ελληνική μουσική
    837 online   ·  210.849 μέλη

    Ποιον καλλιτέχνη θα θέλατε...

    melanie1325
    09.09.2005, 09:47
    Quote:

    Το μέλος W4TT4N4B3 στις 09-09-2005 στις 02:02 έγραψε:

    ειστε σιγουροι;

    μερικοι θα απογοητευτειτε για αυτο καλυτερα να τους θαυμαζετε απο μακρια!





    Γι'αυτό και θέλουμε να γνωρίσουμε κάποιους συγκεκριμένους, αλλιώς ο τίτλος θα ήταν "Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καλλιτέχνης" !
    Αγαπημένοι μπορεί να είναι πολλοί και διάφοροι, αλλά τους περισσότερους μπορεί να μην θέλει κάποιος να τους γνωρίσει από κοντά
    Κάποιος όμως θα σε εμπνέει να σηζητήσεις, με κάποιον θα 'νομίζεις' έστω ότι ταυτίζεσαι σε κάποια πράγματα ή απόψεις
    Τώρα, αν ξενερώσεις γνωρίζοντας τον, ε στο πρόγραμμα είναι και αυτο!
    ...λες και θα τους γνωρίσουμε, εδώ που τα λέμε
    AlienP
    09.09.2005, 14:11
    Quote:

    Το μέλος melanie1325 στις 09-09-2005 στις 09:47 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος W4TT4N4B3 στις 09-09-2005 στις 02:02 έγραψε:
    [i]
    ειστε σιγουροι;

    μερικοι θα απογοητευτειτε για αυτο καλυτερα να τους θαυμαζετε απο μακρια!





    Γι'αυτό και θέλουμε να γνωρίσουμε κάποιους συγκεκριμένους, αλλιώς ο τίτλος θα ήταν "Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καλλιτέχνης" !
    Αγαπημένοι μπορεί να είναι πολλοί και διάφοροι, αλλά τους περισσότερους μπορεί να μην θέλει κάποιος να τους γνωρίσει από κοντά
    Κάποιος όμως θα σε εμπνέει να σηζητήσεις, με κάποιον θα 'νομίζεις' έστω ότι ταυτίζεσαι σε κάποια πράγματα ή απόψεις
    Τώρα, αν ξενερώσεις γνωρίζοντας τον, ε στο πρόγραμμα είναι και αυτο!
    ...λες και θα τους γνωρίσουμε, εδώ που τα λέμε

    [/I]



    Εεετσι!
    Κι αν ειναι καλλιτεχνες μη τους φοβαστε
    MakisH
    09.09.2005, 18:12
    Σωστά. Καλλιτέχνες είναι, όχι μπαμπούλες... :p Εγώ προσωπικά θα ήθελα να γνωρίσω τον B.Παπακωνσταντίνου λόγω της νοοτροπίας που τουλάχιστον δείχνει να έχει, τον Διονύση Σαβόπουλο λόγω του οτι είναι έτσι χαβαλετζής και τον πάω
    helenzeze1
    09.09.2005, 20:05
    Τη !!!ΧΑΡΟΥΛΑ ΑΛΕΞΙΟΥ!!!


    Αχ!!!
    Aiolos_m
    10.09.2005, 09:07
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 08-09-2005 στις 11:14 έγραψε:

    Το Φοίβο Δεληβοριά (εκπλαγήκατε ε;;)





    Κι εγώ θέλω να γνωρίσω τον Φοίβο από κοντά.
    Εκτιμώ, βάσει της όλης εικόνας του και του πώς μας είχε μιλήσει σε συναυλία του, ότι είναι ρκετά κατάλληλο άτομο για παρέα.
    Πρέπει να έχει και πολύ χιούμορ...



    επισυναπτόμενα: deli2.jpg 
    Kostas_Osbourne
    10.09.2005, 14:14
    Εγώ θα ήθελα να δω από κοντά τον Cobain αν μπορούσε να αναστηθεί γιατί εγώ να πεθάνω δεν νομίζω!!Επίσης τον ΟΖΖΥ ή τον ΙΟΜΜΙ!!!!Από Έλληνες τον Παπακωνσταντίνου και τον Αγγελάκα!!
    antonLOrd
    10.09.2005, 14:23
    Για να δούμε λοιπόν,

    Ξένοι(νεκροί)..: Jimi Hendrix, Rory Gallagher, Jim Morisson, Janis Joplin, Jaco Pastorius

    Ξένοι(ζωντανοί)..: Jon Lord, Al Di Meola, Ian Paice, Ian Gillan



    Έλληνες(νεκροί)..: Μάνος Λοΐζος, Νικόλας Άσιμος, Παύλος Σιδηρόπουλος

    Έλληνες(ζωντανοί)..: Βασίλης Παπακωνσταντίνου, Χριστόφορος Κροκίδης, Γρηγόρης Δεσύπρης, Θάνος Μικρούτσικος, Αντώνης Μιτζέλος, Γιάννης Σπάθας, Μάνος Ξυδούς..

