ελληνική μουσική
    532 online   ·  210.840 μέλη

    Ποιός έχει κάνει τη θητεία του και πέρασε ωραία ή ποιός δεν πέρασε ωραία

    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    04.11.2005, 21:09
    οι ποιο πολλοι μην πω σχεδον ολοι θεωρουν την θειτια κατι που ειναι παραλογο εγω που περασα 6 μηνες και με οπλο (ςςςςςςςςςςςτ) μια χαρα περασα μια απο τισ ποιο ωραιες εμπηριες αλλα εβγαλα θετικα και αρνητικα για τον ελληνικο στρατο ομως τα θετικα υπερυσχιουν .......

    σας αρεσε η θειτια σας

    αρνιτικα θετικα?


    KBANTAMANT


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 04-11-2005 23:19 ]
    vouliakis
    04.11.2005, 23:06
    Πιτσικούλη, πάραι 15 κάμψοις... Η θιτεια γράφεται με το ι προτω...
    nefos
    04.11.2005, 23:12
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 04-11-2005 στις 23:06 έγραψε:

    Πιτσικούλη, πάραι 15 κάμψοις... Η θιτεια γράφεται με το ι προτω...





    @ παρρόλλα αφτά κοίρειαι Βουλλειάκοι δαιν οίππαις τυν αιμποιρεία σου για τοιν θιτεία σου . . . χοι χοι χοι χοι
    Tipota
    04.11.2005, 23:26


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Tipota στις 07-11-2005 15:15 ]
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    04.11.2005, 23:49
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 04-11-2005 στις 23:06 έγραψε:

    Πιτσικούλη, πάραι 15 κάμψοις... Η θιτεια γράφεται με το ι προτω...




    ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΙΣΟ
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    04.11.2005, 23:50
    Quote:

    Το μέλος nefos στις 04-11-2005 στις 23:12 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 04-11-2005 στις 23:06 έγραψε:
    [i]
    Πιτσικούλη, πάραι 15 κάμψοις... Η θιτεια γράφεται με το ι προτω...





    @ παρρόλλα αφτά κοίρειαι Βουλλειάκοι δαιν οίππαις τυν αιμποιρεία σου για τοιν θιτεία σου . . . χοι χοι χοι χοι

    [/I]


    ΝΕΦΟΣ ΛΙΓΑΚΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΑ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΡΗΓΟΡΑ
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    04.11.2005, 23:52
    Quote:

    Το μέλος Tipota στις 04-11-2005 στις 23:26 έγραψε:

    Μισω το στρατό !!!

    μακαρι να μην υπηρχε πουθενα !





    ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΜΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ
    Soiram
    04.11.2005, 23:58
    Αν ήμουν φιλόλογος θα είχα πάθει ανακοπή από το πρώτο μήνυμα...αλλά και που δεν είμαι μια σκοτοδίνη την έπαθα με τα υπόλοιπα μηνύματα...το μόνο σίγουρο είναι ότι ορθογραφία στο στρατό δεν μαθαίνεις

    Και τώρα στο θέμα μας...δεν έχω πάει ακόμα στρατό αλλά από ότι ακούω, στη πλειοψηφία τους όσοι έχουν πάει, αναπολούν με νοσταλγία την θητεία τους (τελικά γράφεται με η!). Εγώ πάλι βρίσκω το όλο concept μάλλον μπούρδα. Κανονικά θα έπρεπε όσοι θέλουν να πηγαίνουν και όσοι δεν θέλουν να μην πηγαίνουν. Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν αρκετοι που θα πήγαιναν μόνο και μόνο για 12 μήνες δωρεάν τροφής και στέγασης!!!

    Προσωπικό θεωρώ ότι η απόλυτη πειθαρχία και η τυφλή υπακοή σε διαταγές ανθρώπων που πιθανότατα έχουν ΙQ μικρότερο από το δικό μου είναι πράγματα παράλογα. Επίσης δεν είναι όλοι οι άνθρωποι φτιαγμένοι για πεζοπορείες και άλλα τέτοια όμορφα! Ελπίζω μέχρι να τελειώσω τις σπουδές μου να έχει καταργηθεί η υποχρεωτική θητεία

    "Κράτα τα μάτια σου ανοιχτά
    γιατί του κόσμου τα πλεχτά
    τα δείχνουν όλα στη ζωή μας γκρίζα

