ελληνική μουσική
    808 online   ·  210.833 μέλη

    Συνάντηση μελών στη Θεσσαλονίκη

    KIT_KAT
    28.10.2005, 23:53
    Ναι ναι έτσι λένε, θα βρέχει!!! Τέλεια!!

    Στον παραπάνω χάρτη η κόκκινη γραμμή δεν είναι και πολύ σωστή δεδομένου πως ξεκινά από το πανεπιστήμιο κι όχι από την Καμάρα. Επίσης πολύ μεγάλη δε φαίνεται η διαδρομή; Δεν είναι ούτε 10 λεπτάκια από Καμάρα. Τα λέμε αύριο!!!
    ocean_soul
    29.10.2005, 03:35
    Τελικά μιας και "ξέμεινα" στην πόλη θα έρθω και εγώ. Τα λέμε αύριο!!
    eua
    29.10.2005, 23:14
    Ήταν πολύ ομορφα.. χάρηκα πολύ που σας γνώρισα
    Συγνώμη που σας άφησα πιο νωρίς (άνωθεν εξαναγκασμός!!)
    Οσους ήρθαν από αθήνα τους ευχαριστούμε πάάάάαρα πολύ
    επιφυλασόμεθα
    Ορφέα ανυπομονώ ν΄αρχίσουμε μαθήματα μια και σημερα τη βγάλαμε με πενιχρο κρασάκι

    Brokenchord
    29.10.2005, 23:16
    Παιδιά τρομερά καλή η παρέα σας. Και το ταβερνάκι δεν ξέρω πώς το ανακαλύψατε μέσα σε εκείνο το στενό, τρελό μπούγιο. Μπαίνοντας μέσα πήγα πολλά χρόνια πίσω, η διακόσμηση και το περιβάλλον έτσι ζεστά ρε παιδί μου …. ένοιωσα ρεμπέτης. Πάντος συγγνώμη που έφυγα λίγο νωρίς λόγο υποχρεώσεων. Και πάνω στην βιασύνη μου ξέχασα να αφήσω πάνω στο τραπέζι έστω και 3 ευρό εστί για να μην νιώθω ενοχές που ήμουν ο τσαμπατζής της παρέας. Για αυτό άλλη φορά θα κεράσω εγώ. Και δεν με ενδιαφέρει τι θα πείτε εσείς εγώ την επόμενη φορά θα κεράσω. Πάει και τελείωσε. ¨Αν και μπύρες δεν υπήρχαν το κρασί πίνονταν σαν νερό. Ένα πράγμα βρε παιδί παράξενο τρυπούσαν οι κανάτες ο Hastaroth με τον με την Παναγιώτα έκαναν καλό δίδυμο. Και εγώ δεν πήγα πίσω άσχετα αν η Παναγιώτα με ρώτησε << Ποιο ποτήρι είναι αυτό μικρέ>> και εγώ απάντησα <<Το δεύτερο>> στην πραγματικότητα ήταν το τέταρτο με πέμπτο…….. Με κάνατε ρεμάλι ρεμάλια. Τώρα ο Ορφέας θα έλεγε <<Θα γίνουμε ρεζίλη στο side>> .











    επισυναπτόμενα: beer4.gif beer4.gif beer4.gif 
    KIT_KAT
    30.10.2005, 12:34
    Όμορφα ήταν για ακόμη μια φορά! Χάρηκα που είδα τα παιδιά που ανέβηκαν αλλά και τους ντόπιους που βέβαια τα λέμε έτσι κι αλλιώς πιο συχνά... Στενοχωρέθηκα που ήμουν χάλια και δεν μπόρεσα να κάτσω μετά στον καφέ Εμ έτσι είναι, προσέχαμε το Φώτη να μην πιει και ξεχάσαμε τους εαυτούς μας!!!


