε μια στο κεφάλι να συνέλθει!!

    Είναι μεγάλη ψωνάρα, κι αυτό με εξοργίζει..... Καθαρά από τύχη, τραγούδησε με τον Κότσιρα και νομίζει πως κάτι έκανε. Αυτό που ξέρω είναι πως πρόκειται για τον θηλυκό Χατζηγιάννη..
    karelia
    03.01.2007, 00:33
    Με μπέρδεψε το "karelia
    Τα καρέλια=>Μουσική(Νίκος Αντύπας) Στίχοι (Λίνα Νικολακοπούλου)

    μία ερώτηση,αν η Ραλλία θέλει μία στο κεφάλι ο Νίνο τι θέλει????
    τηγάνι?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : karelia στις 03-01-2007 00:34 ]


    maspa
    03.01.2007, 00:46
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 03-01-2007 στις 00:33 έγραψε...

    Με μπέρδεψε το "karelia
    Τα καρέλια=>Μουσική(Νίκος Αντύπας) Στίχοι (Λίνα Νικολακοπούλου)


    Α1 Δεν έκανα τέτοιο συνηρμό... Περισσότερο τσιγάρα μου θύμισε..

    Παράθεση:


    μία ερώτηση,αν η Ραλλία θέλει μία στο κεφάλι ο Νίνο τι θέλει????
    τηγάνι?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : karelia στις 03-01-2007 00:34 ]





    Ο Νίνο μπορεί να μη τραγουδάει τόσο καλά τραγούδια όσο (έτυχε! επαναλαμβάνω) να τραγουδήσει η Ραλλία, όμως είναι πολύ πιο προσγειωμένος. Διάβασα συνέντευξή του και δεν το περίμενα πως ήταν τόσο ώριμος όσο φαινόταν μέσα από τη συνέντευξη. Η ραλλία μάλιστα αποφεύγει να μιλάει και για το reality (που καλώς ή κακώς) την ανέδειξε. Λοιπόν, να δείς που Αλεξίου μπορεί(τι μπορεί, σίγουρα δηλαδή) να μη γίνει, αλλά Τζένη Βάννου πιο πιθανό... Προσωπικά θα το ευχαριστηθώ πολύ να τραγουδήσει με "φρούτα" όπως ο Φλωρινιώτης κι η Μπεζεντάκου.. Αυτό είναι το επίπεδό της κι εκεί θα καταλήξει με τα μυαλά που κουβαλάει..

    DIM_033
    03.01.2007, 01:04
    Δεν ειναι κακη..............αλλα ερχεται απο το Fame story κι αυτο ειναι κακο..............
    maspa
    03.01.2007, 01:06
    Παράθεση:

    Το μέλος DIM_033 στις 03-01-2007 στις 01:04 έγραψε...

    Δεν ειναι κακη..............αλλα ερχεται απο το Fame story κι αυτο ειναι κακο..............



    Δεν είναι αυτό το κακό. Ας μη κρεμάμε ταμπέλες..
    sindy-windy
    03.01.2007, 03:15
    Στην αρχη που πρωτοεμφανιστηκε η Ραλλία Χρηστίδου πιστευα πως εφοσον ειχε βγει απο το fame story δεν αξιζε . Όμως ενα καλοκαίρι στη Χίο τραγουδούσε μαζι με το Κότσιρα και εκανα τη καρδια μου πετρα να την αντεξω για λιγο. Οταν βγηκε να τραγουδησει καταλαβα πως τελικα κ εγω βιαστικα να τη κρινω απο το γεγονος και μονο οτι ειχε βγει απο talend show ,ενω ειλικρινα η φωνη της ηταν πολυ καλη αλλα και πολυ γλυκια σαν παρουσια.Αυτο δεν σημαινει πως πλεον ακουω μονο εκεινη καθως ακουω τελειως διαφορετικη μουσικη , αλλα αν ακουσω καποιο τραγουδακι της στο ραδιοφωνο , μπορει και να το αφησω
    IOANNAC
    24.01.2007, 09:36
    Παράθεση:

    Το μέλος DIM_033 στις 03-01-2007 στις 01:04 έγραψε...

    Δεν ειναι κακη..............αλλα ερχεται απο το Fame story κι αυτο ειναι κακο..............

