ελληνική μουσική
    806 online   ·  210.833 μέλη

    Αντέχει ο έρωτας την απόσταση;

    yojo
    07.09.2005, 03:39
    Εσεις τι λετε ο ερωτας αντεχει στην αποσταση?
    π.χ.στις διακοπες γνωρισα ενα παιδι.ταιριαζαμε,συμπαθηθηκαμε,κατοπιν ερωτευτηκαμε και εκτοτε ειμαστε "μαζι"...
    ΑΛΛΑ αυτος μενει στο Αιγιο,εγω μενω στην Αθηνα...
    Αν αντεξουμε μεχρι τον Ιουνιο θα ημαστε μαζι γιατι θα ερθει Αθηνα να σπουδασει...Το θεμα ειναι τι θα κανουμε αυτον τον χειμωνα.......

    μου λειπει......!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 07-09-2005 09:54 ]
    T_A_Z_Z
    07.09.2005, 03:45
    Αστείο link δεν βλέπω...άρα ανέκδοτο θα είναι...
    έλα όμως που ούτε ανέκδοτο δεν είναι

    Και τώρα στο θέμα μας....άμα κάνετε λίγη υπομονή και αν το θέλετε πολύ θα αντέξει...από εσάς εξαρτάται!
    W4TT4N4B3
    07.09.2005, 04:19
    ματια που δε βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται...

    αλλα ο Otto Weininger εχει μαλλον αντιθετη αποψη...

    παντως το θεμα δεν ειναι αν αντεχει ο ερωτας την αποσταση, αλλα και
    αν η αποσταση αντεχει τον ερωτα.
    Desmar
    07.09.2005, 05:16
    ... χμμμ ... συχνά ο έρωτας δεν αντέχει και στην παρουσία ... τι να σου πω? ... ο χρόνος θα δείξει ... βέβαια το ότι δεν είσασταν καιρό μαζί ... δεν βοηθάει ιδιαίτερα ... αλλά που ξέρεις? μπορεί να είναι από τους έρωτες που δεν επιρρεάζονται από αποστάσεις και γεγονότα ... ελπίζω να έχει την πορεία και την εξέλιξη που θα θέλετε και οι δύο ...

    Εύχομαι ότι καλύτερο ... και υπομονή ...
    yiannisyiannis
    07.09.2005, 09:09
    Ο έρωτας αντέχει και παρααντέχει την απόσταση. Αυτό που θεωρώ πως δεν θα αντέξει, είναι οι νεανικές σας ηλικίες, που κάθε άλλο παρά εγγυούνται τη σταθερότητα στις σχέσεις τους.
    ph
    07.09.2005, 09:28

    Μου έτυχε η απόσταση να συντηρεί τον έρωτα και να σβήσει όταν είμαστε μαζί.
    Serendipity
    07.09.2005, 09:59
    H απόσταση,από προσωπική εμπείρια,σβύνει τους μίκροους έρωτες και δυναμώνει τους μεγάλους...
    Nekros
    07.09.2005, 11:18
    λοιπον! ο ερωτας αντεχει και επιζει στην αποσταση οσο αντεχει και επιζει ο ανθρωπος χωρις οξυγονο! ο ερωτας ειναι κατι της στιγμης! εα απλο παθος! τιποτα αλλο! αυτο που μπορει να αντεξει ανετα (ετσι για πλακα, για να γουσταρουμε ρε αδερφε) την αποσταση ειναι η αγαπη! αλλα η αγαπη ειναι ενα αλλο κεφαλαιο που χρειαζεται πολυ ψαξιμο...!
    anezina
    07.09.2005, 11:50
    Ματια που δεν βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται μου ειπες καποιο βραδυ με παραπονο πικρο, οι ερωτες καρδια μου δεν πεθαινουν μα κοιμουνται για να μπορουν κρυφα να κοροϊδευουν τον καιρο... Νομιζω οτι οι στιχοι σε καλυψαν...
    terezoulini
    07.09.2005, 12:34
    Η απόσταση είναι δύσκολο πράγμα.Και είναι πολύ σωστό πιστεύω το οτι το μόνο που κινδυνεύει να χαθεί είναι η σταθερότητα του ''θέλω'' ανάμεσα στα δύο άτομα.Το θέμα είναι όμως κατά πόσο εσυ θα αντέξεις την απόσταση.Μπορεί τώρα που είναι απλά νωρίς να νιώθεις πιο ένθερμη και μετά να θες εσύ η ίδια να το διακόψεις..Δε ξέρω,υποθέσεις κάνω.Απο την άλλη βέβαια ένας χρόνος είναι μόνο..όχι και τόσο τραγικό έτσι?Γιατί όχι?Κουράγιο πάντως..!

