ελληνική μουσική
    494 online   ·  210.840 μέλη

    Τι γνώμη έχετε για τους Ηim;

    Nephelie
    11.11.2007, 02:05
    Λοιπόν,να πω κι εγώ τη γνώμη μου..ακούω ΗΙΜ εδώ και 4-5 χρόνια όχι τόσο φανατικά όσο στην αρχή αλλά παραμένει το αγαπημένο μου συγκρότημα. Αγαπημένο μου cd είναι το love metal, το dark light ήταν σκέτη απελπισία πέρα από 2-3 τραγούδια..έχω πάει σε 2 συναυλίες τους πέρσι στο αθηνών αρένα και φέτος στο λυκαβηττό και ξετρελάθηκα!πιστέυω ότι στο νέο cd εχουν σοβαρέψει αρκετά και χαίρομαι!
    έχω να δηλώσω ότι ό,τι και να σας λένε διάφοροι μεταλάδες (γιατί έχω φάει τρελό κράξιμο!)μην τους ακούτε!!οι ΗΙΜ είναι θεοί!!!
    PitsiBlue
    15.11.2007, 18:36
    Οι ΗΙΜ είναι ένα πού αξιόλογο συγκρότημα και έχουν βγάλει πολλά τραγούδια με τέλειους στίχους και αξιόλογη μουσική...Το Join me είναι η κορυφή.......
    xristos_rock
    15.11.2007, 19:04
    Παράθεση:

    Το μέλος Nephelie στις 11-11-2007 στις 02:05 έγραψε...

    Λοιπόν,να πω κι εγώ τη γνώμη μου..ακούω ΗΙΜ εδώ και 4-5 χρόνια όχι τόσο φανατικά όσο στην αρχή αλλά παραμένει το αγαπημένο μου συγκρότημα. Αγαπημένο μου cd είναι το love metal, το dark light ήταν σκέτη απελπισία πέρα από 2-3 τραγούδια..έχω πάει σε 2 συναυλίες τους πέρσι στο αθηνών αρένα και φέτος στο λυκαβηττό και ξετρελάθηκα!πιστέυω ότι στο νέο cd εχουν σοβαρέψει αρκετά και χαίρομαι!
    έχω να δηλώσω ότι ό,τι και να σας λένε διάφοροι μεταλάδες (γιατί έχω φάει τρελό κράξιμο!)μην τους ακούτε!!οι ΗΙΜ είναι θεοί!!!




    Αλήθεια λέει... χεχεχε
    Και θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί της!
    METALprincess
    16.11.2007, 00:27
    Παράθεση:

    Το μέλος Nephelie στις 11-11-2007 στις 02:05 έγραψε...

    Λοιπόν,να πω κι εγώ τη γνώμη μου..ακούω ΗΙΜ εδώ και 4-5 χρόνια όχι τόσο φανατικά όσο στην αρχή αλλά παραμένει το αγαπημένο μου συγκρότημα. Αγαπημένο μου cd είναι το love metal, το dark light ήταν σκέτη απελπισία πέρα από 2-3 τραγούδια..έχω πάει σε 2 συναυλίες τους πέρσι στο αθηνών αρένα και φέτος στο λυκαβηττό και ξετρελάθηκα!πιστέυω ότι στο νέο cd εχουν σοβαρέψει αρκετά και χαίρομαι!
    έχω να δηλώσω ότι ό,τι και να σας λένε διάφοροι μεταλάδες (γιατί έχω φάει τρελό κράξιμο!)μην τους ακούτε!!οι ΗΙΜ είναι θεοί!!!

    ετσι!!! πες τα !!!!
    freakhood
    06.12.2007, 20:38
    Όπως έχω γράψει και στο σχετικό topic για τον valo, αν κάποιος είναι το πολύ μέχρι 30 ετών, ίσως είναι λογικό να του αρέσουν οι him.
    Όχι, δεν θέλω να υποβιβάσω κανέναν, ειδικά σε θέματα ηλικίας εφόσον και πρακτικά, στην ζωή μου εχω πάρε δώσε με πολύ μικρότερα άτομα απο μένα συνήθως, αφού ταιριάζουμε εγκεφαλικα (και όχι μονο...)

