ελληνική μουσική
    665 online   ·  210.828 μέλη

    Η ...συγχώρεση. Εσείς τι θα κάνατε σε ακραίες καταστάσεις; Θα συγχωρούσατε;

    alexia-vicky
    11.05.2006, 00:14
    Quote:

    Το μέλος assasinos στις 10-05-2006 στις 21:27 έγραψε:

    na deis pou kapote 8a mas poune kai #$%$%....,
    na deis pou kapote 8a mas poune kai trellous....


    anais8hsia 8a mas swsei...ki opoios xreiazetai voh8eia tote Novokainh!





    ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ
    assasinos
    15.05.2006, 12:36
    ασε...την έχω πάθει αλλά ...έχω μάθει?
    alexia-vicky
    15.05.2006, 12:41
    θα δειξει...ολοι την παθαινουμε, ελαχιστοι και δυσκολα μαθαινουμε!!
    uNick
    15.05.2006, 20:14
    Quote:

    Το μέλος alexia-vicky στις 15-05-2006 στις 12:41 έγραψε:

    θα δειξει...ολοι την παθαινουμε, ελαχιστοι και δυσκολα μαθαινουμε!!




    Εσύ όμως έμαθες... ή κάνω λάθος???
    Μήπως είναι ώρα να αρχίσω πάλι αυτά που λέγαμε "τότε", ή δεν χρειάζεται?
    alexia-vicky
    15.05.2006, 23:47
    Quote:

    Το μέλος uNick στις 15-05-2006 στις 20:14 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος alexia-vicky στις 15-05-2006 στις 12:41 έγραψε:
    [i]
    θα δειξει...ολοι την παθαινουμε, ελαχιστοι και δυσκολα μαθαινουμε!!




    Εσύ όμως έμαθες... ή κάνω λάθος???
    Μήπως είναι ώρα να αρχίσω πάλι αυτά που λέγαμε "τότε", ή δεν χρειάζεται?

    [/I]



    εγώ έμαθα και ελπίζω να μη ξαναπάθω, ακολουθώ τα χνάρια σου και πραγματικά είμαι μια χαρά με την Αλεξία...
    να σου πω για άλλη μια φορα "ευχαριστώωωωωωωωω¨" ή με βαρέθηκες ??

    uNick
    16.05.2006, 01:18
    Την Αλεξία να ευχαριστείς... Εσύ βρήκες το δρόμο, δεν στον έδειξα εγώ... Εγώ απλώς βοήθησα λιγάκι...
    alexia-vicky
    16.05.2006, 09:54
    Quote:

    Το μέλος uNick στις 16-05-2006 στις 01:18 έγραψε:

    Την Αλεξία να ευχαριστείς... Εσύ βρήκες το δρόμο, δεν στον έδειξα εγώ... Εγώ απλώς βοήθησα λιγάκι...





    Η μετριοφροσύνη θα σε φάει...Ίσα που δε με πήρες από το χέρι για να μπω σε αυτό το δρόμο!!! Ας είναι...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και πάλι!!! Να'σαι καλά!


    atrixospi8ikos
    02.06.2006, 23:04
    oloi dikeountai mia deuteri eukairia....!!!!
    assasinos
    02.06.2006, 23:07
    No prisoners...

    NO MERCY




    pote den me exoun sygxwresei...den ftaiw egw an ema8a na mhn sygxwrw...

