ελληνική μουσική
    559 online   ·  210.848 μέλη

    3ο Live: Σκέψεις, Ερωτήσεις, Εντυπώσεις.

    MichPah
    04.01.2006, 18:15
    3ο Live MusicHeaven, Πειραιάς 29.1.2006, 17.00

    Λίστα Κοινού (update)

    - Thank
    - Jorge
    - Orfeus
    - Ageras
    - Εleni
    - XeniaRodo
    - 12plus + 2 ?
    - manblaz ?
    - DimitrisDimitriadis
    - MariaPagali
    - theodorekatis
    - theomoyz
    - angelmusic
    - MpaNicoS
    - doritsa78
    - beatlus
    - Θοδωρής
    - Left (Father Jorge)
    - Αναστασία (Mother of Jorge)
    - GL
    - Hastaroth (έμπα στο κοινό -όπως κι' εμείς- και ασε τα λόγια)
    - Grammophone
    - Antreas_dr
    -Michpah?+κανα δυο ακόμα?(αν τα καταφέρουμε)

    manblaz
    04.01.2006, 20:41
    ελπιζω μιχαλη να τα καταφερεις....

    Υ.Γ και να μπεις αυτη την φορα στο μαγαζι......
    Giorgos
    05.01.2006, 05:11
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 04-01-2006 στις 11:09 έγραψε:

    ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Οι πληκτράδες-πιανίστες (GL & Giorgos) συνεννοηθείτε μεταξύ σας για το όργανο ή τα όργανα που θα φέρετε στο μαγαζί. Το μαγαζί δεν διαθέτει ηλεκτρικό πιάνο ή πλήκτρα, επομένως πρέπει να το φροντίσουμε εμείς.





    Καλημέρα παιδιά

    Γιώργο μου, αν δεν κάνω λάθος, όταν είχαμε μιλήσει τηλεφωνικώς σχετικά με το live, μού είχες πει ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα, γιατί οι ιδιοκτήτες σού είπαν ότι θα φέρουν από το ωδείο τους ένα stage piano, μιας και το πιάνο με ουρά που υπάρχει στο μαγαζί θα είναι δύσκολο να χρησιμοποιηθεί λόγω χώρου που θα πιάνει στη σκηνή. Έχει αλλάξει κάτι από τότε;

    Δυστυχώς, δεν έχω stage piano Μήπως οι ιδιοκτήτες θα μπορούσαν τελικά να φέρουν ένα από το ωδείο τους; Δεν είναι κάτι το δύσκολο -αν διαθέτουν φυσικά, μιας και δεν πρόκειται για ηλεκτρικό πιάνο-έπιπλο, που χρειάζεται να ξεβιδωθεί, να βιδωθεί, να ξεβιδωθεί και μετά πάλι να βιδωθεί, ούτε είναι ιδιαίτερα βαρύ. Ούτε -εννοείται- θα χρειαστεί να κουβαλήσουν εκείνοι τίποτα, εγώ και ένα άλλο άτομο μπορούμε άνετα να κάνουμε τη μεταφορά.

    Πετάω και μια άλλη ιδέα: Μήπως θα ήταν εφικτό να χρησιμοποιήσουμε το κλασσικό πιάνο; Να βάλουμε το πρόγραμμα της Αγγελικής, της Ξένιας και της Νεκταρίας διαδοχικά, ώστε να μη χρειαστεί παρά μόνο μια μετακίνηση; Έτσι κι αλλιώς έχει ρόδες για αυτό το σκοπό. Πέρα από το γεγονός βέβαια ότι και αισθητικά θα είναι πάρα πολύ όμορφο και ιδιαίτερο ένα πρόγραμμα με πιάνο με ουρά. ΄

    Δεν ξέρω, ιδέες πετάω
    jorge
    05.01.2006, 10:00
    Bonjour!