    Ευτυχώς που δεν ζητάω πολλά... ......
    Kotsiraki
    10.09.2005, 23:50
    Σίγουρα τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου, το Μίλτο Πασχαλίδη και το Χρήστο Θηβαίο. Ίσως, την Ελευθερία Αρβανιτάκη..
    giokalamata
    11.09.2005, 01:48
    Βασίλη χωρίς δεύτερη σκέψη
    giokalamata
    11.09.2005, 01:52
    http://www.geocities.com/vassilis_papakonstantinou/diskografia-stixoi/megaliteres_epitixies/oi_megaliteres_epitixies.jpg
    TomTraubert
    11.09.2005, 02:29
    Θα ήθελα να καθήσω παρέα με τον ΜΕΓΑΛΟ Tom Waits και να ακούω τις απίθανες ιστορίες του, πίνοντας μαζί του το... καροτόζουμο (!) που διατείνεται ότι πίνει αποκλειστικά τα τελευταία χρόνια... Βέβαια, για όσους δεν ξέρουν, ο Tom είναι ένας μοναδικός, αξεπέραστος παραμυθάς....




    επισυναπτόμενα: 02-may-uncut-3-chrishorler.jpg 
    W4TT4N4B3
    11.09.2005, 02:39
    μεγαλύτερος παραμυθας απο το Ζαχο Δογγανο αποκλείεται.
    ΑΧΧΑχαχαχα.
    12plus
    11.09.2005, 10:05
    -Beatles (όλους)
    -Pink Floyd (επίσης)
    -Rolling Stones (επίσης)
    -Paul Simon & Art Garfunkel
    -Μάνος Λοΐζος
    -Φοίβος Δεληβοριάς
    -Διονύσης Σαββόπουλος
    κ.ά. ....

    Τώρα ένα εύστοχο ερώτημα είναι το ποιος καλλιτέχνης θα ήθελε να γνωρίσει εμένα?!

    Curiosity did kill the cat, ignorance, however, might have killed it even more...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 12plus στις 11-09-2005 10:13 ]
    antonLOrd
    11.09.2005, 15:20
    Quote:

    Το μέλος giokalamata στις 11-09-2005 στις 01:52 έγραψε:

    http://www.geocities.com/vassilis_papakonstantinou/diskografia-stixoi/megaliteres_epitixies/oi_megaliteres_epitixies.jpg





    Μάλλον αυτή είναι η φωτογραφία...
    iris-the-black
    11.09.2005, 15:25
    Quote:

    Το μέλος Kostas_Osbourne στις 10-09-2005 στις 14:14 έγραψε:

    Εγώ θα ήθελα να δω από κοντά τον Cobain αν μπορούσε να αναστηθεί γιατί εγώ να πεθάνω δεν νομίζω!!Επίσης τον ΟΖΖΥ ή τον ΙΟΜΜΙ!!!!Από Έλληνες τον Παπακωνσταντίνου και τον Αγγελάκα!!




    sumfwnw gia tous xenous...oso gia ton cobain meta th b' parousia kati tha ginei..!
    KIT_KAT
    12.09.2005, 21:23
    Ξέχασα. Και τον Τσακνή.
    Kostas_Osbourne
    12.09.2005, 21:25
    xaxaxa!!Μπα δεν νομίζω να τον δω ούτε τότε!!Τέτοια ατυχία που με δέρνει!!!Πάντως μόνο αυτός μου λείπει από την συλλογή των καλλιτεχνών που θα ήθελα να δω!
    Άντε ποιος θα με σκοτώσει?????????????????????????///
    rouli726
    13.09.2005, 09:33
    θα πεθαινα να συναντησω τη στελλα μπεζαντακου,το "γωγουλινι", τη φραντζεσκα μελα και ,αν και ειμαι πλεονεκτης το ξερω,την τσιλα.αυτους τους μεγαλους καλλιτεχνες θα ηθελα να γνωρισω.α,ξεχασα τον τεραστιο..προδρομο καθηνιωτη.ξερω ομως οτι τα ονειρα δεν πραγματοποιουνται οποτε...κλαψ...

    Υ.Γ.να λεμε και καμμια βλακεια να περνα η ωρα...
    KIT_KAT
    13.09.2005, 09:40
    Καλά μη μας τρομάζεις έτσι πρωινιάτικα...
    EffieKakaflika
    13.09.2005, 09:44
    Θα ήθελα να γνωρίσω τη Lila Downs (μεξικανο-αμερικανίδα τραγουδίστρια)
    και την Mercedes Sosa (από την Αργεντινή)...







    επισυναπτόμενα: Mercedes.jpg liladowns1.jpg