ελληνική μουσική
360 online   ·  204.269 μέλη

Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

pastella
MusicHeaven Guru , Forum Moderator
Chat
15.09.2013, 15:42

Παράθεση:

Το μέλος pastella στις 20.08.2013, 10:08 έγραψε...

Μόλις έκανα δημοσίευση στο θέμα για τη συνάντηση της Θεσσαλονίκης και αριστερά όπου φαίνονται οι πληροφορίες για τα μέλη, φαίνεται ένα άκυρο _LOCALDATE_ στην ημερομηνία εγγραφής σε όλους (παραθέτω το δικό μου)

ΧΑΡΙΛΑΟΥ 
Ελλάδα 

Πωπω Γιώργο, το είχα ξεχάσει αυτό! Χίλια συγνώμη!

Λοιπον, στην παράθεση όπως κάνω τώρα λειτουργούν όλα κανονικά και τα ίδια βλέπω και στην απάντηση! Το διόρθωσες μάλλον... {#emotions_dlg.blush}

ΥΓ: Το πολύ διάβασμα με έχει κάνει πολύ αφηρημένη {#emotions_dlg.smartass}

pastella
Chat
15.09.2013, 15:43

Επίσης, αυτή η διαφήμιση με την κοπέλα με το άσπρο κολάν είναι αρκετά αντιαισθητική και βγαίνει παντού...

επισυναπτόμενα: MH_ads.jpg 
jorge
Musantiquus , Administrator
Chat
15.09.2013, 15:49
Τραγικό το google που αφήνει τέτοιες διαφημίσεις. Μπορεις να μου κάνεις copy-paste το URL του site που σε πηγαίνει, για να κάνω report;
noizreduction
Βετεράνος
Chat
15.09.2013, 15:59

Στα blogs, οταν το φοντο ειναι μαυρο και κανεις δημοσιευση καποιου σχολιου, το link που παραπεμπει στο "αρχικο θεμα" δεν φαινεται λογω ιδιου χρωματος! ( μετα τη δημοσιευση του σχολιου )

pastella
Chat
15.09.2013, 16:16

Jorge στα στέλνω σε PM μην πατησει κανεις καταλαθος εδω...

margot
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
15.09.2013, 22:19
Τις τελευταίες μέρες συχνά πυκνά δεν μπορώ να στείλω ούτε σύνθετο ΠΜ ούτε απάντηση στο forum (μπορώ να γράψω μόνο στη γρήγορη). Μου βγαίνει ένα μήνυμα ότι είναι κενό το κείμενό μου και να κάνω Back για να ξαναπροσπαθήσω.
jorge
Chat
16.09.2013, 01:18
Με ποιό πρόγραμμα είσαι Μάγδα; Firefox, Internet Explore, Chrome;
margot
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
16.09.2013, 07:33
explorer αλλα το κανει σπανιοτερα και με firefox
alkyoni
MusicHeaven Guru
Chat
19.09.2013, 02:05

1) Δεν λαμβανω ενημερωσεις στο mail μου, απο καποια θεματα του φορουμ που παρακολουθω. {#emotions_dlg.sad}

Ερχονται κανονικα ομως για τα blogs.

2) Οσο για το θεμα το ενεργων links στα blogs.... , παραμενει , σε ολα οσα εχουν μαυρο φοντο.

Το link εμφανιζεται σωστα οταν το γραφουμε μεσα στο πλαισιο του σχολιου, αλλα οταν δημοσιευθει και μετα, εχει  μαυρο χρωμα η γραμματοσειρα του, κι ετσι "χανεται" μεσα στο κειμενο.
Πρεπει να "περασεις " πανω απο το λινκ  το ποντικι για να γινει "κοκκινο" και να εμφανιστει.

Οποτε ωσπου να διορθωθει, μια λυση ειναι  να αποφευγουμε τα ενεργα links οπου υπαρχει μαυρο φοντο,  και απλα με copy paste   βαζουμε το link που θελουμε ,   ετσι ωστε  να φαινεται κανονικα μεσα στο κειμενο . 

noizreduction
Βετεράνος
Chat
23.09.2013, 10:20

Το RSS δεν δουλευει κι οταν προσπαθησα να ανανεωσω απο το εικονιδιο που βρισκεται στην κατω πλευρα της κεντρικης σελιδας με οδηγει σε κενη σελιδα...

jorge
Chat
23.09.2013, 10:41
Θανάση, το link του RSS είναι:
http://www.musicheaven.gr/html/rss/rss.php

Σε μένα εμφανίζεται κανονικά.
noizreduction
Βετεράνος
Chat
23.09.2013, 11:42

Δυστυχως, ακομα και με αυτο το link, με βγαζει σε κενη σελιδα.