    Οι him ειναι για να γελαμε. Κανα δυο παλια κομματια τους παρολα αυτα, ειχαν να πουν κατι (απο πλευρας μελωδιας κυριως...)
    Συμφωνώ λοιπόν εν μέρει με την dark girl, την beth και άλλους

    υγ:υπαρχει και ενα σχετικο (και μαλιστα ελληνικο!) site που τους ειρωνεύεται (αλλά το παρακάνει εδώ που τα λέμε)! Το antihim.tk (για πολλα γελια μιλαμε!η φάση είναι καθαρά χαβαλέ για κάποιον που είτε γουστάρει είτε δεν γουστάρει τον Valo και την παρέα του)
    Vanna
    19.12.2007, 00:31
    Πονεμένη ιστορία! Ενώ τα πρώτα τους κομμάτια είναι αξιόλογα και έχουν κάτι να πουν, έχω την αίσθηση ότι μετά την κυκλοφορία του Greatest Hits το συγκρότημα πέρασε σε εμπορικό πλέον επίπεδο. Με το Darklight ναι μεν κατάφεραν να κάνουν ένα άνοιγμα στην Αμερική, αλλά δυστυχώς έχασαν και πολλούς fan τους. Το τελευταίο τους album, Venus Doom, έχει μια δόση από τις παλιές καλές στιγμές (Greatest Lovesongs Vol.666 και λίγο Love Metal) αλλά και πάλι υπάρχει κάτι ξένο στον ήχο τους...δεν ξέρω αν θα μπορέσω να αγαπήσω τα νέα τους τραγούδια έτσι όπως αγάπησα τα παλιά...oh well...only time can tell!
    rompa
    19.12.2007, 11:27
    Συμφωνώ απολύτως ότι δεν θα ξανακούσουμε τραγούδια όπως το "For you" , "It's all tears" , "Our diabolikal rapture " . Ελπίζω αυτή η εμπορική στροφή που περιγράφεις να μας βγει σε καλό . Σίγουρα το ύφος αλλάζει - άλλωστε ο Ville δεν είναι πλέον 20 χρονών - ελπίζω η συνέχεια να αξίζει την προσοχή μας
    sea_like_eyes
    19.12.2007, 17:36
    ''...δεν ξέρω αν θα μπορέσω να αγαπήσω τα νέα τους τραγούδια έτσι όπως αγάπησα τα παλιά...''

    κατι παρομοιο εχω παθει με τους Cradle Of Filth . . . ασχετο . . . αλλα καπου επρεπε να το πω . . .
    Vanna
    19.12.2007, 22:45
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 19-12-2007 στις 11:27 έγραψε...

    Συμφωνώ απολύτως ότι δεν θα ξανακούσουμε τραγούδια όπως το "For you" , "It's all tears" , "Our diabolikal rapture " . Ελπίζω αυτή η εμπορική στροφή που περιγράφεις να μας βγει σε καλό . Σίγουρα το ύφος αλλάζει - άλλωστε ο Ville δεν είναι πλέον 20 χρονών - ελπίζω η συνέχεια να αξίζει την προσοχή μας



    Μακάρι...δεν υπάρχει πιο χάλια πράγμα από το να βλέπεις ένα από τα αγαπημένα σου συγκροτήματα να χάνει την μοναδικότητά του για να πουλήσει λίγο παραπάνω...πάντως το Venus Doom έχει αρκετά θετικά στοιχεία! Με εξέπληξε ευχάριστα!
    rompa
    20.12.2007, 23:52
    Σε 2 εβδομάδες θα βιντεοσκοπήσουν live DVD στο LA . Θα κυκλοφορήσει στις αρχές 2008 .
    Vanna
    21.12.2007, 00:09
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 20-12-2007 στις 23:52 έγραψε...

    Σε 2 εβδομάδες θα βιντεοσκοπήσουν live DVD στο LA . Θα κυκλοφορήσει στις αρχές 2008 .



    Ενδιαφέρον! Δεν το ήξερα! Thanks για την πληροφορία!
    rompa
    21.12.2007, 08:18
    Τίποτα βρε Vanna! Να 'σαι καλά
    rompa
    14.02.2008, 15:05
    "Digital Versatile Doom: Live At The Orpheum Theatre"



