ελληνική μουσική
    636 online   ·  210.826 μέλη

    Το ανέκδοτο του Musicheaven

    vouliakis
    09.01.2006, 01:11
    Quote:

    Το μέλος Hastaroth στις 08-01-2006 στις 22:58 έγραψε:
    Εγώ πάντως δηλώνω οτι από σήμερα παραιτούμαι από securitάς (καθότι είμαι και ψυχοπονιάρης,όπως λέγει και η dimitrapan) και αναλαμβάνω χρέη ΥΔΠ (Υπεύθυνος Διαχείρισης Ποιότητας),ώστε όλες οι εκδηλώσεις και εν γένει δραστηριότητες τού ΜΗ νά γίνωνται σύμφωνα μέ τά πρότυπα τού ISO 9001...








    Εγώ πάντως δηλώνω οτι από σήμερα παραιτούμαι από securitάς


    Και ποιός θα μας προσέχει, Aλμπέρτο? Ο Ντ' Αρτανιάν?



    καθότι είμαι και ψυχοπονιάρης


    Έτσι κι αλλοιώς, νεροπίστολο είναι αυτό που σου δώσαμε να κρατάς. Τι νόμισες πως είναι? Μάγκνουμ?



    αναλαμβάνω χρέη ΥΔΠ (Υπεύθυνος Διαχείρισης Ποιότητας)


    ΥΔΠ= υπεύθυνος διανομής ποτών. Κι αυτό το ISO κλπ, μάλλον λάθος κατάλαβες... Απλά, όταν θεσπίσαμε τη θέση ΥΔΠ, τα μέλη ήταν 9000 (τώρα είμαστε 20.000) και ψάχναμε τον 1 που θα μοίραζε στα ίσα τα ποτά....













    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 09-01-2006 02:18 ]
    Orfeus
    09.01.2006, 13:45
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 09-01-2006 στις 01:11 έγραψε:

    .....Απλά, όταν θεσπίσαμε τη θέση ΥΔΠ, τα μέλη ήταν 9000 (τώρα είμαστε 20.000) και ψάχναμε τον 1 που θα μοίραζε στα ίσα τα ποτά....









    Στα ποτά πρέπει να είναι κάποιος κολλητός μου για να μου δίνει ............παραπάνω!!!!!


    neerie
    09.01.2006, 13:57
    Quote:

    Το μέλος NazeLee στις 07-01-2006 στις 17:51 έγραψε:

    Ήθελα να σας δείξω μια ταινία (εξαιρετικά) μικρού μήκους με πρωταγωνιστή αυτή τη φορά τον rapsod. Βλέποντας τα κακά που συμβαίνουν στο ΜΗ κάθε φορά που λείπει ο jorge αλλά και κουρασμένος από το να είναι ένα απλό βασικό μέλος, αποφασίζει να μιλήσει στον jorge λίγο πρίν να φύγει για την τελευταία του Χριστουγεννιάτικη δίμηνη άδεια. Τελικά ο jorge πείθεται να αφήσει τον rapsodo στο πόδι του για όσον καιρό θα λείπει. Όταν γυρίζει από την έδεια, πάει και βρίσκει το rapsodo σε spa της περιοχής (που με τη σειρά του είχε πάρει μια μικρή -σα βασικό μέλος που είναι- άδεια τριών εβδομάδων) για να μάθει σε τί κατάσταση θα βρεί αυτή τη φορά το ΜΗ. Η συνέχεια παρακάτω...

    http://www.grapheine.com/bombaytv/playuk.php?id=488401

    P.S. Ελπίζω να μην προσβληθεί κανείς δεδομένου ότι σας 'γνωρίζω' μόνο μια μέρα-Ηταν απλά ένας τρόπος να σας δείξω αυτό το site απ' όπου μπορείτε να φτιάξετε και σείς τη δική σας ταινία.






    ’ψογη... τόσο η ταινιούλα της NazeLee όσο και το ίδιο το site!


    Hastaroth
    09.01.2006, 22:50
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 09-01-2006 στις 13:45 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 09-01-2006 στις 01:11 έγραψε:
    [i]
    .....Απλά, όταν θεσπίσαμε τη θέση ΥΔΠ, τα μέλη ήταν 9000 (τώρα είμαστε 20.000) και ψάχναμε τον 1 που θα μοίραζε στα ίσα τα ποτά....









    Στα ποτά πρέπει να είναι κάποιος κολλητός μου για να μου δίνει ............παραπάνω!!!!!



    [/I]



    Δηλαδή ρουσφέτι και στά ποτά; Πώς θα πάη μπροστά αυτός ο τόπος;



    (και ένα παραπάνω )
    NazeLee
    10.01.2006, 21:04
    Quote:

    Το μέλος rapsodos στις 07-01-2006 στις 21:04 έγραψε:

    εεε?????? τι εγινε ρε παιδιά? πως , που , ποτε? γιατί?

    χμμμμ , λετε?

