ελληνική μουσική
    843 online   ·  210.833 μέλη

    Να κάτι που ενδιαφέρει όλους μας

    revekka
    09.11.2005, 19:35
    Συγνώμη βρε παιδιά αλλα το download με το τσιγάρο είναι σικέ. Προσπάθησα να πατήσω το quit πολυ πιο πριν τελειώσει το τσιγάρο, ήθελα να το κόψω βρε παιδί μου αλλα.....το βιολί του το τσιγάρο

    Πέρα απο την πλάκα, δεν καπνίζω και δε μου αρέσει η πολλή καπνίλα. Μερικές φορές θα καπνίσουμε όταν βρεθούμε όλη η παρέα μαζί, χριστούγεννα, πάσχα αλλα μέχρι εκεί.
    pmichalis
    09.11.2005, 20:02
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΑΑΧΧΑ

    Ακου κάθε Χριστούγεννα καί Πάσχα καπνίζει !!!!!!! Τι το θες κοπέλλα μου ???? Παει μέ το αρνάκι ή με τους κουραμπιέδες και τα μελομακάρονα ??????
    Κάπνισε και κανένα των Ταξιαρχών που γιορτάζω
    mirrors
    10.11.2005, 02:05
    Μιχάλη, καταρχάς χρόνια πολλά και κατα δεύτερον, ο καθένας κάνει τις επιλογές του! Περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα, λέει ο σοφός λαός!!!!




    Είμαστε όλοι άδεια σπίτια...
    Περιμένουμε κάποιον ν' ανοίξει την πόρτα και να μας δώσει ΖΩΗ...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mirrors στις 10-11-2005 02:08 ]
    doritsa78
    10.11.2005, 10:24
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 09-11-2005 στις 17:45 έγραψε:

    Ε όχι και μόνη
    Doritsa μαζί σου



    Μπραβο pmichalis,mirrors KIT_KAT.Συμμαχια μαζι μου.
    revekka
    10.11.2005, 11:45
    Quote:

    Το μέλος pmichalis στις 09-11-2005 στις 20:02 έγραψε:


    Κάπνισε και κανένα των Ταξιαρχών που γιορτάζω





    Ε ας τα κάνω τρία τα τσιγάρα
    Hastaroth
    10.11.2005, 12:27
    Quote:

    Το μέλος Soulessome στις 09-11-2005 στις 10:24 έγραψε:
    [I]
    Αντε και κόβουμε όλοι το τσιγάρο!Φαντάζεσαι μετά την ανεργία που θα προκαλέσουμε εφόσον θα χρεοκοπήσουν εργοστάσια, και καπνοπαραγωγοί!!!!
    χαχαχαχα



    Μέ την ίδια λογική,Πόπη μου,θά έπρεπε να μήν σταματήσουν ποτέ και οι πόλεμοι,γιά νά μήν χρεωκοπήσουν οι εταιρείες κατασκευής και εμπορίας οπλικών συστημάτων και χάσουν την δουλειά τους οι εργαζόμενοι σ'αυτές...

    Οι καπνοπαραγωγοί μπορούν κάλλιστα να στραφούν πρός άλλες δραστηριότητες (μέ κίνητρα μάλιστα από το κράτος).Π.χ. γιατί κάποιος που καλλιεργεί τώρα καπνά δέν θα μπορούσε να στραφή στην καλλιέργεια τής ντομάτας;

    Από την άλλη,δέν είναι παράλογο το ίδιο το κράτος από τη μία να επιτρέπη την καλλιέργεια καπνών και την παραγωγή τσιγάρων (αλλά και την διαφήμιση τών προϊόντων αυτών) και από την άλλη νά απαγορεύη το κάπνισμα και να διοργανώνη/υποστηρίζη αντικαπνιστικές καμπάνιες;

    Εγώ πάντως,δέν έχω καπνίσει ποτέ.Την μοναδική φορά που -σέ μιά σχολική εκδρομή στην Γαλλία- κάποια από τα παιδιά (Γάλλοι,ηλικίας τότε γύρω στά 16-17) μέ έπεισαν νά δοκιμάσω "έστω μιά ρουφηξιά",έβγαλα όλο το περιεχόμενο τού στομάχου μου (καί είχαμε φάει κάτι νόστιμα φαγητά εκείνη τη μέρα γμτ....) και τους δήλωσα οτι δέν επρόκειτο ποτέ ούτε κάν να κρατήσω στο χέρι μου τσιγάρο,έστω και σβηστό
    pmichalis
    10.11.2005, 12:31
    Γνωρίζετε οτι στην Ιταλία Απαγορεύτηκε με νόμο απο την 1/1/2005 το κάπνισμα σε ΟΛΑ τα καταστήματα και κέντρα ψυχαγωγίας (καφετέριες , μπαράκια, εστιατόρια κλπ) ??????
    Voltage
    11.11.2005, 00:07
    Quote:

    Το μέλος pmichalis στις 10-11-2005 στις 12:31 έγραψε:

    Γνωρίζετε οτι στην Ιταλία Απαγορεύτηκε με νόμο απο την 1/1/2005 το κάπνισμα σε ΟΛΑ τα καταστήματα και κέντρα ψυχαγωγίας (καφετέριες , μπαράκια, εστιατόρια κλπ) ??????





