ελληνική μουσική
    805 online   ·  210.833 μέλη
    zw
    15.10.2005, 13:48
    εμενα μου αρεσει , ασχετα αν ειμαι μεταλας οι φιλοι μου μου το κολησανε ειδικα ενας φιλος μου σκυλας που ακουει ολο τετοια.
    Soulessome
    15.10.2005, 14:05
    Οι κακιές παρέες που λένε...

    Soulessome
    15.10.2005, 14:05
    Οι κακιές παρέες που λένε...

    zw
    15.10.2005, 14:10
    καλο καλο εχεις δικιο

    Red-Rose
    02.11.2005, 12:05
    δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει... αλλά αν είμαι έξω με τους φίλους μου σε κανα club και βάλει ο dj σαρμπέλ ε θα χορέψω! καλή παρέα να'χουμε κι όλα τ'αλλα είναι δευτερεύοντα!
    antonLOrd
    02.11.2005, 12:40
    Συγνώμη σε περίπτωση που σε απογοητεύω, αλλά τον θεωρώ αισχρό καλλιτέχνη..
    antreas_dr
    02.11.2005, 16:35
    Μπορ'ω να πω ότι με τα βαθυστόχαστα ποιητικά του τραγούδια επηρεασμένα απο ανατολιτικες φιλοσοφίες, ο Καλλιτέχνης Σαρμπέλ ανοίγει ένα νέο ορίζοντα στα πολιτιστικά δρόμενα της Νεότερης Ελλάδας.
    Χρόνια περίμενα να ακούσα τέτοια φώνη με όγκο, ευκρίνια, έκταση και χαμηλά λιπαρά και να που ο χρόνος με δικαίωσε!

    Μπράβο Σαρμπέλ. είσαι αυτο μου μ'αρέσει, μια σοκολάτα!!!

    doritsa78
    02.11.2005, 19:25
    Quote:

    Το μέλος Red-Rose στις 02-11-2005 στις 12:05 έγραψε:

    δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει... αλλά αν είμαι έξω με τους φίλους μου σε κανα club και βάλει ο dj σαρμπέλ ε θα χορέψω! καλή παρέα να'χουμε κι όλα τ'αλλα είναι δευτερεύοντα!



    Καλος ειναι και εγω αν ειμαι εξω θα χορεψω.Παντως μου αρεσει η κινηση του,ειναι διαφορετικη.
    Serendipity
    02.11.2005, 19:39
    Mαζι με αυτους τους καινουριους boybandαδες που εμφανιστηκαν,ειναι απ τα λιγα ατομα που θελω να δειρω.
    LithiHios
    02.11.2005, 19:54
    Γιάτι όλα του τα τραγούδια πρείπει σόνει και καλά να έχουν ανατολήτικο στύλ; και μάλιστα κακοποιήμενο.
    ageras
    02.11.2005, 20:46
    όχι
    vaia
    06.11.2005, 15:07
    Μόνο υπό την επίρροια πολλών drambuie θα μπορούσα να τον ακούσω!
    SteliosG
    06.11.2005, 16:51
    εμενα μου αρεσει το saurbe παγωτο!!!
    antonLOrd
    06.11.2005, 19:42
    Quote:

    Το μέλος Serendipity στις 02-11-2005 στις 19:39 έγραψε:

    Mαζι με αυτους τους καινουριους boybandαδες που εμφανιστηκαν,ειναι απ τα λιγα ατομα που θελω να δειρω.





    ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
    Dj_kerveros
    06.11.2005, 19:57
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 06-11-2005 στις 16:51 έγραψε:

    εμενα μου αρεσει το saurbe παγωτο!!!





    και μένα!!!
    nikos_music
    06.11.2005, 21:37
    Σε παρόμοια topic για Βανδή κλπ έχει τονισθεί από μέλη που έχουν την διεύθυνση του MH πως δεν αφορά ο συγκεκριμένος διαδικτιακός χώρος είδη μουσικής όπως αυτός που εκπροσωπεί ο Σαρμπέλ.

    Αφού λοιπόν δεν εκφράζει την πλειοψηφεία των μελών του MH αυτός ο χώρος, γιατί συνεχίζουν να μπαίνουν τέτοια θέματα; Για να διαβάζονται χιλιογραμμένες απαντήσεις σνομπισμού και αρνητισμού; Χωρίς καμιά σοβαρότητα;

    Διότι προσπαθώντας να γελoιοποιήσεις κάτι που απο μόνο του δεν προτάθηκε ως κάτι σημαντικό, δεν δείχνει σοβαρότητα αλλά έλλειψη αυτής...


    nikos_music


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nikos_music στις 06-11-2005 23:35 ]
    jorge
    06.11.2005, 23:44
    Quote:

    Το μέλος nikos_music στις 06-11-2005 στις 21:37 έγραψε:

    Αφού λοιπόν δεν εκφράζει την πλειοψηφεία των μελών του MH αυτός ο χώρος, γιατί συνεχίζουν να μπαίνουν τέτοια θέματα;




    Νίκο κανείς συντονιστής/διαχειριστής δεν έχει δικαίωμα να σβήνει topics για τέτοιους λόγους. Ο καθένας γράφει ότι τον εκφράζει και καλά κάνει.