    Quote:

    Το μέλος Giorgos στις 05-01-2006 στις 05:11 έγραψε:

    Γιώργο μου, αν δεν κάνω λάθος, όταν είχαμε μιλήσει τηλεφωνικώς σχετικά με το live, μού είχες πει ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα, γιατί οι ιδιοκτήτες σού είπαν ότι θα φέρουν από το ωδείο τους ένα stage piano, μιας και το πιάνο με ουρά που υπάρχει στο μαγαζί θα είναι δύσκολο να χρησιμοποιηθεί λόγω χώρου που θα πιάνει στη σκηνή. Έχει αλλάξει κάτι από τότε;




    Γιώργη αυτό που είχαμε πει με το μαγαζί ήταν να ψάξουμε εμείς για πιάνο. Σε περίπτωση που δεν βρίσκαμε, θα μπορούσαν αυτοί να φέρουν το δικό τους από το Ωδείο.
    Η δεύτερη περίπτωση είναι η εύκολη για εμάς, αλλά μήπως δε σας αρέσει ή δε σας βολεύει το πιάνο που θα φέρουν; Επίσης υπάρχει και το ενδεχόμενο το συγκεκριμένο πιάνο κάτι να γίνει και να μην είναι διαθέσιμο, για λόγους πέρα από εμάς. Τι θα κάνουμε τότε; Καλό είναι λοιπόν να το έχουμε σαν backup λύση και να προτιμήσουμε να φέρουμε δικό μας πιάνο. GL εσύ έχεις;


    Quote:

    Το μέλος Giorgos στις 05-01-2006 στις 05:11 έγραψε:

    Πετάω και μια άλλη ιδέα: Μήπως θα ήταν εφικτό να χρησιμοποιήσουμε το κλασσικό πιάνο; Να βάλουμε το πρόγραμμα της Αγγελικής, της Ξένιας και της Νεκταρίας διαδοχικά, ώστε να μη χρειαστεί παρά μόνο μια μετακίνηση; Έτσι κι αλλιώς έχει ρόδες για αυτό το σκοπό. Πέρα από το γεγονός βέβαια ότι και αισθητικά θα είναι πάρα πολύ όμορφο και ιδιαίτερο ένα πρόγραμμα με πιάνο με ουρά. ΄




    Το είχα ρωτήσει, αλλά θα το ξαναρωτήσω και θα σας πω


    ΥΓ. Γιατί δε συμπληρώνετε τα ονόματά σας στη λίστα βρε παιδιά;

    You may say I'm a dreamer

    but I'm not the only one...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 05-01-2006 10:01 ]
    MITSOUD
    05.01.2006, 11:04
    Θα έρθω και εγώ. Για πρώτη φορα θα σας δώ από κοντά!!!!
    ageras
    05.01.2006, 13:16
    3ο Live MusicHeaven, Πειραιάς 29.1.2006, 17.00

    Λίστα Κοινού (update)

    - Thank
    - Jorge
    - Orfeus
    - Ageras
    - Εleni
    - XeniaRodo
    - 12plus +1+(1)?
    - manblaz ?
    - DimitrisDimitriadis
    - MariaPagali
    - theodorekatis
    - theomoyz
    - angelmusic
    - MpaNicoS
    - doritsa78
    - beatlus
    - Θοδωρής
    - Left (Father Jorge)
    - Αναστασία (Mother of Jorge)
    - GL
    - Hastaroth (έμπα στο κοινό -όπως κι' εμείς- και ασε τα λόγια)
    - Grammophone
    - Antreas_dr
    - Michpah?+κανα δυο ακόμα?(αν τα καταφέρουμε)
    - Mitsoud



    μικρή πατρίδα σώμα μου κι αρχή,η γη μου εσύ,ανάσα μου κι αέρας......


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 05-01-2006 19:58 ]
    12plus
    05.01.2006, 16:38
    Βγάλτε το ερωτηματικό από πάνω μου! Εγώ και άλλος ένας θα έρθουμε σίγουρα. Τώρα παίζει για τον τρίτο, άρα είμαστε 12plus+1, +1?
    GL
    05.01.2006, 19:09
    Quote:

    Το μέλος Giorgos στις 05-01-2006 στις 05:11 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος jorge στις 04-01-2006 στις 11:09 έγραψε:
    [i]
    ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Οι πληκτράδες-πιανίστες (GL & Giorgos) συνεννοηθείτε μεταξύ σας για το όργανο ή τα όργανα που θα φέρετε στο μαγαζί. Το μαγαζί δεν διαθέτει ηλεκτρικό πιάνο ή πλήκτρα, επομένως πρέπει να το φροντίσουμε εμείς.




