ελληνική μουσική
    623 online   ·  210.830 μέλη

    Μιχάλης Χατζηγιάννης

    Kotsiraki
    23.06.2003, 17:40
    Με μια μέρα καθυστέρηση(λόγω καταρακτώδους βροχής)πραγματοποιήθηκε τελικά την Παρασκευή 20/6 η προγραμματισμένη συναυλία του Μιχάλη Χατζηγιάννη στα Ιωάννινα. Η προσέλευση του κόσμου ήταν τεράστεια, κάτι που προσωπικά δεν το περίμενα(συγκεκριμένα τα εισιτήρια είχαν εξαντληθεί 3 φορές!) . Για μένα ήταν η πρώτη φορά που πήγα σε live του Χατζηγιάννη και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά. Η επαφή του με το κοινό ήταν άψογη, μας παρότρυνε να χρησιμοποιούμε τους αναπτήρες μας, να χτυπάμε παλαμάκια στο ρυθμό του τραγουδιού, να συμμετέχουμε κι εμείς τραγουδώντας... Η καλύτερη στιγμή, ίσως, της συναυλίας ήταν όταν κάθησε στο πιάνο κι έπαιξε "Το πάρτυ" αφιερώνοντάς το σε κάποια παλιά αγάπη(!) όπως ο ίδιος μας ομολόγησε, κάτι που έκανε σύσσωμο το θέατρο να ξεσπάσει σε χειροκροτήματα και λίγα λεπτά αργότερα σε δάκρυα, αφού σε όλους μας(και στην υποφαινόμενη) θύμισε κάποια παλιά πληγωμένη μας αγάπη.... Θα ήταν βέβαια παράλειψη να μην αναφέρω και κάποιες διακευές που ερμήνευσε("Απόψε λέω να μην κοιμηθούμε", "Πάνω απ'τα σύννεφα", "Δυνατά", "Sweet dreams","Ρίτα Ριτάκι"..) που ξεσήκωσε όλο το κοινό ώστε να αρχίσει να χορεύει!

    Αν πετύχετε κάποια συναυλία του στην πόλη σας ή στις διακοπές σας, πιστεύω πως αξίζει τον κόπο να τον δείτε.
    KIT_KAT
    23.06.2003, 18:10
    "Αν μου τηλεφωνούσες"....

    Βάλτε μου να το ακούσω!!!!
    dinaki13b
    24.06.2003, 18:11
    kit_kat φοβερό τραγούδι το έχω κολλήσει εδω και μέρες !
    Για όσους είναι στο Βόλο ή κοντά στο Βολό αύριο ο Μ.Χατζηγιάννης θα είναι στο δημοτικό θέατρο αν και δεν ξέρω αν θα βρούμε εισητήριο...
    vilma
    24.06.2003, 22:29
    Pragmatika teleio tragoudi! Oso poly m'aresei toso ligo to akouo sto radiophono. Epitides to paizoun toso ligo gia na me kanoun na m'aresei akoma perissotero...(sinomosia...)
    KIT_KAT
    24.06.2003, 23:58

    Κι εγώ αυτό πιστεύω!!! Κολλάμε παραπάνω.... Τι θα γίνει? Και δεν τρελαινόμουν και ποτέ για Χατζηγιάννη τον θεωρούσα λίγο γλυκανάλατο...
    Λέω πάντως να το βάλει ο Jorge σαν μουσική επένδυση στο site
    E?
    jorge
    25.06.2003, 10:31
    Quote:
    Λέω πάντως να το βάλει ο Jorge σαν μουσική επένδυση στο site
    E?



    Πήγαινε ΕΔΩ και κάπου θα το πετύχεις
    ZOI
    25.06.2003, 11:51
    και στις 27/6 ειναι στην ηλιουπολη.μονο που δεν ξερω που γινεται η προπωληση και θα εχω προβλημα.να υποθεσω στο δημαρχειο ηλιουπολης???ποιος παει.......................
    θα μου πειτε οποιος θελει να παει,θα παει και στο δημαρχειο.......
    KIT_KAT
    26.06.2003, 08:43
    Quote:

    Πήγαινε ΕΔΩ και κάπου θα το πετύχεις




    Παρεμπιπτόντως γιατί δεν μπορώ να ακούσω "Μελωδία" ?
    Elen
    27.06.2003, 13:33
    ΚΙΤ-ΚΑΤ, εννοείς από Ίντερνετ; Ο Μελωδία έχει διακόψει τη μετάδοση μέσω Ίντερνετ εδώ και 3-4 μήνες περίπου, επ' αόριστον! Δυστυχώς για εσάς που δεν μπορείτε να τον "πιάσετε" στα ερτζιανά!
    jorge
    27.06.2003, 14:53
    Quote:
    Ο Μελωδία έχει διακόψει τη μετάδοση μέσω Ίντερνετ εδώ και 3-4 μήνες περίπου, επ' αόριστον!



