ελληνική μουσική
    853 online   ·  210.851 μέλη

    αχ...αυτη η αποσταση...

    vasilis23
    06.11.2005, 16:30
    τηλεφωνα,e-mail,web cam...τι να τα κανεις οταν τον αλλον τον θες κοντα σου...πιστευετε πως αντεχει η σχεση απο αποσταση;αν ναι τοτε ποιοι ειναι αυτοι οι παραγοντες που σας κανουν να το πιστευετε;εμενα η κοπελα μου ειναι κυπρο!!!
    Ανυπομονω για σχολια!
    βασιλης
    houlina
    06.11.2005, 17:05
    hello...
    egw pistevw pws 2 an8rwpoi an agapiounte kai thelun na einai mazi den TUS xwrizei tpt...estw i apostasi stin periptwsi su...
    den exw zisei kati analogo gia na su pw perissotera apla an agapieste pragmatika tote a3izei na prospa8isete...
    allwste o erwtas den mas xtipa polles fores tin porta!
    filia

    DimitrisDimitriadis
    06.11.2005, 17:17
    Αχ...φίλε Βασίλη, καταλαβαίνω απόλυτα το μαρτύριο που περνάς!
    Έχω βρεθεί στη θέση σου κάποιες φορές...

    Νομίζω ότι για να διατηρηθεί μια σχέση εξ αποστάσεως, πρέπει το "γλυκό" να έχει δέσει καλά από πριν(!), αλλιώς τα πράγματα είναι δύσκολα...
    Έχω δει περιπτώσεις ζευγαριών (βάζω και τον εαυτό μου μέσα), που διατηρούσαν τέτοιου είδους σχέση, για πολύ καιρό χωρίς να αντιμετωπίζουν κρίση μεταξύ τους, καθώς η "απόσταση" βοηθούσε τη σχέση τους να διατηρείται φρέσκια και υγιής!
    Όταν λύθηκε το πρόβλημα της "απόστασης", μετά από ένα χρονικό διάστημα άρχισε η ρουτίνα και οι κόντρες με αποτέλεσμα τον χωρισμό.

    Ξέρεις, αλλιώς αφήνουμε κάποιον και αλλιώς τον βρίσκουμε μετά από καιρό. Και το πιο σημαντικό είναι ότι αλλάζουμε εμείς οι ίδιοι χωρίς ίσως να καταλαβαίνουμε την αλλαγή αυτή που συμβαίνει στον εαυτό μας.

    Επειδή σε έχω απογοητεύσει αρκετά, θα κλείσω λέγοντας ότι καλό είναι να ψάχνεις μέσα σου τα "θέλω" σου σε σχέση με τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου, ώστε τουλάχιστον να έχεις ήσυχη την συνείδησή σου ανά πάσα στιγμή.

    ΥΓ Χρήσιμη η εμπειρία που βιώνεις...
    nefos
    06.11.2005, 18:16

    @ Έχει ανοιχτεί παρόμοιο topic Ε Δ Ω !