ελληνική μουσική
    746 online   ·  210.851 μέλη

    Ειστε ρατσιστες ή οχι.

    billy_cobham_2005
    20.10.2005, 20:17
    Deep Blue μπορώ να επιβεβαιώσω κατά πολύ μεγάλο ποσοστό τα λεγόμενά σου.
    Έχω πολλούς συγγενείς στο εξωτερικό (Γερμανία και Σουηδία συγκεκριμένα) οι οποίοι φύγανε την περίοδο του εμφιλίου μετά την απελευθέρωση από τους Γερμανούς. Οι συνθήκες κάτω από τις οποίες περάσαν τα σύνορα για να μεταναστεύσουν αυτοί οι άνθρωποι ήταν τουλάχιστον εχθρικές. Τους γδύσαν στην κυριολεξία τους περάσαν από δεκάδες εξετάσεις, πληρώναν βαρύτατους φόρους, τελούσαν τον πρώτο καιρό υπό στενή παρακολούθηση και με την παραμικρή στραβή η ποινή ήταν η απέλαση. Επίσης αξιμνημόνευτη είναι η αντίδραση της Ιταλίας στα πρώτα κύματα λαθρομεταναστών. Δεν ξέρω αν θυμάται κανείς σας πόσες καραβιές λαθρομεταναστών είχαν βουλιάξει οι ιταλικές φρεγάτες επι Μπερλουσκόνι; Φυσικά και δεν εγκρίνω αυτή την οδό, όμως αν γινόταν αυτό εδώ, πιστεύετε ότι θα υπήρχε η ίδια κατάληξη; Ή θα γινόμασταν βούκινο σε όλο τον κόσμο; Κάτι τελευταίο θέλω να προσθέσω. Θυμάται κανείς σας τι είχε πεί κάποτε ο κκ Κίσινγκερ; Ο μοναδικός λαός που είναι δύσκολος να κατακτηθεί, είναι οι Έλληνες. Είναι συμπαγείς γιατί έχουν έθιμα και παραδόσεις που τους κρατάνε ζωντανούς. Αν δεν αλλοτριωθεί αυτή η ράτσα δεν θα κατακτηθεί ποτέ...

    Ο νοών νοείτω.....
    W4TT4N4B3
    20.10.2005, 23:39
    Quote:

    Το μέλος Luthien στις 20-10-2005 στις 14:18 έγραψε:

    The survival of the fittest.





    γραφηκε και απο αλλον ο νομος της φυσικης επιλογης.
    ο πιο δυνατος θα επιβιωσει.

    στη φυση το πιο "δυνατο" ειδος ειναι ο ανθρωπος.

    αρα συμφωνα με το νομο της φυσης, ο ανθρωπος εχει επικρατησει γιατι ειναι ο πιο δυνατος.

    μονο που το πιο δυνατο ειδος της φυσης ειναι αυτο που θα την καταστρεψει.

    οι ιδιοι οι νομοι της φυσης την οδηγουν στην καταστροφη.
    Εντροπια.

    ματαιοτητα.
    Luthien
    21.10.2005, 00:11
    Συγχωρηστε με για τα αγγλικα αλλα ειναι μαλλον απαραιτητο να μεταφερ8ει εδω ετσι

    Αποσπασμα απο την απολογια του Hermann Goering στη δικη της Νυρεμβεργης

    ... But after all, it is the leaders of the country who determine policy, and it is always a simple matter to drag the people along, whether it is a democracy, or a fascist dictatorship, or a parliament, or a communist dictatorship. Voice or no voice the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is to tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same in any country."

    Τελικα ολοι οι *εγκληματιες* της αν8ρωποτητας ειπαν και κατι σωστο. Τι Hermann ti Henry ....

    Εχω μια ερωτηση να κανω .. ειναι η Ελλαδα υπο απειλη;;;;
    AT
    21.10.2005, 00:44
    Quote:

    Το μέλος Hastaroth στις 20-10-2005 στις 11:23 έγραψε:

    Ναί Αννα,αλλά..καί εσύ είσαι διαφορετική από τούς άλλους...