    mirrors
    30.10.2005, 17:14
    Λοιπόν, θα είμαι απόλυτα ειλικρινής σχετικά με το πώς πέρασα στη συνάντηση.
    Μας πήγαν σε μια άθλια ταβέρνα με ντεκόρ από τον παλιό ελληνικό κινηματογράφο, δλδ μια ατμόσφαιρα άθλιας νοσταλγίας!!!!!
    Είχαν διακοσμημένα τα τραπέζια με εκείνα τα άθλια λουλούδια -πώς τις είπαμε? ζέρμπερες? κάτι τέτοιο- και ένα τέτοιο έφερε και ο Ορφέας!!!!!!Μπλιαχ!!!!!
    Το κρασί ήταν ΑΘΛΙΟ!!!! Να φανταστείτε συνέχεια αδειάζαμε τις κανάτες μπας και τελειώσει...αλλά τα γκαρσόνια τις γέμιζαν ξανά και ξανά και ξανά...
    Το φαγητό? Ένα θα σας πω......... ¶ Θ Λ Ι Ο ! ! ! ! ! ! Παράξενα πιάτα με κρεατικά, ρύζια, σαλάτες, σάλτσες..... απαίσια!!! Πα πα πα πα πα πα!!! Ψίχουλο δεν έμεινε γιατί λυπηθήκαμε τα ζωντανά που θα αναγκάζονταν να καθαρίσουν τα αποφάγια! Τέτοια αθλιότητα!!!
    Όσο για την παρέα............................. αθλιοτάτη.... Επειδή η αντιπάθεια έδινε και έπαιρνε, το έριξαν όλοι στις συζητήσεις, σοβαρές κι αστείες. Εγώ για παράδειγμα, έλυσα το ελληνοτουρκικό με τη Στέλλα. Σε κάποια φάση, σαν να μην έφταναν όλα τα άλλα , έβγαλαν τρεις και κιθάρες και έπαιξαν κάτι άθλια τραγούδια....αγανάκτησα η γυναίκα!! Τι Χατζηδάκη είπανε, τι Μητροπάνο, τι Σαββόπουλο, τι Αλκίνοο και άλλα πολλά. Μεράκλωσε και η παρέα και τραγουδούσαν όλοι μαζί!!!!
    Τεσπα, με λίγα λόγια πέρασα άθλια και γνώρισα άθλιους τύπους!

    ΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!

    Θέλω να ευχαριστήσω το Γιώργο (Ραψωδό) που προνόησε να μην παραγγείλει μπύρες κι έτσι γλυτώσαμε τυχόν επεισόδια απο τον μπυρόβιο Ορφέα και τη μαθήτρια του ¶ννα!!! ΕΥΓΕ ΡΑΨΩΔΕ!!!!!


    Sofia
    30.10.2005, 17:23
    mirrors - - -> Pinocchio

    Μα πως μεγάλωσε έτσι η μύτη σου βρε Παναγιώτα...?
    Hastaroth
    30.10.2005, 22:52
    Quote:

    Το μέλος mirrors στις 30-10-2005 στις 17:14 έγραψε:

    Λοιπόν, θα είμαι απόλυτα ειλικρινής σχετικά με το πώς πέρασα στη συνάντηση.
    Μας πήγαν σε μια άθλια ταβέρνα με ντεκόρ από τον παλιό ελληνικό κινηματογράφο, δλδ μια ατμόσφαιρα άθλιας νοσταλγίας!!!!!
    Είχαν διακοσμημένα τα τραπέζια με εκείνα τα άθλια λουλούδια -πώς τις είπαμε? ζέρμπερες? κάτι τέτοιο- και ένα τέτοιο έφερε και ο Ορφέας!!!!!!Μπλιαχ!!!!!
    Το κρασί ήταν ΑΘΛΙΟ!!!! Να φανταστείτε συνέχεια αδειάζαμε τις κανάτες μπας και τελειώσει...αλλά τα γκαρσόνια τις γέμιζαν ξανά και ξανά και ξανά...
    Το φαγητό? Ένα θα σας πω......... ¶ Θ Λ Ι Ο ! ! ! ! ! ! Παράξενα πιάτα με κρεατικά, ρύζια, σαλάτες, σάλτσες..... απαίσια!!! Πα πα πα πα πα πα!!! Ψίχουλο δεν έμεινε γιατί λυπηθήκαμε τα ζωντανά που θα αναγκάζονταν να καθαρίσουν τα αποφάγια! Τέτοια αθλιότητα!!!
    Όσο για την παρέα............................. αθλιοτάτη.... Επειδή η αντιπάθεια έδινε και έπαιρνε, το έριξαν όλοι στις συζητήσεις, σοβαρές κι αστείες. Εγώ για παράδειγμα, έλυσα το ελληνοτουρκικό με τη Στέλλα. Σε κάποια φάση, σαν να μην έφταναν όλα τα άλλα , έβγαλαν τρεις και κιθάρες και έπαιξαν κάτι άθλια τραγούδια....αγανάκτησα η γυναίκα!! Τι Χατζηδάκη είπανε, τι Μητροπάνο, τι Σαββόπουλο, τι Αλκίνοο και άλλα πολλά. Μεράκλωσε και η παρέα και τραγουδούσαν όλοι μαζί!!!!
    Τεσπα, με λίγα λόγια πέρασα άθλια και γνώρισα άθλιους τύπους!






