ελληνική μουσική
    503 online   ·  210.833 μέλη

    Το ανέκδοτο του Musicheaven

    Orfeus
    13.10.2005, 13:18
    Quote:

    Το μέλος Frida στις 12-10-2005 στις 18:36 έγραψε:

    αχαχαχαχα, πολύ καλό!
    τι θα λέγατε να το ανεβάσετε? θέλω να το δω επί σκηνής





    Και να δεις που μου το είπανε...

    "Η καριέρα σου εσένα είναι στο ...σανίδι"


    Orfeus
    13.10.2005, 13:23
    Quote:

    Το μέλος rapsodos στις 13-10-2005 στις 09:51 έγραψε:

    ..... Jorge - Orfeus, να αναλάβω την σκηνοθεσία?






    Και πού να τρέχεις τώρα να βρίσκεις συνθέτη για να γράψει τη μουσική του έργου....

    Να δεις μου είπανε για ένα site...πως μου το είπανε...music....music....εκεί λέει έχει πολλούς....α ναι!!!!

    MusicHeaven


    Frida
    13.10.2005, 13:31
    Μusic heaven theatre!
    τώρα μου ήρθε άκόμα μία φαεινή ιδέα : τι θα λεγες, Rapsode, αν στις εκπομπές σου μαζι με τη μουσικούλα αναμεταδίδεις live παρομοίου τύπου θεατράκια;;
    rapsodos
    13.10.2005, 13:51
    Λετε να αφησω τη μουσική και να αρχισω τα θεατρικά ανεκδοτα???

    Δεν τίθεται θεμα συνθέτη Γιώργο. Εχεις συμβόλαιο μην το ξεχνάς ...



    rapsodos
    13.10.2005, 13:56
    Λοιπόν , μετά από απαίτηση του κοινού το ανέκδοτο αποκτά και συνέχεια …



    Είναι ο jorge (ξανά) και ετοιμάζεται να αρχίσει την προεκλογική του εκστρατεία για δήμαρχος Αθηνών. Το musicheaven πλεον έχει γίνει τόοοσο μεγάλο που το ρεύμα που αντιπροσωπεύει μπορεί να βγάλει ακόμα και δημάρχους (για πρωθυπουργούς ... θα μιλήσουμε άλλη φορά )
    Είναι λοιπόν έτοιμος ο Jorge να ξεκινήσει τον προεκλογικό του αγώνα. Σκέφτεται πάλι όμως … ποιον να αφήσω υπεύθυνο τοσο καιρό. Τον Οrfeus. Τα είχε καταφέρει την προηγούμενη φορά με τον καρχαρία (οι καινούργιοι βλέπετε στην πρώτη σελίδα του topic) θα τα καταφέρει και τώρα. Τον αφήνει λοιπόν επικεφαλή και ξεκινάει την περιοδεία του στις περιοχές της Αθήνας.
    Στα γραφεία του Musicheaven πλεον ολοι οι Moderator είναι με σύμβαση αρίστου χρόνου και ο orfeus γίνεται κάτι σαν γενικός διευθυντής. Όλα καλά , όλοι ικανοποιημένοι … εκτός από τον rapsodo. Μια μέρα που ο orfeus έλειπε για να κλείσει το Ηρώδειο για το επόμενο live του site η Sofia (εχει γίνει πλέον moderator και επειδή τα μισθά είναι πλέον πολύ υψηλά εχει μετακομίσει στην Αθήνα) παει και βρίσκει το rapsodo στεναχωρημένο

