ελληνική μουσική
    623 online   ·  210.844 μέλη

    Φίλιππος Πλιάτσικας: Η γνώμη σας

    Cenio
    09.11.2005, 12:18
    so much για το αγενές ύφος μου, όχι όμως για την τοποθέτησή μου και τα σημαινόμενά της...

    antonLOrd, αφού σ' αρέσει ο Παπακωνσταντίνου (είμαι κι εγώ στο club) ορίστε μερικά στιχάκια του που ερμηνεύουν την... "απρέπειά" μου:

    "Τρελός με τους τρελούς
    καλός με τους καλούς
    Και με τους φίλους φίλος
    Τρελός με τους τρελούς
    κακός με τους κακούς
    Και με τις γάτες σκύλος
    Έτσι μ' αρέσει."

    pclos, ευχαριστώ για το... backup!!! Περιμένω όμως εκτός από τα γέλια, και την άποψή σου...

    Εύγε, Anthos... σου αξίζουν μπύρες (βλ. παρακάτω)...

    Αγαπητέ Αδμινιστρέιτορ jorge, σου υποβάλλω τα σέβη μου... το πιο εύκολο πράγμα σήμερα είναι η "ξερή" συγγνώμη... για να ξεμπερδεύουμε εύκολα και στα γρήγορα!
    Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να ρίξω τα... μούτρα μου και να ζητήσω ειλικρινή συγγνώμη απ'τα παιδιά και περισσότερο από τον συμπαθέστατο faltsoo, του οποίου τα εξαιρετικά καταλυτικά του σχόλια απολαμβάνω... αγχολυτικά στην κυριολεξία: 1 σχόλιο faltsoo = 2 κουτιά lexotanil
    Λυπάμαι αν τα σκάγια μου άρπαξαν και τον faltsoo, αλλά εδώ που τα λέμε έχει δίκιο ο faltsoo. O Φίλιππος -το παραδέχεται κι ίδιος- δεν έχει ΤΗ φωνή... αλλά τα τραγούδια του μας αρέσουν με τη δική του φωνή, έτσι όπως είναι... ατόφιος Φίλιππος Πλιάτσικας. Επομένως, ναι, είναι καλό παράδειγμα κι ενθαρρυντικό κίνητρο για όλους μας να ξεκινήσουμε τραγούδι... αλλά coolάρετε, μην πάτε και για... καρριέρα!!!

    Από την άλλη όμως jorge θα μπορούσε κάλλιστα να τεθεί ζήτημα επιλεκτικής λογοκρισίας και να σου ζαλίζουμε τον... έρωτα, μια και το αρχικό σχόλιο της vaia δεν είναι -αν προσέξεις- λιγότερο αγενές από το δικό μου... καθώς εκφέρεται με το στυλάκι της κλασσικής γυναικείας "ευγένειας"... υποκριτική μέχρι το μεδούλι, "να σε σφάξω με το βαμβάκι, μην πονέσεις"...
    Θα' πρεπε λοιπόν η όποια λογοκρισία αφορά την αγένεια να μη μένει στο ύφος ή τις "κακιές" λέξεις αλλά στην "ταμπακιέρα" νομίζω, jorge...

    Anyway, i'm sorry, για την "αταξία" μου στο μαγαζί σου... αναλαμβάνω τα έξοδα της ζημιάς...



    ----------------
    Απ' τους πολλούς εχθρούς μου, που με μισούνε τόσο,
    μόνο τον εαυτό μου φοβάμαι αληθινά,
    αυτός μονάχα θέλει να με καταδικάσει
    και για την ίδια πράξη να δικαστώ ξανά.