    απάντηση #1 : Άλλο, Εγώ.....

    απάντηση #2 : Ε, και λοιπόν???

    απάντηση ΑΤ : Είπα πουθενά το αντίθετο????


    φίλε μου, εγώ απλώς ξεφεύγω ακόμη απ' τις σουίτες στο Δαφνί, παρά δύο μαθήματα.... χεχεχε.... ......κι εσύ μιλάς για ρατσισμό μαζί μου??????

    ..........Σοβαρά τώρα, οι άλλοι είναι διαφορετικοί από εμένα κι εγώ από εκείνους... κι ο καθένας απ' τον καθένα... άλλον.... και δηλώνω φανατικός ρατσιστής για όλους τους ρατσιστές.... και..... για όσους δεν έχουν να ασχοληθούν με τίποτα καλύτερο απ' το να τρελαίνονται με το ποίός μοιάζει σε ποιόν.... και του πού κάποιος διαφέρει από κάποιον άλλον.... και το πώς θα έπρεπε να είμαστε.... όοοοολοι.... και άσ' τα να πάνε.... παλιοκατάσταση....
    τελικά!!!






    deepblue
    21.10.2005, 02:15
    Quote:

    Το μέλος Luthien στις 21-10-2005 στις 00:11 έγραψε:

    Συγχωρηστε με για τα αγγλικα αλλα ειναι μαλλον απαραιτητο να μεταφερ8ει εδω ετσι

    Αποσπασμα απο την απολογια του Hermann Goering στη δικη της Νυρεμβεργης

    ... But after all, it is the leaders of the country who determine policy, and it is always a simple matter to drag the people along, whether it is a democracy, or a fascist dictatorship, or a parliament, or a communist dictatorship. Voice or no voice the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is to tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same in any country."

    Τελικα ολοι οι *εγκληματιες* της αν8ρωποτητας ειπαν και κατι σωστο. Τι Hermann ti Henry ....

    Εχω μια ερωτηση να κανω .. ειναι η Ελλαδα υπο απειλη;;;;




    Ναι , είναι υπο απειλή και δυστυχως η κατάσταση φαίνεται ύπουλη δύσκολα αναστρέψιμη . Όσο για τους λόγους προσωπικά είπα την γνώμη μου σε προηγούμενο μήνυμα και συμπλήρωσε ο billy_cobham_2005 .

    Luthien
    21.10.2005, 02:56
    Quote:

    Το μέλος W4TT4N4B3 στις 20-10-2005 στις 23:39 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος Luthien στις 20-10-2005 στις 14:18 έγραψε:
    [i]
    The survival of the fittest.





    γραφηκε και απο αλλον ο νομος της φυσικης επιλογης.
    ο πιο δυνατος θα επιβιωσει.

    στη φυση το πιο "δυνατο" ειδος ειναι ο ανθρωπος.

    αρα συμφωνα με το νομο της φυσης, ο ανθρωπος εχει επικρατησει γιατι ειναι ο πιο δυνατος.

    μονο που το πιο δυνατο ειδος της φυσης ειναι αυτο που θα την καταστρεψει.




    Αν ηταν ετσι 8α ειχαν επιβιωσει οι Δεινοσαυροι .. δεν νομιζω οτι εκει οφειλεται η επιτυχια του ανθρωπινου ειδους και η επικρατηση του σε αυτον τον πλανητη .. μαλλον οφειλεται στην προσαρμοστικοτητα του και στην ευφυια του .. και αυτο νομιζω οτι σημαινει το *the fittest* .. αλλιως θα ηταν *the strongest* ... τωρα αν ολο αυτο μας καταστρεψει ... σιγουρα δεν θα φταιει το μαχαιρι αλλα αυτος που το κραταει!