Το συστημα μου ειναι Windows 7 64bit, Mozilla 25.0. Ολα τα υπολοιπα RSS feeds δουλευουν μια χαρα, εκτος απο το musicheaven το οποιο πριν 3-4 μερες αποφασισε να μην "φορτωνει" τα τελευταια αρθρα, ενω σημερα το πρωι δεν δεχεται το musicheaven.gr ως κεντρικη σελιδα και με οδηγει σε κενη σελιδα.

mary_omikron
Βετεράνος , Forum Moderator
Chat
27.09.2013, 14:33

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα που αφορά ή λύνεται από το ΜΗ αλλά χθες που έκανα εκπομπή 2-3 φορές έκλεισαν ξαφνικά όλες οι σελίδες που είχα ανοιγμένες (musicheaven + facebook) και βρέθηκα να μιλώ στον αέρα και να μεταδίδω την εκπομπή μέσω SAM χωρίς κανένα πρόβλημα απ΄ότι μου είπαν τα παιδιά στο τσατ.

Τρεις φορές συνέβη αυτό, έκλειναν οι σελίδες χωρίς να επηρρεαστεί το SAM.

Το ίδιο συνέβη και σήμερα κανα δυό φορές...κλείνουν ξαφνικά οι σελίδες που έχω ανοιγμένες.

Εχω 7αρια και google chrome.

Μήπως ξέρει κανείς τι είναι αυτό ή μήπως έχει συμβεί και σε άλλους?

PetrosTser
Σολίστ
Chat
27.09.2013, 16:07

Θέλω να επισημάνω ότι, ενώ γενικά η επισκεψιμότητα του site είναι ικανοποιητικά μεγάλη (το καλοκαίρι υπήρχαν κάθε στιγμή γύρω στους 250-300 επισκέπτες και τώρα πια το site χτυπάει και 700άρια), πάρα πολύ λίγος κόσμος ακούει το ραδιόφωνο (5-10 όταν παίζει ο Κουκουβάγγος και 10-20-30 όταν παίζει κάποιος παραγωγός, ανάλογα φαντάζομαι και με την ώρα της μέρας). Πώς είναι δυνατόν σε ένα μουσικό site οι επισκέπτες του να μην ακούνε το ραδιόφωνό του; Πολύς κόσμος δεν ξέρει καν ότι υπάρχει Radio MusicHeaven. Μπορούμε να το αλλάξουμε κάπως αυτό;

-----------------

We are all prostitutes.

[ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 27-09-2013 16:08 ]

noizreduction
Βετεράνος
Chat
27.09.2013, 20:14

Το bookmark επανηλθε Smile

panzou
Βασική Νότα
Chat
27.09.2013, 22:05

Παράθεση:

Το μέλος mary_omikron στις 27.09.2013, 14:33 έγραψε...

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα που αφορά ή λύνεται από το ΜΗ αλλά χθες που έκανα εκπομπή 2-3 φορές έκλεισαν ξαφνικά όλες οι σελίδες που είχα ανοιγμένες (musicheaven + facebook) και βρέθηκα να μιλώ στον αέρα και να μεταδίδω την εκπομπή μέσω SAM χωρίς κανένα πρόβλημα απ΄ότι μου είπαν τα παιδιά στο τσατ.

Τρεις φορές συνέβη αυτό, έκλειναν οι σελίδες χωρίς να επηρρεαστεί το SAM.

Το ίδιο συνέβη και σήμερα κανα δυό φορές...κλείνουν ξαφνικά οι σελίδες που έχω ανοιγμένες.

Εχω 7αρια και google chrome.

Μήπως ξέρει κανείς τι είναι αυτό ή μήπως έχει συμβεί και σε άλλους?