    Ο πιο κακός εχθρός μου, ο πιο κακός του κόσμου,
    ο πιο κακός του κόσμου, είναι ο εαυτός μου,
    ο πιο κακός εχθρός μου, είναι ο εαυτός μου.

    pclos
    09.11.2005, 13:01
    cenio tha su ekthesw eythews to provlhma mu!
    den exw kati proswpiko me ton kyrio pliatsika,oyte to oti h
    fwnh toy den exei dynatothtes me enoxlei!sto katw katw yparxoyn kai
    poly xeiroteroi! no coments
    emena allo me enoxlei!
    otan akus rolling stones o hxos su thimizei kati allo?
    otan akus U2 o hxos su thymizei kati allo?
    otan akus audioslave?
    otan akus pink floyd?
    otan akus evanessence?
    oloi exoyn ton diko toys hxo.
    den yparxei parthenogenesh,oloi akoyn olous ALLA kai oloi
    exoyn ayto poy leme proswpiko hxo!
    giati omws file mu otan akoys pix lax akus kai ligo ap`oloys toys anwterw?
    ligo apo edw,ligo apo ekei,ligo apo oloys telika.
    kai ayto den symvainei me toys pix lax monon!
    einai gnwsto oti oi ellhnikes mpantes sto 95% den exoyn proswpiko hxo
    kai o fillipos kai oi pyx lax den apotelun exairesh!
    ayto me enoxlei! poly,para poly!!! den tha vgume pote exw apo thn ellada etsi!!
    se plhroforw pantws oti egw kserw giati symvainei ayto!
    alla den mporw na to ekthesw dhmosia!
    an deis ta credits sto prwto dvd twn pix lax flamengos tha katalaveis....
    eyxaristw...
    vasilis23
    09.11.2005, 13:08
    εχεις εν μερει δικιο pclos...αλλα αυτο το τοπικ ανοιξε με αφορμη το σχολιο της κοπελας που μιλησε προσωπικα γιαυτον και μονο!!!!!!!!,και λεγοντας 13 χρονα και τετοια...αν και παλι δεν συμφωνω με το οτι δεν εχει φωνη ο φιλλιπος!
    να καταλαβαινουμε λιγο το θεμα του τοπικ!
    βασιλης
    vaia
    09.11.2005, 13:34
    Είναι γεγονός ότι από ένα μήνυμα και μόνο, είναι πολύ δύσκολο για κάποιον να σχηματίσει ολοκληρωμένη άποψη τόσο για την παιδεία ενός ατόμου,όσο και για τη μουσική του παιδεία γενικά.Με την αναφορά μου στο topic αυτό, πρώτα απ'όλα δεν είχα σκοπό να θίξω κανέναν προσωπικά,ούτε και να προκαλέσω κανέναν.Το να μη μου αρέσει ο Φ.Πλιάτσικας είναι δικαίωμά μου όπως φυσικά και το αντίστροφο.Αυτό δε σημαίνει ότι δεν αναγνωρίζω την αξία του Στόκα ή του Ξυδούς ή και των Πυξ Λαξ γενικότερα.Έθιξα λοιπόν αυτό το θέμα,γιατί προσπαθώ να καταλάβω γιατί ο συγκεκριμένος, ως μονάδα και όχι σαν Πυξ Λαξ αρέσει σε κάποιους ανθρώπους.Δεν έχω κανένα κομπλεξ απέναντί του,και δεν ειδικεύομαι στον τομέα της μουσικής.Είναι τόσο κακό δηλαδή που πιστεύω πως ο Πλιάτσικας δεν έχει φωνητικές ικανότητες, παρά κάτω του μετρίου?Συγχωρήστε με βρε παιδιά, άλλα αυτή είναι η γνώμη μου...Και μία απορία...Δηλαδή το ότι είναι σεμνός,είναι αυτόματα και καλός τραγουδιστής?
    pclos
    09.11.2005, 13:59
    gia to m`aresei den m`aresei rwthste ton eayto sas!
    gia to einai h den einai,oson afora thn tonikh orthothta
    rwthste enan filo sas pianista!
    oson afora de thn xronikh topothethsh enan filo sas drumer!
    oxi oti oi alloi musikoi(alla organa)den katalavainoyn,
    alla sta tymbana kai sto piano ta panta einai hliou faeinotera!
    kai mhn sfazeste peri musikhs axiologhshs(xaxaxaxaxa)
    thelei gnwseis h ypothesh,peitharxia sto xylo,sto metalo,h sto derma!
    den einai eykolh ypothesh,den einai duleia gia oloys! apla, m`aresei den m`aresei!
    kamia sxesh ta anwterw me ton fillip! eyxaristw..
    jorge
    09.11.2005, 14:32
    Quote:

