ελληνική μουσική
    707 online   ·  210.832 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    ilio
    14.11.2013, 13:25

    Στο κουίζ "Κωστής Μαραβέγιας" σε μια ερώτηση υπάρχουν 2 ίδιες απαντήσεις.Επουσιώδες αλλά ας διορθωθεί για να είναι λίγο πιο δύσκολο το κουίζ Smile


    jorge
    14.11.2013, 14:24
    Χμμμ...για ποιά ερώτηση πρόκειται;
    PHILIPPOSSM
    20.11.2013, 23:31

    Jorge πως μπορώ να μην λαμβάνω ειδοποιήσεις στο περισκόπιο σχετικά με τα σχόλια στα blogs?


    ilio
    21.11.2013, 01:18

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14.11.2013, 14:24 έγραψε...

    Χμμμ...για ποιά ερώτηση πρόκειται;

    Νομίζω στην τρίτη ή τέταρτη ερώτηση.Δεν με αφήνει το κουίζ να το ξαναδώ για να σου πω.


    STEFANOS604
    21.11.2013, 18:25

    Πριν από 30 λεπτά σχολίασα το  ‘’ Αδιέξοδο στην επιλογή οργάνου’’ όμως στο ‘’Επι πιεστηρίου ‘’ δεν αναφέρεται το θέμα παρά μόνο ότι σχολίασα το topic


    trelakias
    21.11.2013, 18:31
    Γίνεται ομαδοποίηση πλέον και ο τίτλος του topic δεν επαναλαμβάνεται. Στο συγκεκριμένο έγραψε και η EVAGGELIASAKELLARIOU μετά οπότε γι αυτό εμφανίζεται έτσι. :)
    trelakias
    21.11.2013, 18:49

    Στις πληροφορίες των προϊόντων του thomann έχει ένα πλαίσιο κειμένου "Η γνώμη σας μετράει!", το οποίο κάπως στραβά κάθεται μαζί με τα υπόλοιπα εκεί.  Επίσης, δεν έχω καταλάβει τί ακριβώς κάνει.  Ό,τι γράφουμε μένει εδώ, για τα μέλη του ΜΗ, ή αναρτώνται και αλλού (στο thomann ας πούμε).

    Επίσης, στο τσατ παρατηρώ ότι οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα καθώς μπαίνουν.  Πρέπει να κάνουν 2-3 ανανεώσεις μέχρι να τους εμφανίσει τα περιεχόμενα του παραθύρου εκεί.

    Κάποιων μελών τα ονόματα (όπως του philliposm για παράδειγμα) δεν εμφανίζονται κανονικά οταν γράφουν στο φόρουμ.  Τα στοιχεία τους είναι κάτω από τη φωτογραφία.


    suspect
    27.11.2013, 22:06

    Μηηηηηηηηηηηηηηπως ειναι εφικτο, στο καθημερινο μεηλ "δειτε τι εγινε στο music heaven σημερα" να ειναι πιο συμπυκωμενες οι πληροφοριες;;;

    Προτεινω κατα τοπικ γιατι καταληγει καθημερινα να χρειαζεται ενα ατεεεεεεεεεεεεελειωτο σκρολ...


    yokor
    28.11.2013, 16:55
    Τώρα τελευταία, όταν πάω να πατήσω το πράσινο "χεράκι" και πατάω για να δω αν καταχωρήθηκε το + μου, πατιέται ταυτόχρονα και το κόκκινο χεράκι Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλα μέλη ή αν κάνω κάτι λάθος εγώ
    despinakontogianni
    02.12.2013, 17:23

    Γιατί το προφίλ μου εμφανίζεται σαν τέσσερα χρόνια πριν; Άλλαξε το background; Δεν μπορώ να διαβάσω τις πληροφορίες μου, γιατί δε φαίνονται σε αυτό το φόντο... Και τα αγαπημένα είδη μουσικής κλπ, πρέπει να τα μαρκάρω για να τα δω..(έφυγε και η υπογραφή; {#emotions_dlg.wacko}

    [ τροποποιήθηκε από τον/την despinakontogianni, 02-12-2013 17:25 ]


    jorge
    03.12.2013, 01:31
    Δεσποινάκι η υπογραφή διορθώθηκε, αλλά το άλλο δεν το παρατηρώ... Στέλνεις ένα screenshot (με email);
    jorge
    03.12.2013, 01:34

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 21.11.2013, 18:49 έγραψε...