    ...και, φαντάζομαι, επιβάλλεται το στριφτό-με έτσι- το LSD, ,αντε και κανα ναργιλεδάκι, να ΄ούμ !!!
    frufru
    11.11.2005, 00:13
    Nα με συγχωρεσετε αλλα τις καλες συνηθειες της κοβω ανα πασα στιγμη....
    Τις κακες με τιποτα!
    Voltage
    11.11.2005, 00:15
    Quote:

    Το μέλος frufru στις 11-11-2005 στις 00:13 έγραψε:

    Nα με συγχωρεσετε αλλα τις καλες συνηθειες της κοβω ανα πασα στιγμη....
    Τις κακες με τιποτα!





    Σα νάχουμε τακιμιάσει, δική μου !!!
    frufru
    11.11.2005, 00:17
    Quote:

    Το μέλος Voltage στις 11-11-2005 στις 00:15 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος frufru στις 11-11-2005 στις 00:13 έγραψε:
    [i]
    Nα με συγχωρεσετε αλλα τις καλες συνηθειες της κοβω ανα πασα στιγμη....
    Τις κακες με τιποτα!





    Σα νάχουμε τακιμιάσει, δική μου !!!

    [/I]



    Ετσι δικε μου!!! Τσακω μια μπυρα που παει και με το τσιγαρο!

    Voltage
    11.11.2005, 05:51
    Οι επόμενοι γύροι, δικοί μου..Γειά μας
    Lia8723
    24.11.2005, 12:31
    πες τα!!μαζί σου!τους βλέπουμε ολους τους τουρίστες πως κάνουν όταν έρχονται Ελλάδα...Βγάζουν το άχτι τους εδώ αφού δεν μπορούν στη χώρα τους...μας το παίζουν και υπεράνω...
    Lia8723
    24.11.2005, 12:34
    Quote:

    Το μέλος Voltage στις 11-11-2005 στις 00:07 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος pmichalis στις 10-11-2005 στις 12:31 έγραψε:
    [i]
    Γνωρίζετε οτι στην Ιταλία Απαγορεύτηκε με νόμο απο την 1/1/2005 το κάπνισμα σε ΟΛΑ τα καταστήματα και κέντρα ψυχαγωγίας (καφετέριες , μπαράκια, εστιατόρια κλπ) ??????





    ...και, φαντάζομαι, επιβάλλεται το στριφτό-με έτσι- το LSD, ,αντε και κανα ναργιλεδάκι, να ΄ούμ !!!

    [/I]

    πες τα!!μαζί σου!τους βλέπουμε ολους τους τουρίστες πως κάνουν όταν έρχονται Ελλάδα...Βγάζουν το άχτι τους εδώ αφού δεν μπορούν στη χώρα τους...μας το παίζουν και υπεράνω...

    XeniaRodo
    24.11.2005, 12:52
    Kι εμένα με ενοχλεί πολύ κάποιος να μην σέβεται το ότι εγώ δεν καπνίζω και να με λιβανίζει...

    Tέλος ήθελα να σας πω, πως πριν λίγους μήνες θάψαμε έναν θείο μου που πέθανε από καρκίνο στο πνευμόνι.

    Kαι βέβαια αυτό σημαίνει από κάπνισμα έτσι?

    Aν θες να αρρωστήσεις κάνε το.
    Σεβάσου όμως τους άλλους που δεν θέλουν.
    picachu8
    24.11.2005, 22:23
    Ξέρετε τι δε μπορώ;;;
    Τους ανθρώπους που λένε..."μπουχουθχου θέλω να το κόψω και δε μπορώ'
    δε ξέρω αν γίνομαι λίγο σκληρός αλλά εγώ ΄ξερα ακριβώς που έμπλεκα όταν άναβα το πρώτο μου τσιγάρο...και μπορώ να πώ πως γουστάρω πολύ να καπνίζω...αν κάποια στιγμη δε θελήσω...απλά δε θα το κάνω...και πριν βιαστείτε να με κρίνεται έχω αποδείξεις.....κάποτε αποφάσισα πώς δε μου άρεσε...και ενα πρωινό ωράιο και κρύο κόπηκε μαχαίρι.....μετά μου έλλειψε....