    Το μέλος Cenio στις 09-11-2005 στις 12:18 έγραψε:

    Από την άλλη όμως jorge θα μπορούσε κάλλιστα να τεθεί ζήτημα επιλεκτικής λογοκρισίας και να σου ζαλίζουμε τον... έρωτα, μια και το αρχικό σχόλιο της vaia δεν είναι -αν προσέξεις- λιγότερο αγενές από το δικό μου...




    Μπα; Ώστε υπάρχει και επιλεκτική λογοκρισία; Γιατί αγαπητέ δεν μένεις απλά στην παραδοχή οτι έκανες λάθος και αρχίζεις να πετάς βέλη; Ή το ένα ή το άλλο αγαπητέ. Θα δεχθώ ότι και να διαλέξεις. Δε δέχομαι όμως από τη μία να μας γλείφεις και από την άλλη να μας λες οτι κάνουμε λογοκρισία.

    Άσε που δεν είναι και καθόλου ευγενικό όταν σε πιάνει η δασκάλα να κάνεις μια ζαβολιά, να καρφώνεις και άλλους συμμαθητές σου. Αυτό ακριβώς κάνεις με την vaia αυτή τη στιγμή, την οποία χαρακτηρίζεις υποκρίτρια και αγενή. Είναι αυτή σωστή συμπεριφορά ενός μέλους;

    Άσε που έχεις και άδικο.


    Είναι το ίδιο αυτό:
    Quote:

    Άντε μαζέψτε τα κουβαδάκια σας και πάτε... τουαλέτα για τα σκ@τ@ σας... μη βρωμίζετε εδωπέρα τον ιστότοπο...!!! ΟΥΣΤ ρε φαρμακόγλωσσες ξενέρωτες κατίνες ή μάλλον Τατιάνες...



    με το ακόλουθο;
    Quote:

    Δε μπορώ να καταλάβω βρε παιδιά τι ακριβώς έχει συμβεί σ'αυτόν τον άνθρωπο και συνεχίζει και τραγουδάει ακόμα...Απο πού αντλεί τέτοια αυτοπεποίθηση?Μήπως η ιστορία του στους Πυξ-Λαξ?Το κοινό του που απαρτίζεται από μέσο όρο ηλικίας 13?(δεν υπονοώ κάτι και φυσικά δε θέλω να θίξω κανένα δεκατριάχρονο φίλο-φίλη).Δε με απασχόλησε ποτέ ο Φ.Πλιάτσικας παρά μόνο αρνητικά.Θα ήθελα παρακαλώ τη γνώμη σας.ευχαριστώ...



    Ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του.

    Έλα κι εσύ να δροσιστείς ψυχή ταξιδεμένη
    που 'χεις φωλιά στον ουρανό και περπατάς στη γη
    - Ξένοι Τόποι -


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 09-11-2005 14:34 ]
    count
    09.11.2005, 15:39
    Quote:

    Το μέλος vaia στις 09-11-2005 στις 13:34 έγραψε:

