ελληνική μουσική
    227 online   ·  210.815 μέλη

    Με ενα ποτηρακι παραπανω θα το ειχα τολμησει!

    nansulini
    16.12.2005, 18:46
    Εκανα ενα μικρο λαθακι και εγραψα αυτο το νεο θεμα σε ασχετο γκρουπακι και τωρα το ξαναγραφω!Δε χρειαζεται να διευκρινισω τιποτα για το θεμα φανταζομαι!Ολοι καταλαβαινετε!
    hamenos
    17.12.2005, 11:21
    να πιω όλο το μπουκάλι!
    vasilis23
    17.12.2005, 16:05
    να παω κυπρο να βρω την κοπελια μου....κολυμπωντας !!!
    Red-Rose
    17.12.2005, 16:40
    ε χμ... ενα παραδειγμα θα αναφερω μονο... ημουν πρωτη λυκειου... μια φιλη μου λογοδινοταν την επομενη μερα και μασ εβγαλε να πιουμε.... τοσο πολυ δεν εχω ξαναπιει στη ζωη μου κι ουτε προκειτε.. ειμασταν στο μπαρ... κατσαμε απ τη μερια της εισοδου... ο μπαρμαν γνωστος της κοπελας κι εβαζε συνεχεια σφινακια... ουτε ξεραμε τι πιναμε... θυμαμαι να με καιει ενα σφινακι γιατι το ειχε αναψει και αφου δεν το πινε κανεις γιατι εκαιγε αποφασισα να φανω δυνατη αλλα τα ειδα ολα... τα χειλη μου η γλωσσα μου ο λαιμος μου το στομαχι μου... ευτυχως δεν ειμαι και αντρας να μου καιγοταν τπτ αλλο... μετα θυμαμαι να βρισκομαστε στην αλλη ακρη του μπαρ... πως εγινε η μετακινηση θα σας γελασω... απο την αλλη μερια το μπαρ ηταν ανοιχτο κι εγω μπηκα μεσα και επλενα τα ποτηρια απ τα σφηνακια... το παιδι μου ελεγε αστα θα τα πλυνω εγω αλλα εκειιιιι με επιασε η νοικοκυροσυνη μου... [μηπως τελικα να πινω καθε φορα που εχω φασινα;]

    το αλλο το κορυφαιο ειναι οτι ενω ειχα την εντυπωση πως ακουμπουσα στο μπαρ ημουν αγκαλιτσα με τον μπαρμαν και καποια στιγμη ο αχρηστος μου ειπε να παμε τουαλετα... ευτυχως δεν ειχα πιει παραπανω... αλλιως ενας θεος ξερει τι θα εκανα και ουτε θα το θυμομουν.... του αρνηθηκα βεβαια. μετα το πως ξυπνησα στο κρεβατι μου... ουτε αυτο το θυμαμαι... θυμαμαι να ρωταω τον μπαρμαν ποιο ειναι το κλειδι της εξωπορτας και ποιο του σπιτιου μου και θυμομουν ο,τι μου ειπε αυτος...
    οι αλλες δυο κοπελες ενω φυγαμε μαζι και μετα πηραμε αλλο δρομο η καθεμια δε θυμοντουσαν αν φυγαμε ολες μαζι η αν εμεινα εκει οταν φυγαμε... [αυτες ακομη χειροτερες απο μενα]... η μια μαλιστα κουνουσε το τσαντακι και καπου της επεσε και ουτε αυτο το καταλαβε... εχασε λεφτα κινητο φωτογραφικη ΚΑΙ την τσαντα...

    μετα ξυπνησα στο κρεβατι μου... και το χειροτερο;;; γυρω στις 4 αν ειχαμε κοιμηθει... στις 7 στο ποδι... ειχαμε και σχολειο... οι δυο ειμασταν σε πολυ ασχημη κατασταση ζαλιζομασταν την ωρα του μαθηματος και χασκογελουσαμε σαν ηλιθιες... η αλλη δε νομιζω να πηγε σχολη τη μερα που λογοδινοταν :P

    απο τοτε δε ξαναηπια τοοοοοοσο πολυ γιατι φοβαμαι το μετα...
    MichPah
    17.12.2005, 23:30
    Αυτό το παραπάνω ποτηράκι μ'έκαψε εμένα........!!!!!!!
    AlienP
    18.12.2005, 00:11
    Quote:

    Το μέλος hamenos στις 17-12-2005 στις 11:21 έγραψε:

    να πιω όλο το μπουκάλι!