    Elen, για ποιό λόγο; Πνευματικά δικαιώματα; Ξέρεις τίποτα παραπάνω;
    Elen
    27.06.2003, 16:30
    Δεν έχω ιδέα, αλλά μπορώ να μάθω...
    ZOI
    27.06.2003, 16:34
    unbelievable!!!!!εισητηρια ουτε για δειγμα!!!ουτε στην ηλιουπολη ουτε και στα metropolis!!
    vilma
    30.06.2003, 00:38
    ego elpizo na vro eisitiria gia ton aygousto... E poso kosmo na exei pia sti N. Kio. Eytyxos pefeti pano stis diakopes mou kai to syndiazo... Ekeino to diastima tha eimai Nayplio pou einai akrivos dipla
    Alitheia kserei kaneis apo pou mpro na paro eisitiria gia synavlies ektos athinon?

    A! kai to programma ton synavlion tou:
    Ιούλιος:
    2/7 Διεθνές Festival Πέτρας, Θέατρο Πέτρας, Πετρούπολη
    4/7 Οικολογικό Φεστιβάλ Κερκίνης 2003, "Παρ' όχθην Κερκίνης"
    6/7 Εθνικό στάδιο Αιγαίου
    8/7 Θέατρο Κάστρου Μυτιλήνης
    11/7 Λευκωσία Αμφιθέατρο σχολής τυφλών
    13/7 Λεμεσσός Κηποθέατρο Δήμου Λεμεσού
    15/7 Θέατρο Αρχαίας Ολυμπίας
    17/7 Θέατρο Ανατολικής, Χανιά
    18/7 Κηποθέατρο Ν.Καζαντζάκης, Ηράκλειο Κρήτης
    20/7 Φεστιβάλ "Χύμα στο Κύμα",Κεραμωτή Καβάλας
    22/7 1Ο Σχολικό Θιναλίου, Αχαραβη Κέρκυρας
    23/7 Παραλία Δρεπάνου, Ηγουμενίτσα
    24/7 Θέατρο Λυκαβηττού, Αθήνα
    25/7 Φεστιβάλ Αρδα, Ορεστιάδα
    30/7 Μπούκα Beach club, Χαλκίδα
    31/7 Παραλία Μώλου, Μώλος Φθιώτιδος

    Αύγουστος:
    2/8 River party, Νεστόριο
    4/8 Δημοτικό θέατρο Ζάκυνθος
    6/8 Δημοτικό στάδιο Κουρκουμελάτων Κεφαλλονιά
    7/8 Ανοιχτό θέατρο Πνευματικού Κέντρου Λευκάδα
    8/8 Φεστιβαλ Λίμνης Πλαστήρα
    9/8 Εθνικό στάδιο Νέας Κιου
    10/8 Δημοτικό Παραποτάμιο Πάρκο Αράχθου Αρτα
    12/8 Εθνικό στάδιο Νάξου
    13/8 Εθνικό στάδιο Πάρου
    15/8 Φεστιβαλ Κασσάνδρας, Χαλκιδική
    16/8 Εθνικό στάδιο Κατερίνης
    19/8 Καλλιτεχνικές εκδηλώσεις "Οδύσσεια 2003" Ιθάκη
    22/8 Εθνικό στάδιο Κω
    23 και 24/8 Θέατρο Μεσσαιωνικής Τάφρου Ρόδος
    26/8 Θέατρο Λάκκας Μύκονος
    29/8 Θέατρο Βράχων "Μελίνα Μερκούρη" Festival Δήμου Βύρωνα
    30/8 Παραλία Ψαθα Βίλλια Αττικής

    Σεπτέμβριος:
    3/9 Εθνικό στάδιο Καβάλας
    4/9 Μονή Λαζαριστών, Θεσσαλονίκης
    5/9 Θέατρο Γαβαλιώτισσα, Εδεσσα
    6/9 Δημοτικό Αμφιθέατρο Αλσους "Μελίνα Μερκούρη" Βέροια
    7/9 Αμφιθέατρο Ποντοκόμης, Κοζάνη
    8-9/9 Κηποθέατρο Αλκάζαρ Λάρισα
    10/9 Δημοτικό Θέατρο, Βόλος
    12/9 Θέατρο Αλέξης Μινωτής Αιγάλεω
    13/9 Ανοιξη Αττικής
    17/9 Θέατρο Κορυδαλλού
    24/9 Θέατρο Παπάγου


    P.s. : den einai ligo polla ta merh? (Kalo gia mas pantos...)