    Είναι γεγονός ότι από ένα μήνυμα και μόνο, είναι πολύ δύσκολο για κάποιον να σχηματίσει ολοκληρωμένη άποψη τόσο για την παιδεία ενός ατόμου,όσο και για τη μουσική του παιδεία γενικά.Με την αναφορά μου στο topic αυτό, πρώτα απ'όλα δεν είχα σκοπό να θίξω κανέναν προσωπικά,ούτε και να προκαλέσω κανέναν.Το να μη μου αρέσει ο Φ.Πλιάτσικας είναι δικαίωμά μου όπως φυσικά και το αντίστροφο.Αυτό δε σημαίνει ότι δεν αναγνωρίζω την αξία του Στόκα ή του Ξυδούς ή και των Πυξ Λαξ γενικότερα.Έθιξα λοιπόν αυτό το θέμα,γιατί προσπαθώ να καταλάβω γιατί ο συγκεκριμένος, ως μονάδα και όχι σαν Πυξ Λαξ αρέσει σε κάποιους ανθρώπους.Δεν έχω κανένα κομπλεξ απέναντί του,και δεν ειδικεύομαι στον τομέα της μουσικής.Είναι τόσο κακό δηλαδή που πιστεύω πως ο Πλιάτσικας δεν έχει φωνητικές ικανότητες, παρά κάτω του μετρίου?Συγχωρήστε με βρε παιδιά, άλλα αυτή είναι η γνώμη μου...Και μία απορία...Δηλαδή το ότι είναι σεμνός,είναι αυτόματα και καλός τραγουδιστής?



    δεν χρειαζεται να σε συγχωρησει κανεις,καλα κανεις και λες την αποψη σου και μην μασας αν σε καποιους δεν αρεσει.προβλημα τους.οσο για αυτον τον πλιατσικα που λες,κατα την γνωμη μου ο ανθρωπος μονο μουσικος δεν ειναι.οι γνωσεις του πανω στο οργανο που κραταει ειναι κατω του κακου.οι συνθεσεις τραγουδιων,οσες ο ιδιος εχει κανει ειναι για γελια.μονιμος το αισθημα που σου βγαινει οταν ακους τα κοματια του ειναι κλαψα,μιζερια,πονος,κτλ.πρεπει να εχει περασει πολλα στην ζωη του ο τυπος,χαχαχα.τι να πω.βεβαια αυτη εινα η αποψη μου,δεν μπορω να δεχθω οτι ολοι σκεφτοντε σαν εμενα.ο καθε ενας κρινει διαφορετικα.σεβομαι ομως την αποψη του καθενα.πες λοιπον οτι σκεφτεσαι και μην ζητας συγνωμη
    Cenio
    09.11.2005, 18:34


    ΟΚ man, απλώς η πρόθεσή μου ήταν να δοθούν εξηγήσεις και να εκτονωθούν οι όποιες εντάσεις, αν και προσωπικά δε φοβάμαι τίποτε και κανέναν, ούτε γλύφω εκεί που ..... (θα μπορούσα να το πω κάποτε, πριν μερικά χρόνια, αλλά τώρα δεν το λέω!)

    Όσο για το δίκιο ή το άδικο θα χρησιμοποιήσω πάλι, αν δε σε τρελαίνει, "κακιά" λέξη: ΧΕΣΤΗΚ@

    Coolarise re man, δεν χρειάζεται να ιδρώνεις κιόλας.. αν νομίζεις πως έχω εντελώς άδικο, σου χαρίζω και το λίγο δίκιο που νομίζω πως έχω εγώ... χέστηκ@ αν δικαιωθώ ή εκτεθώ από τον οποιονδήποτε, ούτε μπερδεύω τον εγωισμό μου με τον εαυτό μου... δεν πρόσεξες φαίνεται τα στιχάκια που παρέθεσα... προφανέστατα εκπέμπουμε σε διαφορετικό μήκος κύματος.
    Λοιπόν συμπαθέστατε jorge, μη συγχέεις τη μετριοπάθεια με τη δειλία ή την αδυναμία... και για να τελειώνουμε, φορτώνομαι ΟΛΟ το άδικο εγώ και σου χαρίζω ΟΛΟ το δίκιο... και μη μου στεναχωριέσαι... αντέχουν τα μπράτσα μου!

    Υγίαινε και καλά κρασιά... με Δαιμόνιες Νύμφες!!! ;)

    (Ξέρω ότι κάκιωσες, γι' αυτό δε σε κερνάω cyberbeer... να μη σ' ερεθίσω περισσότερο και πάθεις κάνα κακό!!!)