    Και παλι ομως θα επιβιωσει αυτος που προσαρμοζετε πιο γρηγορα και πιο αποτελεσματικα στις συνθηκες.

    Οσο για το αν ειμαστε υπο απειλη αγαπητε deepblue... και αν ολα ειναι μερος μιας τεραστιας συνωμοσιας εναντια στον Ελληνισμο ... απο γνωστα *αγνωστα* κεντρα που δρουν υπογειως κτλ κτλ .. μισες αληθειες ..και επιλεκτικα καποιες υπερτονισμενες ... μυριζει προπαγανδα.

    Η επιτυχια μιας κοινωνιας τελικα θα εξαρτηθει απο την προσαρμοστικοτητα της. Και τελικα οι επιτυχημενες κοινωνιες ειναι αυτες που καταφερνουν να ενσωματωνουν ολα τα μελη (ασχετως καταγωγης) και να εξομαλυνουν τυχον διαφορες και συγκρουσεις ... τελικα τα βρηκαμε οι Αχαιοι με τους Δωριεις .. ετσι;;;; Δεν θυμαμαι ποιοι ηταν οι ξανθοι ομως...

    Στο κατω κατω κανεις πατριδα σου τον τοπο που σου προσφερει ασφαλεια και ευημερια και σε αποδεχεται. Αυτη την πατριδα την υπερασπιζεσαι με νυχια και με δοντια.





    Can a heart break after it's stopped beating?


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 22-10-2005 01:01 ]
    billy_cobham_2005
    21.10.2005, 04:14
    Αγαπητή Luthien ανάμεσα στους Αχαιούς και τους Δωριείς πάντα ύπήρχαν τεράστιες διαμάχες που καταλήξαν σε τεράστιους πολέμους οι οποίοι αφού κοντέψαν να τους αφανήσουν, κατέληξαν τελικά, να εγκατασταθούν σε διαφορετικά μέρη στην υπόλοιπη επικράτεια. Τους Αιολείς γιατί δεν τους αναφέρεις? Αφού είναι λοιπόν έτσι τα πράγματα όπως τα αναφέρεις, θα έπρεπε να αφήσουμε τους Πέρσες να μας κατακτήσουν, (αφού θέλαν την Ελλάδα δική τους θα έπρεπε και να γίνει), επί Βυζαντίου, έπρεπε να υποταχθούμε στους Βυσιγότθους Οστρογότθους Βανδάλους Ούνους Σελτζούκους κτλ, έπρεπε να αφήσουμε τους Τούρκους να κάνουν τσιφλίκι τους την Ελλάδα τους Βούλγαρους να "φάνε τη βόρεια Ελλάδα" με τη συνθήκη του Αγίου Στεφάνου, έπρεπε να ταχθούμε στο πλευρό του ιταλογερμανικού άξονα και να πολεμήσουμε υπό τα σκήπτρα του Χίτλερ, να ονομάσουμε παρέα με όλους τους υπόλοιπους τα Σκόπια Μακεδονία και να στείλουμε στο Ιρακ στρατό ναυτικό και αεροπορία συντροφία στους Αμερικανούς και τους Άγγλους. Και όλα αυτά γιατί εμείς είμαστε ανώτεροι πνευματικά. Αφού λοιπόν μια ζωή είμαστε έρμαια των ορέξεων των υποκινούμενων συμφερόντων των "μεγάλων δυνάμεων" ας συνεχίσουμε να είμαστε και ας γίνουμε για άλλη μια φορά "Βορά", προς τέρψιν των Τούρκων που δεν πρόκειται να αφήσουν την παραμικρή λεπτομέρεια να πάει χαμένη, στο παζάρι των διαπραγματεύσεών για την ένταξή τους στην ΕΕ (ελέω Η.Π.Α.) ,των Σκοπιανών (το γνωστό θέμα...) με την ΩΜΗ παρέμβαση των Η.Π.Α. και των Αλβανών, που σε 15-20 χρόνια θα κατοικούν το κέντρο της Αθήνας κατά 85% (στατιστική έρευνα Ε.Μ.Π. 10/2003).
    Συγγνώμη αλλά αυτά τα γεγονότα ούτε τυχαία είναι ούτε συμπτωματικά.
    Αν κάπου είμαι λάθος θα σας παρακαλούσα τεκμηριωμένα να παραθέσετε τον αντίλογό σας.