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: vilma στις 30-06-2003 19:17 ]
    Mariagoros
    01.07.2003, 10:50
    Vilma, καλό δε λες τίποτα!!!!

    Εγώ δεν μπόρεσα να πάω Ηλιούπολη και τώρα δεν βρήκα εισιτήρια για το Θ. Βράχων. Όχι ότι ξέρω που να ψάξω κιόλας αλλά το Metropolis στον Πειραιά δεν διαθέτει εισιτήρια και εγώ δουλεύω μέχρι αργά και δε γίνεται να πάω Αθήνα για εισιτήρια συναυλιών! Μήπως γνωρίζεις κανένα τηλέφωνο που να μπορώ να πάρω??? Μπήκα και στο site του Χατζηγιάννη αλλά δεν μπόρεσα να βρω πληροφορίες για το που μπορώ να προμηθευτώ εισιτήρια!

    Πάντως, ότι και να γίνει θα το συνδυάσω κι εγώ με ένα τετραήμερο που θα πάρω για να πάω Κέρκυρα και θα τον δω στις 22/7 στον Δήμο Θιναλίων. Έχω τραγουδήσει κι εγώ στο σχολείο αυτό στην Αχαράβη... Για φαντάσου χα χα
    Εμείς στην Κέρκυρα παίρνουμε εισιτήρια συνήθως από περίπτερα συναυλιών στην πόλη. Από δω όμως δε γνωρίζω πώς θα μπορούσε κάποιος να προμηθευτεί εισιτήρια για συναυλίες στην επαρχεία...
    Αν μάθεις κάτι, please πες μας...
    Thank you
    Mariagoros
    01.07.2003, 13:58
    Το καλό το παλικάρι ξέρει κι άλλο μονοπάτι... Το ξέρετε αυτό???
    Ή μάλλον καλύτερα, ρωτώντας πας στη Πόλη! χχχ

    Κι εκεί που καθόμουν κι έλεγα χαμένη υπόθεση, πήρα το 131 το οποίο μου έδωσε το τηλέφωνο του Θ. Πέτρας. Εκεί μου είπαν γιοκ! Καπούτεν! Finito τα εισιτήρια για την συναυλία του Χατζηγιάννη!
    Σαν ταυράκι εγώ με πείσμα, λέω κάτσε να εξαντλήσω όλες τις πιθανότητες!
    Παίρνω λοιπόν την ticket-hellas μήπως βρω με πιστωτική. Κι εκεί κολλάει το καλό το παλικάρι... Μαθαίνω ότι αύριο Τετάρτη 2/7 και μέρα της συναυλίας θα υπάρχουν εισιτίρια μέσω πιστωτικής κάρτας από την ticket-hellas! Τηλ: 210-6189300... Και οτιδήποτε πληροφορίες για άλλες συναυλίες γενικότερα και για την ίδια την εταιρία μπορείτε να βρείτε στο www.ticket-hellas.gr
    Το ρωτώντας πας στην Πόλη ομως κολλάει στο ότι ρωτώντας τους εγώ αν μπορώ να βρω εισιτήρια πουθενά στον Πειραιά γιατί το Metropolis του Πειραιά κοιμάται όρθιο, μου έδωσαν την διεύθυνση ενός πρακτορείου ακριβώς απέναντι από εδώ που δουλεύω και ΝΑΙ! Μπόρεσα και βρήκα εισιτήρια παρότι όλοι έλεγαν ότι δεν έχει!
    Για όσους μένουν στον Πειραιά λοιπόν το γραφείο δίνει εισιτήρια μόνο για το ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΕΤΡΑΣ και είναι το "Πρακτορείο ΦΑΕΘΩΝ", Κωνσταντίνου Παλαιολόγου 1, Τερψιθέα, Πειραιάς (Δίπλα στην Επιθεώρηση Εμπορικών Πλοίων). Τηλ: 210-4120118...

    Κάτι ήξεραν οι παλιοί με τις παροιμίες τους!
    Και επειδή το musicheaven είναι απίστευτα φιλικό site, όπου τα μέλη μοιράζονται ιδέες, απόψεις και πληροφορίες, δε μπορούσα παρά να βάλω κι εγώ το δικό μου λιθαράκι σ'αυτόν τον χείμαρρο πληροφοριών που τόσο απλόχερα δίνονται από τα άλλα μέλη... Γιατί κ εμένα μ'έχουν βοηθήσει πολύ!

    Καλή τύχη παιδιά σε όσους ψάχνουν εισιτήρια και σε όσους ψάχνουν γενικά!
    vilma
    01.07.2003, 22:32
    Gia nayplio exei kaneis idea apo pou mporo na promitheyto eisitiria?

