ελληνική μουσική
    900 online   ·  210.851 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    noizreduction
    27.09.2013, 20:14

    Το bookmark επανηλθε Smile


    panzou
    27.09.2013, 22:05

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 27.09.2013, 14:33 έγραψε...

    Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα που αφορά ή λύνεται από το ΜΗ αλλά χθες που έκανα εκπομπή 2-3 φορές έκλεισαν ξαφνικά όλες οι σελίδες που είχα ανοιγμένες (musicheaven + facebook) και βρέθηκα να μιλώ στον αέρα και να μεταδίδω την εκπομπή μέσω SAM χωρίς κανένα πρόβλημα απ΄ότι μου είπαν τα παιδιά στο τσατ.

    Τρεις φορές συνέβη αυτό, έκλειναν οι σελίδες χωρίς να επηρρεαστεί το SAM.

    Το ίδιο συνέβη και σήμερα κανα δυό φορές...κλείνουν ξαφνικά οι σελίδες που έχω ανοιγμένες.

    Εχω 7αρια και google chrome.

    Μήπως ξέρει κανείς τι είναι αυτό ή μήπως έχει συμβεί και σε άλλους?



     Το google chrome με πετάει κι εμένα πολλές φορές έξω και το ανοίγω πάλι. Απ΄ ότι μου είπε κάποιος σχετικός θέλει απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως ακόμα.


    jorge
    27.09.2013, 22:19

    Παράθεση:

    Το μέλος PetrosTser στις 27.09.2013, 16:07 έγραψε...


    Πώς είναι δυνατόν σε ένα μουσικό site οι επισκέπτες του να μην ακούνε το ραδιόφωνό του; Πολύς κόσμος δεν ξέρει καν ότι υπάρχει Radio MusicHeaven. Μπορούμε να το αλλάξουμε κάπως αυτό;

    Οι επισκέπτες δεν είναι πρόβατα να βλέπουν "ραδιόφωνο" και να ακούνε. Πρέπει να βελτιωθεί ο σταθμός μας και κυρίως να γίνονται συνεχώς ζωντανές εκπομπές.


    jorge
    27.09.2013, 22:24

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 23.09.2013, 11:42 έγραψε...

    Δυστυχως, ακομα και με αυτο το link, με βγαζει σε κενη σελιδα.

    Το συστημα μου ειναι Windows 7 64bit, Mozilla 25.0. Ολα τα υπολοιπα RSS feeds δουλευουν μια χαρα, εκτος απο το musicheaven το οποιο πριν 3-4 μερες αποφασισε να μην "φορτωνει" τα τελευταια αρθρα, ενω σημερα το πρωι δεν δεχεται το musicheaven.gr ως κεντρικη σελιδα και με οδηγει σε κενη σελιδα.

    Σ' ευχαριστώ Noiz, είχε ένα θεματάκι με κάποιους ειδικούς χαρακτήρες :)


    PetrosTser
    28.09.2013, 14:25

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27.09.2013, 22:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PetrosTser στις 27.09.2013, 16:07 έγραψε...


    Πώς είναι δυνατόν σε ένα μουσικό site οι επισκέπτες του να μην ακούνε το ραδιόφωνό του; Πολύς κόσμος δεν ξέρει καν ότι υπάρχει Radio MusicHeaven. Μπορούμε να το αλλάξουμε κάπως αυτό;

    Οι επισκέπτες δεν είναι πρόβατα να βλέπουν "ραδιόφωνο" και να ακούνε. Πρέπει να βελτιωθεί ο σταθμός μας και κυρίως να γίνονται συνεχώς ζωντανές εκπομπές.



    Δεν είπε κανείς τίποτα για πρόβατα. Ο σταθμός έχει ένα πολύ μεγάλο εύρος ως προς τις μουσικές επιλογές που γίνονται και άρα όλοι μπορούν να βρουν κάτι που τους αρέσει και να το ακούνε. Φυσικά και ο σταθμός έχει περιθώρια βελτίωσης. Αυτό που επισήμανα είναι ότι ίσως δεν υπάρχει ικανοποιητική ενημέρωση για το ότι υπάρχει ο σταθμός...