    W4TT4N4B3
    21.10.2005, 04:26
    @ Luthien
    οταν εβαζα μεσα σε εισαγωγικα τη λεξη δυνατος αυτο εννοουσα,

    ο πιο ευφυης και συναμα προσαρμοσιμος στις συνθηκες του εκαστοτε περιβαλλοντος φυσικου και κοινωνικου
    deepblue
    21.10.2005, 15:50
    Quote:

    Το μέλος Luthien στις 21-10-2005 στις 02:56 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος W4TT4N4B3 στις 20-10-2005 στις 23:39 έγραψε:
    [i]
    Quote:

    Το μέλος Luthien στις 20-10-2005 στις 14:18 έγραψε:
    [i]
    The survival of the fittest.





    γραφηκε και απο αλλον ο νομος της φυσικης επιλογης.
    ο πιο δυνατος θα επιβιωσει.

    στη φυση το πιο "δυνατο" ειδος ειναι ο ανθρωπος.

    αρα συμφωνα με το νομο της φυσης, ο ανθρωπος εχει επικρατησει γιατι ειναι ο πιο δυνατος.

    μονο που το πιο δυνατο ειδος της φυσης ειναι αυτο που θα την καταστρεψει.



    Αν ηταν ετσι 8α ειχαν επιβιωσει οι Δεινοσαυροι .. δεν νομιζω οτι εκει οφειλεται η επιτυχια του ανθρωπινου ειδους και η επικρατηση του σε αυτον τον πλανητη .. μαλλον οφειλεται στην προσαρμοστικοτητα του και στην ευφυια του .. και αυτο νομιζω οτι σημαινει το *the fittest* .. αλλιως θα ηταν *the strongest* ... τωρα αν ολο αυτο μας καταστρεψει ... σιγουρα δεν θα φταιει το μαχαιρι αλλα αυτος που το κραταει!

    Και παλι ομως θα επιβιωσει αυτος που προσαρμοζετε πιο γρηγορα και πιο αποτελεσματικα στις συνθηκες.

    Οσο για το αν ειμαστε υπο απειλη αγαπητε deepblue... και αν ολα ειναι μερος μιας τεραστιας συνωμοσιας εναντια στον Ελληνισμο ... απο γνωστα *αγνωστα* κεντρα που δρουν υπογειως κτλ κτλ .. μισες αληθειες ..και επιλεκτικα καποιες υπερτονισμενες ... μυριζει προπαγανδα.

    Η επιτυχια μιας κοινωνιας τελικα θα εξαρτηθει απο την προσαρμοστικοτητα της. Και τελικα οι επιτυχημενες κοινωνιες ειναι αυτες που καταφερνουν να ενσωματωνουν ολα τα μελη (ασχετως καταγωγης) και να εξομαλυνουν τυχον διαφορες και συγκρουσεις ... τελικα τα βρηκαμε οι Αχαιοι με τους Δωριεις .. ετσι;;;; Δεν θυμαμαι ποιοι ηταν οι ξανθοι ομως...

    Στο κατω κατω κανεις πατριδα σου τον τοπο που σου προσφερει ασφαλεια και ευημερια και σε αποδεχεται. Αυτη την πατριδα την υπερασπιζεσαι με νυχια και με δοντια.