    ---
    ΥΓ. Όσο για τις συγκριτικές παραθέσεις που έκανες με τα σχόλια της vaia, μάταιος κόπος... ξέρεις να διαβάζεις ελληνικά, αλλά όχι τις γυναίκες... αυτή είναι και η ειδοποιός διαφορά μας στην ανάγνωση των σχολίων, συμπαθέστατε Χόρχε...


    ---
    Suddenly, I knew that you'd have to go.
    Your world was not mine, your eyes told me so.
    Yet it was there I felt the crossroads of time
    and I wondered why.
    Loreena McKennitt - "The Old Ways"


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Cenio στις 09-11-2005 19:20 ]
    jorge
    09.11.2005, 19:05
    Γειά σου Cenio επιβήτορα


    Και για να ξαναμπούμε στο topic τώρα, πιστεύω οτι ο Φίλιππος δεν είναι κακός. Έχω αγαπήσει με τη φωνή του τραγούδια όπως τα Μοναξιά μου Ολα, Ολο Μ' Αφήνεις να Σ' Αφήσω, Επαψες Αγαπη Να Θυμίζεις κ.α. και αυτό με κάνει να τον σέβομαι και να τον ακούω ευχάριστα. Σίγουρα δεν θα κάνει σπουδαία πράγματα, ούτε θα γίνει ποτέ "μεγάλος", μια και δεν έχει αξιοσημείωτη φωνή. Αλλά δεν έχουμε πολλούς στο χώρο και αυτούς που έχουμε πρέπει να τους προσέχουμε και να τους αφήνουμε να κάνουν τη δουλειά τους. Άλλωστε χάρη σ' αυτά τα παιδιά, τους Πυξ Λαξ, δημιουργήθηκαν πολλά γκρουπάκια και - ποιός ξέρει - ίσως μέσα από αυτά βγει κάποτε κάτι σημαντικό.
    Cenio
    09.11.2005, 19:25
    Έτσι μπράβο! Τώρα... μάλιστα! Είσαι άψογος... σχοινοβάτης!


    Cenio
    09.11.2005, 20:42
    Quote:

    Το μέλος vaia στις 09-11-2005 στις 13:34 έγραψε:

    Έθιξα λοιπόν αυτό το θέμα,γιατί προσπαθώ να καταλάβω γιατί ο συγκεκριμένος, ως μονάδα και όχι σαν Πυξ Λαξ αρέσει σε κάποιους ανθρώπους.Δεν έχω κανένα κομπλεξ απέναντί του,και δεν ειδικεύομαι στον τομέα της μουσικής.Είναι τόσο κακό δηλαδή που πιστεύω πως ο Πλιάτσικας δεν έχει φωνητικές ικανότητες, παρά κάτω του μετρίου?Συγχωρήστε με βρε παιδιά, άλλα αυτή είναι η γνώμη μου...Και μία απορία...Δηλαδή το ότι είναι σεμνός,είναι αυτόματα και καλός τραγουδιστής?





    Γειά σου, vaia, Ιερή Πέτρα του Σκανδάλου...

    1. Καταρχήν, κανείς δεν έθεσε ούτε την ισότητα:
    "σεμνός" = "καλός τραγουδιστής"

    ούτε την εξίσωση:
    x * κάφρος = rocker
    (άρα, ζητούμενο: πόσο κάφρος πρέπει να είναι κάποιος για να θεωρηθεί ροκάς!)

    Αυτά είναι στερεότυπα για στενόμυαλους, άσχετους και δήθεν rockers...

    2. Αν ο Φίλιππος τραγουδούσε σε όπερα, θα είχες απόλυτο δίκιο κι ούτε θα το συζητούσαμε το θέμα. Όπως αντιλαμβάνεσαι στο έντεχνο ροκ και γενικότερα στο ροκ δεν τίθεται σε προτεραιότητα η φωνητική δεινότητα. Απόδειξη; Bob Dylan, Mik Jagger, Ozzy και πλείστα μεγάλα ονόματα με μεγάλη καρριέρα, αλλά το κυριότερο με αθάνατα τραγούδια που γαλούχησαν κι ενέπνευσαν γενιές και γενιές... χωρίς να πρόκειται για ΤΙΣ φωνάρες, φυσικά.