    steinway
    07.09.2005, 14:33
    Καλή μου, δεν είναι πρόβλημα μερικοί μήνες...Ίσα ίσα που αν δεν υπήρχαν οι αποστάσεις,θα μαραζώνανε και τα ταξίδια...
    Άρχισε να μετρά της αγάπης την ουσία στην απουσία..
    Κι αν είναι κάτι αληθινό κι απ 'τους δυο σας, πιστεψέ με θα κρατήσει...
    Κράτησε το ρομαντικό όλου αυτού του καιρού...Θελω να πω, η παρουσία στης καρδιά τις συναντήσεις. Ή μερικά γράμματα, που οι λέξεις θα ηχούν έρωτα και με τον καιρό θα ξανασμίξετε!!

    Η αγάπη όλα τα υπομένει...
    W4TT4N4B3
    07.09.2005, 15:09
    Quote:

    Το μέλος ph στις 07-09-2005 στις 09:28 έγραψε:


    Μου έτυχε η απόσταση να συντηρεί τον έρωτα και να σβήσει όταν είμαστε μαζί.





    Καλά τα έλεγε ο Weininger και εγω τον ειχα παραξηγησει.
    Του οφειλω 1 συγνωμη αν και ακομα διατηρω τις επιφυλαξεις μου.
    anna-mant
    07.09.2005, 16:46
    να σου πω την αληθεια??δεν πιστευω οτι ειναι μακρια...μπορεις ανετα να πας για ενα σαββατοκυριακο οποτε μπορεσεις...για να δεις και τι γινεται...πως νιωθετε εννοω...αλλα δεν ειναι μακρια.πιστεψε με...
    ageloudaki
    07.09.2005, 18:35
    Να σου πω εγώ δεν ξέρω πολλά. Και αυτά που ξέρω και το έχω ζήσει μέσα από την αδερφή μου και την σχέση της, είναι ότι αντέχει ο έρωτας την απόσταση!!!! Και απόδειξη αυτή (δλδ η αδερφή μου) είναι στην Φλώρινα φοιτήτρια και αυτός στην Νάουσα!!!

    aliki
    08.09.2005, 00:56
    Quote:
    --------------------------------------------------------------------------------


    Το μέλος ph στις 07-09-2005 στις 09:28 έγραψε:


    Μου έτυχε η απόσταση να συντηρεί τον έρωτα και να σβήσει όταν είμαστε μαζί.




    --------------------------------------------------------------------------------



    Γιατί, προφανώς, αυτό δεν ήταν έρωτας...


    yojo
    11.09.2005, 23:47
    καλα δεν περιμενα να απαντησει κανεις!!!
    Με συγκηνησατε βρε!!!!!!

    μπορει να τα καταφερουμε μπορει οχι...ο χρονος θα δειξει..!
    Παντως ευχαριστω γιατι καποιοι απο 'σας με κανατε πιο ασιοδοξη!
    αν αντεξουμε,τον Ιουνιο θα σας κερασω μπυρες!!!
    W4TT4N4B3
    11.09.2005, 23:51
    save ur money γιατι θα στα φανε τα εισιτηρια των λεωφορειων, τα οποια απο 2006 σιγουρα θα αυξηθουν
    spirosart
    12.09.2005, 00:17
    ΟΧΙ... ΠΟΤΕ
    Kiriaky
    15.09.2005, 01:35
    Συμφωνώ με 2 παραπάνω..
    "Η απόσταση σβήνει τους μικρούς έρωτες και δυναμώνει τους μεγάλους."
    και..
    "Ότι ο έρωτας αντέχει και παρααντέχει,αλλά οι νεανικές σχέσεις δεν έχουν σταθερότητα."
    και τέλος..Είναι και θέμα χαρακτήρα..Άν ο άλλος ζήσει μαζί σου γεγονότα και μετά είναι σαν να μην τα έζησε ποτέ είναι και θέμα αναισθησίας πιά!

    eleni
    15.09.2005, 13:31
    Κάθε περίπτωση είναι μοναδική.
    Αυτό που πιστεύω εγώ είναι οτι όταν τα συναισθήματα είναι δυνατά και πάνω απ΄όλα αληθινά η απόσταση είναι το τελαυταίο που θα πρέπει να μας απασχολεί.
    Σίγουρα πονάει γιατί θες να έχεις τον άνθρωπο σου κοντά αλλά το φάρμακο σε αυτή την περίπτωση είναι η ΥΠΟΜΟΝΗ.
    Εξάλλου στα δύσκολα φαίνονται όλα........