    -----------------

    We are all prostitutes.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 28-09-2013 14:26 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 28-09-2013 14:27 ]


    PetrosTser
    30.09.2013, 15:49

    Πρόταση: αν στην αρχική σελίδα υπήρχε πάνω-πάνω, σε εμφανές σημείο, κάποια επιγραφή σε στιλ: "Κάντε κλικ εδώ για να δείτε το πρόγραμμα του σταθμού μας", οδηγώντας τον επισκέπτη στο πρόγραμμα των ζωντανών μόνο εκπομπών; Ή αν υπήρχε κάπου στην αρχική ένα πλαίσιο με το πρόγραμμα, έστω με τις εκπομπές που ακολουθούν - όπως αυτό που υπάρχει στην σελίδα του σταθμού; Δεν νομίζω ότι "προβατοποιείται" κανείς με αυτόν τον τρόπο. {#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------

    We are all prostitutes.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 30-09-2013 15:49 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 30-09-2013 15:49 ]


    jorge
    30.09.2013, 17:18
    Ναι Πετρο, μπορεί να μπει κάτι τέτοιο, θα γινει με την πρωτη ευκαιρια :)
    PetrosTser
    30.09.2013, 17:20

    Χαίρομαι! {#emotions_dlg.beer}


    PetrosTser
    30.09.2013, 22:56

    Να αναφέρω και κάτι άλλο. Όταν κάνω εκπομπή και είμαι στην Σελίδα των Παραγωγών και μου στέλνει κάποιος μήνυμα, δεν μπορώ να το δω. Βλέπω δηλαδή το πλαίσιο των μηνυμάτων με όλα τα προηγούμενα μηνύματα, αλλά δεν ανανεώνεται αυτόματα. Βγήκα από το chat και ξαναμπήκα, τίποτα. Έκανα refresh, τίποτα. Ξέρει κανείς τι φταίει/ τι μπορώ να κάνω;


    alkyoni
    03.10.2013, 23:35

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 19.09.2013, 02:05 έγραψε...

    1) Δεν λαμβανω ενημερωσεις στο mail μου, απο καποια θεματα του φορουμ που παρακολουθω. {#emotions_dlg.sad}

    Ερχονται κανονικα ομως για τα blogs.

    Το παραπανω ισχυει ακομα.... και τωρα  δεν βλεπω ουτε  το κουμπακι για την ενεργοποιηση /απενεργοποιηση των ενημερωσεων που υπηρχε διπλα ή απο τον τιτλο καθε θεματος.... {#emotions_dlg.wacko}

    (*2ο edit:   διορθωση :   το 2o  ισχυει σε αλλα θεματα... αλλα οχι στο παρων με τα προβληματα)


    -----------------

    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Τετάρτη βράδυ 22:00-23:00, Πέμπτη βράδυ 01:00-02:00 ~ Τune in!--> Radio MusicHeavenwww.listen.musicheaven.gr

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 03-10-2013 23:38 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 03-10-2013 23:42 ]


    jorge
    04.10.2013, 00:00
    Ετοιμάζεται νέος μηχανισμός ειδοποιήσεων, όχι μόνο για το forum, πιο ευέλικτος και "έξυπνος" :)
    mary_omikron
    04.10.2013, 02:22

    Σήμερα με πέταξε ο server τρεις φορές εν ώρα εκπομπής και δυσαρεστήθηκαν όλοι οι "πελάτες" μου {#emotions_dlg.rolleyes} γιατί σπάστηκαν πάνω στο κέφι.... 

    Τυχαίο ήταν ή συμβαίνει κάτι όπως παλαιότερα που πέταγε συνέχεια ο server?

    YΓ. Θα ζητήσω αποζημίωση για διαφυγόντα κέρδη..... {#emotions_dlg.lol}


    jorge
    04.10.2013, 10:51
    Χμμμ, βλέπω οτι ο server περίμενε να λάβει data από τον υπολογιστή σου, περιμενε, περιμενε... αλλα δεν ήρθε κάτι. Από internet και υπολογιστή πως πας, εχεις "κενά" διαστήματα για κάποια δευτερόλεπτα; Διαστήματα που κολλάει λίγο το μηχάνημα ή το ιντερνετ;
    mary_omikron
    04.10.2013, 10:59

    Oχι δεν εχω διακοπές ούτε κολλήματα, αλλά θα το προσέξω καλλίτερα.. 