    "Passion's Killing Floor"
    "Wings of a Butterfly"
    "Buried Alive By Love"
    "Wicked Game"
    "The Kiss of Dawn"
    "Vampire Heart"
    "Poison Girl"
    "Dead Lovers' Lane"
    "Join Me in Death"
    "It's All Tears (Drown in This Love)"
    "Sleepwalking Past Hope"
    "Killing Loneliness"
    "Soul On Fire"
    "Your Sweet 666"
    "Bleed Well"
    "Right Here In My Arms"
    "The Funeral of Hearts"

    rompa
    15.02.2008, 18:27
    http://digitalversatiledoom.com/
    Εδώ μπορείτε να δείτε preview του επερχόμενου dvd
    rompa
    18.02.2008, 08:25
    Δεν ξέρω αν γνωρίζετε τον Gas που παίζει drumms στους ΗΙΜ.... Ξεχάστε την παλιά πληθωρική του φιγούρα . Ο Gas είναι πλέον πιο αδύνατος κατά 25 kg!!!!
    Nick-the-GreeK
    20.02.2008, 10:32
    Ως μουσικοφιλος οι HIM δεν ειναι κατι το φοβερο στα αφτια μου χωρις να θελω να προσβαλω κανενα γιατι το τι ακους ειναι προσοπικη επιλογη απλα θα ηθελα να θιξω ενα καιριο θεμα για τους HIM που δεν εχω δει μεχρι στιγμη να αναφερεται.....
    Εχω παρατηρισει οτι δεν εχουνε κανενα φοβερο σολο οχι φονητικα αλλα σολο κιθαρας...
    Θεωρω οτι ο κιθαριστας τους ειναι λιγος για τους HIM σημεριζεσται την αποψη μου?
    dale
    17.05.2008, 14:14

    το αγαπημενο μ συγκροτημα με διαφορααα!!!!!

    εχουν απιστεφτο ηχο,στιχους,και ολα τα μελη ειναι γαματααα!!!!οντως το καινουριο cd τα σπαει οπως κι ολα απο το 1ο ως το τελευταιο...

    on him we trust,,,


    rompa
    22.05.2008, 09:52

    Με καθυστέρηση ενός μήνα και ..... επιτέλους πήρα στο χέρι μου το live cd/dvd των HIM !!! Τέλειο ... επίσης πολύ προσεγμένη δουλειά σε εξώφυλλο , εικόνες .... Smile


    SotosPontius
    30.12.2008, 06:58

    Λοιπον οι ΗΙΜ ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα εχουν πολυ ωραιο ηχο και μαλιστα ωραιους στιχους και ας προτιμω τους επαναστατικους!!! ΗΙΜ θα ακουσω σε συναισθηματικες περιπτωσεις που ειναι και αρκετες....Εχω να πω πως η φωνη του Ville ειναι τελεια ξερει να αλαζει τον τονο του...Ειναι ενας τραγουδιστης που αξιζει..Το μονο που με χαλαει ειναι η εμπορικοτητα του!!!Ο Linde ο κηθαρηστας με τα σολο του δινει αλλιως την αισθηση του τραγουδιου την αλλαζει...Ακουστε το album του "Daniel Lioneye"...Πολλα απο τα κομματια του θα εχετε ακουσει στο Viva La Bam!ο Mige ενταξη τωρα ο τυπας ξερει πολυ ωραιο μπασο!!! εχει δωσει και σολο μπασο που τα δινει ολα..O Burton..Χμμμ το πιανο που παιζει σε ανατριχιαζει...Σε συναυλιες δινει τελεια χρεια στο τραγουδι!!!O Gas χεχε ναι ντραμς τα σπαει ολα....Ωραιος πολυ ωραιος αλλα καπου με χαλαει...Σε συνυλιες καπου θα παιξει δυνατα που δεν χρειαζετε και καπου χαμηλα που επισης δεν χρειαζετε...Καπως το χανει το πραγμα...

    Οσο για τα τραγουδια τους...Παιδια μην ακουτε αυτα που σας πασαρουν!Ακουστε λιγο τα παλια ωραια κωματια τους...Απο τα πρωτα τους EP Demos "This Is Only The Beggining"-1995 και το "666 Ways To Love"-1996...Και γενικως υπαρχουν κωματακια που δεν εχουν μπει καν σε demo και αξιζουν κατα πολυ....


    methismeno-ksotiko
    30.12.2008, 12:54

    είναι ένα από τα ελάχιστα συγκροτήματα που μου αρέσει πάρα πολύ

    αγαπώ πολλά τραγούδια τους,ειδικά εκείνα που έχουν βγει και unplugged

    ο Ville Valo,είναι μεγάλη μου αδυναμία,η χροιά της φωνής του με μαγεύει

    και κατά τη γνώμη μου από τα πιο ωραία τραγούδια τους είναι:

    -Solitairy man

    -Wings of a butterfly

    -Hand of god

    -The kiss of dawn

    -Poison girl