    Και τα καλά και τα φριχτά
    στον κόσμο ετούτο είναι μεικτά
    Στον ήλιο γίνεται ο καρπός
    στο χώμα η ρίζα"
    Λίνα Νικολακοπούλου, Ανθρώπων Έργα(1993)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Soiram στις 06-11-2005 00:54 ]
    vouliakis
    04.11.2005, 23:59
    Quote:

    Το μέλος Soiram στις 04-11-2005 στις 23:58 έγραψε:

    ...δεν έχω πάει ακόμα στρατό αλλά από ότι ακούω, στη πλειοψηφία τους όσοι έχουν πάει, αναπολούν με νοσταλγία την θιτεία τους (είναι σίγουρο ότι το πρώτο γράφεται με ι;).






    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    05.11.2005, 00:15
    εγω λυπαμαι που φευγω ετσι απο τον στρατο αλλα καποιοι με κατεστρεψαν οχι μονο επιδι με εβγαλαν ι (χορισ να εχω τιποτα............ μεγαλη ιστορια) αλλα μετα αρχησαν οι παρενεργιες που ειναι καταστροφικες για μενα αλλα με παρηγορουν καποια λογια ενος καθηγητη μου (δεν χανεισ εσυ αλλα ο στρατος) μαααα δεν φταιει μονο ο στρατος αλλα και αλλοι που ειναι ποιο πανω απο τον στρατο. στην συμερινη εποχη δεν παρεχει πληρη καλυψη ος προς την αντημετοπιση μια καταστασης σε μια μαχη αυτο δεν μου αρεσει αλλα ομως υπαρχουν αλλες μοναδες που σε μαθαινουν εχω 5 μερες ομως θελοντασ να κατσω ακομα μεσα αποφασησα να κανω κατι τρελο (εχω που εχω 25 φι να μην τις κανω αλλες 20 και μετα ανανεωνω ) τελος παντων<τιποτα> πες τι σε εκσνε να μεισεις τον στρατο. Ειναι το 2ο σχολιο και το βασικοτερο πιστευω. τι λες?
    Voltage
    05.11.2005, 00:17
    Εν πάσει περιπτώσει...Θ Η Τ Ε Ι Α !!! Είναι κάτι σαν τις ...μαγουλάδες ! Αμα περάσει η κρίση, τι γέλια κάνουμε, ρε παιδιά !!! Ε, ρε πλάκες !!!
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    05.11.2005, 00:29
    Quote:

    Το μέλος Soiram στις 04-11-2005 στις 23:58 έγραψε:

    Αν ήμουν φιλόλογος θα είχα πάθει ανακοπή από το πρώτο μήνυμα...αλλά και που δεν είμαι μια σκοτοδίνη την έπαθα με τα υπόλοιπα μηνύματα...το μόνο σίγουρο είναι ότι ορθογραφία στο στρατό δεν μαθαίνεις

    Και τώρα στο θέμα μας...δεν έχω πάει ακόμα στρατό αλλά από ότι ακούω, στη πλειοψηφία τους όσοι έχουν πάει, αναπολούν με νοσταλγία την θιτεία τους (είναι σίγουρο ότι το πρώτο γράφεται με ι;). Εγώ πάλι βρίσκω το όλο concept μάλλον μπούρδα. Κανονικά θα έπρεπε όσοι θέλουν να πηγαίνουν και όσοι δεν θέλουν να μην πηγαίνουν. Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν αρκετοι που θα πήγαιναν μόνο και μόνο για 12 μήνες δωρεάν τροφής και στέγασης!!!

    Προσωπικό θεωρώ ότι η απόλυτη πειθαρχία και η τυφλή υπακοή σε διαταγές ανθρώπων που πιθανότατα έχουν ΙQ μικρότερο από το δικό μου είναι πράγματα παράλογα. Επίσης δεν είναι όλοι οι άνθρωποι φτιαγμένοι για πεζοπορείες και άλλα τέτοια όμορφα! Ελπίζω μέχρι να τελειώσω τις σπουδές μου να έχει καταργηθεί η υποχρεωτική θιτεία




