ελληνική μουσική
    621 online   ·  210.846 μέλη

    Τί πιστεύετε για τη ζωή μετά θάνατο;

    uNick
    03.05.2006, 23:33
    Quote:

    Το μέλος assasinos στις 03-05-2006 στις 03:18 έγραψε:

    SideLine εγω δεν σου είπα τίποτα!




    Φιλαράκι, δεν είσαι ο μόνος Θεός σε αυτό το σύμπαν...
    uNick
    03.05.2006, 23:34
    Quote:

    Το μέλος faltsoo στις 02-05-2006 στις 20:22 έγραψε:

    σιγουρα ειναι πιο φθηνη






    KIT_KAT
    04.05.2006, 00:11
    Quote:

    Το μέλος eneni στις 02-05-2006 στις 23:58 έγραψε:

    παιδιά ας το διορθώσει κάποιος:
    τι πιστευετε οχι - ται
    βγάζει μάτι!





    Μπορεί ο συγγραφέας να το εννοούσε με -αι
    eneni
    04.05.2006, 00:13
    δηλ;

    oulaloum
    04.05.2006, 02:32
    εδώ δεν έχω καταφέρει να βγάλω συμπεράσματα για τη ζωή πριν από το θάνατο που με καίει πιο πολύ...
    το ερώτημα "αν πιστεύω ότι υπάρχει ζωή σε άλλους πλανήτες" μου φαίνεται πιο πιθανό.
    τελοσπάντων, δεν πιστεύω ότι υπάρχει, πρέπει να πάρουμε απόφαση ότι τα πάντα τα διατρέχει Αρχή-Μέση-Τέλος μήπως και κάνουμε καλύτερη τη ζήση μας εδώ.
    rory166
    04.05.2006, 14:54
    Quote:

    Το μέλος eneni στις 04-05-2006 στις 00:13 έγραψε:

    δηλ;






    οχι,στεκει και το -ται τελικα...
    αλλα δεν νομιζω οτι ο συγγραφεας ηθελε το -ται..
    ενταξει..τι λεμε τωρα!!συνεχιζουμε κανονικα την κουβεντα μας..
    και νομιζω οτι συμφωνω με την oulaloum-κατερινα
    KAKOFONIKS
    05.05.2006, 21:15
    ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΚΔΟΧΕΣ:
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗ.
    Ή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ (ΧΩΜΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΧΩΜΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ)

    ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΣΤΗ ΓΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ?

    ΕΠΙΣΕΙΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ . ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΦΥΓΕΙ. ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΣΑΝ ΘΑΝΑΤΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕΤΑ. . . ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ !



    WHEN LIFE HANDS YOU LEMON ,MAKE LEMONADE !!!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KAKOFONIKS στις 06-05-2006 10:56 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KAKOFONIKS στις 22-06-2006 18:39 ]


    assasinos
    05.05.2006, 21:40
    h meta 8anaton zwh sucks paidia...to koitaksa se statistika stoixeia kai to pio pi8ano einai na metensarkw8oume Kinezoi!
    AnTrIa_
    02.06.2006, 00:31
    pistevo pos otan i 4ixi vgi apo to soma mas 8a vre8i kapu pu 8a ine san to dikastirio,eki 8a prepi na dikeologisume tis pra3is mas...
    see you in hell xe xe
    mpatzinick
    02.06.2006, 12:19
    Το μέλος AnTrIa_ στις 02-06-2006 στις 00:31 έγραψε...
    Παράθεση:

    pistevo pos otan i 4ixi vgi apo to soma mas 8a vre8i kapu pu 8a ine san to dikastirio,eki 8a prepi na dikeologisume tis pra3is mas...
    see you in hell xe xe



    εάν βέβαια η ψυχή είναι τελικά κάτι διαφορετικό/ξεχωριστό από το σώμα και δεν είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με αυτό η μέρος αυτου...

    εγώ πιστεύω ότι απλά δεν υπάρχει τίποτα μετά , μόνο το τέλος! και δεν χρειάζεται να ανυσηχώ για το αν θα πεθάνω εφόσον , μετά που πεθάνω δεν θα υπάρχω για να το σκέφτομαι... σύμφωνα με την δικιά μου άποψη πάντα! τελικο συμπέρασμα : live your life!!!

    AAh, Nobody gonna take my car , i'm gonna race it to the ground!!!
    Nobody gonna beat my car , it's gonna break tha speed of sound!



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mpatzinick στις 02-06-2006 12:22 ]
    elenh_sigma
    02.06.2006, 12:55
    Δεν είμαι σίγουρη... Όταν σιγουρευτώ θα σας πώ!!! Το ελπίζω πάντως, γιατί έτσι θα καταφέρω κάποια μέρα να συναντησω τη φιλόλογο μου,και να απολογηθώ που θα την στραγγαλίσω!!! θα την στραγγαλίσω


    STR
    11.06.2006, 13:30
    Το μέλος assasinos στις 05-05-2006 στις 21:40 έγραψε...
    Παράθεση:

    h meta 8anaton zwh sucks paidia...to koitaksa se statistika stoixeia kai to pio pi8ano einai na metensarkw8oume Kinezoi!




    theotita
    11.06.2006, 17:49
    Το μέλος KAKOFONIKS στις 05-05-2006 στις 21:15 έγραψε...
    Παράθεση:

    ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΚΔΟΧΕΣ:
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗ.
    Ή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ (ΧΩΜΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΧΩΜΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ)

    ΕΧΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΣΤΗ ΓΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ?