    Στις πληροφορίες των προϊόντων του thomann έχει ένα πλαίσιο κειμένου "Η γνώμη σας μετράει!", το οποίο κάπως στραβά κάθεται μαζί με τα υπόλοιπα εκεί.  Επίσης, δεν έχω καταλάβει τί ακριβώς κάνει.  Ό,τι γράφουμε μένει εδώ, για τα μέλη του ΜΗ, ή αναρτώνται και αλλού (στο thomann ας πούμε).

    Μένει εδώ.

    Παράθεση:

    Επίσης, στο τσατ παρατηρώ ότι οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα καθώς μπαίνουν.  Πρέπει να κάνουν 2-3 ανανεώσεις μέχρι να τους εμφανίσει τα περιεχόμενα του παραθύρου εκεί.

    Μάλλον θα ήταν κάτι προσωρινό, δεν το εχω παρατηρησει τις τελευταιες μερες.

    Παράθεση:

    Κάποιων μελών τα ονόματα (όπως του philliposm για παράδειγμα) δεν εμφανίζονται κανονικά οταν γράφουν στο φόρουμ.  Τα στοιχεία τους είναι κάτω από τη φωτογραφία.

    Σωστό. Θα το φτιάξουμε :)





    despinakontogianni
    04.12.2013, 11:55
    Jorge διορθώθηκε. Μακάρι, όμως, να είχα κρατήσει ένα prt sc για να καταλάβεις πόσο φρίκαρα! χαχαχα Λες και ξύπνησα στο 2009 ένα πράγμα. Ελπίζω να ήταν σκάλωμα της στιγμής. Αν το ξανακάνει θα σου στείλω mail.
    alkyoni
    04.12.2013, 21:26

    Καλησπερες σε ολους! :)

    1) Η πανω μπαρα του ραδιοφωνου δεν εμφανιζεται ολοκληρη.... νομιζω οτι μικρινε λιγακι και  χαθηκε το Radio MusicHeaven που εμφανιζοταν στα αριστερα απο το ονομα του παραγωγου....
    Μηπως ειναι ευκολο να επανελθει? :)

    2) Επισης, προσεξα οτι αλλαξε η εμφανιση της μπαρας του ονοματος του μελους που απανταει στα ποστς στο φορουμ, αλλα λειπουν τα στοιχεια του... δειχνει μονο nickname και το χαρακτηρηστικο κατα  ΜΗ αναλογα με το ποσο ενεργος ειναι καποιος πχ. περαστικη νοτα για τα νεα μελη, κλπ) και δειχνει πολυ αδειο...Τα υπολοιπα στοιχεια που βλεπαμε γιατι αφαιρεθηκαν? Ετσι αναγκαζομαστε να παμε σε προφιλ και ειναι πιο χρονοβορο...και ειναι ενα επιπλεον κλικ....!! 

    3) Μηπως μπορει να προστεθει ενα χαρακτηριστικο (οπως υπηρχε παλιοτερα διπλα στα ποστς), οτι ειναι online ο χρηστης και το βλεπαμε μεσα στα ποστ την ωρα που διαβαζουμε το φορουμ?
    Ετσι ξερει ο αλλος αν ειναι μεσα εκεινος που εγραψε το ποστ,  και ισως το βλεπει εκεινη την ωρα το μηνυμα και να θελει να απαντησει , αναλογα αν ειναι online ή οχι.

    Καλη συνεχεια σε ολους, φιλικα παντα, Αλκυονη. :)


    -----------------

    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Τετάρτη βράδυ 00:00-01:00, Πέμπτη βράδυ 01:00-02:00 ~ Τune in!--> Radio MusicHeavenwww.listen.musicheaven.gr

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 04-12-2013 21:30 ]


    επισυναπτόμενα: mpara radio musicheaven_epanw 4-12-2013_.jpg 
    jorge
    05.12.2013, 00:06

    Αλκυόνη, τα 1), 2) έγιναν για να είναι πιο καθαρή η σελίδα.