    3. Κορυφαίοι και μοναδικοί, με το Φίλιππο φυσικά, οι Πυξ Λαξ -μαζί με τους Socrates- στο συνδυασμό και την ενσωμάτωση του ελληνικού ηχοχρώματος αλλά και ελληνικών ρυθμών σε rock δρόμους, π.χ "Χάθηκες Αλήτισσα", "Λένε για μένα" κ.α. Αυτά, vaia & φίλε pclos, δεν τα έκλεψαν ούτε από Rolling Stones, ούτε από U2 etc... Αν αυτό δεν λέγεται πρωτοποριακή δημιουργία, τότε, εντάξει, γράφω... κινέζικα!!!



    --------
    ΥΓ. Φρέσκιες ειδήσεις: Θίχτηκε -λέει και συμπεραίνει ο Χατζηνικολάου- το κύρος και ο πατριωτισμός του τέως πρωθυπουργού Κ. Σημίτη από τις δηλώσεις του Ναξάκη για το φιάσκο Οτσαλάν και τους πανηγυρισμούς των Τούρκων!!!!!!!!!!!...!!!!!!!!...!!!!!!!!!!!...

    Η απορία μου: καλά ο Χατζηνικολάου δεν ακούει ειδήσεις; Μόνο τις εκφωνεί;
    Τόσο καιρό δεν "παίζουν" τα κανάλια τη μανία του Σημίτη με το τρίπτυχο "πατρίδα - θρησκεία - οικογένεια"; Και άντε ο Χατζηνικολάου τόσο κόβει το ρημάδι, τόσο λέει... αλλά ο Σημίτης... γιατί δεν βγαίνει να διαμαρτυρηθεί online για την πατριωτική σπέκουλα που του κάνει ο Χατζηνικολάου; Αυτό, για τον Σημίτη, λέγεται... ιδεολογική συνέπεια;


    Περισσότερα, εδώ

    --------
    Suddenly, I knew that you'd have to go.
    Your world was not mine, your eyes told me so.
    Yet it was there I felt the crossroads of time
    and I wondered why.
    Loreena McKennitt - "The Old Ways"


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Cenio στις 09-11-2005 21:37 ]
    semplice
    10.11.2005, 00:35
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 10-11-2005 στις 00:01 έγραψε:

    Περιττό να αναφέρω πως τα μηνυματάκια σας θα σβηστούν σε λίγες ώρες...





    Χόρχε φυσικά εσύ έχεις το μαχαίρι και το καρπούζι όμως εάν μου επιτρέπεις να εκφέρω άποψη (και λέω "επιτρέπεις" διότι αφορά στη λειτουργία του forum) πιστεύω ότι δεν πρέπει να σβηστούν τα μυνήματα.
    Αν και ο cenio παρεκτράπηκε αρκετές φορές και επιπλέον χρησιμοποίησε λεξιλόγιο που δεν ταιριάζει εδώ μέσα νομίζω ότι δεν είναι κακοπροαίρετος.
    Απλά ήταν κάπως στην τσίτα σήμερα όλη τη μέρα αλλά δεν είναι πιστεύω κάποιος που δεν έχει τι να πει εκτός απο λέξεις του τύπου χ***α.

    (cenio εγώ προσωπικά φίλε αν σε ξανακούσω να χρησιμοποιείς αυτή τη λέξη
    που -ας με συγχωρήσει το ασθενές φύλο-την υιοθετούν στην καθημερινή τους διάλεκτο μόνο κάτι κατεστραμένες βοηθοί κομμωτηρίου με τον Βολάνη να παίζει πάνω από τα κεφάλια τους,θα σε βάλω black list καρντάση)


    μπύρες για όλους--->
    jorge
    10.11.2005, 00:47
    Quote:

    Το μέλος semplice στις 10-11-2005 στις 00:35 έγραψε:

    Αν και ο cenio παρεκτράπηκε αρκετές φορές και επιπλέον χρησιμοποίησε λεξιλόγιο που δεν ταιριάζει εδώ μέσα ...




