ελληνική μουσική
    603 online   ·  210.844 μέλη

    Γ.Νταλάρας & Spypal στον ΜΕΛΩΔΙΑ 99.2

    jorge
    08.12.2005, 15:56
    Κάτι άκουσα πως σήμερα στις 18.00 ο Γ.Νταλάρας θα φιλοξενείται στον Μελωδία.
    Από τον Οδυσσέα Ιωάννου φαντάζομαι.

    Στο στούντιο θα είναι και το μέλος του MusicHeaven spypal που πρόκειται να υποβάλλει σκληρές ερωτήσεις στον φιλοξενούμενο!

    You may say I'm a dreamer

    but I'm not the only one...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 08-12-2005 16:18 ]
    spypal
    08.12.2005, 16:06
    έτσι είναι το ομολογώ

    ελπίζω να είναι ερώτηση και όχι ερωτήσεις .......

    θα δείξει
    eleni
    08.12.2005, 18:43

    Ακούω.....αχ μερικοί τυχεροί
    eleni
    08.12.2005, 18:46



    Βιβή έχεις φοβερή φωνή!!!!!!
    jorge
    08.12.2005, 18:47
    Όντως!
    nefos
    08.12.2005, 19:07



    @ Xόρχε κάνεις πάρτυ σπίτι σου ; Έχεις Νταλιαραστεί καλό μου ;
    jorge
    08.12.2005, 19:18
    Χρόνια τώρα...
    nefos
    08.12.2005, 19:23
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 08-12-2005 στις 19:18 έγραψε:

    Χρόνια τώρα...





    @ Tην ποιότητα του τυριού την βρήκες ;

    Πάντως πολύ παραπονεμένες ερωτήσεις από το κοινό (γκρίνια της γκρίνιας και χωρίς αιτιολογία).

    Ο Νταλάρας παέι να "σώσει" την κουβέντα μα . . . απαπαππα δεν τον αφήνουν.

    Ε;
    jorge
    08.12.2005, 19:44
    Προβληματισμό θα το έλεγα...
    antreas_dr
    08.12.2005, 19:56
    Αν η σταχτομπουτα ήταν αγόρι θα είχε την δική μου ιστορία?

    Έλεος κύριε Γιωργο μας..... ήμαρτων!!
    jorge
    08.12.2005, 20:01
    Εννοούσε πως ξεκίνησε φτωχός και κατέληξε πλούσιος. Ίσως βέβαια ακούστηκε "κάπως". Τα υπόλοιπα όμως που είπε πριν και μετά ξεκαθάρισαν τι ακριβώς εννοούσε.
    spypal
    09.12.2005, 10:58
    Αχ βρε παιδιά .... και εγω μπήκα με όλο κέφι να γράψω κάτι απο την χθεσινή εμπειρία ... αλλά μάλλον δεν θα ενδιαφέρει .....
    eleni
    09.12.2005, 11:10

    Γιατί να μην μας ενδιαφέρει καλέ?
    Οι εμπειρίες πρέπει να λέγονται.......θέλουμε να μάθουμε!
    nefos
    09.12.2005, 11:28
    Quote:

    Το μέλος spypal στις 09-12-2005 στις 10:58 έγραψε:
    [I]
    Αχ βρε παιδιά .... και εγω μπήκα με όλο κέφι να γράψω κάτι απο την χθεσινή εμπειρία ... αλλά μάλλον δεν θα ενδιαφέρει .....
    [/Ι]



    @ Πες ,πες , πες βρε!

    (απλά τον σχολίαζα βρε...)
    THANASISPOLIMIHANOS
    09.12.2005, 12:16
    H συνέντευξη ήταν κάτι παραπάνω από καταπληκτική.
    Φυσικά σ'αυτό συνετέλεσαν και οι πολύ καλές ερωτήσεις των παρευρισκομένων.
    Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους.
    Μπράβο Βιβή....
    Αυτή η μοναδική εμπειρία σου άξιζε...
    steinway
    09.12.2005, 12:43
    Δηλαδή μισό για να καταλάβω... Ήταν εμπειρία επειδή η Βιβή πήρε συνέντευξη απ' τον Νταλάρα;
    Γιατί δηλαδή να μην είναι εμπειρία του Γιωργάκη, που του πήρε συνέντευξη η Βιβή; Συγνώμη βρε παιδιά, κατέβηκε ο βασιλιάς απο το θρόνο (οπως ο ίδιος δείχνει με τη συμπεριφορά του) και το παίζει τώρα παιδί του λαού. Ω, ρε μάνα μου!

    ΥΓ1: μη μου πει κανείς οτι είμαι οff topic

    ΥΓ2: οι μεγάλοι είναι μεγάλοι, μόνο επειδή εμείς έχουμε γονατίσει. Κάποια στιγμή πρέπει να σηκωθούμε!
    Astron
    09.12.2005, 13:00
    Quote:

    Το μέλος steinway στις 09-12-2005 στις 12:43 έγραψε:

    Δηλαδή μισό για να καταλάβω... Ήταν εμπειρία επειδή η Βιβή πήρε συνέντευξη απ' τον Νταλάρα;
    Γιατί δηλαδή να μην είναι εμπειρία του Γιωργάκη, που του πήρε συνέντευξη η Βιβή; Συγνώμη βρε παιδιά, κατέβηκε ο βασιλιάς απο το θρόνο (οπως ο ίδιος δείχνει με τη συμπεριφορά του) και το παίζει τώρα παιδί του λαού. Ω, ρε μάνα μου!