    άντε ρε σι-χαμένε
    Kerato
    06.01.2006, 13:21
    Να πέσω στη θάλασσα χειμωνιάτικη μια μέρα που ο ήλιος είχε δόντια...
    houlina
    06.01.2006, 16:52
    θα έπερνα ένα μικρόφωνο δημόσια και θα τραγουδούσα στο μωρό μου χιχιχι πλάκα θα είχε, θα άδειαζε το μαγαζί !
    VaNiTy
    06.01.2006, 18:44
    θα του δινα το φιλάκι εκεί που έπρεπε και όχι στο μάγουλο!!! (μετά δε θα ξαναπάταγα βέβαια εκεί που δουλεύει αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)
    doritsa78
    08.01.2006, 23:06
    Πραγματικα τι θα εκανα?Θα εριχνα μερικα χαστουκια σε εκεινους που το παιζουν οτι κατι ειναι.Αλλα θα ειχα πιει πολυ.Οταν πινεις μιλαει το ποτο!
    thanasena
    08.01.2006, 23:13
    Quote:

    Το μέλος VaNiTy στις 06-01-2006 στις 18:44 έγραψε:

    θα του δινα το φιλάκι εκεί που έπρεπε και όχι στο μάγουλο!!! (μετά δε θα ξαναπάταγα βέβαια εκεί που δουλεύει αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)





    Το ίδιο θα έκανα κι εγώ!!Σε κατανοω πλήρως!!Αχ..γιατί να μην μπορούμε να το κάνουμε νηφάλιες;

    ...χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια.μόνο τρόπο να κοιτάνε...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : thanasena στις 08-01-2006 23:15 ]
    doritsa78
    08.01.2006, 23:17
    Quote:

    Το μέλος thanasena στις 08-01-2006 στις 23:13 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος VaNiTy στις 06-01-2006 στις 18:44 έγραψε:
    [i]
    θα του δινα το φιλάκι εκεί που έπρεπε και όχι στο μάγουλο!!! (μετά δε θα ξαναπάταγα βέβαια εκεί που δουλεύει αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)





    Το ίδιο θα έκανα κι εγώ!!Σε κατανοω πλήρως!!Αχ..γιατί να μην μπορούμε να το κάνουμε νηφάλειες;

    [/I]

    Γιατι οπως ειπα και γω πριν.Μιλαει το ποτο.
    Kotsiraki
    09.01.2006, 01:18
    να μιλούσα στο γειτονά μου ( που 2 χρόνια τώρα μόνο κοιταζόμαστε) προχθες που τον πέτυχα στο ρεμπετάδικο!
    neerie
    09.01.2006, 14:47
    Έχω να δηλώσω ότι το ένα ποτηράκι παραπάνω μπορεί να κάνει ζημιά...

    Τέρμα τα ποτηράκια και τα ρίσκα!

    Ένα θέμα όμως το οποίο συζητούσα με ένα φίλο:

    Το ποτό σε κάνει να δείξεις τον πραγματικό σου εαυτό ή να ξεφύγεις από τον πραγματικό σου εαυτό? Εγώ προφανώς υποστηρίζω το 2ο

    Πάμε μια μπύρα
    Kali
    09.01.2006, 15:20
    Μ'ένα ποτιράκι παραπάνω θαύματα θα'χα κάνει!
    θα'λεγα στο Γιάννη να μ'αφισει τελοσ πάντον ήσυχη γιατι τον βαρέθηκα κι αύτον κ τις θεωρίες τοθ περί ΄γυναίκας κ άντρα!Αλλά στην περίπτωσή σου θα του μιλούσα ετσι κ αλλιώς!
    eua
    09.01.2006, 15:42
    το κακό με μερικούς ανθρώπους (ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε) είναι ό,τι θα έκαναν με το παραπάνω ποτηράκι το κάνουν και χωρίς αυτο.....
    καλύτερα να μιλήσουμε λοιπόν για ένα μπουκάλι παραπάνω!
    Astron
    09.01.2006, 19:46
    Quote:

    Το μέλος neerie στις 09-01-2006 στις 14:47 έγραψε:

    Το ποτό σε κάνει να δείξεις τον πραγματικό σου εαυτό ή να ξεφύγεις από τον πραγματικό σου εαυτό? Εγώ προφανώς υποστηρίζω το 2ο

    Πάμε μια μπύρα





    Κατα τη γνώμη μου το πρώτο. Άλλωστε αυτό δεν φαίνεται κι απ' τις απαντήσεις των μελών; Με το "ποτηράκι" παραπάνω πέφτουν οι αναστολές και θα κάναμε αυτά που δεν θα τολμούσαμε αλλιώς για πολλούς λόγους.
    Άρα στην πραγματικότητα μάλλον στην καθημερινότητά μας ξεφεύγουμε απ' τον πραγματικό μας εαυτό όταν φοβόμαστε να πούμε αυτό που νιώθουμε, πχ ότι είμαστε ερωτευμένοι με κάποιον-α, παρά όταν πίνουμε το ποτηράκι.

