ελληνική μουσική
    682 online   ·  210.830 μέλη

    Παραφυσικά-Ανεξήγητα Γεγονότα

    nana
    15.03.2007, 21:51
    Καλησπέρα! θα ηθελα να πω και εγω την δικη μου εμπειρια...
    Κατά καιρους μου συμβαίνουν διάφορα...
    Το τελευταίο που μου συνέβη ηταν πριν λίγο καιρό...
    Ένα όνειρο μιας ανυποψίαστης βραδιάς...εγίνε πραγματικότητα στο ξημέρωμα της επόμενης μέρας..
    Το έζησα όπως στο όνειρο..με τα ίδια πρόσωπα, τις ίδιες καταστάσεις, τα ίδια λόγια..
    Ήταν συγλονιστικό!
    Το πρωι ξύπνησα απο ένα τηλεφώνημα, το οποίο ήταν η αρχή του ονειρού..
    Μετά απο αυτό, αναρωτιόμουν, πώς εγινε αυτό?
    Δεν ήξερα τι να σκεφτώ...
    RoCkLiViN
    15.03.2007, 22:26
    red-rose ama thes kapiou eidous sizitisi me vasi ola ayta pou exeis pei mesa sto forum steile mou ΠΜ!an andiaferesai vevaia!

    Pearl_Scorpion
    15.03.2007, 23:40
    Χωρις ιχνος ειρωνιας ή χλευασμου, εχω να κανω μια ερωτηση: Γιατι παντα εχουμε "οράματα" "διεσθησεις" και ολα αυτα που αποκαλουμε ανεξηγητα για ασχημα πραγματα και τιποτα για καλο? πχ καπιος να εχει μεγαλο οικονομικο προβλημα και να δει τους αριθμους του λοτο και να σωθει, ή κατι τετιο τελοσ παντων? γιατι να βλεπουμε ολο τρομακτικα πραγματα, τερατα, θανατους ή ασκοπα πραγματα? δεν εχω ακουσει κανεναν να ειδε καπιο οραμα ή ονειρο για καλο σκοπό (οχι να δει πως πεθαινει και να το προλαβει εξ αιτιας του ονειρου, ουτε να εχει πχ καρκινο και να γινει καλα επειδη ειδε καπιον στον υπνο του να του λέει οτι θα γινει καλα).Επαναλαμβανω εκφραζω απορια και δεν ειρωνευομαι, θεωρω ασκοπες και ατοπες τις ειρωνιες και τισ διαμαχες μεταξυ των αποψεων.
    Red-Rose
    16.03.2007, 05:42
    Έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που άνοιξα το τοπικ... μη γνωρίζοντας σχεδόν τίποτα, όλα αυτά που μου συνέβησαν μου φαίνονταν περίεργα κλπ μου συνέβησαν κάποια ακόμα αλλά ευτυχώς τον τελευταίο χρόνο έχω ηρεμήσει και είμαι καλά! πλεον θεωρω πως όλοι οι άνθρωποι έχουν κάποιες δυνατότητες και απλά δεν γνωρίζουν πώς να τις αξιοποιήσουν. Ίσως στο γεγονός ότι δεν ξέρουν πώς να τις χρησιμοποιήσουν, οφείλεται αυτό που ρώτησες Pearl_Scorpion[χρόνια πολλά και για τα γενέθλια σου :D]δηλαδή το ότι το ένστικτο και η διαίσθηση λειτουργούν σε αρνητικές καταστάσεις... μια απλή υπόθεση δική μου.

    Εμένα μου έτυχαν και κάποιες θετικές καταστάσεις. Όμως επειδή είμαι φοβιτσιάρα ακόμη κι αυτές με κάνουν να αισθάνομαι λίγο άβολα... πλέον απλά συμβιβάστηκα με την ιδεά ότι κατά καιρούς κάτι θα μου συμβαίνει αφού δεν μπορώ να το αποφύγω, δεν μπορώ να ζω συνέχεια με το φόβο ότι κάτι θα γίνει...

    Αισθάνομαι πολύ τυχερή που γνώρισα κάποιους ανθρώπους στη καταλληλότερη στιγμή της ζωής μου και βοήθησαν να δω λίγο πιο απλά κάποια πράγματα που μου φαίνονταν δυσνόητα!
    uNick
    16.03.2007, 10:14
    Παράθεση:
    Το μέλος Pearl_Scorpion στις 15-03-2007 στις 23:40 έγραψε...