    Ας αρχίσετε λοιπόν όλοι να παρεκτρέπεστε και να χρησιμοποιείτε λεξιλόγιο που δεν ταιριάζει εδώ μέσα... Ιδιαίτερα αν είστε "στην τσίτα όλη μέρα", θα μπορείτε να βρίζετε χυδαία φίλους και εχθρούς. Καλή φάση...

    Και ας αρχίσω κι εγώ να μη σβήνω μηνύματα... ας αγνοήσουμε και τους Κανονισμούς του φόρουμ... ας τα γράψουμε όλα στα παλιά μας τα παπούτσια... Τι ωραία που θα είναι ε;

    Ο καθένας στα χωράφια του, λυπάμαι που το ξαναλέω...
    Cenio
    10.11.2005, 01:05


    Φίλτατε Αδμινιστρέιτορ jorge, πώς και δε σε πήρανε στο ΕΣΡ ρε συ... θα έκανες καρριέρα εκεί...

    Αν μέχρι αύριο δεν επαναφέρεις όλα τα σχόλια που έσβησες σ' αυτό το topic, θα το κάνω θέμα στο site κι αν δε δικαιωθώ -είναι δυνατόν άραγε;- θα σας αδειάσω τη γωνιά οριστικά... αφού προβώ σε σχετική "διαφήμιση" βέβαια... αν μη τι άλλο να σας περάσει τουλάχιστον ο πονοκέφαλος...


    Αναμένω εξελίξεις...


    -----------
    ΥΓ.
    Επισυνάπτω τα σχετικά σχόλια για να κριθούν και οι (λογο)κρίνοντες...

    επισυναπτόμενα: Φίλιππος Πλιάτσικας_page 4.htm 
    jorge
    10.11.2005, 01:42
    Αρχίσαμε και τις απειλές τώρα, ωραία. Έτσι να έχει ζουμί η υπόθεση και να γίνουμε και θέμα στο MusicHeaven...

    Φιλαράκο, να ξέρες πόσοι και πόσοι στυλ "Cenio" έχουν περάσει από δω... που νομίζουν οτι το εκλεπτυσμένο βρισίδι είναι αποδεκτό... και που προσπαθούν να κάνουν εντύπωση με δήθεν λογοκρισίες κλπ. Και πόσοι έχουν φύγει...

    Έχουν δει πολλά τα μάτια μου αυτά τα χρόνια, δε μου κάνει εντύπωση τίποτα πλέον. Κάνε οτι νομίζεις. Μόνο αν είναι να ξαναγράψεις κάτι, ρίξε μια (πρώτη) ματιά στους κανονισμούς, γιατί μπορεί να βρεθείς έξω χωρίς να έχεις καταλάβει το γιατί.
    jorge
    10.11.2005, 01:58
    (τα μηνύματα του Cenio και του pclos με υβριστικό περιεχόμενο έχουν ήδη διαγραφεί)
    zaxos
    10.11.2005, 02:17
    Νομίζω πως ο φανατισμός δεν πρέπει να έχει θέση μες την μουσική ..γιατί κοιτάμε τα αρνητικά του Πλιάτσικα και όχι στο έργο του.. Νομίζω πως ο χρόνος θα δήξη
    Αυτό που γίνετε με τα υβριστικά

    Cenio
    10.11.2005, 02:19


    Now, I'm very very cool, χόρχε....

    χε, χε έτσι μπράβο, jorge... μόλις τώρα έβγαλες το δημοκρατικό σου προσωπείο!!! Φρόντισε να το ξαναφορέσεις στα γρήγορα μη σε πάρουν κι οι υπόλοιποι χαμπάρι... και φυσικά φρόντισε να σβήσεις κι αυτό το post για να μη φανεί σε όλους πως ξεσκεπάστηκες...

