ελληνική μουσική
    450 online   ·  210.833 μέλη

    Το μεγαλυτερο ονειρο σας...

    uNick
    10.07.2006, 20:24
    Το μεγαλύτερό μου όνειρο...

    ...να μπορούσα να σταματήσω για λίγο τον χρόνο, να βρω τα περιθώρια να αλλάξω τα κομμάτια της ζωής μου που δεν μου αρέσουν, που με "ρίχνουν", που με "χαλάνε"...

    meltica
    10.07.2006, 20:57
    Δεν ξέρω αν φαίνεται εγωιστικό, αλλά ένα από τα μεγάλα μου όνειρα είναι να γίνω διάσημη... μα για κάτι σημαντικό! Επειδή θα σκηνοθετούσα μια καταπληκτική ταινία, θα έγραφα ένα βιβλίο που θα άλλαζε την σκέψη των ανθρώπων προς το καλύτερο...κάτι τέτοιο. Ελπίζω κάποτε να γίνω διάσημη-επιτυχημένη-ικανή(όπως το εκλαμβάνει κανείς) ψυχολόγος, που είναι για μένα εξίσου σημαντικό σαν όνειρο-στόχος. Ονειρό μου επίσης είναι όλοι οι άνθρωποι να ψάχνουν μέσα τους πριν κρίνουν τους άλλους... και να ψάχνουν μέσα τους για να μπορούν να καταλάβουν τους άλλους. Πιστεύω δεν είμαστε τόσο διαφορετικοί όσο νομίζουν μερικοί- και το λέω αυτό χωρίς να αναιρώ την μοναδικότητα τους καθενός.
    Amelie
    10.07.2006, 21:27
    Το μέλος meltica στις 10-07-2006 στις 20:57 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν ξέρω αν φαίνεται εγωιστικό, αλλά ένα από τα μεγάλα μου όνειρα είναι να γίνω διάσημη... μα για κάτι σημαντικό! Επειδή θα σκηνοθετούσα μια καταπληκτική ταινία, θα έγραφα ένα βιβλίο που θα άλλαζε την σκέψη των ανθρώπων προς το καλύτερο...κάτι τέτοιο. Ελπίζω κάποτε να γίνω διάσημη-επιτυχημένη-ικανή(όπως το εκλαμβάνει κανείς) ψυχολόγος, που είναι για μένα εξίσου σημαντικό σαν όνειρο-στόχος. Ονειρό μου επίσης είναι όλοι οι άνθρωποι να ψάχνουν μέσα τους πριν κρίνουν τους άλλους... και να ψάχνουν μέσα τους για να μπορούν να καταλάβουν τους άλλους. Πιστεύω δεν είμαστε τόσο διαφορετικοί όσο νομίζουν μερικοί- και το λέω αυτό χωρίς να αναιρώ την μοναδικότητα τους καθενός.



    Ψώνιο!
    Amelie
    10.07.2006, 21:30
    Να μπορώ να λέω κάποια στιγμή (στα βαθιά γεράματα π.χ.) ότι είμαι περήφανη για αυτά που έχω καταφέρει γιατί ήταν αυτά που με έκαναν ευτυχισμένο άνθρωπο.
    poison_girl
    10.07.2006, 21:35
    να μπορουσα να γινομαι αορατη!!!!!!!τελεια δεν θα ταν??????!!!!!!!!
    ακομα να ταξιδεψω πανω σ ενα συννεφο!!!!αχ!!!!
    Amelie
    10.07.2006, 21:47
    Το μέλος poison_girl στις 10-07-2006 στις 21:35 έγραψε...
    Παράθεση:

    να μπορουσα να γινομαι αορατη!!!!!!!τελεια δεν θα ταν??????!!!!!!!!
    ακομα να ταξιδεψω πανω σ ενα συννεφο!!!!αχ!!!!



    Με λίγη προσπάθεια πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις!
    TwoIslands
    10.07.2006, 21:58
    Το μέλος Amelie στις 10-07-2006 στις 21:30 έγραψε...
    Παράθεση:

    Να μπορώ να λέω κάποια στιγμή (στα βαθιά γεράματα π.χ.) ότι είμαι περήφανη για αυτά που έχω καταφέρει γιατί ήταν αυτά που με έκαναν ευτυχισμένο άνθρωπο.


    Να έχεις χρόνια ΠΟΛΛΑ & ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ.....και ανθρώπους σωστούς γύρω σου που θα συμβάλουν στην ευτυχία σου!!!
    johnny_b
    10.07.2006, 22:00
    Να γίνω καλός τραγουδοποιός(Επιπέδου Κατσιμιχαίων).