ελληνική μουσική
    621 online   ·  210.846 μέλη

    Τελίκα βρήκατε τον άνθρωπο σας;

    dimi589
    12.11.2005, 18:14
    Όλοι πιστεύω ψάχνουν για έναν άνθρωπο που θα περάσουν
    την υπόλοιπη ζωή μαζί?Για τον άνθρωπο που θα ναι εκεί να
    τους κρατάει το χέρι στις δύσκολες στιγμές της ζωής αλλά
    και στις καλές...Για τον άνθρωπο που θα σπάει την μοναξιά...
    Εσείς τον βρήκατε;






    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dimi589 στις 12-11-2005 18:17 ]



    επισυναπτόμενα:  djgdj.jpg 
    nikostheater
    12.11.2005, 18:36
    Oχι,δεν την βρηκα ποτε...και ειναι δυσκολο να βρω.....ισως ποτε.Εχω να ερωτευτω 10 χρονια και ολο αυτο τον καιρο δεν με ταρακουνησε καποια..
    DimitrisDimitriadis
    12.11.2005, 19:12



    Quote:










    Υπέροχη φώτο!

    Την ψάχνω.....κάπου εδώ-γύρω τριγυρνάει....

    Εσύ Dimi589 τον βρήκες?



    Καμιά καρδιά δεν υπέφερε ποτέ όταν ξεκίνησε να αναζητήσει τα όνειρά της, γιατί κάθε στιγμή αναζήτησης είναι μια στιγμή συνάντησης με το Θεό και την αιωνιότητα...(P. Coelho)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 13-11-2005 11:25 ]
    dimi589
    12.11.2005, 19:18
    Quote:

    Το μέλος DimitrisDimitriadis στις 12-11-2005 στις 19:12 έγραψε:


    Υπέροχη φώτο!

    Την ψάχνω.....κάπου εδώ-γύρω τριγυρνάει....

    Εσύ Dimi589 τον βρήκες?








    Όχι,ακόμα αλλά τον ψάχνω..
    Για κάθε άνθρωπο πιστεύ υπάρχει και ένα ταίρι..
    Γι αυτό και δεν τα παρατάω...
    Μπυρίτσες για να ξεχαστούμε λίγο..

    DimitrisDimitriadis
    12.11.2005, 19:48
    Quote:

    Το μέλος dimi589 στις 12-11-2005 στις 19:18 έγραψε:





    Όχι,ακόμα αλλά τον ψάχνω..
    Για κάθε άνθρωπο πιστεύ υπάρχει και ένα ταίρι..
    Γι αυτό και δεν τα παρατάω...
    Μπυρίτσες για να ξεχαστούμε λίγο..








    Και βέβαια δεν πρέπει να τα παρατήσεις. Η ζωή είναι τόσο σύντομη....

    ¶ντε στην υγειά μας!!!



    Καμιά καρδιά δεν υπέφερε ποτέ όταν ξεκίνησε να αναζητήσει τα όνειρά της, γιατί κάθε στιγμή αναζήτησης είναι μια στιγμή συνάντησης με το Θεό και την αιωνιότητα...(P. Coelho)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 13-11-2005 11:26 ]
    vasilis23
    13.11.2005, 00:36
    εγω παιδια πιστευω...οτι τον βρηκα!:)μακαρι ομως να ειναι ετσι τα πραγματα και να μεινουμε μαζι!!!παλι πιστευω πως....οταν βρεις τον ανθρωπο σου...θα το καταλαβεις!!!

