ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη

    Ποιοι System Of A Down???Το θέμα μας είναι οι Faith No More!

    The_Heretic
    27.09.2005, 17:22
    γεια χαρά και πάλι...

    Είπα να ρίξω ένα θεματάκι στο φόρουμ για μία μπάντα που ντρέπομαι που την είχα συνεχώς-πέρα από τα γνώστα άσματά τους-σε θέση "καλά μωρέ,θα τους τσεκάρω αύριο..." και μονίμως αυτό το αυριο πήγαινε...αύριο!ξαφνικά σε μια ακρόαση της δισκογραφίας τους απο τα mp3s μου-αχ βρε I-river mou!-έχασα την μπάλα!πήρα γραμμή οτι ΟΛΑ τα νεότερα ροκ/μεταλ γκρούπ έχουν κλέψει κάτι απο αυτούς τους ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ!system of a down,tool,dream theater,korn και πολλοί άλλοι...ξαφνικά κατάλαβα πως αυτή η μπάντα επαιζε μουσική(απο λάτιν σε χαρντ κορ και απο μπι-μποπ σε θρας),που άλλοι την παίζουν και την έκαναν μόδα τωρα,προ 15ετίας-Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ...θα ήθελα πολύ την γνώμη όλων έχουν ακούσει FNM λίγο ή πολύ-αν τους αρέσουν,αν όχι...

    Μike Patton= Η Απολυτη Έκφραση,ο Μητσικώστας του Ροκ...

    Υ.Γ.μην ακούω μ@λ@κίες για τους System Of A Down-οι Αρμενιδες είναι κορυφαίοι...


    rockaholic
    27.09.2005, 21:07
    soad einai 8eoi sto xwro toys...

    pantws eixe bgei h broma oti h ki8ara tou martin.. na to pw sta agglika giati dn 3erw tous akribeis orous sta ellhnika.. was stripped from some of the final mixes.. kai auto egine me to album poy ekane gnwstoys toys fnm.. angel dust

    tespa 20 xronia einai sth skhnh oi fnm.. an kai exoun bgalei sxetika liga album
    The_Heretic
    28.09.2005, 00:25
    Τι να τουσ κανεισ τους πολλους δισκους αν ειναι σαν το angel dust ...εξάλλου ειμαι της αποψης να βγαζεις δισκο οταν εχεις να πεις κατι...βλεπε TOOL...και κυριως FNM...τι ρεφρέν που έχει το "Midlife Crisis"!
    rockaholic
    28.09.2005, 14:40
    wraioi oi fnm dn lew... alla auth h broma poy akousthke kai akoygetai me xalaei
    iris-the-black
    28.09.2005, 16:00
    ki emena m aresoun oi system o a d!
    CARNIVORUS
    28.09.2005, 16:33
    Quote:
    Το μέλος rockaholic έγραψε στις 28-09-2005 στις 14:40

    wraioi oi fnm dn lew... alla auth h broma poy akousthke kai akoygetai me xalaei



    Ποιά βρώμα...!??!?!?!?! Τι εννοείς...!?!?!?!?!??!?!

    The_Heretic
    28.09.2005, 23:23
    Ρε παιδιά έμπράκτως να μιλάμε...αφήστε τις βρώμες και έλατε στο ζουμί...ακόμα και έτσι να είναι οι δίσκοι τους ακουμπάνε το ΤΕΛΕΙΟ...είναι απο τα γκρουπ που είναι ένα ειδος μόνα τους!και στο "...And Justise For All..." κόπηκε το μπάσο...και;αναιρεί την σημαντικότητα του δίσκου?

    Αγαπητή ίριδα,και εμένα μ'αρέσουν οι S.O.A.D.-απλά εντόπησα την βασική επιρροή τους...και αξιζει να τους ακούσεις,αν όχι...είμαι σίγουρος ότι τους αγνοείς λόγω ηλικίας(δεν έχω τίποτα μαζί της,απλά σαν παλαιότερος,προτείνω κάτι που δεν είναι "επίκαιρο"...)
    The_Heretic
    28.09.2005, 23:27
    Faith No More Mouth To Mouth Lyrics

    You tied the knot
    A legend is what you bought
    I give you cold water and you
    Swear it was wine, you bought time
    If you can fool yourself, then why not them?
    Just keep on passing it mouth to mouth to mouth
    I can dress up the dead man
    But I can't bring him back to life
    Bring it back, bring it back
    You tied the knot
    Peeled your skin off, leaving a bundle of nerves
    I give you a wet noodle, you swear that it was my tongue
    A sharp one instead of that same old mouth to mouth to mouth to mouth
    I can dress up the dead man
    But I can't bring him back to life
    Bring it back, bring it back
    Mouth to mouth [several times]


    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ,ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ,ΒΡΕΙΤΕ ΤΟ...και απαντηστε για το πως σας φάνηκε...απο το δίσκο ALBUM OF THE YEAR...
    rockaholic
    01.10.2005, 19:55
    afoy oi soad einai nu metal mpanta me kapoies thrashies...
    Quote:
    S.O.A.D.-απλά εντόπησα την βασική επιρροή τους...και αξιζει να τους ακούσεις,αν όχι...είμαι σίγουρος ότι τους αγνοείς λόγω ηλικίας(δεν έχω τίποτα μαζί της,απλά σαν παλαιότερος,προτείνω κάτι που δεν είναι "επίκαιρο


    gia diafwtise me ligo..
    Bruce_Dicki13
    03.12.2005, 20:31
    Οι SYSTEM ειναι το 2ο αγαπημενο μου συγκροτημα μετα φυσικα απο τους IRON MAIDEN!!!!!
    JaNick
    03.12.2005, 22:03
    Πλακα κανεις ρε Dicki??
    sitzoune81
    05.05.2008, 12:26

    Οι Faith No More μαζι με τους System Of A Down ειναι 2 απο τις ελαχιστες μπαντες σ'αυτον τον κοσμο που ορισαν απολυτα επιτυχημενα (μουσικα και εμπορικα) την εννοια της crossover μουσικης!

    τις αγαπαω τρελα και τις 2 !

    η crossover μουσικη μου επεκτεινει τη φαντασια!!!
    ειναι οτι καλυτερο μπορω να ακουσω οταν αισθανομαι......."στριμωγμενος"!


    angel-0f-darkness
    05.05.2008, 17:28

    egw ts SOAD ts 9ewrw koryfaious...oi an9rwpoi apla t Cpane..{#emotions_dlg.thumbup}


    sitzoune81
    06.05.2008, 12:49

    Να επισημανω πως ο τιτλος του τοπικ ειναι:
    "Ποιοι System Of A Down???Το θέμα μας είναι οι Faith No More!"

    Οταν οι ΘΕΟΙ ειπαν: "Ε, ας παιξουμε και λιγο harcore τωρα να γουσταρουμε!"

    FAITH NO MORE : CAFFEINE


    -----------------

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 06-05-2008 12:51 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 06-05-2008 12:52 ]


    thaliey
    06.05.2008, 14:05

    kai oi duo m aresoun an kai gia mena AC/DC latreiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaaaa!!!{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.oops}alla ok k oi SOD k oi FNM mia xara einai!!!!!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.rockon}