    αγαπητε μου 1ο τιμας τουσ νεκρους που επεσαν το 1821 1940 και παλιοτερα 1974 κλπ με το να φυλας την πατριδα Επεσαν για να ζουμε και να περναμε ωραια περα απο την σκλαβια που δεν νομιζω να θελεις να ζεις μακρια απο την χωρα σου η σκλαβομενος μεσα 2ο η πιθαρχεια σε μαθαινει πολλα πραγματα απο εκει καλιεγεις αρετες ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΓΕΙΝΕΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΠ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΟΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΤΣΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΣΗ ΑΝΤΟΧΗ
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    05.11.2005, 00:32
    Quote:

    Το μέλος Voltage στις 05-11-2005 στις 00:17 έγραψε:

    Εν πάσει περιπτώσει...Θ Η Τ Ε Ι Α !!! Είναι κάτι σαν τις ...μαγουλάδες ! Αμα περάσει η κρίση, τι γέλια κάνουμε, ρε παιδιά !!! Ε, ρε πλάκες !!!




    ΓΕΛΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΑΣ
    katsaou
    05.11.2005, 00:32
    τώρα αυτά τι πιστεύεις ή μας κάνεις πλάκα????

    αν τα πιστεύεις, κοίτα να φύγεις από τον στρατό το συντομότερο, γιατί σε χαλάει άσχημα....


    Ζήτω ο στρατός
    Ζήτω το έθνος
    Ζήτω ο Βασιλεύς
    Ζητω οι μπουγάτσες
    Ζήτω και οι μακαρονάδες...........
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    05.11.2005, 01:02
    Quote:

    Το μέλος katsaou στις 05-11-2005 στις 00:32 έγραψε:

    τώρα αυτά τι πιστεύεις ή μας κάνεις πλάκα????

    αν τα πιστεύεις, κοίτα να φύγεις από τον στρατό το συντομότερο, γιατί σε χαλάει άσχημα....


    Ζήτω ο στρατός
    Ζήτω το έθνος
    Ζήτω ο Βασιλεύς
    Ζητω οι μπουγάτσες
    Ζήτω και οι μακαρονάδες...........




    ............................................................................................................................................................................................... λαθος
    RahmanAzeez
    05.11.2005, 05:52
    Θυμάμαι που μας έδιναν το μήνα, 920 δρχ. Για πλάκα λοιπόν, πηγαίναμε στον Λογιστή μισομηνιατικα και του ζητάγαμε μπροστάντζα...
    ageras
    05.11.2005, 15:28
    Είμαι πολίτης εδώ και 9 χρόνια αλλά δεν πρόκειτε να ξεχάσω την θητεία μου.Πέρασα τόσο άσχημα που και να θέλω να ξεχάσω δεν μπορώ.Αλλά ευτυχώς πέρασε και δεν ξαναγυρνάει!!!
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    05.11.2005, 16:11
    Quote:

    Το μέλος ageras στις 05-11-2005 στις 15:28 έγραψε:

    Είμαι πολίτης εδώ και 9 χρόνια αλλά δεν πρόκειτε να ξεχάσω την θητεία μου.Πέρασα τόσο άσχημα που και να θέλω να ξεχάσω δεν μπορώ.Αλλά ευτυχώς πέρασε και δεν ξαναγυρνάει!!!




    AGERA ΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ οταν εισουν φανταρος?


    KBANTAMANT


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 05-11-2005 16:53 ]
    ageras
    05.11.2005, 18:22
    Quote:

    Το μέλος PITSIKOYLIS_NEKTARIOS στις 05-11-2005 στις 16:11 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος ageras στις 05-11-2005 στις 15:28 έγραψε:
    [i]
    Είμαι πολίτης εδώ και 9 χρόνια αλλά δεν πρόκειτε να ξεχάσω την θητεία μου.Πέρασα τόσο άσχημα που και να θέλω να ξεχάσω δεν μπορώ.Αλλά ευτυχώς πέρασε και δεν ξαναγυρνάει!!!




    AGERA ΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ οταν εισουν φανταρος?


    KBANTAMANT
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 05-11-2005 16:53 ]

    [/I]
    [/QU
    το οτι έτρεχα σαν τον βέγγο ότι κόπηκα από την κοινή ζωη,το οτι με πηγε πίσω στην δουλεια μου...μπορω να σου αναφέρω 1000 λόγους
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    07.11.2005, 19:18
    για να γεινεις καλος στρατιωτης πρεπει παντα να εισαι στην τσιτα ειναι υποχρεοση σου να τρεχεις