ελληνική μουσική
    735 online   ·  210.849 μέλη

    Η Ολυμπίου... ετοιμάζει νέο cd!

    tranzistoraki
    15.11.2005, 04:06
    Νέο cd και για την Δέσποινα Ολυμπίου! "Αυτό είναι αγάπη"... θα είναι ο τίτλος, ενώ στο cd για άλλη μια φορά θα συμμετέχουν τα Κίτρινα Ποδηλάτα...

    Το τραγούδι "κάποτε" σε στίχους-μουσική Κίτρινα Ποδήλατα... μπορείτε να το ακούσετε αποκλειστικά από το ρ/σ Αγέρι (Ρόδος).

    Το πρώτο δείγμα μας άφησε καλές εντυπώσεις... αναμένουμε την κυκλοφορία του cd!
    jorge
    15.11.2005, 10:10
    Έχει ωραία φωνή η Δέσποινα. Πρώτη φορά την άκουσα σε ένα διπλό CD του Θαλασσινού, στο Από την Τήλο ως τη Θράκη. Μετά στο κομμάτι "Βάλε Μουσική", το δικό της...

    Περιμένουμε λοιπόν
    doritsa78
    15.11.2005, 10:12
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 15-11-2005 στις 10:10 έγραψε:

    Έχει ωραία φωνή η Δέσποινα. Πρώτη φορά την άκουσα σε ένα διπλό CD του Θαλασσινού, στο Από την Τήλο ως τη Θράκη. Μετά στο κομμάτι "Βάλε Μουσική", το δικό της...

    Περιμένουμε λοιπόν



    Το εχω αυτο το cd.Ωραια φωνη.Αντε να βγαλει και το καινουργιο.
    jazzer79
    15.11.2005, 15:24
    Και πολυ ωραια φωνη εχει και πολυ ωραια τραγουδια ειχε το προηγουμενο cd!!!Ελπιζω να'ναι ετσι και το δευτερο!!!
    XeniaRodo
    29.11.2005, 16:06
    και φέτος θα είναι με τη Bίσση...
    rompa
    11.03.2007, 23:14
    Μιχάλης - Δέσποινα: Το κοινό album

    H Δέσποινα Ολυμπίου σε νέο album με τον Μιχάλη Χατζηγιάννη να της δίνει τον καλύτερό του εαυτό ."Πες Το Δυνατά" λέγεται το νέο αυτό album της Δέσποινας Ολυμπίου, ένα album που θα κυκλοφορήσει επισήμως τον Απρίλιο. Πρώτο single μέσα από το album είναι το ομώνυμο κομμάτι .Οι στίχοι των νέων αυτών κομματιών παρεμπιπτόντως ανήκουν στον Νίκο Μωραίτη.
    Melselli
    20.03.2007, 11:36
    Πολύ καλή τραγουδίστρια η Δέσποινα Ολυμπίου και σίγουρα έχει πολλά να δώσει ακόμη. Τώρα μάλιστα που συνεργάζεται με τον Μιχάλη Χατζηγιάννη οι «μετοχές» τις θα ανάβουν σίγουρα αρκετά. Το τραγούδι «Πες το δυνατά» έχει ήδη αρχίσει να ακούγεται και χθες παρουσιάστηκε σε εκπομπή της τηλεόρασης. Καλή επιτυχία Δέσποινα, το αξίζεις….
    renabill
    30.05.2007, 02:53
    Παράθεση:

    Το μέλος Melselli στις 20-03-2007 στις 11:36 έγραψε...

    Πολύ καλή τραγουδίστρια η Δέσποινα Ολυμπίου και σίγουρα έχει πολλά να δώσει ακόμη. Τώρα μάλιστα που συνεργάζεται με τον Μιχάλη Χατζηγιάννη οι «μετοχές» τις θα ανάβουν σίγουρα αρκετά. Το τραγούδι «Πες το δυνατά» έχει ήδη αρχίσει να ακούγεται και χθες παρουσιάστηκε σε εκπομπή της τηλεόρασης. Καλή επιτυχία Δέσποινα, το αξίζεις….



    Το Βάλε Μουσική ήταν φανταστικό και φωνητικά και ως μελωδία.Το καλύτερό της ως τώρα. Και οι στίχοι από τα τραγούδια με νόημα.Το νέο hit του καλοκαιριού? "Πές το δυνατά"Το χω και στο κινητο!!!!


    renabill
    17.10.2007, 19:23
    αγαπημένο τραγούδι δισκού????
    ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΥΧΤΕΣ ΣΟΥ.....
    Stroumfita456
    17.10.2007, 21:13
    Μπορει η Ολουμπιου να εχει φωνη αλλα ειναι λιγο καπως.....!
    dimko
    18.10.2007, 09:02
    Όλοι είμαστε λίγο... κάπως!
    john1987
    18.10.2007, 14:06
    Σιγα τη φωνη ρε παιδια,ξερετε ποσες τετοιες υπαρχουν?
    koukou-tsa
    18.10.2007, 20:02
    Ο παππούς μου έλεγε ‘’φωνή έχει κι ο γάιδαρος ….αυτό από μόνο του δεν τον κάνει τραγουδιστή ….’’ .

    Ναι δε λέω ,θα μπορούσες να την πεις και τραγουδίστρια….αλλά είναι ποοοοολύ ξενέρωτη ρε παιδί μου ,σαν αποτυχημένη γεροντοκόρη είναι .

    renabill
    19.10.2007, 00:05
    Αυτό το αποτυχημένη γεροντοκόρη που κολάει με τα τραγούδια? Ότι του φανεί του Λωλοστεφανή γράφουμε στα τοπικ.
    Λυπάμαι που δεν είναι κι αυτή άλλη μια ξέκολη τραγουδίστρια.Τότε θα χες θετική γνώμη μάλλον.
    koukou-tsa
    19.10.2007, 12:21
    Με παρεξηγήσατε αγαπητή μου .