    Συμφωνώ για άλλη μια φορά απόλυτα μαζί σου!! Δε νομίζω σε αυτό το τέλειο και λογικά φτιαγμένο δημιούγημα (τη φύση και το σύμπαν εννοώ) να ζούμε μόνο για να πεθάνουμε. Δεν υπάρχει για μένα λογική σε αυτό!

    Το θάνατο δεν τον φοβάμαι, γιατί πιστεύω πως η ψυχή συνεχίζει. Τώρα συνεχίζει κάπου αλλού κατ'ευθείαν ή μερικές φορές ξαναγυρίζει, αυτό είναι άλλο θέμα σ'αυτό το forum! Το που πάει, αν πάει, σίγουρα θα το ανακαλύψουμε όλοι μας κάποια μέρα! Το θέμα, όμως, είναι τι κάνουμε όσο βρησκόμαστε εδώ που έχουμε επίγνωση...
    picachu8
    11.06.2006, 20:47
    Αν όντως υπάρχει πρέπει όντως να suck big time....
    Εγώ θέλω απλά να γυρίσω πίσω σα πνεύμα και να στοιχειώσω το musicheaven και να χω και ενα avatar τύπου.... ghost...
    poison_girl
    22.06.2006, 14:56
    Το μέλος mirrors στις 14-10-2005 στις 20:15 έγραψε...
    Παράθεση:

    Quote:

    Το μέλος W4TT4N4B3 στις 14-10-2005 στις 15:45 έγραψε:

    Κι εγω πιστεύω στη μετα θανατον ζωη

    το προβλημα ειναι οτι δεν πιστεύω στην πριν το θανατο ζωη...





    Έλα ρε? Τι σύμπτωση? Ένα σύνθημα στην Ιουλιανού εσύ το έγραψες? (Υπάρχει ζωή πριν το θάνατο?)




    !!!!!!!!!!!!!!!!! το χω δει κ γω κ μου χε κανει εντυπωση!!!!!!
    τελικα υπαρχει?
    tolaruba
    22.06.2006, 18:28
    Το μέλος assasinos στις 05-05-2006 στις 21:40 έγραψε...
    Παράθεση:

    h meta 8anaton zwh sucks paidia...to koitaksa se statistika stoixeia kai to pio pi8ano einai na metensarkw8oume Kinezoi!



    Dragon_eye
    22.06.2006, 18:40
    Ego arxi prepei na pistepsw sthn zwh prin ton thanato, vlepete den pistevo sthn ili, kai o thanatos gia emena afora thn ilikh ipostasi tou atomou, to pnevmakai h psixh einai athanata...
    KAKOFONIKS
    22.06.2006, 18:40
    Το μέλος theotita στις 11-06-2006 στις 17:49 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος KAKOFONIKS στις 05-05-2006 στις 21:15 έγραψε...
    Παράθεση:

    ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΚΔΟΧΕΣ:
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗ.
    Ή ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ (ΧΩΜΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΧΩΜΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ)

    ΕΧΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΣΤΗ ΓΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ?


    Συμφωνώ για άλλη μια φορά απόλυτα μαζί σου!! Δε νομίζω σε αυτό το τέλειο και λογικά φτιαγμένο δημιούγημα (τη φύση και το σύμπαν εννοώ) να ζούμε μόνο για να πεθάνουμε. Δεν υπάρχει για μένα λογική σε αυτό!

    Το θάνατο δεν τον φοβάμαι, γιατί πιστεύω πως η ψυχή συνεχίζει. Τώρα συνεχίζει κάπου αλλού κατ'ευθείαν ή μερικές φορές ξαναγυρίζει, αυτό είναι άλλο θέμα σ'αυτό το forum! Το που πάει, αν πάει, σίγουρα θα το ανακαλύψουμε όλοι μας κάποια μέρα! Το θέμα, όμως, είναι τι κάνουμε όσο βρησκόμαστε εδώ που έχουμε επίγνωση...





    korgy
    23.06.2006, 11:33
    ψόφια πραματα


    disqualified
    08.07.2006, 02:11
    εχω ενα παθος με τα αναπαντητα ερωτηματα κ συνεχως ψαχνω...
    οσον αφορα τη ζωη μετα το θανατο αν προσεξετε πριν καποιος ξεψυχησει το βλεμμα του στρεφεται προς τα πανω κ αν βρισκεται σε καλη σωματικη κατασταση απλωνει τα χερια σαν να θελει να πιασει κατι...[δεν τα λεω απο το μυαλο μου γνωριζω περιστατικα]
    η προγιαγια μου πεθανε κ την κρατησαν το βραδυ σπιτι για να τη κλαψουν οπως συνηθιζοταν τοτε ξαφνικα σηκωθηκε..μετα το σοκ των συγγενων τους διηγηθηκε οτι βρισκοταν καπου αλλα δεν γνωριζε που οτι ηταν ευτυχισμενη κ δεν πονουσε!
    μια αλλη την ωρα που εσβηνε λογο αθενειας προλαβε να πει οτι βλεπει στο ταβανι μια πυλη μεσα μπορουσε να διακρινει καποιους ανθρωπους να περπατανε ανεμελοι κ χαρουμενοι...
    ενας αλλος που σταματησε η καρδια του για λιγο στο χειρουργιο μολις συνηλθε ειπε οτι ηταν σαν να πετουσε απο πανω τα εβλεπε ολα απο ψηλα αλλα δεν μπορουσε να επεμβει..
    ο παππους μου που εφυγε πριν 2 χρονια πριν σταματησει η καρδουλα του κοιταξε το ταβανι και χαμογελασε...
    συνεπως κ εγω πιστευω οτι το σωμα πεθαινει αλλα η ψυχη παραμενει ειτε εδω ειτε καπου αλλου!μακαρι να ηξερα ομως τι πραγματικα συμβαινει μετα το θανατο...