ελληνική μουσική
    667 online   ·  210.827 μέλη
    doritsa78
    14.12.2005, 13:10
    Σημερα και αυριο 24ωρη απεργια.Πως αντιμετωπιζετε τετοιες καταστασεις?
    W4TT4N4B3
    14.12.2005, 13:36
    Quote:

    Το μέλος doritsa78 στις 14-12-2005 στις 13:10 έγραψε:

    Σημερα και αυριο 24ωρη απεργια.Πως αντιμετωπιζετε τετοιες καταστασεις?





    Συμμετεχουμε στην απεργια...
    jorge
    14.12.2005, 13:44
    Παρομοίως
    doritsa78
    14.12.2005, 13:52
    Ολοι στον αγωνα
    beatlus
    14.12.2005, 14:53
    Προσωπικώς, παύω μόλις τώρα να το... αντιμετωπίζω γιατί τελείωσε η δική μας στάση εργασίας Την άλλη φορά ...εύχομαι να συμμετέχουμε και 'μεις πλήρως στην απεργία
    Kerato
    06.01.2006, 14:11
    Κάποτε ήμουν φανατικά υπέρ των απεργιών.
    Από τότε που διορίστηκα με προβληματίζει ιδιαίτερα.
    Είδα το πώς ΔΕ δουλεύουν οι περισσότεροι συνάδελφοί μου και πόσα πράγματα απαιτούν για τη βελτίωση της κατάστασής τους, χωρίς κατά τη γνώμη μου να τα αξίζουν.
    Επιπλέον δεν ενδιαφέρονται καθόλου για τους εργαζόμενους του ιδιωτικού τομέα...Γιατί όταν απεργούν, θέλουν και τα μαγαζιά ανοιχτά για να ψωνίσουν και τα Σουπερ Μάρκετς μέχρι τις 9 το βράδυ για να "προλάβουν" και όλα στο πιάτο.
    Επίσης, απεργία μιας ημέρας δεν ωφελεί και δεν καταπιέζει παρά μόνο το δύσμοιρο συναλλασσόμενο, που ούτως ή άλλως τον ταλαιπωρούν κι όταν "δουλεύουν" (για το δημόσιο μιλάω)Και το κόστος? Μερικά ευρώ για μια μέρα καθισιού ακόμα.
    Την απεργία θα την προτιμούσα έξω από κομματικά ή άλλα ατομικά συμφέροντα, διαρκή για να νιώσει η εξουσία την πίεση, κι όχι οι συμπολίτες μας μόνο, και υπέρ όλων. Οι ιδιωτικοί υπάλληλοι χρειάζονται περισσότερη στήριξη από τους προνομιούχους δημοσίους.
    Συμφωνώ βέβαια ότι είναι αναγκαίες οι κινητοποιήσεις για τη βελτίωση της ζωής όλων μας και η αντίδραση σε μέτρα που σφίγγουν κι άλλο το ζωνάρι, αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα για το ποιός τρόπος θα ήταν ο αποτελεσματικότερος.