    Χωρις ιχνος ειρωνιας ή χλευασμου, εχω να κανω μια ερωτηση: Γιατι παντα εχουμε "οράματα" "διεσθησεις" και ολα αυτα που αποκαλουμε ανεξηγητα για ασχημα πραγματα και τιποτα για καλο? πχ καπιος να εχει μεγαλο οικονομικο προβλημα και να δει τους αριθμους του λοτο και να σωθει, ή κατι τετιο τελοσ παντων? γιατι να βλεπουμε ολο τρομακτικα πραγματα, τερατα, θανατους ή ασκοπα πραγματα? δεν εχω ακουσει κανεναν να ειδε καπιο οραμα ή ονειρο για καλο σκοπό (οχι να δει πως πεθαινει και να το προλαβει εξ αιτιας του ονειρου, ουτε να εχει πχ καρκινο και να γινει καλα επειδη ειδε καπιον στον υπνο του να του λέει οτι θα γινει καλα).Επαναλαμβανω εκφραζω απορια και δεν ειρωνευομαι, θεωρω ασκοπες και ατοπες τις ειρωνιες και τισ διαμαχες μεταξυ των αποψεων.

    Κάποιος που πιστεύει σε αυτά θα σου έλεγε ότι όλα αυτά τα "οράματα", οι "διαισθήσεις", κλπ, είναι προειδοποιητικά "σήματα", γι'αυτό και τα λαμβάνεις πριν από κάποιο πρόβλημα...
    Ένας ορθολογιστής θα επέμενε ότι απλώς τα ερμηνεύεις έτσι για διάφορους λόγους.
    Διαλέγεις και παίρνεις...
    Eliza21
    16.03.2007, 14:54
    Παράθεση:

    Το μέλος Pearl_Scorpion στις 15-03-2007 στις 23:40 έγραψε...

    Χωρις ιχνος ειρωνιας ή χλευασμου, εχω να κανω μια ερωτηση: Γιατι παντα εχουμε "οράματα" "διεσθησεις" και ολα αυτα που αποκαλουμε ανεξηγητα για ασχημα πραγματα και τιποτα για καλο? πχ καπιος να εχει μεγαλο οικονομικο προβλημα και να δει τους αριθμους του λοτο και να σωθει, ή κατι τετιο τελοσ παντων? γιατι να βλεπουμε ολο τρομακτικα πραγματα, τερατα, θανατους ή ασκοπα πραγματα? δεν εχω ακουσει κανεναν να ειδε καπιο οραμα ή ονειρο για καλο σκοπό (οχι να δει πως πεθαινει και να το προλαβει εξ αιτιας του ονειρου, ουτε να εχει πχ καρκινο και να γινει καλα επειδη ειδε καπιον στον υπνο του να του λέει οτι θα γινει καλα).Επαναλαμβανω εκφραζω απορια και δεν ειρωνευομαι, θεωρω ασκοπες και ατοπες τις ειρωνιες και τισ διαμαχες μεταξυ των αποψεων.




    πολύ καλή ερώτηση...........έλα ντε?? γιατί?????
    Pearl_Scorpion
    16.03.2007, 17:54
    Red Rose,ευχαριστο για τα χρονια πολλα να εισαι καλα.
    uNick, δεν καταλαβα αυτα που ειπες, ενταξη ειναι προειδοποιητηκα μηνυματα...γιατι να μην υπαρχουν και προειδοποιητηκα μνμ για καλα πραγματα πχ να δεις στον υπνο σου μια κοπελα και να την συναντησεις μετα και να παντρευτειτε (αστείο ακουγεται αλλα δεν μπορουσα να σκεφτώ αλλο) παρα μονο για να σου σωσει την ζωη απο κατι ή να σε προειδοποιησει για τον θανατο καποιου γνωστου σου?
    δεν νομιζω οτι ειναι το πως τα χειριζεσαι red rose γιατι τοτε ολοι θα τα μαθαινανε και θα βλεπαν μονο θετικα.
    Red-Rose
    16.03.2007, 21:27
    Όταν κάτι έρχεται για καλό, ποιος ο λόγος να το ξέρεις και να το περιμένεις? Χάνεται η μαγεία και ο ενθουσιασμός που θα νιώσεις όταν συμβεί. Ενώ όταν πρόκειται να συμβεί κάτι κακό, ίσως να μπορέσεις να το προλάβεις, ίσως πάλι όχι αλλά σε προδιαθέτει κάπως. Μπορεί απλά να λέω βλακίες αλλά κάπως έτσι το αντιλαμβάνομαι... όμως δε συμβαίνει μόνο για άσχημες καταστάσεις! θα σου απαντήσω με μια εμπειρία μου. Δε θυμάμαι αν το έχω αναφέρει.