    ΥΓ1: μη μου πει κανείς οτι είμαι οff topic

    ΥΓ2: οι μεγάλοι είναι μεγάλοι, μόνο επειδή εμείς έχουμε γονατίσει. Κάποια στιγμή πρέπει να σηκωθούμε!





    Γιατί αν είχες μπει στον κόπο να ακούσεις συνεντεύξεις του όπως αυτήν θα καταλάβαινες ότι μιλάμε για έναν πάρα πολύ σπουδαίο άνθρωπο.

    Δεν είσαι off topic αλλά είσαι εντελώς εκτός κλίματος. Αφήστε κι ένα topic επιτέλους που να μην κατηγορείτε τον Νταλάρα και ας σεβαστείτε έστω και λίγο εμάς που τον αγαπάμε και τον σεβόμαστε.
    Όσο για τις ειρωνείες σου περί παιδιού του λαού, καλό είναι να συγκρίνεις τον τρόπο που μεγάλωσε εκείνος με τον τρόπο που μεγάλωσες εσύ. Έχω την βεβαιότητα ότι δεν υπάρχει καμιά σύγκριση.
    Ωστόσο, αν όταν ήσουν 7 χρονών αναγκαζόσουν να δουλέψεις για να συντηρήσεις την ανάπηρη μητέρα σου και την οικογένειά σου, τότε ανακαλώ.
    steinway
    09.12.2005, 13:10
    Quote:

    Το μέλος Astron στις 09-12-2005 στις 13:00 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος steinway στις 09-12-2005 στις 12:43 έγραψε:
    [i]
    Δηλαδή μισό για να καταλάβω... Ήταν εμπειρία επειδή η Βιβή πήρε συνέντευξη απ' τον Νταλάρα;
    Γιατί δηλαδή να μην είναι εμπειρία του Γιωργάκη, που του πήρε συνέντευξη η Βιβή; Συγνώμη βρε παιδιά, κατέβηκε ο βασιλιάς απο το θρόνο (οπως ο ίδιος δείχνει με τη συμπεριφορά του) και το παίζει τώρα παιδί του λαού. Ω, ρε μάνα μου!

    ΥΓ1: μη μου πει κανείς οτι είμαι οff topic

    ΥΓ2: οι μεγάλοι είναι μεγάλοι, μόνο επειδή εμείς έχουμε γονατίσει. Κάποια στιγμή πρέπει να σηκωθούμε!





    Γιατί αν είχες μπει στον κόπο να ακούσεις συνεντεύξεις του όπως αυτήν θα καταλάβαινες ότι μιλάμε για έναν πάρα πολύ σπουδαίο άνθρωπο.

    Δεν είσαι off topic αλλά είσαι εντελώς εκτός κλίματος. Αφήστε κι ένα topic επιτέλους που να μην κατηγορείτε τον Νταλάρα και ας σεβαστείτε έστω και λίγο εμάς που τον αγαπάμε και τον σεβόμαστε.
    Όσο για τις ειρωνείες σου περί παιδιού του λαού, καλό είναι να συγκρίνεις τον τρόπο που μεγάλωσε εκείνος με τον τρόπο που μεγάλωσες εσύ. Έχω την βεβαιότητα ότι δεν υπάρχει καμιά σύγκριση.
    Ωστόσο, αν όταν ήσουν 7 χρονών αναγκαζόσουν να δουλέψεις για να συντηρήσεις την ανάπηρη μητέρα σου και την οικογένειά σου, τότε ανακαλώ.

    [/I]



    Που είσαι ρε Πανούση να πεις τη γνωστή φράση........
    Να ανακαλέσεις ναι, γιατι ο καθένας έχεις τις δυσκολίες του απλά δεν του δίνεται η ευκαιρία να τις πει, και δεν χρειάζεται δηλαδή...(τωρα είμαστε εκτός τοπικ, σορρυ το σταματώ εδώ.)
    spypal
    09.12.2005, 15:06
    Jorge

    καταλαβαίνω ότι το συγκεκριμένο topic το άνοιξες με όλη την καλή σου διάθεση και στην συνέχεια να μου δώσεις πιθανόν την ευκαιρία να μοιραστώ κάποιες απο τις εμπιρείες μου χτες μαζί σας. Οπως άλλωστε θα το έκανες αν κάτι τέτοιο συνέβαινε με όποιονδήποτε άλλον καλλιτέχνη που σεβόμαστε και αγαπάμε σε αυτήν την κοινότητα.
    Ομως δυστυχώς ή ευτυχώς δεν ξέρω απο ότι είδα και μόνο το όνομα του συγκεκριμένου καλιτέχνη προκαλεί θύελλες αντιδράσεων.

    Δεν πειράζει όμως να μου πεις όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά να μάθει υπάρχει και συγκεκριμένο site που ασχολείται μαζί του.

    Κατα την ταπεινή μου άποψη το δέντρο που έχει τους καρπούς χτυπάνε πάντα και όχι αυτό που δεν έχει τίποτα!!!!

    Ας είναι εμείς που τον αγαπάμε και τον παραδεχόμαστε ξέρουμε το γιατί .....
    ageras
    09.12.2005, 15:11
    Αν και δεν την άκουσα την συνέντευξη εχθές αλλά είχα την τύχη και την τιμή να συνεργαστώ μια σεζόν μαζί του μπορώ να πώ οτι είναι καταπληκτικός άνθρωπος και άδικα λιθοβολείται κατά περιόδους.Ας σεβαστούμε το έργο του!!!
    Ξεφεύγω από το τόπικ το ξέρω,αλλά ήθελα να αναφέρω τα αισθηματά μου γι΄'αυτόν τον άνθρωπο.