    Αυτό που δεν μ' αρέσει σ' αυτήν είναι καταρχήν ότι έχει flat φωνή και φωνάζει, σαν να επιτίθεται στον ακροατή για να την προσέξειι. Δεν έχει εκφραστικότητα. Κι έπειτα είναι κάτι και στο ύφος της που δεν μου πάει. Σαν να'ναι αδίστακτη και αποφασισμένη μ' όλους τους τρόπους να κάνει καριέρα. Αυτά τα είχα εντοπίσει απ' την αρχή, μόλις την είχα πρωτοδεί. Οταν μετά άκουσα και ότι τα 'φτιαξε με τον παντρεμένο τραγουδιστή και του διέλυσε το σπίτι, επιβεβαιώθηκα. Τι να πω το μέλλον θα δείξει....
    kotsiroula
    24.01.2007, 15:09
    εμενα προσωπικα η ραλλια μ αρεσει πολυ.....
    ηταν λαθοσ βεβαια που πηγε στο fame...
    αξιζει πολλα και αν προσπαθησει θα γινει μεγαλη....
    αρκει να μην κανει λαθοι....
    μην ακουει καμια κριτικοι...
    ακομα κ ο γιαννησ κοτσιρασ που δεν του αρεσουν του τυπου μουσικες ακαδημιεσ την ξεχωρισε και συνεργαστικε 2 συνεχομενα χρονια μαζι τησ....
    θα δειτε οτι θα παει μπροστα και δεν θα ξεχαστει.....

    sentoni
    24.01.2007, 16:41
    Παράθεση:

    Το μέλος kotsiroula στις 24-01-2007 στις 15:09 έγραψε...

    αξιζει πολλα και αν προσπαθησει θα γινει μεγαλη....






    . . . ναι, κάθε χρόνος που περνάει θα γίνεται μεγαλύτερη . . . όπως όλοι μας βέβαια !
    IOANNAC
    25.01.2007, 09:01
    Παράθεση:

    Το μέλος kotsiroula στις 24-01-2007 στις 15:09 έγραψε...

    εμενα προσωπικα η ραλλια μ αρεσει πολυ.....
    ηταν λαθοσ βεβαια που πηγε στο fame...
    αξιζει πολλα και αν προσπαθησει θα γινει μεγαλη....
    αρκει να μην κανει λαθοι....
    μην ακουει καμια κριτικοι...
    ακομα κ ο γιαννησ κοτσιρασ που δεν του αρεσουν του τυπου μουσικες ακαδημιεσ την ξεχωρισε και συνεργαστικε 2 συνεχομενα χρονια μαζι τησ....
    θα δειτε οτι θα παει μπροστα και δεν θα ξεχαστει.....




    Το να μην ακους καμία κριτική, οποιαδήποτε δουλειά κι αν κάνεις, είναι ένας σίγουρος τρόπος για να απομονωθείς και στο τέλος να χάσεις την επαφή με την πραγματικότητα... Τώρα, το γιατί ο Κότσιρας συνεργάστηκε μαζί της για 2 συνεχή χρόνια, νομίζω ότι πλέον είναι γνωστό σε όλους ... Διάβασε πιο προσεκτικά το προηγούμενο μήνυμά μου.
    mousikofilh
    25.01.2007, 10:52
    Πολύ μα πάρα πολύ προσεκτικά το διάβασα το μήνυμα σου
    Αλλά δεν καταλαβα,ποιο είναι το πρόβλημα σου.
    Kαι έτσι να είναι τα πράγματα,σε ενοχλεί σε κάτι????
    Για δυο συνεχόμενα χρονια,δεν είχει συνεργαστεί μόνο με την Ραλλία,αλλα με αρκετά παιδιά που πιστεύει ότι αξίζουν.Μάλλον δεν τον έχεις παρακολουθήσει.
    Το τι κάνει στα προσωπικά του,εκτος του ότι με τόση σιγουριά που μιλας,μου φαίνεται ύποπτο,δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να μας απασχολεί...

    valia1984
    25.01.2007, 12:17
    Παράθεση:

    Το μέλος IOANNAC στις 24-01-2007 στις 09:36 έγραψε...

    Αυτό που δεν μ' αρέσει σ' αυτήν είναι καταρχήν ότι έχει flat φωνή και φωνάζει, σαν να επιτίθεται στον ακροατή για να την προσέξειι. Δεν έχει εκφραστικότητα. Κι έπειτα είναι κάτι και στο ύφος της που δεν μου πάει. Σαν να'ναι αδίστακτη και αποφασισμένη μ' όλους τους τρόπους να κάνει καριέρα. Αυτά τα είχα εντοπίσει απ' την αρχή, μόλις την είχα πρωτοδεί. Οταν μετά άκουσα και ότι τα 'φτιαξε με τον παντρεμένο τραγουδιστή και του διέλυσε το σπίτι, επιβεβαιώθηκα. Τι να πω το μέλλον θα δείξει....




    θα συμφωνήσω απόλυτα όσον αφορά το ύφος της..
    εμένα μου βγάζει μια υποκρισία...με φοβίζει πολύ το βλέμμα της..
    παρόλα αυτά η φωνή της μου αρέσει..