    Δυστυχώς, δεν έχω stage piano Μήπως οι ιδιοκτήτες θα μπορούσαν τελικά να φέρουν ένα από το ωδείο τους; Δεν είναι κάτι το δύσκολο -αν διαθέτουν φυσικά, μιας και δεν πρόκειται για ηλεκτρικό πιάνο-έπιπλο, που χρειάζεται να ξεβιδωθεί, να βιδωθεί, να ξεβιδωθεί και μετά πάλι να βιδωθεί, ούτε είναι ιδιαίτερα βαρύ. Ούτε -εννοείται- θα χρειαστεί να κουβαλήσουν εκείνοι τίποτα, εγώ και ένα άλλο άτομο μπορούμε άνετα να κάνουμε τη μεταφορά.
    /I]


    Xoρχε και Γιωργο μου μιλησα με τον Χρηστο τις προαλλες.Οταν πηγαμε μου ειπε οτι “Ναι μπορουμε να εχουμε καποιο οργανο απο μια επιλογη πληκτρων.
    Μου ειπε επισης οτι θα μπορουσε να βρεθει και ενα ΒΑΡΥΚΕΝΤΡΙΣΜΕΝΟ οργανο,παντως θα ηταν πιο ευκολο και για το μαγαζι και για μας να παιξουμε με ενα απο τα οργανα του κιμπορντιστα των 48ωρων”.



    Εγω απο τη μερια μου θα φερω ενα αρμονιο-synth και παραλληλα θα χρησημοποιησω και το πληκτρο του μαγαζιου(οποιο τελικα ειναι αυτο)

    Αν θελεις Γιωργο(Χορχε) για να ειναι καλημενος και ο Giorgos μπορουμε να πουμε στον Χρηστο να φερει για τις αναγκες του live μας το Βαρυκεντρισμενο πληκτρο!

    Οτι θελετε.......


    Υ.Γ Sorry που αργησα να απαντησω αλλα δεν ειχα δει το τοπικ απο χθες!

    jorge
    05.01.2006, 19:27
    Ωραια GL, ευχάριστα τα νέα.

    GL, λοιπόν προτείνω μια και μπορείς και επικοινωνείς με τον Χρήστο, κανονίστε το θέμα "πλήκτρα-πιάνο" οι δυό σας (Giorgos, GL) και πάρε τηλέφωνο τον Χρήστο (ή πέρνα από εκεί αν σε βολεύει) να του πεις οριστικά τι πρέπει να έχει τη μέρα του live στο μαγαζί. Είναι εύκολο;
    TwoIslands
    05.01.2006, 20:53
    Quote:

    Το μέλος ageras στις 05-01-2006 στις 13:16 έγραψε:

    3ο Live MusicHeaven, Πειραιάς 29.1.2006, 17.00

    Λίστα Κοινού (update)

    - Thank
    - Jorge
    - Orfeus
    - Ageras
    - Εleni
    - XeniaRodo
    - 12plus +1+(1)?
    - manblaz ?
    - DimitrisDimitriadis
    - MariaPagali
    - theodorekatis
    - theomoyz
    - angelmusic
    - MpaNicoS
    - doritsa78
    - beatlus
    - Θοδωρής
    - Left (Father Jorge)
    - Αναστασία (Mother of Jorge)
    - GL
    - Hastaroth (έμπα στο κοινό -όπως κι' εμείς- και ασε τα λόγια)
    - Grammophone
    - Antreas_dr
    - Michpah?+κανα δυο ακόμα?(αν τα καταφέρουμε)
    - Mitsoud



    μικρή πατρίδα σώμα μου κι αρχή,η γη μου εσύ,ανάσα μου κι αέρας......
    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 05-01-2006 19:58 ]




    Να 'μαι και εγωωωωωωωώ....ΟΕΟ.....με τα Δυο-νησιά μου!!!!! javas c r i p t: x()

    ageras
    05.01.2006, 21:04
    Καλώς τον!!

