ελληνική μουσική
    410 online   ·  210.846 μέλη

    Μικτή Χορωδία Μουσική Αργώ

    DimitrisDimitriadis
    14.12.2005, 18:04
    Η Μικτή Χορωδία "Μουσική Αργώ" ανιχνεύει και τραγουδά μελωδίες από όλο τον Κόσμο εδώ και οκτώ χρόνια, προσπαθώντας παράλληλα, να ανακαλύψει τις επιρροές, τις σχέσεις, τις συγγένειες και τις διαφορές ενός λαού από τον άλλο, μέσα από τη Μουσική.

    Η "Μουσική Αργώ" ναυπηγήθηκε στο Εθνικό Ωδείο Περιστερίου με ναυπηγό και κυβερνήτη το μαέστρο Παντελή Γούσα.

    Η συντροφιά αυτή θα δώσει τις επόμενες μέρες τις εξής παραστάσεις:

    Την Κυριακή 18/12/05 θα εμφανιστεί στο Κέντρο Απεξάρτησης Τοξικομανών Κρατουμένων (Ελαιώνας Θηβών).

    Την Πέμπτη 22/12/05 εμφανίζεται στην αίθουσα "Θύρα Τέχνης (Πολυχώρος)" (Σαρρή 14, Ψυρρή τηλ.210 3314422), με Χριστουγεννιάτικα κάλαντα και τραγούδια από όλη την Ελλάδα και από όλο τον Κόσμο.
    Η εκδήλωση αυτή είναι ένα εορταστικό ρεβεγιόν με εδέσματα και ποτό.
    doritsa78
    15.12.2005, 12:45
    Μη μου πεις οτι και εσυ εισαι μελος της χορωδιας?Εχω ερθει πολλες φορες να σας δω.Μικρος που ειναι ο κοσμος.
    DimitrisDimitriadis
    16.12.2005, 23:18

    Χάρηκα που έχεις έρθει!

    Με τον Παντελή είμαστε φίλοι και συνεργάτες πολύ καιρό...

    Την "Αργώ" την γνωρίζω από τα πρώτα της ταξίδια, αφού η τάξη μου βρισκόταν απέναντι από την αίθουσα που έκαναν πρόβες. Λόγω διαφόρων υποχρεώσεων και κυρίως λόγω έλλειψης χρόνου δεν είχα καταφέρει να συμμετάσχω ενεργά.

    Τους τελευταίους μήνες εκτελώ χρέη μπάσου, γράφω τις παρτιτούρες και το πιο πιθανό είναι στο μέλλον να συντονίσω την ορχήστρα που συνοδεύει τις φωνές.