ελληνική μουσική
    573 online   ·  210.844 μέλη

    Πάνος Ράπτης (Ξένοι Τόποι), Live στο Μπαράκι του Βασίλη

    Orfeus
    06.12.2005, 16:08
    Λυπάμαι που θα λείψω.
    Θέλω όμως να κάνω (στην εκπομπή μου) ένα αφιέρωμα στον John Lennon, λόγω της ημέρας!!!!

    Να περάσετε όμορφα...

    Καλή επιτυχία στον Πάνο, στον Κώστα και στα άλλα παιδιά!!!


    jorge
    08.12.2005, 01:26
    Δεν πειράζει Orfeitto, καλή εκπομπή.


    Σήμερα θα κλείσω τραπέζι, άρα όσοι δεν έχετε δηλώσει, παρακαλώ κάντε το ως το μεσημέρι.
    jorge
    08.12.2005, 11:23
    Θα έρθουν και 2-3 φίλοι/ες, οπότε μάλλον θα είμαστε 10-11.
    Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι τις 15.00 !
    jorge
    08.12.2005, 20:31
    Λοιπόν το τραπέζι έχει κλειστεί στο όνομα "MusicHeaven" (τι πρωτότυπο!).
    Θα έχουμε και τις κόκκινες ζέρμπερες στο τραπέζι για να μας γνωρίσετε οι νέοι.

    Τα λέμε εκεί.
    dimitrapan
    09.12.2005, 09:26
    Ήταν μία πολύ ωραία βραδιά...

    Ο Πάνος Ράπτης και το συγκρότημά του πραγματικά πολύ καλοί! Κάποια προβλήματα που υπήρξαν στον ήχο, δεν πτόησαν καθόλου τους επί σκηνής και μας έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό! Μάλιστα κάποια στιγμή -τι πιο απλό;;;- ο Πάνος έκανε στην άκρη το μικρόφωνο και τραγούδησε σαν να μην συμβαίνει τίποτα... Φωνάρααααα!

    Πολύ καλή και η δουλειά "Ξένοι Τόποι". Όσοι δεν έχετε ακούσει το cd, κάντε το!

    Για γεύση, πάρτε και έναν στίχο που από χθες δεν λέει να ξεκολλήσει από το μυαλό μου: "Κάποτε θα μοιάζει ψέμα, πότε φτάσαμε ως τέρμα και δεν κάναμε ακόμα την αρχή..."

    Και εις άλλα με υγεία...
    beatlus
    09.12.2005, 10:44
    Δεν ήταν καθόλου άσχημα Το αντίθετο! Η παρέα μας επίσης ήταν πολύ ανεβασμένη, μα πάρα πολύ! Στον εξώστη
    eleni
    09.12.2005, 10:59

    Μπράβο στους Ξένους Τόπους για ακόμη μια φορά.
    Όσο για την παρέα μας......είχαμε την καλύτερη θέση σε όλο το μαγαζί!

    DimitrisDimitriadis
    09.12.2005, 16:44
    Γεια σας παιδιά κι από εμένα.

    Περάσαμε πολύ καλά εχθές το βράδυ με τον Πάνο Ράπτη και την παρέα του!



    Στην αρχή πράγματι, υπήρχαν κάποια προβληματάκια με την ηχοληψία, αλλά σιγά σιγά διορθώθηκαν...
    Εξ' άλλου, η αντιμετώπιση του προβλήματος από την πλευρά των παιδιών που έπαιζαν ήταν θετική(!), "χαμογελαστή" και σίγουρα αυτό μεταδόθηκε και σε εμάς που τους ακούγαμε...
    Στη συνέχεια απολαύσαμε ένα πραγματικά όμορφο και γεμάτο ζεστασιά live με όμορφες συνθέσεις και ενδιαφέρουσες διασκευές!

    Καλή συνέχεια στους "Ξένους Τόπους"!
    jorge
    09.12.2005, 17:52
    Σαν μεγάλος φαν του γκρουπ, έχω να δηλώσω οτι είμαι χαρούμενος που τα παιδιά βρήκαν έναν μουσικό (τον Γιάννη) να γεμίσει τον ήχο τους και να τον κάνει να μοιάζει περισσότερο με το CD. Ο ήχος του μαγαζιού τους αδίκησε εχθές, αλλά ευτυχώς ο Πάνος έχει χροιά που δε χρειάζεται ούτε μικρόφωνα, ούτε ενισχυτές για να βγει.

    Στα μείον της βραδιάς:
    - Το οτι δεν τραγούδησε ο Γιάννης (YROIDIS)!
    - Ο τυπάς που στο "Όλο Ταξιδεύω" (αυτό που ανέφερε η DimitraPan) κόβει τα άνθη των λουλουδιών που υπήρχαν στο τραπέζι του και τα πετάει στον Πάνο, λες και είμασταν στην Εθνική... Στη συνέχεια ευτυχώς πήγε στην Ειρήνη Μερκούρη...

    Στα συν της βραδιάς, η πολύ όμορφη παρέα, αλλά και η θέση που βρήκαμε στον εξώστη, ανάμεσα σε θήκες οργάνων, κονσόλες, CDs, προβολείς, καλώδια και χορδές!


    Στις 22 τα παιδιά ξαναπαίζουν, τα ξαναλέμε εκεί
    jorge
    22.12.2005, 16:12
    Να υπενθυμίσω πως ο Πάνος εμφανίζεται και σήμερα στο Μπαράκι του Βασίλη.
    Καλά να περάσετε όσοι πάτε, εγώ δεν θα τα καταφέρω να πάω και σήμερα (άτιμοι Beatles!)