ελληνική μουσική
    520 online   ·  210.844 μέλη

    Με ενα ποτηρακι παραπανω θα το ειχα τολμησει!

    Amelie
    10.01.2006, 11:37
    Quote:

    Το μέλος Astron στις 09-01-2006 στις 19:46 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος neerie στις 09-01-2006 στις 14:47 έγραψε:
    [i]
    Το ποτό σε κάνει να δείξεις τον πραγματικό σου εαυτό ή να ξεφύγεις από τον πραγματικό σου εαυτό? Εγώ προφανώς υποστηρίζω το 2ο

    Πάμε μια μπύρα





    Κατα τη γνώμη μου το πρώτο. Άλλωστε αυτό δεν φαίνεται κι απ' τις απαντήσεις των μελών; Με το "ποτηράκι" παραπάνω πέφτουν οι αναστολές και θα κάναμε αυτά που δεν θα τολμούσαμε αλλιώς για πολλούς λόγους.
    Άρα στην πραγματικότητα μάλλον στην καθημερινότητά μας ξεφεύγουμε απ' τον πραγματικό μας εαυτό όταν φοβόμαστε να πούμε αυτό που νιώθουμε, πχ ότι είμαστε ερωτευμένοι με κάποιον-α, παρά όταν πίνουμε το ποτηράκι.



    Ναι, αλλά ποιος ξέρει τι είναι πραγματικό και τι όχι? Μπορεί ο πραγματικός μας εαυτός να είναι αυτό ακριβώς:ένας άνθρωπος που φοβάται να δείξει. Άρα σε αυτή την περίπτωση, το ένα ποτηράκι παραπάνω μας κάνει να τον χάσουμε και να υιοθετήσουμε έναν άλον,πιο τολμηρό.

    ...Κι αναρωτιέμαι συχνά αν στ'αλήθεια το'ξέραν κι οι δυο ότι την ίδια στιγμή απ'τα δίχτυα του κόσμου είχαν βγει...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Astron στις 10-01-2006 18:47 ]
    Exartate
    10.01.2006, 16:52
    Εγω οτι ειναι να κανω το κανω νηφαλια.......ο τολμων νικα!!!!
    Τα αλλα ειναι δικαιολογιες........εξαλλου αν ειναι να μην θυμασαι τιποτα μετα...αστο καλυτερα...
    Soulessome
    10.01.2006, 18:51
    Δεν ξέρω εαν το ποτηρακι σου διώχνει τις αναστολές...αλλά ενα καλοκαιρι στο νησι επιστρέφαμε από την παραλια... όλη η παρεα πιωμένη και η ξαδερφη μου αρχισε να κυνηγα μεσα στο λιμανι να πιασει μια κατσαριδα που μπήκε τυχαία στο δρόμο της!!!