ελληνική μουσική
    521 online   ·  210.845 μέλη

    Για οσους τυχει να βρεθουν στη Λαρισα...

    mariaaa
    27.12.2005, 22:19
    Η μουσικη σκηνη Μυλος 1927 φετος εχει κανει ενα φοβερο προγραμμα.
    Καθημερινα στις 11:30 το βραδυ μπορειτε να ακουσετε εντεχνο και λαικο τραγουδι
    απο καταπληκτικες φωνες.
    Μια απο αυτες ειναι και η δικη μας Στελλα (carpediem).
    Οσοι πιστοι προσελθετε και δε θα χασετε!!!
    Για περισσοτερες πληροφοριες μπορειτε να ρωτησετε και την ιδια τη Στελλα.
    Κατι παραπανω θα ξερει...!


    thank
    28.12.2005, 10:30
    Δεν την έχω ακούσει την carpediem (στελλα) αλλά φαίνεται πως "το παλεύει" εκεί στη Λάρισα ... Εδώ μέσα δε έχει μια πολύ αξιοπρεπή και φιλική παρουσία... Οπότε πραγματικά αξίζει τον κόπο όποιος μπορέσει να περάσει ... :):)
    mariaaa
    28.12.2005, 13:57
    H φωνη της ειναι απο τις καλυτερες!την ακουγαμε με ανοιχτο το στομα!ΤΗ γνωρισα και πιστεψτε με ειναι ακομη πιο φιλικη απο κοντα!
    Απλα απιστευτη!
    Orfeus
    19.01.2006, 12:17
    Λάρισα; Περαστικός ήμουνα.

    Ο "Μύλος" είναι πολύ όμορφος χώρος.
    Μου άρεσε πάρα πολύ, όπως μου άρεσε και το πρόγραμμα. Τα παιδιά έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.

    Η Στέλλα ναι... πολύ καλή παρουσία και πολύ καλή φωνή.
    Ε εκεί στα ξαφνικά ..........αποφάσισε να με φωνάξει επάνω στο πάλκο και πώς να της χαλάσω το χατήρι; Ανέβηκα λίγο πριν το φινάλε. Πολύ όμορφα ήταν.

    Επίσης, πολύ μεγάλο ενδιαφέρον έχει το after, όταν δεν σου κολλάει ύπνος και ο Θάνος πρέπει να ....κοιμηθεί!!!

    Α!!!! Να μην ξεχάσω και το κρασί ...........Δομοκού!!!!!



    thank
    19.01.2006, 13:30
    Πραγματικά ... ο χώρος πολύ όμορφος, η Στέλλα εξαιρετική, τα παιδία που έπαιζαν μαζί της, το ίδιο ... Πολύ όμορφα κομμάτια, από αυτά που δεν σου χαλάνε το αυτί και την αισθητική .. Συντονιζόντουσαν πολύ καλά, μαλλον θα οφείλεται στο γεγονός πως ειναι και φίλοι .... Η Στέλλα μας, είπαμε ... Α ναι, μη το ξεχάσω .. και ο ύμνος της ΑΕΛ αναγκαίος. Αλλά έδενε ...

    Από ποτά, εγώ συνέχισα με κρασί - δεν γινόταν αλλοιώς γιατί ειχε προηγηθεί η γνωστή ιστορία με το κρασί Δομοκού - αλλά αποτι φαίνεται, ότι και αν πιεί κανείς, ... μετά ειναι εντάξει. Ετσι έδειξε .. Ο κόσμος, μιά χαρά, πέφτουν και οι χοροί γύρω απο τα τραπέζια οταν το πρόγραμμα γυρνάει σε "λαϊκό", αλλα όχι στην πίστα. Λουλούδια δεν ειδα. (Καλό αυτό).

    Κρασί δομοκού. Το δοκιμασαμε σε ενα φαγάδικο της παλιας πόλης. Εκεί ο Ορφέας κάπου κόλλησε. ειθελε ντε και καλά μόνο αυτό. Δομοκού. Το είπε στον σερβιτόρο καμμια 10ρια φορές. .... Το ψάξαμε ... πως ? .. γιατι ??? κάτι στο παρελθόν ??? Δεν βρήκαμε άκρη. Πάντως ναι ειναι εξαιρετικό.

