ελληνική μουσική
    762 online   ·  210.833 μέλη

    Προσκλήσεις για λογαριασμό gmail

    antente
    20.12.2005, 12:01
    Βρήκα μια σελίδα που μοιράζει Gmail προσκλήσεις εμένα μου έδωσε.


    proskliseis.50webs.com


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 20-12-2005 12:41 ]
    dimitrapan
    20.12.2005, 13:01
    Τι είναι οι gmail προσκλήσεις βρε παιδιά;
    XeniaRodo
    20.12.2005, 13:14
    έλα ντε, τι είναι αυτό
    santourman
    20.12.2005, 21:52
    Πρόκειται για ένα πειραματικό στάδιο παροχής e-mail λογαριασμών (και χρήση messenger, voice chat κλπ - αν δεν κάνω λάθος) του google. Σε πρώτη φάση δε μπορεί να πάρει λογαριασμό ο οποιοσδήποτε, αλλά χρειάζεται να προηγηθεί πρόσκληση από κάποιον φίλο που έχει ήδη λογαριασμό. Το καλό είναι ότι έχεις -θεωρητικά- άπειρο χώρο στο mailbox (παραπάνω νομίζω κι από το yahoo), τόσο που δε χρειάζεται να σβήνεις τα mails σου (κι έχω και μια εντύπωση ότι όντως δε μπορείς να τα σβήνεις).
    Εμένα πάντως μου κάνει εντύπωση πως ο φίλος antente έγινε σήμερα μέλος και το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να ανοίξει αυτό το τόπικ για το gmail....

    Μήπως είμαι πολύ καχύποπτος...???
    jorge
    20.12.2005, 22:05
    Καλά κάνεις Μπάμπη. Η σελίδα αυτή απλά ζητάει το email του επισκέπτη, χωρίς να παρέχει καμία εγγύηση για το αν αυτό θα χρησιμοποιηθεί για το σκοπό που "διαφημίζει" (Gmail). Προσοχή λοιπόν.
    antente
    21.12.2005, 10:44
    Όχι ρε παιδιά εγώ το λέω αν θέλει κανεις να κάνει λογαριασμό εγώ έκανα δεν τρέχει τίποτα
    Har--rY
    21.12.2005, 16:02
    Χρησιμοποιώ το gmail εδώ και μερικούς μήνες και πραγματικά βοηθάει πάρα πολύ, ιδιαίτερα όταν κανείς θέλει να στείλει ένα επισυναπτόμενο αρχείο αρκετά μεγάλο. Δεν ισχύει το ότι δεν μπορείς να διαγράψεις μηνύματα. Κάθε βδομάδα το "καθαρίζω" για να μπορώ να το χειρίζομαι πιο εύκολα. Όσον αφορα στις άλλες υπηρεσίες που προσφέρει δεν έχω ιδέα... Στην υγειά σας
    Har--rY
    21.12.2005, 16:07
    Και κάτι που έχω ξεχάσει... όποιοσδήποτε έχει λογαριασμό στο gmail έχει τη δυνατότητα να προσκαλέσει μέχρι και 100 άλλα άτομα για να ανοίξουν λογαριασμό gmail.
    Lackyme
    28.12.2005, 12:42
    Το συγκεκριμένο είναι προσπάθεια του Google να δημιουργήσει πρόσβαση σε ταχυδρομείο με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά. Μπορείτε να επισκεφθείτε το www.google.com/accounts και να δείτε πώς λειτουργεί. Σύμφωνα με πρόσφατη έρευνα που πραγματοποιήθηκε στη γη της Επαγγελίας (Αμερική - Ην. Πολιτείες ) το Google αποτελεί το επίτευγμα των τελευταίων 10-15 χρόνων στο χώρο της επικοινωνίας και της ανταλλαγής πληροφορίας.
    So enjoy. Μέρες που είναι.