ελληνική μουσική
    834 online   ·  210.833 μέλη

    please help:πως μπορω να βαλω νεους ηχους σε KorgLe(ασχετος)

    ntadis
    25.11.2005, 04:17
    μπορει να μου εξηγησει καποιος με πολυ απλα λογακια[σα να απευθυνεται σε χαζο] πως μπορω να προσθεσω νεους ηχους στο συνθεσ. [Korg Le]..

    Διαβαζοντας καποιες αλλες δημοσιευσεις ειδα κατι για .PCG και κατι αλλα που δεν καταλαβαινα. επισης κατεβασα κι ενα "Lelibby" χωρις να εχω ιδεα τι ειναι και τι να το κανω.

    το συνθ. το εχω τρια χρονια και γενικα κατεχω τις λειτουργειες [sequenser κτλ] αλλα σε σχεση με θεματα software,προγραμματων ακομα προσπαθω να τα ξεμπερδεψω.

    γενικα πως μπορω να αποκτησω περισσοτερους ηχους.υπαρχουν πακετα με διαφορα ειδη ηχων?[τιμες?]
    συνηθως γραφω κομματια με συμφωνικα οργανα [πολλα εγχορδα κτλ]

    και κατι τελευταιο: υπαρχει τροπος ν αυξησω την πολυφωνια του οργανου?[πολλα ζηταω ε?]

    ευχαριστω για το ενδιαφερον
    Vasx
    25.11.2005, 04:28

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Vasx στις 01-04-2012 08:24 ]


    piterpiano
    26.11.2005, 04:10
    file korgakia to net ine gemato me ixous eidika gia thn pio plusioparoxh etaireia synth(korg fysika) endeiktika sou dinw 2 links pou tha varetheis na katevazeis prama. ta .pcg einai oi hxoi pou exeis sto le sou oi opoioi einai apotelesma syndyasmwn ths synth engine pou diathetei to armoniaki sou!!
    me mia disketta ta xwneis mesa,(vevaia den thimamai an to le exei floppy drive.

    #1

    #2


    kalinixta
    ntadis
    26.11.2005, 18:20
    δυστυχως δεν εχει floppy drive το le...μαλλον πρεπει να το κανω με smart card..αλλα και παλι δεν εχω card reader..ελπιζο να μην ειναι ακριβο αυτο το πραμα

    thanks 4 the links