    Είμασταν με το αγόρι μου λίγους μήνες μαζί, βλέπω όνειρο ότι πάμε στο σπίτι του, ανοίγει η πόρτα μπαίνουμε μέσα και φάτσα κάρτα η μητέρα του. Εκεί ήταν το σαλόνι και είχε ρούχα στους δερμάτινοι καναπέδες. κάτι σιδέρωνε ή δίπλωνε, δε θυμάμαι ακριβώς. Γυρίζουμε να φύγουμε με το παιδί και όπως βγαίνει πρώτος μου λέει η μητέρα του
    'Πρόσεχέ τον, μην τον πληγώσεις!' κάτι τέτοιου στυλ κι ότι αν θα είμαστε μαζί θα τα πάμε καλά κλπ οκ ξυπνάω του λέω το όνειρο χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες για τα ρουχα στο σαλονι. Του ζήτησα μια φώτο της μητέρας του και ήταν ίδια με τη γυναίκα που είδα στον ύπνο μου. Και το αποκορύφωμα.. Το καλοκαίρι είχαμε μια συζήτηση [πλέον είμασταν 2 χρόνια μαζί είχε περάσει πάνω από ενάμισης χρόνος από το όνειρο] και μου ανέφερε ότι το σαλόνι τους δεν το χρησιμοποιούν σαν σαλόνι αλλά έχουν εκεί μεσα ρούχα...

    Η αλήθεια είναι πως αυτό το όνειρο με επιρρέασε αρκετά. Κλασικά ψιλοφοβήθηκα . Μάλλον δεν ήταν φόβος αλλά άρχισα πλέον να λέω ότι οκ τι συμβαίνει? Μετά από 2,5 χρόνια σχέσης μπορώ να σου πω ότι έχουν γνωριστεί γονείς κλπ κλπ και αν όλα πάνε καλά μέχρι τέλους θα περάσουμε την υπόλοιπη ζωή μας μαζί. Οπότε όπως βλέπεις δεν περιορίζεται η διαίσθηση για κάτι κακό!
    Toyintheattic
    18.03.2007, 22:57
    Λοιπόν εμένα σήμερα μου σηνέβη κάτι τέτοιο.Είναι μια φίλη μου,που την αγαπάω πολύ και δεν ξέρω έχουμε πολύ έντονη τηλεπάθεια.Πχ.(επειδή δε μιλάμε συχνά,μένει μακρυά δε βλεπόμαστε πολύ,έτσι λέμε τα νέα μας μέσω γραπτών μηνυμάτων και τηλεφώνων)δεν υπάρχει μέρα που να μου έχει στείλει μήνυμα και να μην έχω σκεφτεί αυτή τη μέρα να της στείλω.Αυτό είναι πλέον κανόνας.
    Τις τελευταίες 3μέρες την σκεφτόμουν πάρα πάρα πολύ έντονα και έλεγα να την πάρω να τα πούμε αλλά(όπως πάντα)το ανέβαλα για αύριο,μεθαύριο κλπ.Προχθές είδα ένα όνειρο με εκείνη,περπατούσαμε στο μέρος που περνάμε τις διακοπές μας και μιλούσαμε.Σήμερα όμως πριν ξυπνήσω είδα ένα όνειρο...Λέει ότι μια γάτα είχε πεθάνει,και εγώ δεν ήξερα τι να την κάνω...Να τη βάλω σε μια σακούλα και να την πετάξω στα σκουπίδια,ή να τη θάψω...Αυτή η φίλη μου έχει 3 γάτες τις οποίες υπεραγαπά...Σήμερα λοιπόν μου έκανε αναπάντητη την ώρα που έλεγα να της στείλω μήνυμα...Της έστειλα και μου είπε ότι τις 3 τελευταίες μέρες ήταν χάλια και σήμερα πέθανε μια από τις γάτες της...
    uNick
    19.03.2007, 09:47
    Παράθεση:
    Το μέλος Pearl_Scorpion στις 16-03-2007 στις 17:54 έγραψε...

    uNick, δεν καταλαβα αυτα που ειπες, ενταξη ειναι προειδοποιητηκα μηνυματα...γιατι να μην υπαρχουν και προειδοποιητηκα μνμ για καλα πραγματα πχ να δεις στον υπνο σου μια κοπελα και να την συναντησεις μετα και να παντρευτειτε (αστείο ακουγεται αλλα δεν μπορουσα να σκεφτώ αλλο) παρα μονο για να σου σωσει την ζωη απο κατι ή να σε προειδοποιησει για τον θανατο καποιου γνωστου σου?