    data θα περίμενε μέχρι να το πάρω χαμπάρι και να σταματήσω να (παρα)μιλάω μόνη μου στον αέρα μάλλον {#emotions_dlg.biggrin}

    Ευχαριστώ


    jorge
    05.10.2013, 01:12
    Οκ, το κοιτάμε.
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    15.10.2013, 16:03

    Καλησπέρα. Η γκρινιάρα χτυπάει και πάλι. Έκανα υπομονή. Έφτασα να πω ότι η αναβάθμιση είναι κακό πράγμα, αλλά ή θα μάθω τη τεχνολογία ή η τεχνολογία θα σταματήσει να εξελίσσεται. Και επειδή το δεύτερο είναι όνειρο θερινής νυκτός, αναφέρω τα ακόλουθα:

    1. Σήμερα ο server (=κουκουβάγγος) έκανε μια μικρή διακοπή βγάζοντας το μήνυμα: "Αλλαγή παραγωγών. Κοντά σας σε λίγα δευτερόλεπτα." Μετά από λίγη ώρα βγήκε το μήνυμα: "Το ροκ το ελληνικό". Έλα όμως που από τον Internet Explorer, μετά από απανωτά refresh και F5, προσπάθειες να ακούσω με Windows Media Player ή Winamp, δεν κατάφερα να ακούω το ραδιόφωνο. Τελικά, μου έκοψε και άνοιξα το Google Chrome και άκουσα το πετεινό.
    2. Αρκετές φορές, όταν ένας παραγωγός συνδέεται για να κάνει εκπομπή ή όταν τελειώνει την εκπομπή του και κάνει πάσα στον επόμενο παραγωγό ή κάνει τα μαγικά του για να παίξει ο server, τότε γίνεται "ένα πήδημα" και ξαναπαίξουν τα τελευταία μουσικά κομμάτια. Αυτό το έχω παρατηρήσει κυρίως στις εκπομπές του jorge, της Agia, του aitherovamonas και του PetrosTser. Αντίθετα, στις εκπομπές της mary-omikron και του antwnispatra δεν παρατηρείται κάτι τέτοιο. Μη μου πείτε πάλι για refresh και F5, γιατί δεν πιάνει. Αναγκάζομαι να βγώ από το διαδίκτυο και να ξαναματαμπώ. Επίσης, όταν δεν γίνεται κάποια εκπομπή, και παίζουν λίστες γίνεται πάλι "το πήδημα". Ας σημειωθεί ότι σε άλλους διαδικτυακούς ραδιοφωνικούς σταθμούς, δεν έχω αυτό το πρόβλημα.

    Τελικά, τι κάνω λάθος; Αρχίζω να αναρωτιέμαι για μένα και τη σχέση μου τη τεχνολογία. Με εκτίμηση, Ε.Σ.


    mary_omikron
    15.10.2013, 16:09

    Σύμπτωση είναι Λιάνα...εσύ λες οτι δεν σου συμβαίνει σε δική μου εκπομπή, αλλά φίλοι μου προχθές που με "πέταξε" είχαν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα σε μένα.... άκουγαν μετά απο ρηφρές ξανά και ξανά τα ίδια προηγούμενα τραγούδια...

    Εγώ προσωπικά με google chrome δεν το έχω πάθει ποτέ...

    ΥΓ. Πολύ συχνά το παθαίνει η OlgaPatra και το γράφει στο chat...Το λέω σαν ενημέρωση μήπως βοηθήσει κάπου


    PetrosTser
    16.10.2013, 14:06

    Κι εγώ το παθαίνω αυτό πολύ συχνά, ανεξαρτήτως παραγωγού... {#emotions_dlg.confused1}


    STEFANOS604
    21.10.2013, 11:45
    Ενώ λέω Yes να θυμαται κατά τη σύνδεση μου τα στοιχεία μου κάθε φορά (το 90%) που μπαίνω με τον ίδιο browser μου ξαναζητάει τα στοιχεία (όνομα - κωδικός)
    mary_omikron
    21.10.2013, 11:53

    Εάν δεν κάνεις αποσύνδεση απο το ΜΗ δεν σου ξαναζητά στοιχεία Στέφανε... Δοκίμασέ το.