    3ο Live MusicHeaven, Πειραιάς 29.1.2006, 17.00

    Λίστα Κοινού (update)

    - Thank
    - Jorge
    - Orfeus
    - Ageras
    - Εleni
    - XeniaRodo
    - 12plus +1+(1)?
    - manblaz ?
    - DimitrisDimitriadis
    - MariaPagali
    - theodorekatis
    - theomoyz
    - angelmusic
    - MpaNicoS
    - doritsa78
    - beatlus
    - Θοδωρής
    - Left (Father Jorge)
    - Αναστασία (Mother of Jorge)
    - GL
    - Hastaroth (έμπα στο κοινό -όπως κι' εμείς- και ασε τα λόγια)
    - Grammophone
    - Antreas_dr
    - Michpah?+κανα δυο ακόμα?(αν τα καταφέρουμε)
    - Mitsoud
    - Twoislands


    GL
    06.01.2006, 00:05
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 05-01-2006 στις 19:27 έγραψε:

    Ωραια GL, ευχάριστα τα νέα.

    GL, λοιπόν προτείνω μια και μπορείς και επικοινωνείς με τον Χρήστο, κανονίστε το θέμα "πλήκτρα-πιάνο" οι δυό σας (Giorgos, GL) και πάρε τηλέφωνο τον Χρήστο (ή πέρνα από εκεί αν σε βολεύει) να του πεις οριστικά τι πρέπει να έχει τη μέρα του live στο μαγαζί. Είναι εύκολο;




    Xoρχε μου σημερα μετα την προβα βρεθηκαμε στο μαγαζι ο Ορφεας και εγω και μιλησαμε σχετικα με το θεμα των πληκτρων.

    Λοιπον το θεμα εχει ως εξης:

    Ο Χρηστος συμφωνισε να εχει το μαγαζι στην διαθεση μας ενα "Βαρυκεντρισμενο" πληκτρο Roland,αυτο ας το πουμε πως ειναι ενα μινι stage organ με σημαντικες δυνατοτητες το οποιο πιστευω θα εξυπηρετησει και τον Giorgo μιας και μιλαμε για ενα οργανο με 88 βαρυκεντρισμενα πληκτρα!

    Εγω απο την μερια μου Γιωργο παραλληλα με το πληκτρο του μαγαζιου θα εχω ενα δικο μου πληκτρο(ειδες πιο,στην προβα) κυριως για τις αναγκες του σχηματος μας!
    Αυτο το πληκτρο μου βεβαια θα ειναι στην διαθεση οποιουδηποτε συναδελφου-μελους θελησει να το χρησημοποιησει για τις αναγκες του live μας!

    Με λιγα λογια πιστευω οτι το ζητημα ΠΛΗΚΤΡΑ εχει διευθετηθει οριστικα!


    Brokenchord
    06.01.2006, 00:42
    Παιδιά μια που πήρα το <<κολάι>> οπος είχε πει και η Παναγιώτα απο την πρώτη μου συνάντηση στη θεσσαλονίκη είπα να έρθω και εγώ με μερικά φιλαράκια.Αλλά μετά διαπιστώνοντας οτι είναι στον Πειρεά χαλάστικα μια και είμαι απο θεσσαλονίκη και έτσι δεν θα μπορέσω να παρεβρεθώ αλλα δεν πειράζει δεν θα κάνετε και Live στη θεσσαλονίκη κάπια στιγμή ! ; Θα είμαι εκεί (Στην Θεσσαλονίκη εεε
    οχι στον Πειρεά)......
    Giorgos
    08.01.2006, 14:03
    GL, σ' ευχαριστώ πολύ για τη διευθέτηση του θέματος με το Roland Αφού είναι βαρυκεντρισμένο, δε θα υπάρχει πρόβλημα πιστεύω.