    Υπάρχουν προειδοποιητικά μηνύματα γενικώς. Στην περίπτωση που είναι να συμβεί κάτι κακό, σε σοκάρει τόσο έντονα αυτό που βλέπεις, που δεν μπορεί παρά να σου μένει στο μυαλό όταν έχεις ξυπνήσει... Όταν είναι για καλό, συνήθως δεν το θυμάσαι καθόλου, ή έχεις απλώς μια εύθυμη διάθεση.
    Σημασία σε όλο αυτό έχει το πόσο εύκολα ή δύσκολα μπορείς να "μεταφράσεις" τα όνειρα αυτά σε εικόνες και δεδομένα της ζωής σου. Να θυμάσαι πάντα ότι πίσω από τέτοια όνειρα συνήθως κρύβονται κάποια "γιατί". Ψάξε αυτά τα "γιατί". Όταν τα βρεις, θα ξέρεις και τον λόγο για τον οποίο είδες το όνειρο...
    melios82
    23.03.2007, 22:31
    Bασικά εγώ δεν πιστέυω πολύ σε ότι δεν πιάνω προσωπικά,δηλαδη κατι χειροπιαστό, αλλα ετυχε κατι αξιοσημείωτο στον αδερφό μου χθές..
    ασχολείται με υπολογιστές και φωτογραφιά γενικότερα,
    και ήταν σε ενα στούντιο, και καθώς εστίαζε το φακό η κάμερα ήταν συνδεδεμένη με υπολόγιστη, και καποια στιγμή καθώς ήταν λευκή η οθόνη βλέπει μια μορφή καθαρότατα, να τον χαιρετάει επι 30 δευτερολεπτα περίπου!!! στην αρχή δεν εδωσε σημασία γιατι απέναντι είχε παράθυρο και υπεθεσε πως θα ταν καποιος απο έξω, μετα όμως πήγε έξω και δεν είχε τίποτα, γιατι δεν έιχε βεράντα και είχε ύψος 50 μέτρα!!!..
    παρόλα αυτα ξαναμπήκε μέ΄σα και την έβλεπε ακόμα, και με το λεει σε έναν αλλο το βλεπεις αυτο, εξαφανίστηκε, οπως καταλαβαινετε ήρθε σπίτι τελείως παιγμένος ....
    τώρα 2 περπτώσεις υπάρχουν, η να είναι τρελλός, η να ήταν όντως,.....περίεργο???
    (μαλλον αληθεια θα ταν...)
    melody-music
    28.03.2007, 14:46
    να σας πω και εγω τη δικια μου εμπειρια. κατα καιρους εχω ένα έντονο πόνο σαν βαρος στο στηθος μου και το πρώτο άτομο που θα μου έρθει στο μυαλο εκεινη την στιγμή κατι θα συμβει. αυτό το ανακάλυψα οταν ΄΄ημουν 15 όταν σκεφτομουν τον ξαδερφό μου όλο το απογευμα και ενιωθα έτσι τον πηρα τηλ να τον ρωτησω αν είναι καλα. μου λεει ολα καλα. με το που κλεινουμε το τηλ μου καρφωνεται στο μυαλο η ιδεα ενος τρακαρισμενου αμαξιου. και νομιζα οτι το ειχα δει στην τηλ. το συναισθημα υπήρχε ομως.το βραδυ βγηκε και στο γυρισμο τρακαρε. εγω κοιμομουν. ξυπναω στι 5:12 ακριβως το θυμαμαι σαν τωρα. σηκωνομαι κ σιγα σιγα μου εφυγε αυτο το ‘‘βαρος’’.μετα απο μια ωρα μας πηραν τηλ οτι ειχε τρακαρει. μας λενε που ειναι το αμαξι και το επομενο πρωι παω εκει. το αμαξι ηταν ακριβως οπως το αυτο που σκεφτομουν το προηγουμενο απογευμα...