    houlina
    13.11.2005, 00:41
    οπως ειπε και το παιδι πιο πανω θα το καταλαβεις...και γω το καταλαβα...και ειμαι ευτυχισμενη που υπαρχει αυτος ο αν8ρωπος για μενα!!!!!!
    ageras
    13.11.2005, 04:14
    Νόμιζα πως τον είχα βρει αλλά έκανα λάθος.
    Είναι πολύ δύσκολο να βρεις ακριβώς αυτό που ψάχνεις.Ο κάθε άνθρωπος έχει τα ιδανικά του και φαντάζεται τον άνθρωπό του όπως κανείς άλλος.Είναι ένα θέμα το οποίο σηκώνει πολύ συζήτηση....
    Δεν νομίζω οτι υπάρχει 100% ιδανικό ταιρι αλλά σίγουρα υπάρχει ο άνθρωπος που το αγγίζει το 100% άλλα δεν θα το φτάσει ποτέ.Μερικοί το βρίσκουν κι άλλοι μπορει να μην το βρουν ποτέ.
    Γι'αυτο μερικες φορές η μοναξιά είναι η καλύτερη παρέα!!!!!
    Red-Rose
    13.11.2005, 10:00
    τον τελευταιο εναμιση χρονο πραγματικα εχει αλλαξει η ζωη μου...
    περιμενω σαν τρελη να παρω το πτυχιο κι επιτελους να μπορεσουμε
    να ζησουμε μαζι με αυτον τον ανθρωπο οπως ονειρευομαστε!
    η μυστικη συνταγη που με οδηγησε να βρω αυτον τον ανθρωπο ειναι
    πως δεν περιμενα τον πριγκηπα πανω στο ασπρο αλογο ουτε και εψαχνα τον "τελειο" -οποιος θελει τα πολλα χανει και τα λιγα. ομως πραγματικα αυτος
    ο ανθρωπος με κανει ευτυχισμενη και με γεμιζει! αν και δεν εψαχνα τον "τελειο αντρα" μου ηρθε ουρανοκατεβατος! αν και εχει περασει τοσος καιρος
    αισθανομαι πως καθε μερα που περναει τον ερωτευομαι και τον αγαπω
    πιο πολυ απο καθε φορα!

    ευχομαι να βρειτε τον ανθρωπο σας οσοι δεν τον εχετε βρει ακομη!
    παμε να τα πιουμε!


    alexia-vicky
    13.11.2005, 10:59
    πιστευω πως καπου υπαρχει ο "τελειος" για ολους ! αυτο που αναρωτιομουν ηταν αν θα τον εβρισκα ποτε...τον βρηκα!και ειμαι απολυτα σιγουρη!αυτο στο λει η καρδια σου, το βαθυτερο "εγω" σου...ομως,ολα εχουν 2 πλευρες! γιατι εκεινος δεν εχει την ιδια αποψη, μαλλον!μακαρι να'ξερα κ εγω τι σκεφτεται...οποτε παραμενει ονειρο....
    iris-the-black
    13.11.2005, 11:19
    Θα είναι πολύ νωρίς τώρα αν απαντήσω "ναι" στην ερώτηση του topic?
    Voltage
    13.11.2005, 11:21
    Μάλιστα ! Αλλά την πέτυχα κατάκοπη, καθώς μ έψαχνε χρόνια και χρόνια.Λέει...
    AT
    13.11.2005, 17:01
    Quote:

    Το μέλος Voltage στις 13-11-2005 στις 11:21 έγραψε:

    Μάλιστα ! Αλλά την πέτυχα κατάκοπη, καθώς μ έψαχνε χρόνια και χρόνια.Λέει...





    χαχαχα.... πάλι καλά... αφου δεν ήταν αιώνες ολόκληροι....
    ("την πέτυχα"....) πού ακριβώς?? στο μάτι, στο χέρι.... αααα... στο κεφάλι!!!!! σίγουρα θα ανταπέδωσε και καλά θα σου έκανε!!


    .......Δεν έχω φθάσει ακόμη στο "Τελικά",,,,, όταν θα φθάσω, θα ζητήσω μια δεκάλεπτη άδεια από το αφεντικό επάνω...... να σας πώ....



    Στο άδειο μου πακέτο, απόψε μπήκες...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AT στις 13-11-2005 17:02 ]
    Voltage
    13.11.2005, 20:57
    Quote:

    Το μέλος AT στις 13-11-2005 στις 17:01 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος Voltage στις 13-11-2005 στις 11:21 έγραψε:




    .......Δεν έχω φθάσει ακόμη στο "Τελικά",,,,, όταν θα φθάσω, θα ζητήσω μια δεκάλεπτη άδεια από το αφεντικό επάνω...... να σας πώ....

    [/I]