    Και στο τέλος ... ναι, η jeraldin και το all alone the watchtower .. από τον Ορφέα. Εκει στα ξαφνικά. Με μιά κιθάρα δανεική και τη μπαντα σταδιακά να συντονίζεται και σιγανά να συνοδεύει. Μετά τα λαϊκά, μετά τα ζεμπέκικα. Τους καθήλωσε. Ολους.

    Για το after. Ναι έχει δίκιο .... Αλλοι στο τιμόνι και άλλοι στην καλοπέραση ... :):) Αλλά, το θέμα ειναι για after after, οπου στη θεσ/κη να θέλεις να βγεις μια βόλτα το βράδυ και ο Ορφέας να θέλει να κοιμηθεί. !!!!!!!!!!

    Εν κατακλείδι. Μια εξαιρετική Στέλλα, μια Στέλλα που μας έδειξε τι σημαίνει φιλοξενία ψυχής, σε ένα ενα μέρος που κάτι καλό γίνεται. Μια Στέλλα που αξίζει την αγάπη - εξ άλλου μια βόλτα στη Λάρισα θα σας πείσει ... την αγαπάνε όλοι. Και ένας Ορφέας που .. δεν χρειάζονται σχόλια.
    carpediem
    21.01.2006, 17:50
    Μετά από όοοοοοοολα αυτά τι να πω?Ότι πέρασα καταπληκτικά?Ότι γνώρισα 2 παιδιά με απίστευτη διάθεση για καλή παρέα?Δύο "καλλιτεχνικές" ψυχές που με τίμησαν με την στάση τους στην πόλη μου και η Τζεραλντίν...Ααααχ,η Τζεραλντίν που με έβαλε σε μπελάδες να εξηγώ "ποιός ειναι αυτός?".
    Και ο Θάνος να τραβάει βίντεο με το κινητό από κάτω και φωτογραφίες όλη την ώρα!(στις οποίες τελικά...δεν ξεχώριζες τιίποτα από τον χαμηλό φωτισμό που υπήρχε στον χώρο!) Πιο πριν το γνωστό σκηνικό με το κρασί Δομοκού,διάφορα εδέσματα και τους Orfeus,thank να με παρακολουθούν μην τύχει και πληρώσω τον λογαριασμό καθώς έφευγα....
    Κι η βραδιά τελείωσε ξημερώνοντας!Πίνοντας καφέ(ε...εγω την έφαγα την καραμελέ μου!) και συζητώντας πολλά με τον Γιώργο(στο after οπως λεει...)και ο Θάνος(οδηγός γαρ) να ξεκουράζεται για το ταξίδι προς την όμορφη Θεσσαλονίκη!Όμορφες στιγμές,με αυθεντικούς ανθρώπους(σαν το κρασι Δομοκου!Γι αυτό κολλήσατε μάλλον...) με τους οποίους χαίρεσαι να τις μοιράζεσαι..!
    Γι αυτές λοιπόν τις στιγμές σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, μην βρίσκοντας κατι άλλο να πω εκτος του οτι "ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΞΑΝΑ"!
    Orfeus
    21.01.2006, 20:02
    Θα .........ξανάρθουμε!!!!!!!!!!


    thank
    21.01.2006, 20:42
    ε ναι .. θα ξανάρθουμε, με καλύτερο εξοπλισμό με κάμερες, ηχολήπτες κλπ :) .. Ε και τελικά, ο τιτλος του τόπικ πρέπει να αλλάξει μάλλον .. "Να πάτε στη Λάρισα !!!!" Ειδικά εσεις οι Βόρειοι ... κοντά ειναι
    mariaaa
    05.02.2006, 19:36
    Τωρα τα μαθαινω αυτα εγω...
    Μακαρι να ημουν εκει!
    Με εχει φαει η ζηλεια!
    Ρημαδα ξενιτια!!!
    Να ξαναρθετε!!!!
    Στην υγεια σας!