    Κι ως συνήθως η προσφιλή τακτική των "χιτλερίσκων", η διαστροφή των προθέσεων και της αλήθειας: στην απόπειρα διαμαρτυρίας μου - πού άραγε; - ισχυρίζεσαι πως εκτοξεύω απειλές, ενώ εσύ γράφωντας: "Κάνε οτι νομίζεις. Μόνο αν είναι να ξαναγράψεις κάτι, ρίξε μια (πρώτη) ματιά στους κανονισμούς, γιατί μπορεί να βρεθείς έξω χωρίς να έχεις καταλάβει το γιατί." δεν με απειλείς αλλά υποτίθεται εφαρμόζεις τους κανονισμούς!!!
    Έχεις το μαχαίρι και το καρπούζι... εσύ αποφασίζεις πότε θα σφάξεις... και λες ότι σε απειλώ εγώ; Είσαι ζωντανό ανέκδοτο ρε αδερφάκι, η λογική σου είναι καρμπόν αυτή της εξουσίας κι ας παριστάνεις τον "ελεύθερο" κι "ωραίο"... Φαντάσου να είχες και κανένα πόστο πραγματικά κοινωνικής ή πολιτικής ή θεσμικής εξουσίας. Heil Hitler!!!

    ---
    ΥΓ.: Έτσι εξηγείται και το γεγονός πως στο topic "ΕΣΡ - Οριστική διακοπή λειτουργίας BEST 92,6" δεν εξέφρασες καμία ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ σου άποψη, παρά μόνο αρκέστηκες σε παρουσιάσεις δημοσιευμάτων και "ανάλαφρες" ερωτήσεις... Φύλαγε τα ρούχα σου... να' χεις τα μισά!


    Υγίαινε! Κερνάω κάσα ολόκληρη τώρα...








    Suddenly, I knew that you'd have to go.
    Your world was not mine, your eyes told me so.
    Yet it was there I felt the crossroads of time
    and I wondered why.
    Loreena McKennitt - "The Old Ways"


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Cenio στις 10-11-2005 02:27 ]
    επισυναπτόμενα: Φίλιππος Πλιάτσικας_page 4.htm 
    TomTraubert
    10.11.2005, 02:32
    Ρε Cenio, έχεις μεγάλη πλάκα ρε φιλαράκι. Το διαδίκτυο σου δίνει απεριόριστη ελευθερία να εκφραστείς και να το κάνεις ανώνυμα και συ... δεν μπορείς να ξεφύγεις από το κλασικό μοτίβο "είμαι ο πιο μάγκας, είμαι ο μαμάω και θα το πω και στους φίλους μου αύριο στον καφέ πώς σας έκλεισα το στόμα". Έχω μπουχτίσει τόσα χρόνια από κάποιους σαν και σένα στο δίκτυο. Αν δεν μπορείς να δεχτείς ότι υπάρχουν fora με κανονισμούς, τράβα εκεί που μπορείς να γράφεις χωρίς περιορισμούς και ό,τι θες (υπάρχουν αυτοί οι τόποι στο δίκτυο, ψάξε τους). Κοινώς, μας κούρασες...
    Δεν είναι τυχαίο, ίσως, για την κατάντια της πόλης ότι είσαι -αφού δηλώνεις- Θεσσαλονικιός (και πριν προλάβεις να σχολιάσεις ο,τιδήποτε, αυτά στα γράφει βέρος Θεσσαλονικιός, κάποιων δεκαετιών...)
    ΥΓ Αν άνοιγα διάλογο με όσους Cenio συναντούσα στο δίκτυο, δε θα είχα τόσο μικρή συμμετοχή στο Forum του MusicHeaven...
    jorge
    10.11.2005, 02:34
    Χαίρομαι που σας έφτιαξα το βράδυ κ.Τριανταφυλλόπουλε

    ΥΓ. Παράκληση: άνοιξε νέο topic για αυτή την κουβέντα. Εδώ ας γράφουμε μόνο για τον Πλιάτσικα.