    άλλη μια φορα είχα πάλι αυτό το ‘‘βάρος’’ και σκεφτόμουν την αδελφή μου. της λέω να μην κουνηθεί απο το σπίτι και να μην κάνει τίποτα. γιατι είχα φοβηθεί πολυ όπως καταλαβαίνετε... τελικά μετα απο λίγο που ήμουν έξω για καφέ ένιωσα να μου φεύγει πάλι σιγα σιγα αυτο που ένιωθα. και χτυπάει το τήλ: ήταν η αδελφή μου. μου έιπε οτι μόλις την έιχαν πάρει τηλέφωνο και της είχαν πεί οτι είχε περάσει στη σχολή που πάντα ήθελε! με ξέχεσε που την έιχα τρομάξει και βγήκαμε να το γιορτάσουμε! ολα καλά!!

    μου έχει συμβεί κ άλλες φορες να νιώσω το ίδιο ακριβώς ‘‘βάρος’’ όμως πλέον δεν προειδοποιώ κανέναν. το έχω μέσα μου μπορεί και για μέρες και οταν φεύγει περιμένω να ακούσω κάτι απο το πρόσωπο που σκεφτόμουν. δεν με ενοχλεί. μόνο λίγο με αγχώνει. επειδή όμως μου τυχαίνει στα καλά και στα κακά πάντα ελπιζω οτι το συναισθημα αυτό θα οδηγήσει σε καλό. η μαμα μου προσφατα μου είπε οτι και αυτή το ίδιο πράγμα έχει απο μικρή αλλα αυτή σε πιο ήπιο βαθμό. τώρα τι έιναι αυτό δεν ξέρω. και δεν νομίζω οτι θέλω να μάθω. δεν έχει νόημα... οτι είναι να συμβεί θα συμβεί...



    α! να κάνω και μια παρένθεση για τους ίντιγκο. δεν είναι αυτοί που προβλέπουν το μέλλον ή οραματίζονται το μέλλον ή οτιδήποτε μελλοντικό. είναι άνθρωποι που έχουν μνήμες που κανονικά δεν θα έπρεπε να έχουν είτε για την ηλικία τους είτε για τον τόπο που ζουν. κυρίως στα μικρά παιδιά είναι πιο εύκολο να το δεις γιατί μπορεί να λενε πράγματα για ανθρώπους που δεν έχουν δεί ποτε ουτε έχουν ακούσει ποτέ.
    lightkiss
    01.04.2007, 12:06
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 18-02-2006 στις 14:36 έγραψε...

    Πηνελόπη να μην είσαι καθόλου στην τσίτα οπός λες γιατί αυτές οι δυνάμεις η ακόμη καλύτερα αυτά τα χαρίσματα είναι σαν το μαχαίρι άμα δεν το πιάσεις σωστά θα κοπείς. Αν πάλι το πιάσεις σωστά αλλά δεν ξέρεις να το χρησιμοποιείς μπορεί να κόψεις και κάνα δάχτυλο. Όταν όμως ξέρεις να το χειρίζεσαι δεν θα κοπείς ποτέ αλλά θα έχεις και φέτες το ψωμί σου. Δεν ξέρω αν με κατάλαβες τι θέλω να πω έτσι !!! Αν το δεις σαν κατάρα. Ναι !!! αυτό ακριβώς θα είναι κατάρα , αλλά αν το δεις σαν χάρισμα σαν ευλογία………Μην ανησυχείς πάντος δεν είσαι η μόνη δηλώνω συνάδελφος αλλά εγώ συνήθως ακούω διάφορες φωνές στον ξύπνιο μου. Για παράδειγμα χθες αργά το απόγευμα άρχισε το δεξί μου αυτί να βουίζει σαν σκουριασμένη καγκελόπορτα και μέσα σε όλον τον σαματά ακούω ένα γυναικείο Χιιιιιιιαααααααααα Πολλές φορές ακούω και κάτι σαν μορς πολύ γρήγορο .Μια φορά μάλιστα άκουσα και λίγο ραδιόφωνο. Το ρεπερτόριο συνθέτουν βέβαια και κραυγές και διάφορα άλλα. Α βλέπω και πολλά και στον ξύπνιο και στο ύπνο .
    Εσύ τουλάχιστον Πηνελόπη βλέπεις ανθρώπινες μορφές εγώ τι να πω με αυτά που βλέπω να κυκλοφοράν το βράδυ μέσα στο σπίτι. Όταν ήμουνα μικρός απλός ένιωθα ένα ανατρίχιασμα στην σπονδυλική μου στήλη και από φόβο ούτε καν κοιτούσα πίσω μου και έτρεχα πάνω σαν σίφωνας .Είχα την αίσθηση ότι κάποιος με ακολουθούσε καταποδιαστά. Τώρα τίποτα μάλιστα τους διώχνω κιόλας. Στον ύπνο βλέπω ότι πετάω κτλ. Όταν ακούω μουσική που μου αρέσει πολύ κάποιες φορές βλέπω και χρώματα. Ε και με τον γάτο μου καμιά φορά λέμε και μια καλημέρα !




    brokenchord, einai apistefto! to idio akrivos mou symvainei kai emena me afto to vouito ores ores k nio8o poyl para3eno sxedon oxi ghinh!!! apistefto den einai?? omg...
    refren
    01.04.2007, 12:19
    Παράθεση:

    Το μέλος lightkiss στις 01-04-2007 στις 12:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 18-02-2006 στις 14:36 έγραψε...

