ελληνική μουσική
    810 online   ·  210.833 μέλη

    Ποιά η γνώμη σας για την Ραλλία Χρηστίδου;

    IOANNAC
    25.01.2007, 14:56
    πλάκα έκανα.....
    valia1984
    25.01.2007, 14:57
    οκ
    mousikofilh
    25.01.2007, 14:58
    Συζήτηση γίνεται μόνο που εγώ δεν
    xρησιμοποιώ καμιά φιλαδα ως επιχείρημα για κάτι
    Που δεν γουστάρω...
    Kαλή ανάγνωση του ciao...
    ciao...
    kotsiroula
    25.01.2007, 16:38
    ο καθενας εχει δικια του αποψη...
    στον εναν μπορει να αρεσει κ στο αλλον οχι...
    γιατι λοιπον να γινεται αυτο το μπερδεμα?
    καθε αποψη δεχτει...


    mousikofilh
    25.01.2007, 22:54
    Δεν είναι θέμα άποψης η γούστου.
    Τουλάχιστον όσον αναφορά την δική μου ένσταση
    στο θέμα.
    Είναι ξεκάθαρο πιστεύω...

    sentoni
    25.01.2007, 23:58
    Παράθεση:

    Το μέλος IOANNAC στις 24-01-2007 στις 09:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος DIM_033 στις 03-01-2007 στις 01:04 έγραψε...

    Δεν ειναι κακη..............αλλα ερχεται απο το Fame story κι αυτο ειναι κακο..............

    Αυτό που δεν μ' αρέσει σ' αυτήν είναι καταρχήν ότι έχει flat φωνή και φωνάζει, σαν να επιτίθεται στον ακροατή για να την προσέξειι. Δεν έχει εκφραστικότητα. Κι έπειτα είναι κάτι και στο ύφος της που δεν μου πάει. Σαν να'ναι αδίστακτη και αποφασισμένη μ' όλους τους τρόπους να κάνει καριέρα. Αυτά τα είχα εντοπίσει απ' την αρχή, μόλις την είχα πρωτοδεί. Οταν μετά άκουσα και ότι τα 'φτιαξε με τον παντρεμένο τραγουδιστή και του διέλυσε το σπίτι, επιβεβαιώθηκα. Τι να πω το μέλλον θα δείξει....





    . . . ναι αλλά εκτός απο τα αρνητικά που της καταλογίζεις δεν νομίζω ότι μας αφορά τι κάνει ή τι έκανε στην προσωπική της ζωή . . . και καλά θα κάνεις να μην θίγεις ανθρώπους , εδώ κρίνουμε τον καλλιτέχνη ! :
    mousikofilh συμφωνώ μαζί σου !
    Kerato
    26.01.2007, 20:00
    Πριν λίγες μέρες είδα την ταινία "Μια βραδυά στο Νότινγκ Χίλ" και σε μια σκηνη, η διάσημη ηθοποιός γευματίζει με το φίλο της και ακούνε στο διπλανό τραπέζι τη συζήτηση 5-6 τύπων σχετικά με τη συγκεκριμένη ηθοποιό. Οι τύποι, λοιπόν, χοντραίνουν την κουβέντα, όσο αφορά την εικόνα που έχουν σχηματίσει για το άτομο της ηθοποιού, χωρίς φυσικά κανείς από δαύτους να την έχει γνωρίσει ποτέ προσωπικά, και φτάνουν σε σημείο να αισχρολογούν. Ο φίλος της ηθοποιού τους πλησιάζει και τους λέει, μεταξύ άλλων, ότι, σε περίπτωση που δεν το έχουν συνειδητοποιήσει, μιλάνε για ένα υπαρκτό πρόσωπο που ζει ανάμεσά τους κι ότι θα έπρεπε να σέβονται το ότι είναι ένας άνθρωπος σαν τους ίδιους.

    Αυτό θέλω να πω κι εγώ σε όλους εσάς που ανοίξατε κουβέντα για μια νέα κοπέλα, που μέχρι πριν βγει σ' ένα ριάλιτι σόου, έπαιζε την κιθαρούλα της για να διασκεδάζει με την παρέα της, έγραφε κάνα στιχάκι και έβαζε 7 νότες σε σειρά για να γεμίζει το χρόνο της δημιουργικά.

    Είναι καλό να λέει κανείς τη γνώμη του για κάποιον που, από δική του επιλογή, εκθέτει τον εαυτό του στην κοινή γνώμη, αλλά όχι χωρίς να σέβεται την ανθρώπινη υπόστασή του.