    ---
    Διάβασα την άποψη σου Luthien αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τα περί προσαρμοστικότητας της κοινωνίας . Εμένα αυτά μου ακούγονται ως πολυπολιτισμικές σοφιστείες και δεν αποτελούν επιχείρημα αλλά ένα αξιώμα το οποίο το παρουσιάζεις και δεν το δικαιολογείς . Με σεβασμό αν μπορείς να με πείσεις με ένα παράδειγμα , με ενα επιχείρημα αναλογίας , με μια σειρά λογικών σκέψεων ευχαρίστως να συμφωνήσω . Προς το παρόν απλά δεν πείθομαι χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν σέβομαι και την άποψη σου κιόλας.
    Τα περί συνομωσιών μην τα βάζεις στα λόγια μου , γιατί δεν είπα κάτι τέτοιο . Πολιτικά συμφέροντα όμως υπάρχουν εκτός και αν νομίζεις οτι ζούμε στο στρουμφοχωρίό οπου όλα είναι όμορφα και ωραία με τον Δρακουμέλ να την πατάει πάντα και τους καλούς να βγαίνουν κερδισμένοι .








    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 22-10-2005 01:04 ]
    Luthien
    21.10.2005, 15:54
    Και οπως παντα παιρνω ενα μαθημα ιστοριας .. το οποιο μονο να αποδειξει το point μου μπορει. Η Ε.Ε. ψαχνει απεγνωσμενα να διευρυνει τις αγορες της (it all comes down to money), οι οικονομικοι μεταναστες (νομιμοι η παρανομοι) θα κατοικουν τα μερη που περπατουσε ο Σωκρατης ... (γιατι this is where the money is..) και ειναι σχεδον σιγουρο οτι το παιδακι αλλης καταγωγης που θα κοντευει τα 20 θα εχει παρει Ελληνικη μορφωση .. τωρα αν μιλαει Αλβανικα (τυχαιο παραδειγμα) στο σπιτι η με τον παππου του και προσευχεται στο Μωαμεθ ..ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του (οπως και των Ελληνων της διασπορας.. να εχουν και τα τηρουν τα εθιμα τους στις εκκλησιες τους) θα δουλευει σε εταιρια ισως Ελληνικων αλλα ισως και Αλβανικων συμφεροντων κι εγω μπορει να εχω παει να διδαξω Αγγλικα στην Αγκυρα.

    ΟΙ ανθρωποι κινουνται σαν τα ποταμια .. αν προσπα8ησεις να τους να τους γκετοποιησεις (σαν τα φραγματα, ενα πραγμα, καποια στιγμη θα σε πνιξουν) η αν τους αποτρεψεις βιαια τη ροη τους καθιστας εχ8ρους σου. Τα βιβλια της ιστοριας ειναι πολυ καλα .. και τα γεγονοτα αδιαμφισβητητα, τωρα αν εχω κανα Βησιγοτθο καπου στο γενεαλογικο μου δεντρο .. δεν προκειτε να χασω και τη γη κατω απο τα ποδια μου...
    deepblue
    21.10.2005, 20:04
    Quote:

    Το μέλος Luthien στις 21-10-2005 στις 15:54 έγραψε:

    Και οπως παντα παιρνω ενα μαθημα ιστοριας .. το οποιο μονο να αποδειξει το point μου μπορει. Η Ε.Ε. ψαχνει απεγνωσμενα να διευρυνει τις αγορες της (it all comes down to money), οι οικονομικοι μεταναστες (νομιμοι η παρανομοι) θα κατοικουν τα μερη που περπατουσε ο Σωκρατης ... (γιατι this is where the money is..) και ειναι σχεδον σιγουρο οτι το παιδακι αλλης καταγωγης που θα κοντευει τα 20 θα εχει παρει Ελληνικη μορφωση .. τωρα αν μιλαει Αλβανικα (τυχαιο παραδειγμα) στο σπιτι η με τον παππου του και προσευχεται στο Μωαμεθ ..ειναι αναφαιρετο δικαιωμα του (οπως και των Ελληνων της διασπορας.. να εχουν και τα τηρουν τα εθιμα τους στις εκκλησιες τους) θα δουλευει σε εταιρια ισως Ελληνικων αλλα ισως και Αλβανικων συμφεροντων κι εγω μπορει να εχω παει να διδαξω Αγγλικα στην Αγκυρα.
    --------