    Φτάσε εσύ και σου δίνω 24ωρη, μετά δημοσίων θεαμάτων !
    picachu8
    14.11.2005, 00:05
    οκ λοιπόν tricky ερώτηση αλλα θα απαντήσω έτσι επειδή με έχει πιάσει η κλασσική γκρίνια για την κακία του κόσμου και επειδή ζώ Εδιμβούργο και απόψε θέλω καποιον να τα πώ. Ναι τον βρήκα...τον βρήκα και είμαι εδώ...μη βιαστείτε να βγάλετε ρομαντικά συμπεράσματα. Είναι η σκληρή αλήθεια. Θέλω να είμαι με καποιον που είναι μακριά. Είμαστε μαζί ενα χρόνο πριν φύγω. Είναι από τισ σπάνιες περιπτώσεις που είτε θες έιτε όχι σε στιγματίζουν. Τόσο που με ανάγκασε να πάρω το αεροπλάνο μέσα σε ενα σ/κ και να ταξιδέψω 24 ώρες συνολικά για να τη δώ 6 ώρες μόνο...ούτε είμαι ένα παιδάκι που απλά ερωτεύτηκε και κόλλησε...μιλάμε πλεόν για επικοινωνία και κατανόηση...για τους άντρες αυτόβρήκα γυναίκα που ενα χρόνο τώρα δε μού έχει ποτε τι να κανω ή τι να μη κάνω...και με τη σει΄ρα μου εγώ το ίδιο...και έτσι φτιάξαμε ότι έχουμε απλά με το να δίνουμε στο εμείς....και είναι από τις λίγες περιπτώσεις που είμαι ερωτευμένος μαζί της 1 χρόνο παραπάνω από ότι όταν αρχίσαμε να είμαστε μαζί γιατί γνωριζόμασταν και 1 χρόνο πιο πρίν και 6 μήνες ακόμα που την κυνηγούσα.....αυτά τα ολίγα δε μπορώ να πώ πώς το βάρος έφυγε αλλα τουλάχιστον τα πα...
    Melinda
    05.12.2005, 17:31
    Egw den ton vrika akoma.... i kolliti mou ton vrike alla tis ton pirane makria.... ILITHIOS KOSMOS!!! (Ania ekplisomai ksana )
    Exartate
    05.12.2005, 19:16
    ΄Ολα σε θυμίζουν απλά κι αγαπημένα
    πράγματα δικά σου γύρω σιωπηλά
    σαν να περιμένουν κι αυτά μαζί μ΄εμένα
    να΄ρθεις κι ας χαράξει για στερνή φορά

    ΄Ολη μας η αγάπη την κάμαρα γεμίζει
    σαν ένα τραγούδι που λέγαμε κι οι δυό
    πρόσωπα και λόγια και τ΄όνειρο που τρίζει
    σαν θα ξημερώσει τι θα΄ναι αληθινό

    ΄Ολα σε θυμίζουν κι οι πιο καλοί μας φίλοι
    άλλος στην ταβέρνα, άλλος σινεμά
    μόνη μου διαβάζω το γράμμα που΄χες στείλει
    πριν να φιληθούμε πρώτη μας φορά

    ΄Ολα σε θυμίζουν απλά κι αγαπημένα
    πράγματα δικά σου καθημερινά




    fairies_wear_boots
    08.12.2005, 02:18
    'Οχι και παρακαλώ αν τον έχει καμιά από δω μέσα και η σχέσης της περνάει κρίση (προφανώς επειδή είναι ο ΔΙΚΟΣ μου άνθρωπος...) παρακαλώ να μου τον επιστρέψει.....Επίσης αν κάποιος απο δω μέσα πιστεύει ότι έχει τα κότσια, την υπομονή και την ψυχική ηρεμία ταυτόχρονα με την παράνοια του να πιστεύει ότι είναι ο άνθρωπος μου να παρουσιαστεί στα απωλεσθέντα
    doritsa78
    08.12.2005, 12:35
    Quote:

    Το μέλος ageras στις 13-11-2005 στις 04:14 έγραψε:

    Νόμιζα πως τον είχα βρει αλλά έκανα λάθος.
    Είναι πολύ δύσκολο να βρεις ακριβώς αυτό που ψάχνεις.Ο κάθε άνθρωπος έχει τα ιδανικά του και φαντάζεται τον άνθρωπό του όπως κανείς άλλος.Είναι ένα θέμα το οποίο σηκώνει πολύ συζήτηση....
    Δεν νομίζω οτι υπάρχει 100% ιδανικό ταιρι αλλά σίγουρα υπάρχει ο άνθρωπος που το αγγίζει το 100% άλλα δεν θα το φτάσει ποτέ.Μερικοί το βρίσκουν κι άλλοι μπορει να μην το βρουν ποτέ.
    Γι'αυτο μερικες φορές η μοναξιά είναι η καλύτερη παρέα!!!!!



    Ποτε μην λες......ποτε.
    doritsa78
    08.12.2005, 12:37
    Εγω ακομη δεν τον εχω βρει.Ειναι δυσκολο.Αλλα που θα μου παει......Αχ!