    sofia - – Γιώργο τι έγινε βρε. Χάλια σε βλέπω τελευταία
    rapsodos - Ασε ρε Σοφία , τι να σου λέω τώρα
    sofia - Ε τι δε θα μου πεις , αφου ξέρεις ποσο σε συμπαθώ βρε (όχι δεν είναι φλερτ , απλό ενδιαφέρον για όσους πήγε το μυαλό τους στο πονηρό)
    rapsodos - Να μωρέ , εχω προβλήματα με τον orfeus
    sofia - Σαν τι προβληματα δηλαδή
    rapsodos - Ξέρεις ότι ο orfeus δε με πολυσυμπαθεί. Aπό τότε που ήμουν Orpheus και μας μπερδευαν ολοι στο site , το 2005 νομίζω ήταν, συνέχεια μου την λέει.
    sofia - Από το 2005??? Πέρασαν τόοοσα χρόνια και ακόμα?
    rapsodos - Ασε , και τώρα που έγινε γενικός διευθυντής είναι ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα
    sofia - Σοβαρά μιλάς? Δηλαδή?
    rapsodos - Να , κάθε πρωί , με το που με βλέπει με φωνάζει. «Rapsode , γιατι δε φορας τα παπούτσια του musicheaven???» και μου ρίχνει μια στο κεφάλι
    sofia - Tα παπούτσια του Musicheaven?? Aφού δεν έχουμε βγάλει ακόμα παπούτσια με το Logo του site. Οι συμφωνία με την Nike στράβωσε.
    rapsodos - Αυτό σου λέω . Δεν ξέρω πλέον τι να κάνω.

    Εκείνη τη στιγμή περνάει ο orfeus από μπροστά, στέκεται και κοιτάζει τον rapsodo.

    orfeus - Rapsode γιατί δε φοράς τα παπούτσια του musicheaven?
    Μπαπ μια στο κεφάλι

    Mετά από μερικές μέρες ο Jorge επισκέπτεται το site για να δει αν όλα βαίνουν καλώς. Mιλάει με τους Moderator , όλα καλά. Σε μια στιγμή βλέπει τον orfeus να μιλάει με τον rapsodo

    orfeus - Rapsode γιατί δε φοράς τα παπούτσια του musicheaven?
    Μπαπ μια στο κεφάλι

    Αμέσως ο Jorge φωνάζει τον orfeus στο γραφείο.

    jorge - Γιώργο , τι είναι αυτά που βλέπω?
    orfeus - Τι είδες Jorge?
    jorge - Δε συμπαθείς τον rapsodo?
    orfeus - Γιατί το λες αυτό?
    jorge - Είδα τι χουνέρια του κάνεις με τα παπούτσια του site. Κοίτα , ο rapsodos είναι οντως λίγο περίεργος , και εγώ δεν τον πολυπάω αλλά … τουλάχιστον βρε παιδί μου βρες και εσύ μια καλύτερη δικαιολογία από τα … παπούτσια. Αφού ούτως η άλλως κανένας δεν έχει παπούτσια του site.
    orfeus - Δηλαδή?
    jorge - Να , πες του όταν τον δεις να γραψει ένα αρθρο για τη μουσική της Ρωσίας. Εκείνος θα γράψει προφανώς για τη μουσική της υπάρχουσας Ρωσίας . Εσύ θα του πεις ότι εγώ δε ζήτησα της Ρωσίας όπως είναι τώρα αλλα της πρωην Σοβιετικής Ενωσης . Εκει , μπαπ του ρίχνεις τη σφαλιάρα.
    orfeus - Σωστά , δεν το σκέφτηκα
    jorge - Εμ , τυχαία είμαι administrator?

    Την επόμενη μέρα ο orfeus φωνάζει ολους τους Moderators στο γραφείο να τους αναθέσει εργασίες.

    orfeus - Gate , εσύ θα αναλάβεις να πάρεις συνέντευξη από τον Αλκίνοο , Astron , εσύ από τον Νταλάρα , εσύ αυτό εσύ εκείνο … εσύ Rapsode θα γράψεις ένα άρθρο για τη μουσική της Ρωσίας. Εντάξει?

    Φεύγουν όλοι και σε λίγα λεπτά ο orfeus βγαίνει από το γραφείο του για να δει τι γίνεται στο ραδιοφωνικό σταθμό του Musicheaven που βρίσκεται στον πάνω όροφο.
    Στο διάδρομο συναντάει τον Rapsodo.

    orfeus - Rapsode ετοιμο το αρθρο που σου ζήτησα?
    rapsodos - Ναι μολις το τελείωσα.
    orfeus - … !!!! Κιολας????? Για ποια Ρωσία έγραψες?
    rapsodos - Δεν ήξερα που αναφερόσουν και έγραψα για την υπάρχουσα , για όλες τις νεες δημοκρατίες που δημιουργήθηκαν μετά τη διάλυση αλλα και για την πρώην Σοβιετική Ένωση
    orfeus - - ………… εε, μμμ …. Γιατί δε φοράς τα παπούτσια του Musicheaven?
    Μπαπ μια στο κεφάλι
    eleni
    13.10.2005, 14:11

    Τι θα λέγατε να βγάλουμε ένα βiβλiο με τα "μουσικά" ανέκδοτα του rapsodou....
    Να΄σαι κάλα βρε Γιώργο......
    ageloudaki
    13.10.2005, 14:36
    Πολύ πετυχημένα και τα δύο τα ανεκδοτάκια rapsodos!!!
    Μπράβο!!!!