    Quote:

    Το μέλος nikos_music στις 06-11-2005 στις 21:37 έγραψε:
    [I]
    Σε παρόμοια topic για Βανδή κλπ έχει τονισθεί από μέλη που έχουν την διεύθυνση του MH πως δεν αφορά ο συγκεκριμένος διαδικτιακός χώρος είδη μουσικής όπως αυτός που εκπροσωπεί ο Σαρμπέλ.



    Τι ανέφερε η "διεύθυνση" στο topic περί Δέσποινας Βανδή βρε Νίκο; Μήπως πέρασες για "διεύθυνση" τον Fali;


    Όσον αφορά την ουσία τώρα, υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που ακούν Βανδή, Βίσση, Σαρμπέλ και Τσαλίκη που μπαίνουν στο ΜΗ. Απλά από εμένα (μάλλον εμένα εννοείς λέγοντας "διεύθυνση") έχουν γίνει κάποιες παραπομπές προς sites που υπάρχει περισσότερο υλικό που αφορά μοντέρνα-ποπ-εμπορική ή όπως αλλιώς λέει ο καθένας αυτή τη μουσική.
    nikos_music
    07.11.2005, 00:44
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 06-11-2005 στις 23:44 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος nikos_music στις 06-11-2005 στις 21:37 έγραψε:
    [i]
    Αφού λοιπόν δεν εκφράζει την πλειοψηφεία των μελών του MH αυτός ο χώρος, γιατί συνεχίζουν να μπαίνουν τέτοια θέματα;



    Νίκο κανείς συντονιστής/διαχειριστής δεν έχει δικαίωμα να σβήνει topics για τέτοιους λόγους. Ο καθένας γράφει ότι τον εκφράζει και καλά κάνει.


    Quote:

    Το μέλος nikos_music στις 06-11-2005 στις 21:37 έγραψε:

    Σε παρόμοια topic για Βανδή κλπ έχει τονισθεί από μέλη που έχουν την διεύθυνση του MH πως δεν αφορά ο συγκεκριμένος διαδικτιακός χώρος είδη μουσικής όπως αυτός που εκπροσωπεί ο Σαρμπέλ.



    Τι ανέφερε η "διεύθυνση" στο topic περί Δέσποινας Βανδή βρε Νίκο; Μήπως πέρασες για "διεύθυνση" τον Fali;


    Όσον αφορά την ουσία τώρα, υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που ακούν Βανδή, Βίσση, Σαρμπέλ και Τσαλίκη που μπαίνουν στο ΜΗ. Απλά από εμένα (μάλλον εμένα εννοείς λέγοντας "διεύθυνση") έχουν γίνει κάποιες παραπομπές προς sites που υπάρχει περισσότερο υλικό που αφορά μοντέρνα-ποπ-εμπορική ή όπως αλλιώς λέει ο καθένας αυτή τη μουσική.






    Θυμάμαι μια απάντηση της Νεκταρίας που ήταν κατ'εμε πολύ σωστή και όπως ανέφερες παρότρυνε σε ανάλογες ιστοσελίδες με μουσικό ενδιαφέρον την "μοντέρνα-ποπ-εμπορική" μουσική. Νομίζω πως ήμουνα σαφέστατος σε αυτό που έγραψα. Βρίσκω περιττό αυτό που γίνεται. Είναι η γνώμη μου. Τώρα αν ο καθένας θέλει να εκτονωθεί και να δίνει βαρύτητα σε φαιδρά θέματα θέλωντας να αποδείξει την αυταποδεκτη φαιδρότητα τους, είναι απλώς για γέλια. Δεν θα βγει κάτι δείχνωντας εμπάθεια σε έναν καλλιτέχνη που είναι απλώς διασκεδαστής. Δήλωσε ο Σαρμπέλ ότι ειναι ο P.Domingo; Οχι. Με αφορά ως καλλιτέχνης; Προσωπικά όχι. Φταίει ο Σαρμπέλ για την κακή μουσική; Όχι. Το κοινό αποφασίζει και οι ετερείες. Οποιοσδήποτε Σαρμπέλ θα έκανε αυτό που κάνει και ο ίδιος ο Σαρμπέλ όταν θέλει να ακολουθήσει έναν δρόμο που ευνοεί η εποχή και ευνοεί και τον ίδιο.
    Άλλωστε κάποιος παραπάνω ειρωνεύτηκε τις φωνητικές δυνατότητες του Σαρμπέλ...
    Πόσοι από τους τραγουδιστές που θεωρούνται μεγάλοι σήμερα-και δεν εννοώ τους "κλασικούς" παλιούς-έχουν καλύτερες φωνητικές δυνατότητες απο τον Σαρμπέλ; Λίγοι.
    Άρα έρχομαι να ξαναρωτήσω. Μήπως αυτά τα topic είναι μόνο για γέλια;
    Κάτι πιο προτότυπο με μη αναμενόμενες απαντήσεις;



    melanie1325
    07.11.2005, 00:49
    ΟΧΙ!!!
    jorge
    07.11.2005, 00:54
    Τώρα συμφωνώ.

    Όποιος κι αν είναι ο άλλος, καλό θα είναι να μην σχολιάζουμε όπως δε θα θέλαμε να σχολιάζουν οι άλλοι τους δικούς μας αγαπημένους τραγουδιστές ή μουσικούς. Μερικές φορές η αδιαφορία και η μη-απάντηση είναι το καλύτερο μήνυμα προς τις μουσικές που θεωρούμε φτηνές...