ελληνική μουσική
    837 online   ·  210.849 μέλη

    Αντέχει ο έρωτας την απόσταση;

    yojo
    30.04.2007, 14:38
    Λοιπον μιας και εγω ανοιξα το topic σας ενημερωνω οτι τελικα η συγκεκριμενη σχεση δεν αντεξε(καθολου θα ελεγα), Παρολα αυτα παλι εμπλεξα με αποστασεις (Λουτρακι αυτη τη φορα)και ομως αυτη τη φορα αντεξε και με το παραπανω μαλιστα(1 χρονο και συνεχιζει...)αρα δεν μπορουμε παρα να συμπερανουμε οτι εξαρταται απο τους ανθρωπους (τις ψυχικες τους αντοχες,τον χαρακτηρα τους,αλλα και τα συναισθηματα που τους ενονουν).Οποτε ειναι μαλλον αστοχο να κρινουμε απο την αρχη το πως θα καταληξει μια σχεση.Γιατι οι μεγαλητερες αποστασεις δεν ειναι στο χαρτη αλλα στο μυαλο και την καρδια μας.


    Tren
    30.04.2007, 22:21
    Οχι βεβαια.
    movflower
    01.05.2007, 00:09
    νομίζω εξαρτάται και από την φάση στην οποία βρίσκεται κάποιος, πέρα από την ηλικία ή τον χαρακτήρα.

    Καμιά φορά και η μοίρα. Όλο λέω όχι σε απόσταση και όλο εκεί βρίσκομαι. Νομίζω το κακό σε μένα, έγινα όταν στα δεκατρία, τα έφτιαξα με ένα συμμαθητή μου και καλά (τι αθώες ηλικίες) που είχε φύγει στην άλλη μεριά του κόσμου. Όταν γύρισε στο σχολείο, μετά από δύο χρόνια, ούτε γεια δεν λέγαμε μεταξύ μας. Παρά τα δεκάδες γράμματα που ανταλλάζαμε στα ενδιάμεσα δύο χρόνια.

    Μετά τα 19 δεν έχω συναντήσει άνθρωπο που να γίνεται κλικ, και να μένει στην ίδια πόλη, Με το που θα νιώσω το κλικ, ακούω και τη λαχτάρα του τρεχούμενου, που σύντομα θα θαφτεί με τηλεφωνήματα, εισιτήρια, κοκ

    Πάντως, ο έρωτας κρατάει περισσότερο στην απόσταση, διότι στερείσαι τον άνθρωπο σου σε καθημερινή βάση, και καμιά φορά τον τελειοποιείς με τις σκέψεις σου. Η αγάπη έρχεται πιο αργά, από ότι αν ήμασταν στην ίδια γειτονιά. Αλλά αν είναι να έρθει, μένει, γιατί στο μεταξύ έχει περάσει αρκετός χρόνος, και έχουνε γίνει αρκετές θυσίες και από τους δύο.

    Φιλάκια!

    renabill
    03.05.2007, 13:17
    Νομιζς παιζουν πολλοι παραγοντες ρόλο και κυρίως τα άτομα. Αν ταιριάζουν, πόσο θέλουν να κρατήσουν αυτή τη σχέση και άλλα.Η απόσταση δεν χωρίζει καμια φορά αλλά ενώνει.Εγώ ήμουν με κάποιον 7 μήνες και όταν ήρθε να μείνει στην Αθήνα μόνιμα άλλαξε η συμπεριφορά του και η στάση του και χωρίσαμε.

    sotoserres
    04.05.2007, 11:27
    στα λογια αντεχει.. στην πραγματικοτητα ποτε δεν εισαι σιγουρος για τον αλλο..

    και μην πει καποιος οτι ειναι
    movflower
    04.05.2007, 21:38
    Παράθεση:

    Το μέλος sotoserres στις 04-05-2007 στις 11:27 έγραψε...

    στα λογια αντεχει.. στην πραγματικοτητα ποτε δεν εισαι σιγουρος για τον αλλο..

    και μην πει καποιος οτι ειναι



    Αυτό όμως το σημείο, καμία εξάρτηση δεν έχει από την απόσταση. Και δίπλα σου να είναι ο άλλος, πάλι δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.
    sotoserres
    04.05.2007, 23:45
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 04-05-2007 στις 21:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sotoserres στις 04-05-2007 στις 11:27 έγραψε...

    στα λογια αντεχει.. στην πραγματικοτητα ποτε δεν εισαι σιγουρος για τον αλλο..

    και μην πει καποιος οτι ειναι



    Αυτό όμως το σημείο, καμία εξάρτηση δεν έχει από την απόσταση. Και δίπλα σου να είναι ο άλλος, πάλι δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.




    σιγουρα.. αρα ρισκαρεις παντα
    augoustos
    05.05.2007, 04:05
    Παράθεση:

    Το μέλος sotoserres στις 04-05-2007 στις 23:45 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 04-05-2007 στις 21:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sotoserres στις 04-05-2007 στις 11:27 έγραψε...