    Συμφωνούμε σε κάποια σημεία . Αλλά δεν λαμβάνεις υπ'όψιν οτι
    (1) Άλλο το ποσοστό των Ελλήνων της διασποράς στο συνολικό πληθυσμό της χώρας που πήγανε , και άλλο το ποσοστό των Αλβανών επι του συνόλου του Ελληνικού πληθυσμού
    (2) Αν η Ευρωπαϊκη Ένωση θέλει να διευρύνει τις αγορές της ας πάρει και αυτή Αλβανούς μετανάστες απο το να τους ρίχνει όλους ΄΄έμμεσα΄΄ πάνω στο Ελληνικό έδαφος
    (3) Ξεχνάς την συμπεριφορά των Αλβανών στους Έλληνες της Αλβανίας...την προιστορϊα ανάμεσα στους 2 λαούς καθώς και τον φοβερό αρρωστημένο εθνικισμό που έχουν αυτοί οι μετανάστες και που τον παρουσιάζουν όποτε αδυνατούν επιμελώς να τον κρύψουν . Αντί να ανησυχούμε για τον εθνικισμό που οι ίδιοι έχουν δείξει μέσα σε ένα κράτος ξενώνα , καθόμαστε και αναλωνόμαστε στο αν έίομαστε ρατσιστές ή όχι
    (4) Η έννοια νόμιμος λαθρομετανάστης περιέχει ήδη οξύμωρο . Δηλαδή αν εγώ αύριο περάσω το φανάρι με κόκκινο έχω δικαιώμα να νομιμοποιηθώ για οποιαδήποτε δικαιολογία ;;; Υπάρχει καμία διάταξη στο σύνταγμα που να περιλαμβάνει επιλεκτική νομιμοποίηση του παρανόμου . Και που είναι η υγιής κοινωνία όπως την ονομάζεις υπο αύτές τις συνθήκες;;
    (5)



    ΟΙ ανθρωποι κινουνται σαν τα ποταμια .. αν προσπα8ησεις να τους να τους γκετοποιησεις (σαν τα φραγματα, ενα πραγμα, καποια στιγμη θα σε πνιξουν) η αν τους αποτρεψεις βιαια τη ροη τους καθιστας εχ8ρους σου. Τα βιβλια της ιστοριας ειναι πολυ καλα .. και τα γεγονοτα αδιαμφισβητητα, τωρα αν εχω κανα Βησιγοτθο καπου στο γενεαλογικο μου δεντρο .. δεν προκειτε να χασω και τη γη κατω απο τα ποδια μου...






    --------------
    Μου αρέσει η παρομοίωση σου αλλά δεν μπορώ να την δεχθώ ως επιχείρημα . Προσωπικά σπουδάζω Χημικός και θα μπορούσα κάλλιστα να πώ οτι οι ανθρώπινες μάζες είναι σαν μία μάζα μορίων η οποία πάντα αντιδρά σε οποιαδήποτε μεταβολή της κατάστασης . Για δοκίμασ να αναμείξεις λάδι με νερό; ;;;
    Αλλά έτσι δεν θα βγάλουμε άκρη . Thanks for the conversation Luthien!!!



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 22-10-2005 01:05 ]
    Voltage
    22.10.2005, 00:11
    Ειλικρινά δεν ξέρω...Αλλά, όπως είπε κάποιος, φιλοσοφώντας εν αγνοία :Δεν είμαι, ρε παιδιά ρατσιστής, αλλά δε φταίω εγω αν τους έκανε ο Αλλος μαύρους !