    Πηνελόπη να μην είσαι καθόλου στην τσίτα οπός λες γιατί αυτές οι δυνάμεις η ακόμη καλύτερα αυτά τα χαρίσματα είναι σαν το μαχαίρι άμα δεν το πιάσεις σωστά θα κοπείς. Αν πάλι το πιάσεις σωστά αλλά δεν ξέρεις να το χρησιμοποιείς μπορεί να κόψεις και κάνα δάχτυλο. Όταν όμως ξέρεις να το χειρίζεσαι δεν θα κοπείς ποτέ αλλά θα έχεις και φέτες το ψωμί σου. Δεν ξέρω αν με κατάλαβες τι θέλω να πω έτσι !!! Αν το δεις σαν κατάρα. Ναι !!! αυτό ακριβώς θα είναι κατάρα , αλλά αν το δεις σαν χάρισμα σαν ευλογία………Μην ανησυχείς πάντος δεν είσαι η μόνη δηλώνω συνάδελφος αλλά εγώ συνήθως ακούω διάφορες φωνές στον ξύπνιο μου. Για παράδειγμα χθες αργά το απόγευμα άρχισε το δεξί μου αυτί να βουίζει σαν σκουριασμένη καγκελόπορτα και μέσα σε όλον τον σαματά ακούω ένα γυναικείο Χιιιιιιιαααααααααα Πολλές φορές ακούω και κάτι σαν μορς πολύ γρήγορο .Μια φορά μάλιστα άκουσα και λίγο ραδιόφωνο. Το ρεπερτόριο συνθέτουν βέβαια και κραυγές και διάφορα άλλα. Α βλέπω και πολλά και στον ξύπνιο και στο ύπνο .
    Εσύ τουλάχιστον Πηνελόπη βλέπεις ανθρώπινες μορφές εγώ τι να πω με αυτά που βλέπω να κυκλοφοράν το βράδυ μέσα στο σπίτι. Όταν ήμουνα μικρός απλός ένιωθα ένα ανατρίχιασμα στην σπονδυλική μου στήλη και από φόβο ούτε καν κοιτούσα πίσω μου και έτρεχα πάνω σαν σίφωνας .Είχα την αίσθηση ότι κάποιος με ακολουθούσε καταποδιαστά. Τώρα τίποτα μάλιστα τους διώχνω κιόλας. Στον ύπνο βλέπω ότι πετάω κτλ. Όταν ακούω μουσική που μου αρέσει πολύ κάποιες φορές βλέπω και χρώματα. Ε και με τον γάτο μου καμιά φορά λέμε και μια καλημέρα !




    brokenchord, einai apistefto! to idio akrivos mou symvainei kai emena me afto to vouito ores ores k nio8o poyl para3eno sxedon oxi ghinh!!! apistefto den einai?? omg...