    στα λογια αντεχει.. στην πραγματικοτητα ποτε δεν εισαι σιγουρος για τον αλλο..

    και μην πει καποιος οτι ειναι



    Αυτό όμως το σημείο, καμία εξάρτηση δεν έχει από την απόσταση. Και δίπλα σου να είναι ο άλλος, πάλι δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.




    σιγουρα.. αρα ρισκαρεις παντα



    ε πάντα ρισκάρεις ρε φίλε! Που να εμπιστευτείς πια το φίλο σου; Από παντού θέλουνε να σου τα φορέσουνε.
    Αλλά η movflower είναι και ερωτευμένη και από απόσταση.
    clapton21
    05.05.2007, 16:19
    Αντέχει αν τον αντέχουν οι ενδιαφερόμενοι
    venus2
    05.05.2007, 17:24
    an to thelete k oi 2 sas den prokeitai na sbisei pote... ARKEI NA EXETE YPOMONH K NA TO THELETE POLY!!!! milaw apo proswpiki empeiria (Athina-Kalavrita kathe SK gia 2 xronia... )

    venus2
    05.05.2007, 17:25
    oups, twra eida oti apanyisa se topic tou 2005!!!!
    alitheia, telika ti egine, antekse?????
    movflower
    05.05.2007, 19:34
    Παράθεση:

    Το μέλος venus2 στις 05-05-2007 στις 17:25 έγραψε...

    oups, twra eida oti apanyisa se topic tou 2005!!!!
    alitheia, telika ti egine, antekse?????




    λίγο πιο πάνω δες, στη σελίδα, το ποστ της yojo

    μη φοβάσαι, δεν είναι θέμα του 2005, διαχρονικό είναι! :)
    gogere17
    05.05.2007, 20:22
    γιατι ανακalυψαμε τα τηλεφωνα?????!πλακιτσα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gogere17 στις 05-05-2007 21:26 ]


    MarakiVas
    15.05.2007, 21:24
    Μάτια που δεν βλέπονται
    γρήγορα λησμονιούνται
    μα τα δικά σου μάτια μου
    ποτέ τους δεν ξεχνιούνται!

    Όταν υπάρχει αληθινή αγάπη οι αποστάσεις μηδενίζονται μόλις το θελήσεις!
    movflower
    16.05.2007, 00:34
    Μερικά τιπς εδώ: www.lovingyou.com


    zw
    16.05.2007, 00:41
    παιδια κατα την γνωμη μου δν κραταει!!!
    τουλαχιστον η δικια μ δν κρατησε!!


    Δεν θα πεθανουμε ποτε κουφαλα νεκροθαφτη!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : zw στις 16-05-2007 00:42 ]


    TheDarkSideOfTheMoon
    16.01.2013, 15:25

    Παράθεση:

    Το μέλος MarakiVas στις 15.05.2007, 21:24 έγραψε...

    Όταν υπάρχει αληθινή αγάπη οι αποστάσεις μηδενίζονται μόλις το θελήσεις!

    Κακά τα ψέματα, οι αποστάσεις ΔΕ μηδενίζονται όσο κι αν το θέλεις! Το ξέρω από προσωπική πείρα! 6 ώρες ταξίδι, προσωπικές υποχρεώσεις, μαθήματα... η αληθινή αγάπη δε τα διαγράφει αυτά, όσο κι αν αγαπάμε!


    Anelaki
    26.01.2013, 12:29
    η αγάπη αντέχει στην απόσταση!!! ο έρωτας θέλει αναζοπυρωση αλλιώς σιγοσβήνει!!!
    rea31
    26.01.2013, 20:42
    Όταν 2 άνθρωποι είναι πλασμένοι να είναι μαζί ούτε η απόσταση μπορει να τους χωρίσει ούτε και τίποτα άλλο!!!
    venceremos
    26.01.2013, 22:25

    Ο ερωτας αντεξε την αποσταση...εγω δεν την αντεξα κ ετσι...τα τιναξα στον αερα :) ετσι ειναι παιδακια..οταν αγαπας αντεχεις την αποσταση...αλλα καποια στιγμη αρχιζεις και αναρωτιεσαι...γιατι τοση αποσταση...? δε θα μπορουσαν να ναι αλλιως τα πραματα..? κι αν ναι, τοτε γιατι επιμενουμε σ αυτο...? τελικα...μηπως συμφιλιωθηκαμε με τη φαση αυτη και μας αρεσει ετσι οπως ειναι..? αν ναι, τοτε υπαρχει θεμα....

    δε λεω υπαρχουν λογοι και λογοι.. αποστασεις κ αποστασεις.. διαφορετικες καταστασεις.. διαφορετικες αντοχες.. οποτε αυτο που ισχυει για τον εναν δεν ισχυει απαραιτητα για τον αλλο.. αλλα αν ειναι επιλογη η αποσταση... ενω μπορουν ναναι τα πραματα αλλιως... τοτε υπαρχει θεμα...