    Νομίζω το κλειδί είναι...να μην χρειαζόμαστε ποτηράκια με διάφορες ουσίες για να εκδηλώσουμε αυτά που αισθανόμαστε.
    Εδώ η τέλεια λύση είναι η μουσική και η τέχνη. Σε αφήνει να εκφράζεσαι απροκάλυπτα
    Brokenchord
    09.01.2006, 22:54
    Μέσα στο μυαλό μου είσαι
    Quote:


    Κατα τη γνώμη μου το πρώτο. Άλλωστε αυτό δεν φαίνεται κι απ' τις απαντήσεις των μελών; Με το "ποτηράκι" παραπάνω πέφτουν οι αναστολές και θα κάναμε αυτά που δεν θα τολμούσαμε αλλιώς για πολλούς λόγους.
    Άρα στην πραγματικότητα μάλλον στην καθημερινότητά μας ξεφεύγουμε απ' τον πραγματικό μας εαυτό όταν φοβόμαστε να πούμε αυτό που νιώθουμε, πχ ότι είμαστε ερωτευμένοι με κάποιον-α, παρά όταν πίνουμε το ποτηράκι.

    Νομίζω το κλειδί είναι...να μην χρειαζόμαστε ποτηράκια με διάφορες ουσίες για να εκδηλώσουμε αυτά που αισθανόμαστε.
    Εδώ η τέλεια λύση είναι η μουσική και η τέχνη. Σε αφήνει να εκφράζεσαι απροκάλυπτα






    Η ζωή είναι ενα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδισε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατι λιγα πράγματα χριάζετε κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλόκουρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 10-01-2006 03:40 ]
    magdoula
    10.01.2006, 02:59
    λοιπον χαιρομαι γιατι δεν κολωνω με κατι τετοια....α ρε Φωντα κακομοιρη την πατησες και τα φιλια σου πηρα τελικα και την καρδια σου
    neerie
    10.01.2006, 09:30
    Quote:

    Το μέλος Astron στις 09-01-2006 στις 19:46 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος neerie στις 09-01-2006 στις 14:47 έγραψε:
    [i]
    Το ποτό σε κάνει να δείξεις τον πραγματικό σου εαυτό ή να ξεφύγεις από τον πραγματικό σου εαυτό? Εγώ προφανώς υποστηρίζω το 2ο

    Πάμε μια μπύρα





    Κατα τη γνώμη μου το πρώτο. Άλλωστε αυτό δεν φαίνεται κι απ' τις απαντήσεις των μελών; Με το "ποτηράκι" παραπάνω πέφτουν οι αναστολές και θα κάναμε αυτά που δεν θα τολμούσαμε αλλιώς για πολλούς λόγους.
    Άρα στην πραγματικότητα μάλλον στην καθημερινότητά μας ξεφεύγουμε απ' τον πραγματικό μας εαυτό όταν φοβόμαστε να πούμε αυτό που νιώθουμε, πχ ότι είμαστε ερωτευμένοι με κάποιον-α, παρά όταν πίνουμε το ποτηράκι.

    Νομίζω το κλειδί είναι...να μην χρειαζόμαστε ποτηράκια με διάφορες ουσίες για να εκδηλώσουμε αυτά που αισθανόμαστε.
    Εδώ η τέλεια λύση είναι η μουσική και η τέχνη. Σε αφήνει να εκφράζεσαι απροκάλυπτα

    [/I]



    Το επιχείρημα μου είναι το γεγονός ότι για να μην κάνεις κάτι όταν είσαι νηφάλιος πάει να πει πως υπάρχει σοβαρός λόγος, τον οποίο σκεπτόμενοι λογικά (και χωρίς τη θολούρα του ποτού) θεωρούμε αρκετά σημαντικό ούτως ώστε να μας αποτρέψει από μια πράξη που ενδεχομένως να μετανιώσουμε μετά.

    Διαφωνώ ότι το ποτό είναι η λύση σε μια ντροπαλή φύση... Υπάρχουν όμως περιπτώσεις που ένα ποτηράκι παραπάνω όντως μπορεί να βοηθήσει... Και μάλιστα να βγει και σε καλό μετά! Εξαιρέσεις? Ίσως...