    paidia zito signomi alla ekana to parapano post apo to profil tis aderfis mou alla de i3era oti eixe synde8ei...! para3eno den einai? sini8os to pc de to 8ymatai otan kano ego log-in. giati na to 8ymatai tora gia aftin? telos panton... se mena loipon symvainei afto to vouito.. les kai eimai apo out of space! ores ores 8a i8ela na mou symvainoun pio syxna para3ena tetoia opos perigrafei px i red-rose (an 8ymamai sosta) giati me synarpazoun ola afta. par'ola afta, kai ego exo kapoia tetoia tilepa8itiki stoixeiodi ikanotita.. me to pou skeftomai kapoion poly ora i kati sxetiko me afto to atomo xtypaei to tilefono i symvainei kati pou na synperilamvanei afto to atomo. ontos ola afta einai poly para3ena omos o an8ropos exei asteireftes dynames pou den exei ma8ei akoma na xrisimopeiei.. tetoies dynameis einai oi dynameis tou egkefalou kai oi yogi stin india kai opou allou e3askountai xronia kai xronia gia na tis anapty3oun. synarpastiko!
    koukli
    11.12.2007, 19:04
    Εγώ μερικές φορές ακούω φωνές που με τρομάζουν ... Έκανα ένα τεστ της D.Virtue, που έβγαλε πως είμαι ακουστικός τύπος... Αλλά εγώ δεν μπορώ να ακοώ φωνές ή ουρλιαχτά ή οτιδήποτε άλλο... Ήμουν πολύ παράξενο παιδί... Δεν μπορούσα με τίποτα τα παιχνίδια με μπαταρίες που τραγουδάνε... Νόμιζα ότι θα μου κάνουν κακό... Με το που έβλεπα παιχνίδι που μίλαγε έβαζα τα κλάματα... Και τώρα με ενοχλούνε, αλλά δεν τα φοβάμαι...
    Τώρα με έχει διαπεράσει ένα ρίγος... Η μητέρα μου έβγαλε πριν πολλή ώρα το σκυλί βόλτα και δεν έχει γυρίσει και το κινητό της δεν χτυπάει... ΦΟΒΑΜΑΙ...

    Υ.Γ. Δεν μπορώ με τίποτα να γράψω αυτό που θέλω... π.χ. το γυρίσει το έσβησα 4 φορές γτ το έγραφα γρίσει και γυτίσει...





    ogyon21
    13.12.2007, 22:29
    Παράθεση:

    Το μέλος koukli στις 11-12-2007 στις 19:04 έγραψε...

    Εγώ μερικές φορές ακούω φωνές που με τρομάζουν ... Έκανα ένα τεστ της D.Virtue, που έβγαλε πως είμαι ακουστικός τύπος... Αλλά εγώ δεν μπορώ να ακοώ φωνές ή ουρλιαχτά ή οτιδήποτε άλλο... Ήμουν πολύ παράξενο παιδί... Δεν μπορούσα με τίποτα τα παιχνίδια με μπαταρίες που τραγουδάνε... Νόμιζα ότι θα μου κάνουν κακό... Με το που έβλεπα παιχνίδι που μίλαγε έβαζα τα κλάματα... Και τώρα με ενοχλούνε, αλλά δεν τα φοβάμαι...
    Τώρα με έχει διαπεράσει ένα ρίγος... Η μητέρα μου έβγαλε πριν πολλή ώρα το σκυλί βόλτα και δεν έχει γυρίσει και το κινητό της δεν χτυπάει... ΦΟΒΑΜΑΙ...

    Υ.Γ. Δεν μπορώ με τίποτα να γράψω αυτό που θέλω... π.χ. το γυρίσει το έσβησα 4 φορές γτ το έγραφα γρίσει και γυτίσει...








    γρισεισε? γυτισε? η τελος παντων γυρισε? με εφαγε η αγωνια με ολο αυτο..

    Στο χωριο μου παντως υπηρχε μια θεια που εβλεπε οραματα.. Οτι θα γινει εκεινο το κακο, το αλλο. "Κακο" παντα γινεται και παντα το συνδεαν με αυτο που ελεγε η θεια.. Το θεμα ειναι οτι η θεια δεν οραματιστηκε πως θα την παταγε τρακτερ.. Κριμα το ταλεντο..!

    Καληνυχτα!
    ogyon21
    13.12.2007, 22:38
    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 12-03-2007 στις 15:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος manos_p στις 12-03-2007 στις 14:01 έγραψε...

    paidia den kserw to lete peri logikis kai uposeinidito...

    egw exw mia sumathitria i opoia auti kai i aderfi tis exoun tin tasi na blepoun paithamena proswpa mesw tou antikatoptrismou tis tileorasis otan einai kleistei kai tou kathrefti...i gunaika pote den koimate me tin tileorasi kleistei kai pote den menei sto dwmatio tis me kathrefti kai kleisto to fws...exei dei polles fores tin giagia tis mesw tis tv na steketai dipla tis kai i fili mou na gurizei kai na min blepei kanenan...mou orkistike stin zwi tis kai tin pisteuw gia duo logous...1on einai 40 xronwn kai 2on den einai kati asunithisto auto to fainomeno stin agglia logo to oti eiparxoun polla spitia ews kai 300 xronwn palia...kai malista pisteuoun edw oti pantou uparxei ena pneuma se kathe spiti...oi gunaika agglida gnusia..kai lew gunaika giati einai 40 xronwn...

    (sorry gia ta greeklish)...

    pantws otan mou ta eipe koufathika...