Το google chrome με πετάει κι εμένα πολλές φορές έξω και το ανοίγω πάλι. Απ΄ ότι μου είπε κάποιος σχετικός θέλει απεγκατάσταση και εγκατάσταση πάλι. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως ακόμα.

jorge
Chat
27.09.2013, 22:19

Παράθεση:

Το μέλος PetrosTser στις 27.09.2013, 16:07 έγραψε...

Πώς είναι δυνατόν σε ένα μουσικό site οι επισκέπτες του να μην ακούνε το ραδιόφωνό του; Πολύς κόσμος δεν ξέρει καν ότι υπάρχει Radio MusicHeaven. Μπορούμε να το αλλάξουμε κάπως αυτό;

Οι επισκέπτες δεν είναι πρόβατα να βλέπουν "ραδιόφωνο" και να ακούνε. Πρέπει να βελτιωθεί ο σταθμός μας και κυρίως να γίνονται συνεχώς ζωντανές εκπομπές.

jorge
Chat
27.09.2013, 22:24

Παράθεση:

Το μέλος noizreduction στις 23.09.2013, 11:42 έγραψε...

Δυστυχως, ακομα και με αυτο το link, με βγαζει σε κενη σελιδα.

Το συστημα μου ειναι Windows 7 64bit, Mozilla 25.0. Ολα τα υπολοιπα RSS feeds δουλευουν μια χαρα, εκτος απο το musicheaven το οποιο πριν 3-4 μερες αποφασισε να μην "φορτωνει" τα τελευταια αρθρα, ενω σημερα το πρωι δεν δεχεται το musicheaven.gr ως κεντρικη σελιδα και με οδηγει σε κενη σελιδα.

Σ' ευχαριστώ Noiz, είχε ένα θεματάκι με κάποιους ειδικούς χαρακτήρες :)

PetrosTser
Σολίστ
Chat
28.09.2013, 14:25

Παράθεση:

Το μέλος jorge στις 27.09.2013, 22:19 έγραψε...

Παράθεση:

Το μέλος PetrosTser στις 27.09.2013, 16:07 έγραψε...

Πώς είναι δυνατόν σε ένα μουσικό site οι επισκέπτες του να μην ακούνε το ραδιόφωνό του; Πολύς κόσμος δεν ξέρει καν ότι υπάρχει Radio MusicHeaven. Μπορούμε να το αλλάξουμε κάπως αυτό;

Οι επισκέπτες δεν είναι πρόβατα να βλέπουν "ραδιόφωνο" και να ακούνε. Πρέπει να βελτιωθεί ο σταθμός μας και κυρίως να γίνονται συνεχώς ζωντανές εκπομπές.

Δεν είπε κανείς τίποτα για πρόβατα. Ο σταθμός έχει ένα πολύ μεγάλο εύρος ως προς τις μουσικές επιλογές που γίνονται και άρα όλοι μπορούν να βρουν κάτι που τους αρέσει και να το ακούνε. Φυσικά και ο σταθμός έχει περιθώρια βελτίωσης. Αυτό που επισήμανα είναι ότι ίσως δεν υπάρχει ικανοποιητική ενημέρωση για το ότι υπάρχει ο σταθμός...

-----------------

We are all prostitutes.

[ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 28-09-2013 14:26 ]

[ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 28-09-2013 14:27 ]

PetrosTser
Σολίστ
Chat
30.09.2013, 15:49

Πρόταση: αν στην αρχική σελίδα υπήρχε πάνω-πάνω, σε εμφανές σημείο, κάποια επιγραφή σε στιλ: "Κάντε κλικ εδώ για να δείτε το πρόγραμμα του σταθμού μας", οδηγώντας τον επισκέπτη στο πρόγραμμα των ζωντανών μόνο εκπομπών; Ή αν υπήρχε κάπου στην αρχική ένα πλαίσιο με το πρόγραμμα, έστω με τις εκπομπές που ακολουθούν - όπως αυτό που υπάρχει στην σελίδα του σταθμού; Δεν νομίζω ότι "προβατοποιείται" κανείς με αυτόν τον τρόπο. {#emotions_dlg.biggrin}

-----------------

We are all prostitutes.

[ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 30-09-2013 15:49 ]

[ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 30-09-2013 15:49 ]