    IOANNAC
    25.01.2007, 13:56
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 25-01-2007 στις 10:52 έγραψε...

    Πολύ μα πάρα πολύ προσεκτικά το διάβασα το μήνυμα σου
    Αλλά δεν καταλαβα,ποιο είναι το πρόβλημα σου.
    Kαι έτσι να είναι τα πράγματα,σε ενοχλεί σε κάτι????
    Για δυο συνεχόμενα χρονια,δεν είχει συνεργαστεί μόνο με την Ραλλία,αλλα με αρκετά παιδιά που πιστεύει ότι αξίζουν.Μάλλον δεν τον έχεις παρακολουθήσει.
    Το τι κάνει στα προσωπικά του,εκτος του ότι με τόση σιγουριά που μιλας,μου φαίνεται ύποπτο,δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να μας απασχολεί...


    Δεν αντιλαμβάνομαι τον εκνευρισμό σου..... Το αναφέρω από την άποψη ότι έχει σημασία ποιούς τρόπους χρησιμοποιεί κάποιος για να κάνει καριέρα. Το fame story και τα αντίστοιχα show είναι σίγουρα εύκολη λύση ή το να δημιουργείς σκάνδαλα ακόμα ευκολότερη.

    Εκτιμώ περισσότερο τραγουδίστριες, όχι μόνο για τη φωνή τους, όπως η Ζωή Παπαδοπούλου, η Γιώτα Νέγκα, η Μελίνα Ασλανίδου και πολλές άλλες που αγωνίζονται ήσυχα και με την αξία τους χωρίς να καταφεύγουν σε ευκολίες και σε "μπερδέματα" άλλου τύπου. Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη valia1984 ότι το βλέμμα της έχει κάτι το υποκριτικό.




    mousikofilh
    25.01.2007, 14:18
    Με το να λες με τόση σιγουριά τους τρόπους
    Που υποτίθεται έχει χρησιμοποίησε για να ανέβει ,
    Και με το να θίγεις έναν καλλιτέχνη(και δεν εννοώ τη ραλλία)η με το να αναπαράγεις ότι έχεις ακούσει
    και διαβάσει στα περιοδικα,αυτό για μένα ούτε η άποψη σου είναι και με βάζει και σε...σκέψεις αυτή σου η σιγουριά.


    Νικάει αυτός ο εαυτός που πάει γυμνός βαθιά στο φως!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 25-01-2007 14:19 ]


    IOANNAC
    25.01.2007, 14:39
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 25-01-2007 στις 14:18 έγραψε...

    Με το να λες με τόση σιγουριά τους τρόπους
    Που υποτίθεται έχει χρησιμοποίησε για να ανέβει ,
    Και με το να θίγεις έναν καλλιτέχνη(και δεν εννοώ τη ραλλία)η με το να αναπαράγεις ότι έχεις ακούσει
    και διαβάσει στα περιοδικα,αυτό για μένα ούτε η άποψη σου είναι και με βάζει και σε...σκέψεις αυτή σου η σιγουριά.


    Νικάει αυτός ο εαυτός που πάει γυμνός βαθιά στο φως!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 25-01-2007 14:19 ]





    Νομίζω ότι o καθένας μπορεί να γράφει τη γνώμη του. Δεν μπορεί να συμφωνούμε όλοι. Αν δεν "αντέχεις" μια άλλη άποψη...Sorry... δεν φταίω γι' αυτό.






    mousikofilh
    25.01.2007, 14:45
    Δεν είναι άλλη άποψη.
    Είναι αναπαραγωγή των κουτσομπολιών.
    Αφού έτσι λειτουργείς και εκφράζεσαι..
    Κανένα προβλημα.
    Δεν μπορεις όμως να ''περνάς''όλα αυτά ως δεδομένα και να θίγεις
    Ανθρώπους.Αυτό ναι,με ενοχλεί.

    IOANNAC
    25.01.2007, 14:50
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 25-01-2007 στις 14:45 έγραψε...

    Δεν είναι άλλη άποψη.
    Είναι αναπαραγωγή των κουτσομπολιών.
    Αφού έτσι λειτουργείς και εκφράζεσαι..
    Κανένα προβλημα.
    Δεν μπορεις όμως να ''περνάς''όλα αυτά ως δεδομένα και να θίγεις
    Ανθρώπους.Αυτό ναι,με ενοχλεί.




    ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!! Το fun club επιτίθεται!!!!
    Γεια χαρά....... .





    valia1984
    25.01.2007, 14:54
    δεν σου επιτίθεται κανείς..συζήτηση γίνεται..