    Jorge ... Μην σου μπαίνουν ιδέες




    Υ.Γ.1 Nazelee , καλώς ήρθες στην παρέα μας.
    Υ.Γ.2 Μην ανησυχείς , δεν υπάρχει περίπτωση οι πρωταγωνιστές να παρεξηγηθούν. Ειναι πολύ πολύ πολύ δύσκολο

    .





    rapsode εσύ σίγουρα δε θα παρεξηγούσες. Αφού σου διάλεξα τον όμορφο πρωταγωνιστή! Καλώς σας βρήκα
    rapsodos
    11.01.2006, 09:37
    Quote:

    Το μέλος NazeLee στις 10-01-2006 στις 21:04 έγραψε:


    rapsode εσύ σίγουρα δε θα παρεξηγούσες. Αφού σου διάλεξα τον όμορφο πρωταγωνιστή!




    A, δεν είμαι εγώ? Ηθοποιός είναι?




    jorge
    11.01.2006, 09:45
    Αν είμασταν εμείς στην ταινία, εμένα θα με φωνάζατε "Κουασιμόδο", όχι Jorge!
    rapsodos
    11.01.2006, 09:51
    τσ τσ τσ .... όπως πάντα ... θέλεις κοπλιμέντα. Αντε μια γυναίκα να του ανεβάσει λίγο το ηθικό με κανένα καλό λόγο.
    jorge
    11.01.2006, 09:56
    Βρε τον είδες αυτόν που παίζει τον Jorge στην ταινία;; Ίδιος ο Κουασιμόδος είναι, μόνο που νομίζω φοράει και ...γραβάτα! Αυτός να θέλει κοπλιμέντα
    rapsodos
    11.01.2006, 09:58
    τον είδα που να μην τον έβλεπα ... και μου κόπηκε η όρεξη. Σαν ένα καθηγητή μου μαθηματικών ήταν.
    eleni
    11.01.2006, 12:44
    Quote:

    Το μέλος rapsodos στις 11-01-2006 στις 09:51 έγραψε:

    τσ τσ τσ .... όπως πάντα ... θέλεις κοπλιμέντα. Αντε μια γυναίκα να του ανεβάσει λίγο το ηθικό με κανένα καλό λόγο.





    Rapsodούλι.............
    rapsodos
    11.01.2006, 16:03
    Aα , Ελενάκι ... το σωστό να λέγεται. Ουτως η άλλως , ενας καλός λόγος μόνο καλό μπορεί να κάνει.
    NazeLee
    12.01.2006, 00:18
    Αμ δεν προσέχω και γώ! Τώρα αισθάνομαι την ανάγκη να απολογηθώ.
    Jorge μου δεν φταίω εγώ. Πρωταγωνιστή για τον rapsodo είχα βρεί ήδη-δεν μπορούσα να τον αλλάξω. Ύστερα-ζήτησα να μου φέρουν τον πιο όμορφο (rapsode κοίτα μην πεταχτείς τώρα που τα συμμαζεύω! Και σύ ο πιο όμορφος είσαι-τα είπαμε αυτά). Με ρωτάνε: "Και πώς είναι ένας όμορφος στην Ελλάδα?" Ε! φωτογραφία σου δεν είχα, στην ανάγκη τους έδειξα μια του Ρουβά. Α! Πολύ χάρηκαν!! Και μείς έχουμε έναν φτυστό ολόιδιο-μου λένε-ίσως και πιο όμορφο. "Αυτό θέλω και γώ!" Φώναξα! "Να μου τον τυλίξετε...εεε φωνάξετε να του δώσω το ρόλο του!" -"Εεεχμ, υπάρχει ένα πρόβλημα" μου λένε σ' εκείνο το σημείο. "Δεν είναι τόσο εύκολο" -"Γιατί ρε παιδιά?" ρωτάω. -"Ε, έχουμε λίγο καιρό να συνεργαστούμε μαζί του... να βρούμε και το τηλέφωνο..." "Μα αύριο γυρίζω Ελλάδα-δεν πρέπει να τον δώ?" -"Αφού σου λέμε εμείς-φτυστός!" -"Φτυστός?" -"Φτυστός!!!" -"Να ξενοιάσω?" -"Ξένοιασε!!!"

    Ξένοιασα...

    Μόνο που αύριο πρωί πρωί θα πάω να καταθέσω μια ερώτηση στο θέμα: "Αναρωτιέμαι" του φόρουμ: Πώς το μετράνε το χρόνο στη Βομβάη?



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : NazeLee στις 12-01-2006 00:39 ]
    Orfeus
    12.01.2006, 03:16
    Πώς τον μετράνε άραγε;


    Astron
    12.01.2006, 03:48
    Πολύ ωραίο το ανέκδοτο!
    Επίσης πολυ καλό το βιντεάκι της NazeLee

    Όσο για τον Jorge έχει δίκιο, δεν μοιάζει καθόλου με τον τύπο στο βίντεο. Φοράει τελείως διαφορετικές γραβάτες!

    Orfeus
    12.01.2006, 03:58