    Orfeus
    13.10.2005, 15:13
    Τελικά Ραψωδέ, τα φόρεσες τα παπούτσια του MusicHeaven?????


    rapsodos
    13.10.2005, 15:19
    φοράω κράνος .... δεν μπορεις ....
    Orfeus
    13.10.2005, 15:24
    Quote:

    Το μέλος rapsodos στις 13-10-2005 στις 15:19 έγραψε:

    φοράω κράνος ....





    Του ............MusicHeaven??????


    attila
    13.10.2005, 15:31
    Ωραίος...πάλι έκανες το θαύμα σου....και αυτό πετυχημένο!!!

    Δηλαδή αν δεν φοράμε κάτι με το logo του music heaven, θα μας επισκεφτεί και εμάς ο ¨τιμωρός¨ ????? (βλέπε Orfeus)
    rapsodos
    13.10.2005, 15:33


    Aν και ακομα δεν κυκλοφόρησε το δανείστηκα απο το σκηνικό του επόμενου εργου μας.
    Sofia
    13.10.2005, 15:34
    'Αψογος!! Εύγε Γιώργη! Αντε, περιμένουμε κι άλλα!!

    Orfeus
    13.10.2005, 15:40
    Quote:

    Το μέλος attila στις 13-10-2005 στις 15:31 έγραψε:

    Δηλαδή αν δεν φοράμε κάτι με το logo του music heaven, θα μας επισκεφτεί και εμάς ο ¨τιμωρός¨ ????? (βλέπε Orfeus)








    KicKAnGeL
    13.10.2005, 20:50
    And now welcome to the stage rapsodos Comedian Clapping Hands Too Funny Clapping Hands
    KIT_KAT
    13.10.2005, 21:19
    Τέλεια Σαλονικιέ! Βγάζουμε και ειδήσεις όπως

    Quote:

    Το μέλος rapsodos στις 13-10-2005 στις 13:56 έγραψε:

    jorge- Κοίτα , ο rapsodos είναι οντως λίγο περίεργος , και εγώ δεν τον πολυπάω αλλά …






    Πάλι καλά που υπάρχει κι η Σοφία και συμπαθεί κάποιος και το Rapsodo... σε λυπήθηκα βρε Γιώργο!
    eua
    13.10.2005, 21:24
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 13-10-2005 στις 15:24 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος rapsodos στις 13-10-2005 στις 15:19 έγραψε:
    [i]
    φοράω κράνος ....





    Του ............MusicHeaven??????



    [/I]



    Προσαρμόστηκες τοσο γρηγορα στον ρόλο???? Απαιχτος ο πρωταγωνιστης σκηνοθέτα!!!!
    Orfeus
    13.10.2005, 21:30
    E έχουμε βλέπεις και τις εμπειρίες μας τις κινηματογραφικές...


    Astron
    13.10.2005, 21:35
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 13-10-2005 στις 15:40 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος attila στις 13-10-2005 στις 15:31 έγραψε:
    [i]
    Δηλαδή αν δεν φοράμε κάτι με το logo του music heaven, θα μας επισκεφτεί και εμάς ο ¨τιμωρός¨ ????? (βλέπε Orfeus)









    [/I]



    Θέλουμε αυτά τα smilies ΤΩΡΑ!!!!

    Γιώργο (rapsodos) έγραψες! περιμένουμε κι άλλα να μας φιάξεις τη μέρα!!!

    Frida
    13.10.2005, 22:25
    τρέλα!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα Πεθαίνω στα γέλια
    Υ.Γ. κι εγώ τα θέλω τα smileys του Orfeus που κτυπιούνται κάτω από το γέλιο !!!!