ελληνική μουσική
    748 online   ·  210.851 μέλη

    Μήπως ξέρει κανείς αυτό το τραγούδι?...

    salty_maggot
    12.12.2005, 22:20
    Καλησπέρα.
    Ψάχνω ένα τραγούδι, μιλάει για κάποια Ζανέτα (που της βάλαν καλτσοδέτα...),δεν θυμάμαι ποιος το έχει πει,αλλά το τραγούδησε σήμερα η Γιώτα Νέγκα στην αίθουσα συναυλιών Φίλιππος Νάκας..Αν το έχει κάποιος και μπορεί, ας μου το στείλει στη διεύθυνση an_komninou@yahoo.com.
    Ή έστω τους στίχους του τραγουδιού, δε μπορώ να το βρω!
    Επίσης, ψάχνω σε ακουστικό υλικό το
    "...κι αν τα μάτια σου δεν κλαίνε έχουν τρόπο και μου λένε για τον πόνο που πονούν..με κοιτάζουν μου μιλούνε κι απορούνε, αχ, τα μάτια σου.."
    Σας ευχαριστώ!
    salty_maggot
    13.12.2005, 00:03
    Έχει γράψει τη μουσική ο Ηλίας Λιούγκος και τους στίχους η Ζωή Παναγιωτοπούλου, αυτό είναι το μόνο που ξέρω!
    salty_maggot
    13.12.2005, 00:04
    Σε κάποια στιγμή λέει ένας στίχος «Σ’ αγάπησα ρε μασκαρά/ κι ας μ’ έβλεπες για κουμπαρά"
    llorona
    13.12.2005, 15:29
    Το τραγούδι λέγεται ΖΑΝΕΤΑ και οι δημιουργοί είναι πράγματι αυτοί που αναφέρεις.Το τραγουδούσε στα ζωντανά της προγράμματα η Δήμητρα Γαλάνη αλλά δικσογραφικά ξέρω σίγουρα ότι υπάρχει στο δίσκο ΓΙΑ ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΑΚΚΟΡΝΤΕΟΝ με τη Μόρφω Τσαιρέλη στο τραγούδι και τον Ηρακλή Βαβάτσικα στο ακκορντεόν.Να τον πάρεις έτσι κι΄αλλιώς-ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!
    Ελπίζω να βοήθησα..
    tranzistoraki
    13.12.2005, 16:00
    το "κι αν τα μάτια σου δεν κλαίνε"... στάλθηκε!
    και το "ζανέτα"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tranzistoraki στις 28-12-2005 03:49 ]
    salty_maggot
    13.12.2005, 16:10
    Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!