ελληνική μουσική
    714 online   ·  210.832 μέλη
    nikostheater
    16.12.2005, 20:35
    Παιδια,μου εκανε εντυπωση οτι σε 8 σελιδες αυτης της ενοτητας δεν ειδα πουθενα θεμα για το σπουδαιο αυτο συγκροτημα και ετσι αναλαβα να φτιαξω θεματακι γιαυτους.
    Θα ηθελα σχολια για το συγκροτημα,εμπειριες κλπ..
    Εγω περιττο να πω οτι ειναι οι αγαπημενοι μου και οτι τους εχω δει σχεδον οσες φορες εχουν ερθει Ελλαδα..απιστευτοι...
    ageras
    16.12.2005, 20:42
    Θεωρώ τους Dream theater ένα από τα καλύτερα συκροτήματα στο είδος τους αν και η τελευταία τους δουλεια δεν μου πολυάρεσε.Δίνω τα ρέστα μου για τον Portnoy!!!!Φυσικά κι ο Petrucci δεν πάει πίσω!!!Ο Petrucci ο οποίος στο G3 Live δεν μου άρεσε και τόσο πολύ.Ήταν λιγάκι σφιγμένος.
    Είναι από τα πιο δύσκολα από μουσικής και τεχνικής απόψεως groups.
    nikostheater
    16.12.2005, 21:13
    Φυσικα ο Portnoy και ο Petrucci ειναι τα βαρομετρα του συγκροτηματος,εγω θεωρω ομως σπουδαια και την συμβολη του Myung..Και φυσικα η φωναρα του LaBrie...
    ageras
    16.12.2005, 21:16
    Quote:

    Το μέλος nikostheater στις 16-12-2005 στις 21:13 έγραψε:

    Φυσικα ο Portnoy και ο Petrucci ειναι τα βαρομετρα του συγκροτηματος,εγω θεωρω ομως σπουδαια και την συμβολη του Myung..Και φυσικα η φωναρα του LaBrie...




    Ναι δεν το συζητώ πως και ο μικρός θαυματουργός μπασσίστας Myung δίνει τα μέγιστα.Ο Labrie δυστυχώς όσο περνούν τα χρόνια πέφτει η φωνή του.Θα προτιμούσα να είχαν κάποιον άλλον για τραγουδιστή.Αλλά να σου πω την αλήθεια σχεδόν ποτέ δεν έδωσα βάση στο τραγούδι.Πάντα όταν ακούω Dream επικεντρώνωμαι τόσο πολύ στην μουσική που ξεχνάω ότι κάποιος τραγουδά!!!!!!!!!
    nikostheater
    17.12.2005, 01:24
    αααα,για τον LaBrie δεν εχεις δικιο..ισα ισα,φετος απεδειξε οτι ειναι απιστευτος...
    mariaaa
    18.12.2005, 20:53
    Aπλα λατρεψα το scenes of a memory!
    Home,Through her eyes κ ο ρ υ φ ε ς!!!
    Dj_kerveros
    18.12.2005, 22:32
    Το μόνο που έχω να πω είναι ότι ο Petrucci είναι ένας από τους καλύτερους κιθαρίστες αυτή τη στιγμή!!!
    ViPeR
    18.12.2005, 22:35
    Από τις αγαπημένες μου μπάντες. Είναι όλοι πολύ καλοί μουσικοί. Ο αγαπημένος μου δίσκος είναι το Train Of Though. Αααα και την τελευταία φόρα που έπαιξαν στην Θεσσαλονίκη απλά έσπειραν......
    nikostheater
    19.12.2005, 21:50
    Και στην Αθηνα τα πηγαν τελεια!ελπιζω να ερθουν ξανα συντομα στην χωρα μας να τους απολαυσουμε!