    Όσο για την προσωπική μου γνώμη, σχετικά με την κα Χρηστίδου, θεωρώ ότι έχει καλή μαγιά, αλλά το ψωμί δε γίνεται μόνο από ένα καλό συστατικό. Μακάρι αυτή η κοπέλα, ή κάποια άλλη, εν πάσει περιπτώσι, να γίνει μια νέα Αλεξίου και μή σας ενοχλεί αυτό. Θα είναι πολύ μεγάλο κρίμα να μείνει ορφανή η μουσική σκηνή του τόπου που ζούμε και να μην υπάρξουν νέοι καλλιτέχνες που θα ξεπεράσουν τους υπάρχοντες σε ποιότητα...

    Η μεγαλύτερη χαρά για ένα δάσκαλο είναι να γίνεται ο μαθητής του καλύτερος απ' αυτόν.
    rompa
    18.02.2007, 23:43
    Σε μερικές μέρες (τέλη Φεβρουαρίου) ολοκληρώνεται η ηχογράφηση του νέου και δεύτερου album της Ραλλίας Χρηστίδου. Αυτό πρακτικά σημαίνει πως το album δεν αναμένεται να κυκλοφορήσει νωρίτερα από τα τέλη Μαρτίου, συμπληρώνοντας έτσι παρά τρεις μήνες δύο ακριβώς χρόνια από το προηγούμενό της.

    Ένα από τα νέα της αυτά κομμάτια το έχει γράψει η Ραλλία ενώ τα υπόλοιπα είναι από τους: Νίκο Μωραίτη, Μαρία Παπαδοπούλου, Ρεβέκα Ρούσση, Θάνο Παπανικολάου και Νεκτάριο Τυράκη. Αυτές τις μέρες η Ραλλία σε συνεργασία με την δισκογραφική της επιλέγουν ποια κομμάτια τελικά θα μπουν στο εν λόγω αυτό νέο album καθώς και ποιο θα είναι το πρώτο single αυτού.

    Όσο για live εμφανίσεις ή συμμετοχή της σε μουσικές σκηνές, ακόμα δεν υπάρχει κάτι οριστικό - υπάρχουν ιδέες απλά η Ραλλία δεν έχει καταλήξει κάπου συγκεκριμένα. Όσο πλησιάζουν οι μέρες κυκλοφορίας του νέου album προφανώς θα ξεκαθαρίσουν και όλα αυτά...



    tsibitos
    18.02.2007, 23:50
    "rompa" Η Ραλλια Χριστιδου...
    mavroula
    21.02.2007, 00:16
    Παράθεση:

    Το μέλος Kerato στις 26-01-2007 στις 20:00 έγραψε...

    Πριν λίγες μέρες είδα την ταινία "Μια βραδυά στο Νότινγκ Χίλ" και σε μια σκηνη, η διάσημη ηθοποιός γευματίζει με το φίλο της και ακούνε στο διπλανό τραπέζι τη συζήτηση 5-6 τύπων σχετικά με τη συγκεκριμένη ηθοποιό. Οι τύποι, λοιπόν, χοντραίνουν την κουβέντα, όσο αφορά την εικόνα που έχουν σχηματίσει για το άτομο της ηθοποιού, χωρίς φυσικά κανείς από δαύτους να την έχει γνωρίσει ποτέ προσωπικά, και φτάνουν σε σημείο να αισχρολογούν. Ο φίλος της ηθοποιού τους πλησιάζει και τους λέει, μεταξύ άλλων, ότι, σε περίπτωση που δεν το έχουν συνειδητοποιήσει, μιλάνε για ένα υπαρκτό πρόσωπο που ζει ανάμεσά τους κι ότι θα έπρεπε να σέβονται το ότι είναι ένας άνθρωπος σαν τους ίδιους.

    Αυτό θέλω να πω κι εγώ σε όλους εσάς που ανοίξατε κουβέντα για μια νέα κοπέλα, που μέχρι πριν βγει σ' ένα ριάλιτι σόου, έπαιζε την κιθαρούλα της για να διασκεδάζει με την παρέα της, έγραφε κάνα στιχάκι και έβαζε 7 νότες σε σειρά για να γεμίζει το χρόνο της δημιουργικά.

    Είναι καλό να λέει κανείς τη γνώμη του για κάποιον που, από δική του επιλογή, εκθέτει τον εαυτό του στην κοινή γνώμη, αλλά όχι χωρίς να σέβεται την ανθρώπινη υπόστασή του.