    «Αυτό το αποτυχημένη γεροντοκόρη που κολάει με τα τραγούδια?»
    Το αποτυχημένη γεροντοκόρη κολλάει σ’ αυτό που μου βγάζει καθαρά φυσιογνωμικά κι όχι ως τραγουδίστρια και δεν είναι ανάγκη να κολλάει με τα τραγούδια! Η Δέσποινα παρουσιάζει τα τραγούδια της (δηλ. αυτά που της δίνουνε) και ζωντανά, δε τα στέλνει μέσα σε μπουκάλια κι όλοι αναρωτιόμαστε «πώς να ναι αυτό το κορίτσι?» !

    «Ότι του φανεί του Λωλοστεφανή γράφουμε στα τοπικ.»
    Στα topic γράφουμε αυτό που νομίζουμε εμείς κι όχι αυτό με το οποίο θα συμφωνήσουνε οι άλλοι.

    «Λυπάμαι που δεν είναι κι αυτή άλλη μια ξέκολη τραγουδίστρια.Τότε θα χες θετική γνώμη μάλλον.»
    Με τα ξέκολα τα πάω χειρότερα απ’ ότι τα πάω με τις αποτυχημένες γεροντοκόρες ….



    jacamar
    19.10.2007, 18:19
    να ρωτησω κάτι αγαπητε koukou-tsa??? Ως συνάδελφος με την εν λόγο τραγουδίστρια μήπως δεν σας τιμά η κριτική σας???? Μήπως λέω μήπως μια πιο ουσιαστική κριτική απο σας θα ήταν πιο οφέλημη???? Δεν νομίζω οτι αρεσκεστε σε αναλογες κριτικές αν κάνω λάθος να ανοιξουμε τόπικ να λέμε τα αναλογα.....όλο και κάτι θα βρουμε.....
    Eliza21
    20.10.2007, 00:28
    ........και τίθεται φιλοι μου το εξής ερώτημα: η Ολυμπίου "βγάζει" καινούργιο cd ή ο καλός της????? έ? οέο???
    koukou-tsa
    20.10.2007, 20:06
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 19-10-2007 στις 18:19 έγραψε...

    να ρωτησω κάτι αγαπητε koukou-tsa??? Ως συνάδελφος με την εν λόγο τραγουδίστρια μήπως δεν σας τιμά η κριτική σας???? Μήπως λέω μήπως μια πιο ουσιαστική κριτική απο σας θα ήταν πιο οφέλημη???? Δεν νομίζω οτι αρεσκεστε σε αναλογες κριτικές αν κάνω λάθος να ανοιξουμε τόπικ να λέμε τα αναλογα.....όλο και κάτι θα βρουμε.....



    Άμα θέλετε…ναι να ανοίξετε τοπικ….και ναι είμαι σίγουρος ότι θα βρείτε και πολύ καλά θα κάνετε να βρείτε !!!!Δεν το κατάλαβα αυτό…δηλαδή θέλεις να μας πεις ότι επειδή ο «μανάβης» μπορεί ο μόνος τόνος που ξέρει να είναι ο τόνος ριο μαρε δεν έχει το δικαίωμα να καταλάβει και να πει ότι ο Κυριαζής είναι φάλτσος ????Κι αν δεν το έχει ποιος του το στερεί………..
    Δεύτερον δε με ενδιαφέρει η «ωφέλιμη» κριτική ,δεν την έχω δει κάπως ,ούτε όταν ποστάρω κάτι νομίζω οτι αρθρογραφώ στο Δίφωνο….δε πιστεύω ότι η γνώμη μου είναι πιο σωστή απ των άλλων ….απλά είναι η γνώμη μου και δεν την λέω ως επαγγελματίας αλλά ως ακροατής …..Και τρίτον και σημαντικότερο η Δ. Ολυμπίου δεν είναι συνάδελφος μου .Και αυτό δεν το λέω ούτε ειρωνικά ούτε για πλάκα .







    Μαζεύω υπογραφές για να με διαγράψουνε …….








    Hakouna Matata

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : koukou-tsa στις 20-10-2007 20:18 ]


    sentoni
    20.10.2007, 20:31
    . . . θα ήθελα να προσέξετε λίγο τους χαρακτηρισμούς σας αγαπητέ koukoutsa ε, όχι και αποτυχημέμη γεροντοκόρη , νομίζω υπερβάλεται . . . επιτυχία δεν ήταν το '' πες το δυνατά '' του καλού της ; Ε, θα της κάνει άλλη μια και όλα ακόμη πιο ''δυνατά'' . . . οπότε σκέτη γεροντοκόρη . . . . !
    koukou-tsa
    22.10.2007, 00:03
    Να το εξηγήσω γιατί μάλλον δεν καταλάβατε τον χαρακτηρισμό «Αποτυχημένη Γεροντοκόρη» .
    Το αποτυχημένη δεν είναι άσχετο με το γεροντοκόρη…δηλαδή δε λέω ότι η κυρία είναι αποτυχημένη και γεροντοκόρη…
    Λέω ότι μου βγάζει το «θα μείνω για πάντα στο ράφι» αλλά με ένα …..πως να το πω….με ένα τελείως αποτυχημένο τρόπο.


    ΑΑΑΑΑ, βρήκα πώς να το πω !!!!!
    Κάνει
    (χωρίς να θέλει και είμαι σίγουρος γι αυτό)
    την γεροντοκόρη εντελώς αποτυχημένα !!!!!!

    Είχα δεν είχα….μπερδεύτηκα κι εγώ …
    Αχμ….