    Allios tha efarmoso ki ego to systima sou mariagiorgos...
    Elen
    02.07.2003, 11:11
    Mariagoros, για την ticket-hellas θα σου έλεγα, αλλά ως "καλό παλικάρι" το βρήκες μόνη σου! Ωραία, καλά να περάσεις, και όλοι όσοι θα πάτε!

    Jorge, πριν λίγες μέρες με είχες ρωτήσει σχετικά με τη διακοπή μετάδοσης του προγράμματος του Μελωδία μέσω Ίντερνετ:
    Quote:
    Elen, για ποιό λόγο; Πνευματικά δικαιώματα; Ξέρεις τίποτα παραπάνω;


    Έμαθα λοιπόν,και απογοητεύτηκα!
    Φαίνεται ότι η οικονομική ύφεση που μαστίζει την οικονομία μας δεν αφήνει τίποτα ανεπηρέαστο. Έτσι και η εταιρία που ελέγχει το Μελωδία, και δεν είναι αλλη από μία θυγατρική της ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ Α.Ε., αποφάσισε να διακόψει τη μετάδοση του προγράμματος του ραδιοφωνικού σταθμού μέσω Ίντερνετ, γιατί ήταν λέει, πολυδάπανο για την εταιρία!!!
    Οπότε, όσοι δεν μπορούν να πιάσουν Μελωδία από το ραδιόφωνό τους, δυστυχώς αποκλείονται από τη δυνατότητα να ακούν το πρόγραμμα του σταθμού! Και το χειρότερο ειναι ότι η απόφαση αυτή φαινεται να είναι αμετάκλητη! Δεν ξέρω, αν στέλνονταν διάφορα e-mail στην εταιρία, από δυσαρεστημένους ακροατές, άλλαζε κάτι! Μμμμ, τί λέτε;
    Εγώ θα έλεγα, όποιος θέλει, να στείλει e-mail στον Οδυσσέα Ιωάννου, που έχει τη Γενική Διεύθυνση του σταθμού. E-mail: odysseas@hol.gr
    Και βλέπουμε πώς θα εξελιχθεί το θέμα...
    jorge
    02.07.2003, 13:15
    Κρίμα...

    Μόλις τα έβγαλα και από το MusicHeaven FM...
    Mariagoros
    03.07.2003, 13:33
    ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
    Πήγα Χατζηγιάννη... Τι να πω??? Επειδή ασχολούμαι με το επάγγελμα, τι να πω? Ο τύπος είναι άπαιχτος και σαν μουσικός και σαν performer. ¶ψογος ήχος, μηδέν παραφωνίες (που μπορεί να υπάρχουν στο ζωντανό) και τέλεια επικοινωνία με το κοινό! Τώρα για το ότι λιποθυμούν τα κορίτσια, να'ναι καλά το παιδί αλλά εγώ τον αξιολόγησα σαν καλλιτέχνη πάνω απ'όλα.

    Το μόνο που ήταν μείον, ήταν η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ κίνηση... Αδύνατον να βρεθεί parking στους κοντινούς δρόμους (το parking του Θεάτρου Πέτρας ήταν καραγεμάτο) γιατί όλα τα σπίτια έχουν εξόδους parking στο ισόγειο και είναι κι ο λόφος Πετρούπολης που τα κάνει όλα πιο δύσκολα. Αν πάτε για οποιαδήποτε συναυλία, φροντίστε να πάτε νωρίς και να παρκάρετε κάπου κοντά και όχι στο parking του θεάτρου γιατί δε θα ξεμπλέξετε με τίποτα μετά!

    Α! Τράβηξα DV, οπότε Jorge ετοιμάσου να βάλουμε στιγμιότυπα στο site...

    Σε κάθε δρόμο πάντα υπάρχει ένας γκρεμός, αρκεί στην ώρα να τον δεις και να ξεφύγεις... ('Ο Γκρεμός' Χατζιδάκις)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: Mariagoros στις 03-07-2003 13:37 ]
    vilma
    16.08.2003, 22:34
    thimaste pou sas elega oti ithela na pao sti synavlia tou sto nayplio (n.kios)?
    Telika piga! Molis gyrisa apo tis diakopes mou. To perasmeno savvato itan i synavlia.
    Den xreiazetai na po oti o anthropos itan T-E-L-E-I-O-S. An kai mou fanike oti oi treis ores pou kratise kilisan ipervolika grigora.

    Poly kali skiniki parousia, foveri foni kai epikoinonia me ton kosmo.
    Leo na ksanapao stin athina...(Mipos eimai ligo ipervoliki??)