    Δηλαδή Παναγιώτα μέ λίγα λόγια ήμασταν οι..Αθλιοι τού Βίκτωρος Ουγκώ

    Αυτές οι κανάτες πάντως,σουρωτήρια ήτανε....Την επόμενη φορά θά τους προσθέσουμε τρύπες και στά πλάγια!

    Ξέχασες ν'αναφέρης το χορευτικό δίδυμο Κατερίνας-Στέλλας μέ τίς ζεϊμπεκιές τους

    Α,και επιτέλους,κατάφερα να πείσω την Μαριάννα νά μήν μού μιλάη στον πληθυντικό .........


    rapsodos
    31.10.2005, 09:49
    Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μου χάρισαν ακόμα μία υπέροχη συνάντηση.Χάρηκα που γνώρισα καινούργια μέλη, που συνάντησα μέλη που ήξερα μόνο απο το chat , που ξαναβρέθηκα με τους παλιούς. Ελπίζω να περάσανε όλοι το ίδιο όμορφα με εμένα και να μας ξανατιμήσουν με την παρουσία τους (γιατι περι τιμής πρόκειται).
    Παιδιά να είστε όλοι καλά.
    yiannisyiannis
    31.10.2005, 10:38
    Πολύ όμορφη συνάντηση πραγματικά. Φάγαμε, ήπιαμε, τραγουδήσαμε και κοινωνήσαμε μετά μουσικής. Για μένα ήταν η πρώτη μεγάλη συνάντηση που παραβρέθηκα. Θυμάμαι τότε που στις πρώτες μας συναντήσεις στη Θεσ/νίκη, οι συνήθεις ύποπτοι ήμασταν 4-5 άτομα. Όχι ότι δεν περνούσαμε και τότε καλά, απλά όταν χοντραίνει το παιχνίδι, τότε μοιράζεις περισσότερες πάσες. Διαφορετική φάση. Ευχαριστώ τους φίλους που παραβρέθηκαν, ειδικά εκείνους που μας ήρθαν από μακριά. Την επόμενη φορά θα έχουμε κι ένα ηχητικό δείγμα του live. Παράλειψή μου που δεν το φρόντισα αυτή τη φορά, αλλά επειδή ήρθα κατευθείαν από ταξίδι, μου διέφυγε.....έχουμε και μια άλφα ηλικία.
    Orfeus
    31.10.2005, 15:36
    Ήταν πολύ όμορφα.....ΟΛΑ!!!!!



    Υ.Γ.
    Μόνο που η Αθηναϊκή Ζυθοποιία Θα μου δώσει για τον Οκτώβριο, λιγότερα .....ποσοστά!!!!!



    There Must Be Someway Out Of Here.....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 31-10-2005 15:37 ]
    jorge
    31.10.2005, 15:59
    Γειά μας ρε παιδιά

    Ωραία περάσαμε έτσι; Το κέφι και τα χαμόγελα όλων σας, με έκαναν να ξεπεράσω τις όποιες απώλειες όσφρησης, αίσθησης και ακοής προκάλεσε η έλλειψη οξυγόνου (ήμουν μπουκωμένος και συναχωμένος), αλλά και ο Hastaroth που καλοπροαίρετα (ασφαλώς) στήριζε την "ορχήστρα" με τον ρυθμό του. Albert

    Ήταν ένα πολύ ωραίο τριήμερο και γι' αυτό ευθύνεται πάνω απ' όλα ο φίλος μου ο rapsodos που μας φιλοξένησε, μας πότισε και μας ταξίδεψε στην όμορφη Θεσσαλονίκη για άλλη μια φορά. Thanks man
    (την Πέννυ δεν την αναφέρω γιατί ακόμα δεν την έχεις κάνει μέλος, γκρρρρ!)