    Όσο για την προσωπική μου γνώμη, σχετικά με την κα Χρηστίδου, θεωρώ ότι έχει καλή μαγιά, αλλά το ψωμί δε γίνεται μόνο από ένα καλό συστατικό. Μακάρι αυτή η κοπέλα, ή κάποια άλλη, εν πάσει περιπτώσι, να γίνει μια νέα Αλεξίου και μή σας ενοχλεί αυτό. Θα είναι πολύ μεγάλο κρίμα να μείνει ορφανή η μουσική σκηνή του τόπου που ζούμε και να μην υπάρξουν νέοι καλλιτέχνες που θα ξεπεράσουν τους υπάρχοντες σε ποιότητα...

    Η μεγαλύτερη χαρά για ένα δάσκαλο είναι να γίνεται ο μαθητής του καλύτερος απ' αυτόν.



    Συμφωνώ απολύτως! !
    rompa
    24.04.2007, 09:09
    Το νέο Ραλλία video clip

    Ήρθε σήμερα στο Mad TV το νέο video clip της Ραλλίας για το "Κρύψου" και το mad.tv έχει το photo report. Ένα video fun, fun, fun!




    Την προηγούμενη Τρίτη γύρισε το νέο της αυτό video clip η Ραλλία, ένα video clip που έχει σκηνοθετήσει ο Μανώλης Τζιράκης. Η ιδέα, αλλά και το βασικό concept του video αυτού, προέκυψε από την ατάκα "κρύψου να μη σε βρω" του κομματιού, γι' αυτό και στο video βλέπουμε τους μουσικούς της να κρύβονται από την Ραλλία.

    Συγκεκριμένα, η Ραλλία προσπαθεί να συγκεντρώσει τους μουσικούς της για να κάνουν πρόβα, πριν από ένα υποτιθέμενο live τους, αλλά αυτοί κρύβονται μέσα στο λούνα παρκ (που στην περίπτωσή μας είναι το Allou Fun Park του Ρέντη). Τελικά, η Ραλλία καταφέρνει να τους συγκεντρώσει και τα...υπόλοιπα επί της οθόνης που λέγαμε και παλαιότερα


    mad.tv
    rompa
    24.04.2007, 09:10
    Το νέο album "Ένα Χάδι Ζεστό" της Ραλλίας είναι έτοιμο !!!!
    sea_like_eyes
    24.04.2007, 16:43
    "rompa" Η Ραλλια Χριστιδου...
    vero
    24.04.2007, 19:45
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 24-04-2007 στις 16:43 έγραψε...

    "rompa" Η Ραλλια Χριστιδου...



    kalooooooo
    renabill
    30.05.2007, 02:31
    Έχει πολύ ωραία χροιά.Εντάξει και τα τραγούδια συμπαθητικά τα βρίσκω.Το εγώ για σένα, διασκευή του ιταλικού Ancora vivo το ερμηνεύει τέλεια!!! Κι όποιος πει το αντίθετο Πιπέρι στο στόμα
    kinia
    30.05.2007, 10:27
    H Ραλλία έχει πολύ ωραία φωνή και επειδή ακούστηκε ότι είναι από ριάλιτι δεν χρειάζεται να την κρίνουμε μόνο απο αυτό. Φοβερή φωνή, απ τις λίγες που έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια...
    mousikofilh
    30.05.2007, 12:46
    Όντως πάρα πολύ καλή φωνή.
    Το ''σε παρακαλώ'' από την νέα της δισκογραφική δουλειά
    μου αρέσει πάααρα πολύ...


    Iphigenia
    30.05.2007, 15:43
    Εμένα η φωνή αυτής της κοπέλας μ' αρέσει.

    Όσο για το συγκεκριμένο reality από το οποίο έγινε ευρύτερα γνωστή, πιστεύω ακράδαντα ότι έπρεπε να το είχε κερδίσει (με βάση τουλάχιστον τα άτομα που ήταν στον τελικό)!
    Iphigenia
    30.05.2007, 15:46
    Α, και να συμπληρώσω επίσης ότι μ' αρέσει που συνεργάζεται και με αρκετούς νέους ανθρώπους.
    SOPHIA-MX-4EVER
    01.06.2007, 00:38
    η γνωμη μου?
    Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!!!!!!!!!!!!!!!!
    σε λιγο θα βγει κ ο σκυλος μου να τραγουδησει