    Το 2) επιπλέον είναι καλύτερο και για το Google. Αν τώρα τύχει να ποστάρει κάποιος "νέος", θα πρέπει ναι, να πάμε στο προφίλ του για περισσότερα (μέχρι να φτιαχτεί κάποιο popup που σχεδιάζω, με την πρώτη ευκαιρία)

    Για το 3), αφαιρέθηκε επειδή δεν ήταν πολύ αξιόπιστο (το χρονικό παράθυρο είναι 30 λεπτά, που σημαίνει οτι μπορεί κάποιος να φαίνεται online αλλά στην πραγματικότητα να έχει πάει ...για καφέ :)


    PHILIPPOSSM
    05.12.2013, 00:14

    Το link απο το banner του 7ου live παραπέμπει στην κεντρική σελίδα και οχι στο post  του live.


    alkyoni
    05.12.2013, 02:22

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05.12.2013, 00:06 έγραψε...

    Αλκυόνη, τα 1), 2) έγιναν για να είναι πιο καθαρή η σελίδα.

    Eυχαριστω για τις απαντησεις, θα παραμεινω λιγο στο 1)... :)

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 04.12.2013, 21:26 έγραψε...

    Καλησπερες σε ολους! :)

    1) Η πανω μπαρα του ραδιοφωνου δεν εμφανιζεται ολοκληρη.... νομιζω οτι μικρινε λιγακι και  χαθηκε το Radio MusicHeaven που εμφανιζοταν στα αριστερα απο το ονομα του παραγωγου....
    Μηπως ειναι ευκολο να επανελθει? :)

    Jorge μου συγνωμη και με ολο το σεβασμο ...αλλα ειναι ποιο καθαρη η σελιδα, με το να μην εμφανιζεται  το logo του Radio MusicHeaven?  Μου επιτρεπεις να διαφωνησω :)
    Οκ δεν ειναι ακριβως "logo", απλα η ονομασια του να φαινεται οτι ειναι η μπαρα του ραδιοφωνου οπως ηταν τοσο καιρο ευκρινης  ;) Αυτο εννοουσα  :)

    Νομιζω οτι χωραει, (εστω με πιο μικρη  γραμματοσειρα), αριστερα απο το ονομα του παραγωγου, μιας κι εχει αρκετο μαυρο κενο εκει. :)

    Καλο ξημερωμα σε ολους!!! {#emotions_dlg.yawn}


    -----------------

    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Τετάρτη βράδυ 00:00-01:00, Πέμπτη βράδυ 01:00-02:00 ~ Τune in!--> Radio MusicHeavenwww.listen.musicheaven.gr

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 05-12-2013 02:33 ]


    PetrosTser
    08.12.2013, 14:31

    Καλημέρα

    Παιδιά εδώ και μία σχεδόν βδομάδα το προφίλ μου έχει... ασπρίσει απ' το κακό του! {#emotions_dlg.tt2}

    Σοβαρά τώρα, από την ενότητα PetrosTser & Real Life και κάτω, το φόντο είναι κάτασπρο (με αποτέλεσμα να μην φαίνονται και τα ονόματα των φίλων μου). {#emotions_dlg.wacko} 

    UPDATE: σε κάθε προφίλ, όχι μόνο στο δικό μου, το φόντο είναι όλο, από πάνω μέχρι κάτω, άσπρο... {#emotions_dlg.eek}


    -----------------

    "LIVE TO ROCK!": Rock-metal εκπομπή κάθε Δευτέρα 18:00 - 20:00 εδώ στο Radio MusicHeaven! (http://radio.musicheaven.gr/)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 08-12-2013 14:32 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 08-12-2013 15:35 ]


    sillia
    08.12.2013, 16:30

    Eπέλεξε ένα άλλο θέμα για προφίλ ....κάτι παίζει με αυτά και σε μένα άσπρισε χαχαχαχα αλλά τα στοιχεία μου υπάρχουν :)  Μάλλον τελείωσε η συνδρομή {#emotions_dlg.tt2}


    ilio
    08.12.2013, 16:34

    Πέτρο πρέπει να αλλάζει ο Χόρχε την διακόσμηση των σελίδων γιατί όπως είδες έχει αλλάξει η λεζάντα των ονομάτων μας πάνω σε κάθε ποστ που γράφουμε.Don't worry ... Ανανέωση είναι ... Θα περάσει {#emotions_dlg.biggrin}