    αν η γιαγια της είχε πεθάνει μες το σπίτι πολύ πιθανόν.........εώ έγώ ξέρω μια οικογενεια στα Μέγαρα (μαμα,μπαμπας, παιδί) όπου μετακόμισαν σε ένα συγκεκριμένο σπίτι πριν κανα χρόνο και το παιδί τους παίζει με το φάντασμα ενός παιδιού που είχε πεθανει εκει......οι γονεις βλέπαν παιχνίδια να μετακινούνται και φωνάξαν παπα ο οποίος την ήξερε την ιστορία του σπιτιου με το φαντασμα και αρνήθηκε να κάνει ευχέλαιο.. Τώρα η οικογένεια, εδώ και ένα χρόνο συνεχίζει να έχει το φάντασμα μες το σπίτι της........αυτό και αν είναι κουφο.......




    Στην Αμερικη υπηρχε (δεν ξερω αν ζει ακομη) ενα παιδι που μπορουσε και μιλουσε με τους νεκρους. Το εδειχνε ενα ντοκυμαντερ. Μαλιστα στο τελος του ντοκυμαντερ δειχνει το παιδι πως τοση ωρα συνεντευξη του επαιρνε ενας νεκρος, ο οποιος θυμιζει απιστευτα εναν Διασημο ηθοποιο.. να το δειτε κι εσεις.. "Εκτη Αισθηση" λεγετε...

    (το εχουν στα βιντεοκλαμπ)
    Brokenchord
    14.12.2007, 17:32
    Παράθεση:

    Το μέλος refren στις 01-04-2007 στις 12:19 έγραψε...

    paidia zito signomi alla ekana to parapano post apo to profil tis aderfis mou alla de i3era oti eixe synde8ei...! para3eno den einai? sini8os to pc de to 8ymatai otan kano ego log-in. giati na to 8ymatai tora gia aftin? telos panton... se mena loipon symvainei afto to vouito.. les kai eimai apo out of space! ores ores 8a i8ela na mou symvainoun pio syxna para3ena tetoia opos perigrafei px i red-rose (an 8ymamai sosta) giati me synarpazoun ola afta. par'ola afta, kai ego exo kapoia tetoia tilepa8itiki stoixeiodi ikanotita.. me to pou skeftomai kapoion poly ora i kati sxetiko me afto to atomo xtypaei to tilefono i symvainei kati pou na synperilamvanei afto to atomo. ontos ola afta einai poly para3ena omos o an8ropos exei asteireftes dynames pou den exei ma8ei akoma na xrisimopeiei.. tetoies dynameis einai oi dynameis tou egkefalou kai oi yogi stin india kai opou allou e3askountai xronia kai xronia gia na tis anapty3oun. synarpastiko!



    Ξέρεις οι ήχοι που κάνει ο Steve Vai με την κιθάρα του μοιάζουν πάρα πολύ με τους ήχους που άκουγα και ακούω και τα βουητά. Και αυτός είναι ένας από τους λόγους που τον νιώθω τόσο κοντά μου και έχω ταυτιστεί μαζί του. Να σημειώσω εδώ για τους πιθανούς σκεπτικιστές ότι τον Steve Vai τον γνώρισα και άρχισα να ακούω την μουσική του τα τελευταία 2,5 χρόνια. Θα καταλάβεις τι εννοώ
    Link
    " TARGET="_blank">εδώ ειδικά στα 01:55 λεπτά του video. Και σε ένα άλλο κομμάτι
    Link
    " TARGET="_blank">εδώ

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 14-12-2007 17:36 ]


    koukli
    19.12.2007, 18:16
    Σήμερα στο μάθημα τραντάχτηκα δύο φορές σαν να βγήκα απ' το σώμα μου... Κλασσικά όλοι γελάγανε... Πριν 10 λεπτά άκουσα μία φωνή να λέει σώμα, χρήμα, φυλακή, σκύλος και κάποιες άλλες λέξεις που δεν κατάλαβα...
    Astron
    19.12.2007, 18:49
    Παράθεση:

    Το μέλος koukli στις 11-12-2007 στις 19:04 έγραψε...

    Τώρα με έχει διαπεράσει ένα ρίγος... Η μητέρα μου έβγαλε πριν πολλή ώρα το σκυλί βόλτα και δεν έχει γυρίσει και το κινητό της δεν χτυπάει... ΦΟΒΑΜΑΙ...


    Δε μας είπες όμως, τελικά η μητέρα σου γύρισε;


    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία