ελληνική μουσική
    1091 online   ·  210.851 μέλη

    Ταυτοχρονη εκπομπη απο δυο διαφορετικα μερη σε σταθμο?

    Excadrix
    19.11.2005, 00:18
    καλησπερα
    ειμαστε μια παρεα και εχουμε εναν ερασιτεχνικο σταθμο στο shoutcast και
    θα θελαμε να ρωτησουμε αν γνωριζει κανεις αν ειναι εφικτο με καποιο προγραμμα να κανουμε ταυτοχρονα δυο ατομα εκπομπη απο διαφορετικα μερη σαν να ειμασταν μαζι στο ιδιο μερος...

    ευχαριστω...
    jorge
    19.11.2005, 00:20
    Ήταν και δική μας απορία αυτό.
    Από το λίγο που το έχω ψάξει, δεν έχω βρει κάτι.

    Πάντως καλή σελίδα για να ψάξεις είναι το Forum του Shoutcast.com.
    W4TT4N4B3
    19.11.2005, 04:33
    αυτο που λες Εxcadrix δε νομιζω να γινεται
    αλλα δεν ειμαι ειδικος στο shoutcast

    Δες εδω μια προτεινομενη λυση
    pmichalis
    19.11.2005, 11:56

    ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ

    Λοιπόν δώστε βάση

    Θέλω π.χ. να κάνω εκπομπή με κάποιον που βρίσκετε μακρυά αλλά οι ακροατές να μας ακούν σαν να είμαστε μαζί αυτό δεν λέτε???

    Λοιπόν σηκώνει ο ενας ένα Shoucast από τον δικό του υπολογιστή καί βάζει τραγούδια και μιλάει απο το μικρόφωνο . Συνδέομαι εγώ στο δικό του
    Shoucast σαν ακροατής και μεταδίδω απο το δικό μου υπολογιστή την δική του εκπομπή. Οι ακροατές συνδέονται στην δική μου ΙΡ καί ακούν από αναμετάδωση την εκπομπή του φίλου μου . Εγώ μπορώ να παρεμβαίνω όποτε θέλω πέρνοντας μικρόφωνο και να φαίνεται στους ακροατές σαν ΚΟΙΝΗ εκπομπή . Η καθυστέρηση που υπάρχει στην μετάδοση αφήνει και το περιθώρειο ο ένας να ρωτάει και ο άλλος να απαντάει αμεσσα χωρίς οι ακροατές να καταλαβαίνουν ΤΙΠΟΤΑ . Το έχω δοκιμάσει το κόλπο και είναι ΑΨΟΓΟ






    i fimi mou aplw8ike se olo ton kosmo Egw tin aplwsa na stegnwsei kai tin pire o aeras


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pmichalis στις 19-11-2005 11:57 ]
    Excadrix
    19.11.2005, 12:09
    ευχαριστω φιλε μου θα το δοκιμασω και θα σας πω...