    Τα highlights:

    1. η ζερμπερούλα του Orfeus
    2. η στιγμή που μας τραγούδησε ο yiannisyiannis
    3. η είσοδος των χαμογελαστών mirrors και eua
    4. το χασαπικο των christine & KIT_KAT

    (συμπληρώστε!!)
    eleni
    31.10.2005, 19:22
    Να μην πώ και εγώ......
    Λοιπόν όπως είπε και ο jorge,θέλω και εγώ να ευχαριστήσω τους φίλους μας rapsodo και Πέννυ (την αγαπώ και ας μην είναι μέλος) για την φιλοξενία τους.
    Ήταν η πρώτη εκτός έδρας συνάντηση για μένα και ομολογώ πως μου άρεσε πολύ.
    Να είμαστε όλοι καλά και γρήγορα να ξανανταμώσουμε!!!!!!!!


    Hastaroth
    31.10.2005, 23:35
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 31-10-2005 στις 15:36 έγραψε:


    Υ.Γ.
    Μόνο που η Αθηναϊκή Ζυθοποιία Θα μου δώσει για τον Οκτώβριο, λιγότερα .....ποσοστά!!!!!





    ..καί ώς εκ τούτου έπεσες γιά ύπνο και συνεπώς δέν υπήρξε επέκταση τής εξόδου

    Εγώ μετά από ένα μικρό και λιτό (άνευ ζύθου) δείπνο στά παρακείμενα Goody's πήγα και στο σινεμά και είδα τον "Επίμονο κηπουρό" (ενδιαφέρουσα ταινία,αλλά μέ θλιβερό τέλος).

    Πάντως αυτό το συγκεκριμένο κρασί δέν βαράει καθόλου στο κεφάλι.Μετά από τά 10 τόσα ποτήρια που ήπια,μιά χαρά ήμουν....
    Orfeus
    01.11.2005, 14:37
    Quote:

    Το μέλος Hastaroth στις 31-10-2005 στις 23:35 έγραψε:

    ..καί ώς εκ τούτου έπεσες γιά ύπνο και συνεπώς δέν υπήρξε επέκταση τής εξόδου







    eua
    02.11.2005, 01:00
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 31-10-2005 στις 15:59 έγραψε:



    Τα highlights:

    1. η ζερμπερούλα του Orfeus
    2. η στιγμή που μας τραγούδησε ο yiannisyiannis
    3. η είσοδος των χαμογελαστών mirrors και eua
    4. το χασαπικο των christine & KIT_KAT

    (συμπληρώστε!!)





    Συγνώμη εμένα περιμένετε να γράψω στα highlights τα φαγητά? ε ναι λοιπόν ήτανε
    και θέλω να προσθέσω και την εισοδο της Ζωίτσας που έφερε ένα κύμα ζωντάνιας μαζί της (τις ατάκες της δεν τις λέω ας ήσασταν να τις ακούγατε!! Ζωίτσα )
    pastella
    02.11.2005, 01:23
    Μετά από μέρες θυμάμαι κι εγώ να γράψω...άτιμες εργασίες!!!

    Λοιπόν φυσικά χάρηκα πολύ που είδα παλιούς και νέους φίλους και ιδιαίτερα τους εκτός Θεσσαλονίκης Και εννοείται περάσαμε πολύ ωραία όπως κάθε φορά!!!

    Επίσης χάρηκα που γνώρισα νέα μέλη και παλιά μέλη που δεν έτυχε να γνωρίσω στο παρελθόν.

    Τέλος να προσθέσω σαν εξτρα τον πιο απίστευτο από τους διαλόγους που είχα με την Κατερίνα (με την έγκρισή σου συνάδελφε...)

    Σκηνικό:Εγώ μασουλάω σουβλάκι, η ΚΙΤ_ΚΑΤ παϊδάκι, και μασουλώντας για αρκετή ώρα πια γυρνώ και της λέω:
    *"Προσπαθώ εδώ και ώρα να μασήσω κάτι που είναι αμάσητο..."
    Αφού γελάει με μορφασμό σκύβοντας το κεφάλι για λίγα δεύτερα, γυρνά και μου λέει ενώ εγώ την παρακολουθώ αμήχανα:
    *"Κι εγώ!!!"