    Διψάω θάλασσες κι εσύ με κανακεύεις
    με παραμύθια στεριανά κι αδιάφορα.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Voltage στις 22-10-2005 00:12 ]
    frufru
    22.10.2005, 20:08
    Quote:

    Το μέλος Voltage στις 22-10-2005 στις 00:11 έγραψε:

    Ειλικρινά δεν ξέρω...Αλλά, όπως είπε κάποιος, φιλοσοφώντας εν αγνοία :Δεν είμαι, ρε παιδιά ρατσιστής, αλλά δε φταίω εγω αν τους έκανε ο Αλλος μαύρους !

    Διψάω θάλασσες κι εσύ με κανακεύεις
    με παραμύθια στεριανά κι αδιάφορα.
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Voltage στις 22-10-2005 00:12 ]





    ...οοτι? ''φιλοσοφωντας''? Η αποψη σου επισης?

    frufru
    22.10.2005, 20:17
    Quote:

    Το μέλος Justagirl στις 15-10-2005 στις 00:09 έγραψε:

    Μάλλον θα συμφωνήσω μαζί σου zw!
    ...Δεν είμαι όμως σίγουρη αν κατάλαβα τη δική σου απάντηση frufru..





    Ειναι ειρωνικη Justagirl. Eπρεπε να το διευκρινισω τελικα.

    Υ.Γ.:Δεν περιμενα το topic να πολωθει..και ομολογω πως μου κανει εντυπωση.Αυτο εννοουσα οτι ειμαι βαθεια νυχτωμενη.
    Voltage
    22.10.2005, 21:18
    Quote:

    Το μέλος frufru στις 22-10-2005 στις 20:08 έγραψε:

    br>


    ...οοτι? ''φιλοσοφωντας''? Η αποψη σου επισης?


    [/I]



    Τι να πει κανείς για τους συν-ναυαγούς σ αυτό το ερημονήσι ;Ποιός ασχολείται με το διάφορο του συν-κλώνου του ; Απλά, αγαπάω τους συμμετέχοντες, κι άθελα, στην ειρωνεία !
    frufru
    22.10.2005, 21:25
    Quote:

    Το μέλος Voltage στις 22-10-2005 στις 21:18 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος frufru στις 22-10-2005 στις 20:08 έγραψε:
    [i]
    br>


    ...οοτι? ''φιλοσοφωντας''? Η αποψη σου επισης?


    [/I]



    Τι να πει κανείς για τους συν-ναυαγούς σ αυτό το ερημονήσι ;Ποιός ασχολείται με το διάφορο του συν-κλώνου του ; Απλά, αγαπάω τους συμμετέχοντες, κι άθελα, στην ειρωνεία !

    [/I]



    Παραδοξως....εννοησα και... κατεννοησα!
    Voltage
    22.10.2005, 21:33
    Quote:

    Παραδοξως....εννοησα και... κατεννοησα!

    [/I]



    Γλυτώσαμε απο μιά κομψή, χαριτωμένη παρεξήγηση ! Οπότε...
    frufru
    22.10.2005, 21:36
    Quote:

    Το μέλος Voltage στις 22-10-2005 στις 21:33 έγραψε:

    Γλυτώσαμε απο μιά κομψή, χαριτωμένη παρεξήγηση ! Οπότε...





    Αυτο ισως να σηκωνει και απογοητευση...Αν θα επροκειτο για μια τοσο κομψη και χαριτωμενη....!

    Voltage
    22.10.2005, 21:40
    Quote:

    Το μέλος frufru στις 22-10-2005 στις 21:36 έγραψε:


    Αυτο ισως να σηκωνει και απογοητευση...Αν θα επροκειτο για μια τοσο κομψη και χαριτωμενη....!


    [/I]



    Σε κάθε, λοιπόν, περίπτωση :
    ageras
    23.10.2005, 18:02
    Δεν είμαι ρατσιστής αλλά έτσι όπως κατάντησε η ελλαδίτσα μας το σκέφτομαι σοβαρά να γινώ