    Α, ναι...θα 'μαι κι εγώ στο live

    3ο Live MusicHeaven, Πειραιάς 29.1.2006, 17.00

    Λίστα Κοινού (update)

    - Thank
    - Jorge
    - Orfeus
    - Ageras
    - Εleni
    - XeniaRodo
    - 12plus +1+(1)?
    - manblaz ?
    - DimitrisDimitriadis
    - MariaPagali
    - theodorekatis
    - theomoyz
    - angelmusic
    - MpaNicoS
    - doritsa78
    - beatlus
    - Θοδωρής
    - Left (Father Jorge)
    - Αναστασία (Mother of Jorge)
    - GL
    - Hastaroth
    - Grammophone
    - Antreas_dr
    - Michpah?+κανα δυο ακόμα? (αν τα καταφέρουμε)
    - Mitsoud
    - Twoislands
    - Giorgos
    vasilis23
    08.01.2006, 22:28
    οπου γαμος και χαρα....

    Λίστα Κοινού (update)

    - Thank
    - Jorge
    - Orfeus
    - Ageras
    - Εleni
    - XeniaRodo
    - 12plus +1+(1)?
    - manblaz ?
    - DimitrisDimitriadis
    - MariaPagali
    - theodorekatis
    - theomoyz
    - angelmusic
    - MpaNicoS
    - doritsa78
    - beatlus
    - Θοδωρής
    - Left (Father Jorge)
    - Αναστασία (Mother of Jorge)
    - GL
    - Hastaroth
    - Grammophone
    - Antreas_dr
    - Michpah?+κανα δυο ακόμα? (αν τα καταφέρουμε)
    - Mitsoud
    - Twoislands
    - Giorgos
    - Vasilis23
    jorge
    08.01.2006, 23:34
    Στο Live θα είναι μαζί μας και ο "κρουστός" andreas_dr, στο σχήμα με τους XeniaRodo, Ageras, Giorgos, DimitrisDimitriadis.


    Luthien
    10.01.2006, 13:23
    Θα σας δω εκει!

    Λίστα Κοινού (update)

    - Thank
    - Jorge
    - Orfeus
    - Ageras
    - Εleni
    - XeniaRodo
    - 12plus +1+(1)?
    - manblaz ?
    - DimitrisDimitriadis
    - MariaPagali
    - theodorekatis
    - theomoyz
    - angelmusic
    - MpaNicoS
    - doritsa78
    - beatlus
    - Θοδωρής
    - Left (Father Jorge)
    - Αναστασία (Mother of Jorge)
    - GL
    - Hastaroth
    - Grammophone
    - Antreas_dr
    - Michpah?+κανα δυο ακόμα? (αν τα καταφέρουμε)
    - Mitsoud
    - Twoislands
    - Giorgos
    - Vasilis23
    - Luthien (απο Πειραια... γιατι τι εχει ο Πειραιας ? .. εχει καλα live-adika! )
    jorge
    10.01.2006, 14:01
    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

    Όσα μέλη έρθουν στο Live και έχουν δηλώσει τη συμμετοχή τους σε αυτό το topic, μπαίνουν σε κλήρωση με δώρο 5 T-Shirts του MusicHeaven!

    Η κλήρωση θα γίνει την ημέρα του Live, ενώ τα δώρα θα δοθούν επιτόπου.

    Όσοι δεν δηλώσουν το όνομά τους ή είναι φίλοι μελών, δεν συμμετέχουν στην κλήρωση.

    Καλή Τύχη
    rapsodos
    10.01.2006, 16:51
    Xαίρομαι που θα γίνει και 3ο Live . Χαίρομαι διότι ξέρω ότι είναι μια μέρα σημαντική τόσο για το site (δηλαδή για όλα τα μέλη) αλλα και ειδικά για τα παιδιά που το διοργανώνουν. Ξέρω ότι το οργανώνουν με μεράκι , αγάπη και προσπαθούν για το καλύτερο. Καλό είναι να μην το ξεχάσουμε αυτό.
    Μακάρι να μπορούσα να έρθω και σε αυτό το Live , όχι τόσο για να συμμετέχω στη λίστα των μουσικών – αυτό είναι το λιγότερο – όσο για να παρευρεθώ απλώς ως μέλος σε μια τέτοια εκδήλωση.
    Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου.

    Orfeus
    10.01.2006, 17:59
    Σ' ευχαριστούμε raps...

    Λες να μας το φυλάς σαν .....έκπληξη;;;