    Λίγο το κρασί. λίγο οι φάτσες μας η κατάληξη του διαλόγου ήταν ένα γέλιο ανευ προηγουμένου, με την ΚΙΤ να τρέχει στην είσοδο του μαγαζιού για να μην με βλέπει που γελάω και έχω αναψοκοκκινήσει και εγώ να κοντεύω να πνιγώ από τα γέλια και φυσικά απ' το "αμάσητο" πράγμα!!!!

    Νά'σαι καλά Κώστα που με γλίτωσες από πνιγμό

    Cenio
    02.11.2005, 01:39
    so much, cyberfriends... fόλα λόγω "ανωτέρας" βίας. Εξώκειλα στην... "προτεραιότητα"!!!

    Με ξενέρωσε με την κρησάρα της (υποκοριστικό της γκρίνιας)... χοντρή φόλα... μια βδομάδα γουρ-γουρ και στέρηση μέχρι και αγγίγματος!... ώσπου να μάθω το μάθημά μου... "δεν θα περιφρονώ τις ανασφάλειες της συμβίας μου με το Internet"... Τι να κάνω... σ'αυτή την περίπτωση δεν είχα επιλογή... έμαθα το "μάθημά" μου και έδωσα
    "προτεραιότητα" στο πρόγραμμά της... Τι άλλο; "shopping coffee plus" φυσικά...
    Εδώ που τα λέμε, αξίζει "θυσίες"... και με το παραπάνω βέβαια!

    Όσο για την απουσία μου, δεν ήθελα να την ανακοινώσω πριν τη συνάντηση... ως γνωστόν, τα ντόμινο αλυσιδωτών διαρροών ξεκινούν με αφορμή μια "μικρή απουσία"...

    Χάρηκα πάντως, που περάσατε όμορφα... και προσμένω την επόμενη συνάντηση, Θεού θέλοντος και... γυναικός επιτρεπούσης φυσικά, ε;

    Greetings
    KIT_KAT
    02.11.2005, 09:21
    Καλά αυτό που περιγράφει η Στέλλα παραπάνω είχε ΤΟ γέλιο αλλά μάλλον δεν μπορεί να μεταφερθεί ζωντανό και αλώβητο σ' ένα φόρουμ!!

    Το άλλο το πολύ το γέλιο ήταν με τις πλάγιες ματιές με Ελένη, Πέννυ και Χόρχε
    η διαμάχη με τον Αλβέρτο για το τι εστί λειτούργημα
    η ατάκα "τα πιο διάσημα μαλλιά του MH" (ποιος την είπε;;;)... όχι τπτ άλλο, να βλογήσουμε λίγο και τα.. μαλλιά μας

    Ευτυχώς που ακόμα και την Παναγιώτα και την ¶ννα τις ήξερα από πριν και δεν έπαθα μεγάλο σοκ
    Yianni... back!! :)
    Νομίζω εκτός του Φώτη (brokenchord) δε γνώρισα κανέναν καινούριο, γιατί με τους 2-3 καινούριους που ήρθαν δεν μπόρεσα να μιλήσω λόγω τραπεζικής απόστασης στην ταβέρνα και λόγω ανωτέρας βίας στον καφε Γιάννη, Αντώνη...

    Επίσης Cenio , κι εγώ ήμουν υπερβολικά προκατειλημμένη απέναντι σε διαδικτυακές συναντήσεις προτού γνωρίσω τα παιδιά του MH... αλλά οι προκαταλήψεις υπάρχουν για να ξεπερνιούνται, πόσο μάλλον όταν συνειδητοποιείς ότι ήταν αβάσιμες...
    jazzer79
    02.11.2005, 10:37
    Κι εγω στεναχωρηθηκα ΠΑΡΑ πολυ που τελικα δεν μπορεσα να ερθω!!! Μεχρι και την τελευταια στιγμη που με πηγαν με το ζορι Χαλκιδα ηθελα να ρθω.Οχι πως περασα ασχημα κι εκει αλλα πως να το κανουμε αλλη φαση η συναντηση - οντως πεφτει πολυ γελιο και τραγουδι!!! Σας σκεφτομουν ομως!Ελπιζω να ηπιατε και για μας τους αποντες!Αντε και στην επομενη θα κανω τ'αδυνατα δυνατα να'μαι κει!