    Don't get mad...get EVEN!
    darvick
    13.06.2006, 11:03
    an suxoreis se patane pio polu...apo empireia kai mono ema8a na suxoro polu duskola eos ka8olou..kai isos einai kalutera....
    whitetiger
    13.06.2006, 11:14
    Εξαρτάται...Αν αγαπάς κάποιον η συγχόρεση είναι σίγουρη, αν δεν τον πας
    το "δεν σε συγχωρώ" είναι μια πολύ καλύ αφορμή να μη μιλάτε...
    poison_girl
    13.06.2006, 19:34
    θα συμφωνησω με το "Οποιος ξερει ν αγαπαει ξερει κ να συγχωρει!!!!!!!!" ασε που οταν συγχωρεις νιωθεις κ καλυτερα μαλλον σου φευγει ενα βαρος!!!!
    tolaruba
    18.06.2006, 15:06
    Σιγουρα ολοι αξιζουν μια δευτερη ευκαιρια.Αν ομως ο αλλος το εχει παρακανει δεν ειναι αξιος ουτε για αγαπη αλλα ουτε και για συγχωρεση.
    kerkyraia
    18.06.2006, 19:16
    Ο μονος αρμοδιος που μπορει να συγχωρησει ειναι ο θεος.Κανενας αλλος...Εμεις απλα δινουμε την ευκαιρια σε καποιον να δειξει τι πραγματικα αξιζει.Απο εκει και περα το αν του αξιζει η συγχωρεση το αποφασιζει ο Θεος...Καλως ή κακως...
    tolaruba
    18.06.2006, 19:34
    Το μέλος kerkyraia στις 18-06-2006 στις 19:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ο μονος αρμοδιος που μπορει να συγχωρησει ειναι ο θεος.Κανενας αλλος...Εμεις απλα δινουμε την ευκαιρια σε καποιον να δειξει τι πραγματικα αξιζει.Απο εκει και περα το αν του αξιζει η συγχωρεση το αποφασιζει ο Θεος...Καλως ή κακως...


    και με τους αθεους τι γινεται ;;;;(black humor)
    aggeliki
    19.06.2006, 01:46
    Σε ακράια περίπτωση,δεν συγχωρώ,διότι αυτό σημαίνει ότι είναι κάτι πολύ σοβαρό...

    Τελευταία μου συμβαίνει να έχω απομακρυνθεί τόσο πολύ που να συναντιόμαστε και να μην μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη!
    Pucca
    19.06.2006, 08:21
    Νομίζω ότι εξαρτάται καθαρά από την αιτία γιατί καμιά φορά φτάνεις σε ακραιές αντιδράσεις επειδή έχεις μαζέψει από πρίν και με πρώτη αφορμή ξεσπάς και όποιον πάρει ο χάρος, μήπως να μην ψαχνεσαί αν πρέπει να συνγωρέσεις αλλά γιατί έφτασαν τα πράγματα σε ακραία φάση? Μπορεί εκεί να βρίσκεται η απάντηση που για τον καθένα σίγουρα ειναί διαφορετική σύμφωνα με το τις εμπειρίες και τα βιώματα του. Άλλες ανοχές ο ένας, άλλες ο άλλος καί άλλες ο παράλλος.
    Feggarenia261
    07.07.2006, 19:56
    Να σου πώ κάτι? Αν έχει κάνει κάτι πόλλες φορές, του το λέω, τον συγχωρώ και το ξανακάνει έρχεται μια μέρα που ο κόμπος φτάνει στο χτένι.. Γιατί δεν αντέχεις να συγχωρείς άλλο και να γίνεσαι χώμα. Γιατί δεν αντέχεις να τον συγχωρείς και να ξαναγυρνάει στα ίδια.. Γιατί κατα αυτόν τον τρόπο σου δείχνει έλλειψη σεβασμού και όταν δεν σέβεσαι δεν αγαπάς... Γιατί λοιπόν να μένω με κάποιον που μου δείχνει πως δεν μ'αγαπάει? Θα αντέξεις μια, δυο, τρεις μετά κάτι θα πάθεις... Θα λυγίσεις... Και να σου πώ και κάτι..? Είναι μερικά θέματα που δεν μπορείς να συγχωρήσεις... Εγώ τουλάχιστον... Θέματα ξυλοδαρμου και απιστίας.. Γιατί αυτα επαναλαμβάνονται... Πάντα...
    alexia-vicky
    07.07.2006, 19:59
    Έχεις δίκιο Πόπη...


    XrysaOikonomaki
    21.07.2006, 20:42
    Η συγχώρεση είναι μεγάλο χαρτί! Δεν είναι πάντα εύκολο να συγχωρήσεις κάποιον, αλλά ο θυμός, κατατρώει εμάς. Εγώ και στις πιο δύσκολες περιπτώσεις, έμαθα να συγχωρώ καθαρά εγωιστικά για την ψυχική μου γαλήνη δηλαδή με τη θεωρία, ότι κάθε άνθρωπος φτάνει ως ένα σημείο, τόσα ξέρει, τόσα κάνει. Πιάνει! Δοκιμάστε το. Αλλά όταν συγχωρούμε κάποιον, μετά δεν χρειάζεται να τον κάνουμε και παρέα, ε;